Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 17:32   #61
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postojanje Boga je trivijalno pitanje, i tu muljaju razni teisti - bogoštovatelji nekog od "djelujućih dobrih" Bogova (Isusa Hristusa, Alaha, Jehove, Zeusa...).

Univerzum je "Bog", iz njega smo potekli i dio smo njega - univerzuma - u kojem živimo.
A univerzum postoji.

Teisti ne moraju dokazivat da Bog postoji, nego da je takav kakvim su si Ga oni zamislili u svojoj mašti, npr. da će baš sve mrtvace jednom u budućnosti opet obljepit mesom i kostima i posadit u svom raju i paklu dovijeka.

Dokažite te tvrdnje u koje tako žestoko mislite da vjerujete, a ne postoji li apstraktni Bog, koji može biti i Univerzum (koji ne haje za ljude nit ih nije posadio u središtu svemira i događaja). To je muljanje s apstrakcijama da se obrane svoje konkretne apsurdne bajke o konkretnom Bogu (od naleta vlastita razuma koji je sebe uvjerio da vjeruje u svašta nešto).
Iznio si dvije hipoteze od kojih si jednu prezentirao kao činjenicu, tj tvrdiš da je univerzum Bog. Konkretno ti ne znaš ništa a da to nisi vidio na tv ekranu. Dok ljudi koji su razgovarali sa Isusom to mogu prezentirati kao činjenicu, za razliku od univerzum teoretičara.
Sad je stvar tko laže?
To je laiku jednostavno dokučiti.
Naime, to ne može tek tako znati ali razumije da univerzum teoretičar ne može razgovarati sa univerzumom, ali u slučaju da postoji Isus, onda laik zna da svetac može razgovarati sa Isusom.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:42   #62
Quote:
Dokažite te tvrdnje u koje tako žestoko mislite da vjerujete, a ne postoji li apstraktni Bog, koji može biti i Univerzum (koji ne haje za ljude nit ih nije posadio u središtu svemira i događaja). To je muljanje s apstrakcijama da se obrane svoje konkretne apsurdne bajke o konkretnom Bogu (od naleta vlastita razuma koji je sebe uvjerio da vjeruje u svašta nešto).
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Iznio si dvije hipoteze od kojih si jednu prezentirao kao činjenicu, tj tvrdiš da je univerzum Bog.
Ništa ja ne tvrdim. Nisam poklonik Univerzuma, da mu se klanjam.
Za razliku od tebe.

Quote:
Konkretno ti ne znaš ništa a da to nisi vidio na tv ekranu.
Ne gledam TV već godinama. :klap:

Quote:
Dok ljudi koji su razgovarali sa Isusom to mogu prezentirati kao činjenicu, za razliku od univerzum teoretičara.
Ima ih koji su razgovarali i s Napoleonom, ili čak bili Napoleon. I prezentiraju to kao činjenicu.

Ja bih povjerovao u "razgovor s Isusom", da iz toga proizađe nešto drugo osim bezvrijednih klepetanja.

Priznajem da neke takva iskustva promijene i učine boljim osobama (a neki poblesave još više). Naša psiha ima neistraženih dubina...

Quote:
Sad je stvar tko laže?
Malo ih je koji svjesno lažu o tome. Ljudi imaju razne privide, iluzije, snoviđenja i halucinacije. Najviše o Isusu, jer je to vrlo popularan lik za razgovor.
UFO je također popularan.

Quote:
To je laiku jednostavno dokučiti.
Naime, to ne može tek tako znati ali razumije da univerzum teoretičar ne može razgovarati sa univerzumom, ali u slučaju da postoji Isus, onda laik zna da svetac može razgovarati sa Isusom.
Kojeg katoličkog svetca imaš na umu? Ima tu gomila prevaranata i propagatora, koji misle da je opravdano i lagati ili preuveličavati svoje maštarije, kako bi sakupili što više sljedbenika u svoje redove. Zato ih Vatikano-katolička crkva i nagrađuje titulom svetca ili svetice - tvrdeći da su sigurno u raju.

Ima ih koji razgovaraju i s drvećem, kamenjem, potocima i oblacima.
Neki knjige napisali o tome.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:47   #63
Aha, onda je jasno tko je skrenuo između onih koji razgovaraju sa kamenjem - univerzumom i Isusom.

"Univerzum", nadasve "logična" hipoteza.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:48   #64
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Aha, onda je jasno tko je skrenuo između onih koji razgovaraju sa kamenjem - univerzumom i Isusom.

"Univerzum", nadasve "logična" hipoteza.
Pa vidi ga koliki je. Veličanstven. Ali ne haje za nas i da nas nacilja kakav asteroid.
Čak i Einstein je rekao da sumnja da će znanost ikada biti u stanju riješiti sve njegove tajne.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:51   #65
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Malo ih je koji svjesno lažu o tome. Ljudi imaju razne privide, iluzije, snoviđenja i halucinacije. Najviše o Isusu, jer je to vrlo popularan lik za razgovor.
UFO je također popularan.


Ima ih koji razgovaraju i s drvećem, kamenjem, potocima i oblacima.
Neki knjige napisali o tome.
Nije to ništa, ovdje se neki kunu da su im gliste i majmuni preci!

A drugi još pišu tomove o tome!!
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:52   #66
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Aha, onda je jasno tko je skrenuo između onih koji razgovaraju sa kamenjem - univerzumom i Isusom.

"Univerzum", nadasve "logična" hipoteza.
Nije to hipoteza, nego (naturalistički) panteizam. Totalno nepotrebna koncepcija Boga jer se samo drugim imenom naziva ono za što već imamo ime.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:54   #67
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Nije to ništa, ovdje se neki kunu da su im gliste i majmuni preci!
Isusu Hristusu su praroditelji majmuni i gliste. Kao i svim ljudima.

Quote:
A drugi još pišu tomove o tome!!
Znanstvenici.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:58   #68
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Nije to hipoteza, nego (naturalistički) panteizam. Totalno nepotrebna koncepcija Boga jer se samo drugim imenom naziva ono za što već imamo ime.
Ne bih ja to niti spomenuo, da teisti koji golemom većinom vjeruju u vrlo konkretan opis Boga, stalno mašu krpom apstraktnoga Boga, panteističkog ili deističkog, ili nedjelujućeg whatever (što može biti i "nespoznatljiv univerzum"). Kriju se iza apstraktnog Boga, da bi zaštitili svoga konkretnoga (u svojoj glavi).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:01   #69
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Isusu Hristusu su praroditelji majmuni i gliste. Kao i svim ljudima.
Jok.Pažljivije pročitaj Bibliju.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znanstvenici.
Što bi rekao moj stric kad sam završio školu - Nema budale dok školu ne završi
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:05   #70
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Što bi rekao moj stric kad sam završio školu - Nema budale dok školu ne završi
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:19   #71
Možda ateisti vjeruju u zmiju. Dobro u zmiju vjeruju i lažni vjernici kojih je na milione. Faraoni su imali uzor boje zmije a i danas imaju sljedbenici zmije ili sile






http://www.californiaherps.com/snake...annulatawp.jpg

https://www.thailandsnakes.com/wp-co...tom-edited.jpg

Ateisti vjeruju i u kokoš
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:26   #72
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ateisti vjeruju i u kokoš
Kokoš nosi jaja (koja mi maznemo).

Bog (za razliku od kokoši) ne donosi ništa osim ispraznih obećanja o bajnom savršenom raju, "koji će doći" (vrlo nalik komunistima). Nuđenje obećanja, pokazalo se vrlo unosnim biznisom u povijesti i danas.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 21:43   #73
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Jako dobro!
Osvrnuo bih se samo na ovo zadnje,verujem da Bog postoji ali i da vrag postoji!Doživio sam to u praksi i na forumima,te duhovne konflikte sa osobama koje su se dotakle okultizma i sličnih stvari koje navedoh!Oni nisu vođeni vlastitom voljom,njihova averzija i mržnja na Boga,vjernike i crkvu,toliko je agresivna i negativistička da to nema veze sa zdravim razumom.Vide samo zlo,dobro ne,vide zlo i loše u vjernicima a ne u sebi ili idejama koje su njima bliske!
Od čega onda potiče , agresivnost, netrpeljivost koju možemo vidjeti, osjetiti, čuti ponekad u raspravama i u diskusijama vjernika krščana ali različitih denominacija (meni razumljiva na neki način proizlazi i iz gorljivosti prema vjeri, svojoj istini, Bogu)... Do prije nekoliko godina nisam ni znala da može postojati netrepeljivost između krščana različitih denominacija, pa sam bila malo u "šoku" kad sam naišla na "rasprave" među njima... koje se ne bi mogle nazvati raspravama.... toliko gnjeva, negativne energije, osude, nadmetanja tko je u većoj istini, u pravu . Još veće čuđenje jer se uglavnom radi o "čvrstim" vjernicima, pa ne očekuješ to od njih.... Tako da tih konflikata, averzije, "mržnje" ima i među samim vjernicima koji su uistinu posvećeni vjeri i Bogu. Ali za razliku od vjernika, oni koji su se bavili ili se bave okultizmom na neki način češče će govoriti i o opasnostima, negativnim iskustvima... ma ustvari sa svime time treba biti oprezan, bilo da je riječ o zlim silama, psihi, duhovnom svijetu ili što god već da je u pitanju.

Zadnje uređivanje vannia : 08.12.2016. at 22:00.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:24   #74
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
.......

ti se šališ? mi bi trebali dokazati da nešto ne postoji?
ne bi....ali zanimljivo je da upravo to čine antiteisti čitavo vrijeme ovdje na forumu, na razne načine pokušavaju dokazati da Bog ne postoji
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:27   #75
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zašto je problem reći "Bog ne postoji"? To svakako nije vrijeđanje, nego mišljenje. Reći nekome da mutreba psiholog svakako jeste vrijđanje.
......
a zašto ovo drugo ne bi moglo isto biti samo mišljenje ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:32   #76
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne bi....ali zanimljivo je da upravo to čine antiteisti čitavo vrijeme ovdje na forumu, na razne načine pokušavaju dokazati da Bog ne postoji
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:42   #77
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Od čega onda potiče , agresivnost, netrpeljivost koju možemo vidjeti, osjetiti, čuti ponekad u raspravama i u diskusijama vjernika krščana ali različitih denominacija (meni razumljiva na neki način proizlazi i iz gorljivosti prema vjeri, svojoj istini, Bogu)... Do prije nekoliko godina nisam ni znala da može postojati netrepeljivost između krščana različitih denominacija, pa sam bila malo u "šoku" kad sam naišla na "rasprave" među njima... koje se ne bi mogle nazvati raspravama.... toliko gnjeva, negativne energije, osude, nadmetanja tko je u većoj istini, u pravu . Još veće čuđenje jer se uglavnom radi o "čvrstim" vjernicima, pa ne očekuješ to od njih.... Tako da tih konflikata, averzije, "mržnje" ima i među samim vjernicima koji su uistinu posvećeni vjeri i Bogu. Ali za razliku od vjernika, oni koji su se bavili ili se bave okultizmom na neki način češče će govoriti i o opasnostima, negativnim iskustvima... ma ustvari sa svime time treba biti oprezan, bilo da je riječ o zlim silama, psihi, duhovnom svijetu ili što god već da je u pitanju.
Ne treba biti oprezan,nebi se SMJELI time baviti.Oprez te neće spasiti od utjecaja zloga!(mislim na sotonu).
I vjernik može doći pod utjecaj zloga,naime,piše jedan Apostol da se i sam vrag pretvara ponekad u anđela da bi zaveo!
Npr,par dana u godini imamo ekumensko druženje i zajedničke Mise,Katolici,Protestanti i Pravoslavci.Kad smo u Rijeci ulazili grupno kao predstavnici Baptističke crkve na jednu takvu Misu u Katoličku crkvu,svećenik nas toplo pozdravi i najavi tko smo a jedna iz klupe žene poluglasno kaže"Sotone".
Odmah su došla do nje dva mlađa fratra i izveli je van.Ne želim reći da je opsjednuta nego je to rekla pod utjecajem zloga ili je jednostavno puna mržnje(ili glupa,a možda i psihić).
Ono što sam primjetio,kod mnogih,gotovo svih koji su ušli u okultno,uvjek su mrzitelji kršćanstva i Boga!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:48   #78
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postojanje Boga je trivijalno pitanje, i tu muljaju razni teisti - bogoštovatelji nekog od "djelujućih dobrih" Bogova (Isusa Hristusa, Alaha, Jehove, Zeusa...).

Univerzum je "Bog", iz njega smo potekli i dio smo njega - univerzuma - u kojem živimo.
A univerzum postoji.

Teisti ne moraju dokazivat da Bog postoji, nego da je takav kakvim su si Ga oni zamislili u svojoj mašti, npr. da će baš sve mrtvace jednom u budućnosti opet obljepit mesom i kostima i posadit u svom raju i paklu dovijeka.

Dokažite te tvrdnje u koje tako žestoko mislite da vjerujete, a ne postoji li apstraktni Bog, koji može biti i Univerzum (koji ne haje za ljude nit ih nije posadio u središtu svemira i događaja). To je muljanje s apstrakcijama da se obrane svoje konkretne apsurdne bajke o konkretnom Bogu (od naleta vlastita razuma koji je sebe uvjerio da vjeruje u svašta nešto).
Mi vjerujemo Bogu,ne samo u Boga!Vjerujemo da se tokom ppovjesti objavljivao mnogima,čak i narodima(Židovi) a ne samo pojedincima.I te objave nisu bile samo za te pojedince nego za sve narode.Bilo bi čudno da nas je Bog stvorio i da ne mari za nas.On je poput oca,koji otac ako je normalan ne brine za svoje dijete?Najvažnija objava Boga se desila kroz Isusa.E sad,netko može u to nevjerovat a netko hoće.Bog ne prisiljava!
I siguran sam u jedno,Bog zna da nam nije dovoljno(bar nekima,kao ja svojevremeno) ono što piše u Bibliji i ono što nam vjernici koji dosta znaju svjedoče.Iskrenom tražitelju On će dati dokaz da postoji!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:53   #79
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Iskrenom tražitelju On će dati dokaz da postoji!
Naravno.Osobno "poznanstvo" je najjači dokaz.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:55   #80
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto toliko naglašavaš da si bio ateist. Velika većina ateista na ovom forumu, uključujući i mene, smo bili vjernici, i 'bili smo u tvojoj koži' - svi mi znamo da nije ni tebi lako.
A oholost, arogancija i prepotencija se itekako iščitava iz tvojih postova - pročitaj svoj uvodni post i kako si lijepo podijelio ateiste na tri skupine.

Možeš li ti dokazati da ne postoje Zeus, Shiva, Oziris ili Manitu? Ili leteće špageti čudoviše, jednorozi i prstenova družina?
Podjelio sam ih jer imam iskustva dugogodišnjeg u debatama sa istima!
Niste vi nikad bili vjernici,pravi vjernik Boga ne odbacuje,samo oni koji su tako odgojeni a nemaju osobne vjere!Ima ih dosta koji se deklariraju kao Katolici,Pravoslavci ili protestanti a zapravo ne vjeruju u osobnog Boga,ne vjeruju da on jest!Nikad nisu pažljivo pročitali bar Novi Zavjet a kamoli cjelu Bibliju!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.