Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 19:06   #1
Multipor izolacijske ploče - iskustva...

Na više tema ovdje sam naišao na spominjanje multipora kao idealnog materijala za unutarnju izolaciju vanjskih zidova, pa me zanimaju vaša iskustva.

I još bi postavio neka pitanja.

Pitanje svih pitanja je naravno cijena takve izolacije, recimo multipor od 5cm + ljepila i mrežice. Pokušao sam naći cijene na interenetu ali nisam uspio. Pretpostavljam da nije tako jeftino.

Isto me zanima, da li se na za multiporom obložen zid može lijepiti keramika ili kaljeno staklo?

Inače više o multiporu možete pročitati ovdje:
http://www.scribd.com/doc/40184147/M...skih-Zidova-03
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 01:41   #2
Multipor cene od ytong.si su:

Vanjske ploce 60x39cm:
6cm = 10.40
8cm = 13.20
10cm = 15.70
12cm = 18.85

Unutrasnje ploce 60x39cm:

5cm = 10.25
6cm = 11.80
8cm = 14.85
10cm = 17.80

Multipor lepak 20kg/6kg-m2 = 16.70 euro

Skupo ko zlato.

Zadnje uređivanje Tamarind : 07.02.2012. at 01:47.
Tamarind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 02:35   #3
cijena je u eurima ili kunama?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 02:36   #4
Euro iz Ytong Slovenija.
Tamarind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 11:32   #5
Quote:
Tamarind kaže: Pogledaj post
Multipor cene od ytong.si su:
.
Raspitivao sam se malo, pa navodno da su cijene malo i niže od toga. Navaodno oko 10 Eura po kvadratu izađe gotov zid sa ljepilom.

Prema mojim informacijama skuplje su rigitherm ploče (fabrički spojen rigips, parna brana i stiropor ili vuna).

A multipor mi se ipak nekako čini bolji od rigitherma.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:30. Reason: Skraćivanje quotanja
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:25   #6
To nije lose onda. Ja za koji mesec pocnem sa gradnjom kuce pa sam izmedju 6cm Multpora ili kamena vuna 10cm + fasadna opeka.
Tamarind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:04   #7
Quote:
Tamarind kaže: Pogledaj post
To nije lose onda. Ja za koji mesec pocnem sa gradnjom kuce pa sam izmedju 6cm Multpora ili kamena vuna 10cm + fasadna opeka.
Po meni ovaj multipor izgleda dosta obećavajuće. Problem je što je kod nas to poprilično novi materijal, pa nitko nam ne može baš prenijeti svoja osobna iskustva od nekoliko godina uporabe.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:23   #8
Mislim da je izolacija multiporom, nešto skuplja od ovog što si napisao. Materijal se prodaje po 1400-1500 kn/m3. Ako radiš pločama debljine 5 cm onda za ploče plaćaš ~10€ /m2. Na to treba dodati ljepilo. Za veće debljinu ploča cijena po m2 je veća.
Ako si našao povoljnije molim za informaciju.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:46   #9
multipor

Quote:
Tamarind kaže: Pogledaj post
To nije lose onda. Ja za koji mesec pocnem sa gradnjom kuce pa sam izmedju 6cm Multpora ili kamena vuna 10cm + fasadna opeka.
dosta smo pisali o multiporu. Zaključak, u tvom slučaju nije neophodno potrebna upotreba multipora, jer se on zbog svoje cijene upotrebljava za sanacije iznutra.
Nema ljepše kuće od kuće sa fasadom od opeke
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 20:23   #10
Quote:
da,ali kaže: Pogledaj post
Mislim da je izolacija multiporom, nešto skuplja od ovog što si napisao.
Moja informacija je od jednog trgovca. On je vjerojatno malo slagao, kako već oni vole lagati. Nisam još pravio pravu kalkulaciju jer renoviranje mislim raditi na proljeće.

Možeš nazvati na jedan od brojeveva voditelja prodaje YTONG materijala. Oni će ti vjerojatno imati pravu informaciju.

http://www.ytong.hr/hr/content/vodit...ru_ja_1445.php

A ima i besplatni info telefon.

Ja sam skoro "prelomio" da koristim multipor, pa koliko košta nek košta.

Puno mi izgleda bolje a opet i jeftinije od bilo koje druge opcije.

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:31. Reason: Skraćivanje quotanja
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:12   #11
i Rofix ima svoje obložne ploče, još mi nisu poslali ponudu. Ništa idemo tražiti dalje. Inače bio sam na prezentaciji Multipora, stvarno jednostavno za raditi a kad proliješ vodu po ploči ostane kapljica, a onda nešto upije, ali se i brzo osuši. U Njemačkoj nude ploče i debljine 2 cm samo su im cijene još i više
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:56   #12
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
i Rofix ima svoje obložne ploče, još mi nisu poslali ponudu. e
Taj multipor me jako podsjeća na tzv. "siporex", ali očigledno da postoji neka razlika jer siporex nema toliko jako izraženu termoizolacijsku sposobnost. Multipor je skoro jednak stiroporu po vrijednosti toplinske provodljivosti.

Multipor = 0,045 W/Mk
Stiropor (bijeli fasadni)= 0,040 W/Mk
Stiropor (grafitni fasadni) =0,032 W/Mk

Ja sam kontaktirao ROFIX, ali su mi spomenuli neke nebulozne cijene. Možda oni zapravo i nemaju svoj "multipor" nego prodaju ovaj od firme XELLA. Inače MULTIPOR i jeste XELLA-in brend, kao recimo i Ytongž. Pogledaj na ovome linku što nudi Rofix.

http://products.roefix.com/hr/Proizv...cijski-sistemi


ROFIX izgleda ima nešto slično i zove to "minipor", ali kako sam vidio na youtube to je prvenstveno za vanjsku izolaciju. Opširnije o Miniporu, na ovome linku.

http://products.roefix.com/hr/Proizv...lacijske-ploce

A ovdje je video.

http://www.youtube.com/watch?v=1GWhp9jb5YM

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:33. Reason: Skraćivanje quotanja
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 21:06   #13
pozdrav svima!
je li se tko od vas bacio na radove s multiporom?
razmišljam o unutarnjoj izolaciji stropa, stan je pod dekom, i možda vanjskog zida, pa me interesira kakva su iskustva?
__________________
:)
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 10:36   #14
Bok svima!

Moja preporuka za multipor. Izolirao sam jedan zid spavače sobe i dio stropa iznutra multiporom ali više zbog problema sa gljivicama nego zbog same toplinske izolacije. Mogu reći da sam vrlo zadovoljan a u sobi je i toplije. Za multipor sam se odlučio zbog njegove paropropusnosti. Multipor nije najjeftinije rješenje ali mi se zbog svojih svojstva činilo najbolje. Kad se na njega zalijepi mrežica i podleta uopće se ne kuži da je na zid zalijepljena neka izolacija za razliku od knaufa.

Pozdrav,
HTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 17:29   #15
Quote:
HTB kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Moja preporuka za multipor. ,
Gdje si ga nabavio i po kojoj cijeni...??
I napiši sam proces postavljanja...
__________________
Click

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:34. Reason: Skraćivanje quotanja
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 18:16   #16
Google sve zna.Pogledah upravo.Ima kako se postavlja,cijene...par klikova samo čak ;-)
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 23:57   #17
i meni multipor izgleda O.K. za moje potrebe.
nije bitna cijena nego sastav postojeceg zida jer krivim izborom debljine multipora efekt moze biti neocekivan (pratim neke strane forume o tematici).
na proljece otkrivanje unutarnje izolacije sjevernog zida (drveni paneli), ako bude infarkt ide multipor.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 15:37   #18
Za Berkuta:

Multipor sam kupio u Begamontu ( on se nalazi iza King Crossa ) po cijeni od cca 1600kn/m3 za Multipor a ljepilo je bilo nešto manje od 200kn za vreću od 25kg.
Što se tiče postavljanja pogledaj filmiće na net-u a imaš i upute na ytong stranicama. Ukratko prvo sam skinuo staru boju sa zida, premazao zid sa tekućinom staro za novo, te u zidarskom vezu lijepio multipor ploče na zid.
Ono što je bitno da se lijepilo nanosi po cijeloj ploči nazubljenim gleterom. Nakon toga sam na ploče stavio mrežicu učvršćenu sa ljepilom ( kao i za stiropor fasade ) te sve to pogletao dva pute te pofarbao. Bitno je još napomenuti da se preporuča staviti i izolacija na zidove i strop koji su u dodiru sa zidom koji se izolira. Preporučena širina izolacije susjednih zidova je 50 cm. Ja sam stavio jednu ploču multipora pa je meni ispalo cca 45 cm. Dimenzija jedne ploče multipora je 600 mm x 390 mm.

Pozdrav,
HTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 16:15   #19
Ruler:

Na koje efekte misliš. Daj mi pošalji linkove na te forume.

pozdrav,
HTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:29   #20
Quote:
HTB kaže: Pogledaj post
Za Berkuta:

Multipor sam kupio u Begamontu
hvala puno...
__________________
Click

Zadnje uređivanje Majstor : 20.04.2015. at 11:34. Reason: Skraćivanje quotanja
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.