Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2007., 21:22   #61
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A čuj... Bog kojeg opisuju u Bibliji nije Bog koji nema vremena za naše male sukobe pa se drži postarance... Biblija opisuje Boga koji se itekako upliće. Kako bi nazvala odraslog čovjeka koji uživa povečalom kuriti mrave po dvorištu (nije da mi je tu savjest čista, ali bio sam dijete )?
Ego u Bibliji je jasan duh. Osjeti ga se. Ali nije u svakoj rečenici. Nisam tvrdila da je Bog po strani kad je u pitanju čovjek. Njemu je itekako stalo do svih nas.
Ali mi učimo...na svojoj koži. Učimo abecedu života.
Bog ne mrzi niti čini zlo.
A za mrave...nadam se da će ti oprostiti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 21:36   #62
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ego u Bibliji je jasan duh. Osjeti ga se. Ali nije u svakoj rečenici. Nisam tvrdila da je Bog po strani kad je u pitanju čovjek. Njemu je itekako stalo do svih nas.
Ali mi učimo...na svojoj koži. Učimo abecedu života.
Bog ne mrzi niti čini zlo.
A za mrave...nadam se da će ti oprostiti.
Čuj... po katoličkoj definiciji Bog je u svakoj rečenici Biblije... dakle, i tamo gdje se iživljava na Egipčanima, i tamo gdje utapa čitavo čovjećanstvo...

Bog o kojem ti pričaš nije ni sličan gore spomenutom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:10   #63
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Čitajući opise Boga u Starom zavjetu, naročito u proročkoj literaturi dobija se dojam gnjevnog Boga. To mi je tolko različito od opisa Boga u NZ.

Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?
Bog je ljubav. neprijemciv za kusanje zlim.
dakle, ne gnevi se.

ne znam ko ti je rekao da citas stari zavet, kada ni osnove nemas.
il si neki sektas.

dakle, zakon koji vazi za starozavetnog coveka ne vazi za danasnjeg.
sudovi i promisao Boga tada ne vaze danas.
zbog surovosti, sirovosti i svega ostaloga u ondasnje vreme.
itd...

drz se novozavetne literature.
i pjevaj.

Hristos vaskrse!
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 08:19   #64
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Čitajući opise Boga u Starom zavjetu, naročito u proročkoj literaturi dobija se dojam gnjevnog Boga. To mi je tolko različito od opisa Boga u NZ.

Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?
Jehova je oduvijek imao svoj izabrani narod na početku je to bio Izrael.Bog je svakoga čovjeka primao u svoj narod,ako se čovjek držao njegovih zapovijedi.Jehova je bio duboko uvrijeđen što su mu Izraelci kao njegov izabrani narod uradili.

Bog ih je izveo iz ropstva Egipta.Da je Jehova jedini pravi Bog i da nema drugog Boga osim njega,dokazao je na deset nevolja koje je doživio Faraon.Dok je svoj narod vodio kroz pustinju Jehova im je davao da jedu i piju ,čuvao ih je i brinuo se o njima,a oni mu opet nisu bili poslušni.

Pored svih čuda koje je pokazao i svih napora da im udovolji Izraelci su išli za lažnim bogovima,svoju su djecu spaljivali njima,što Jehovi nije bilo ni na kraj pameti.Bavili su se gatanjem i vraćanjem i svakakvim odvratnom stvarima koje Jehova ne voli. Bog je na mnogim mjestima u Starome zavjetu iznio svoj stav da će svima koji mu služe izaći u susret i da će ih blagosloviti u nezamislivim razmjerima.

Ali isto tako da će se okrenuti protiv svakoga tko ga se odrekne nakon što ga upozna i da će svakoga doslovno uništiti.Nitko ne voli da bude discipliniran,ali to se na kraju uvijek pokaže za naše dobro.Jehova kao naš Otac zna što je nama sve potrebno.Volimo ono što Jehova voli i mrzimo ono što Jehova mrzi i bit ćemo njegovi najbolji prijatelji.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 08:44   #65
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
Bog je ljubav. neprijemciv za kusanje zlim.
dakle, ne gnevi se.

ne znam ko ti je rekao da citas stari zavet, kada ni osnove nemas.
il si neki sektas.

dakle, zakon koji vazi za starozavetnog coveka ne vazi za danasnjeg.
sudovi i promisao Boga tada ne vaze danas.
zbog surovosti, sirovosti i svega ostaloga u ondasnje vreme.
itd...

drz se novozavetne literature.
i pjevaj.

Hristos vaskrse!
Naravno da se pravi kršćani drže Novog zavjeta i novih zakona ali isto tako sve je pismo od Boga dano i korisno za poučavanje,za ispravljanje u pravdi.(2.Timoteju 3:16)
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 09:59   #66
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
Čitajući opise Boga u Starom zavjetu, naročito u proročkoj literaturi dobija se dojam gnjevnog Boga. To mi je tolko različito od opisa Boga u NZ.

Daklem, moje pitanje, zašto se Bog toliko gnjevi?
zakon je dan da stiti zidove koje je Bog izabrao za sebe da budu cisti kako bi od njih dosao Krist i cijeli svijet se spasio. Pogledaj sto su okolni narodi radili s obzirom na zakon koji nisu imali, opcili sa zivotinjama etc... i Zidovi bi isto tako da nih Bog nije odvojio, naime oni su trebali biti sveti jer je Bog svet , jer ne moze nista necisto prebivati u prisutnosti Boga, i sasvim je normalno kad nesto necisto od davla hoce uci medu njegov narod da ga onesiti i odvoji od Boga,da ce Bog gnjevom planuti, jer grijeh odvaja od Boga, grijeh u Bozjoj prisutnosti ne moze biti. Pogledaj vecu sliku toga, zasto a ne samo povrsno. Ne zaustavljaj se na gnjevu. Zar covjek nije ljut , gnjevan kad netko zeli njegovo dijete onecistiti silovati, pa skloni smo ubiti covjeka, zasto mislis da je Bog drugaciji? Stvoreni smo na sliku njegovu, Bog nije papak koji stoji sastrane joj pa ja moram biti dobar da bi mislili da sa dobar, to je krivo rasprostranjeno religiozno misljenje, dobrota je iskazana u sticenju od neprijatelja
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 08:58   #67
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post

Čak i onda kada pokušava biti dobar samo zajebe, zajebe nas ljude.Od osnivanja crkve, vjere što se pretvorilo u strašnu perverziju i izopačivanje prvobitnog nauka, vjerski ratovi, podjele i ostalo...ma neda mi se....shvačaš o čemu govorim.

I to je biće kojeme se mi moramo klanjati i puzati pred njim.Jedan anđeo je jednom prilikom rekao ne.Dopizdilo mu je, zvao se Lucifer, svjetlonoša, anđeo.

Lucifer je počeo sumnjati u boga, on je bio sila, snaga koje se bog uplašio, sila koja je počela sijati sumnju među ostalim anđelima.Počeo je otkrivati pravu narav boga, tako je i spoznao zlo.

Lucifer je ustvari zamrzio božje kraljevstvo, njegov sadizam, božji bijes i negiranje bilo kakvog individualizma kojime se puzanje pred njim stavlja u drugi plan.
Lucifer je sam svojom voljom sebe " prognao" iz božijeg kraljestva, zajedno sa trečinom anđela koji su imali hrabrosti pridružiti mu se....ali ovo sada nije tema ovog topika.

Mislim da ču nešto više o ovome napisati na topiku o Sotonizmu....
Mnogi ljudi razmišljaju kao ti.Da je Bog hladan i bezosjećajan.Što je još gore,vjerski vođe ponekad navode ljude na takve pomisli.Naprimjer,kada dođe do neke tragedije,oni kažu da je to Božja volja.Je li Bog zaista kriv?

Biblija govori da Bog NIKADA ne uzrokuje zlo koje vidiš oko sebe.Istina,On dopušta da se događaju loše stvari.No postoji velika razlika između dopuštanja da se nešto desi i uzrokovanja toga.

Jedan moćni anđeo vidio je kako Adam i Eva slušaju Boga i pomislio je kako bi bilo dobro da ljudi tako njega slušaju.U tome anđelu rodila se neispravna želja i tako je postao Đavao (Klevetnik) i Sotona(Protivnik).Govorio je laži o Bogu,a ljudi su mu povjerovali.Bog je bio žalostan zbog toga i dopustio je da ljudi čine što žele.

Nije Sotona sam sebe prognao iz Božjeg Kraljevstva,nego je bio zbačen sa neba zajedno sa svojim demonima.Biblija govori da Sotona nije mogao dobiti rat protiv Mihaela (uskrsnuli Isus Krist),Sina Božjega i bio je zbačen na Zemlju.Sotona je bio ljut zbog toga i počeo je raditi strašne stvari na Zemlji ,znajući da vremena malo ima.Vrijeme mu istječe jer on zna da će ga Bog zauvijek uništiti.

Zbog toga želi što više ljudi zavesti i privesti na svoju stranu.Sotonine metode zavođenja nisu uvijek lako prepoznatljive.On je majstor prijevare.Metode koje je primjenjivao tijekom tisućljeća toliko su lukave da mnogi danas više i ne vjeruju da on postoji,nego za sve krive Boga.Biblija govori da se on pretvara u Anđela svijetla.Zbog toga njegove metode zavođenja često izgledaju bezazlenima.Sotona je lažac i Otac laži.

Isus je Sotonu jasno nazvao vladarem ovoga svijeta.Biblija čak kaže da je Sotona bog ovoga svijeta.Zašto naš Stvoritelj dopušta sve te patnje na Zemlji?Zbog toga što želi pokazati ljudima da je njegova vladavina nad njima jedina prava vladavina pod kojom možemo biti uistinu sretni.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:44   #68
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Biblija govori da Sotona nije mogao dobiti rat protiv Mihaela (uskrsnuli Isus Krist),Sina Božjega i bio je zbačen na Zemlju.

Draga San Snova...ne želim komentirati čitav tvoj post....ustanovili smo da postoje razlike u shvaćanju, tumaćenju, prijevodu...Sv. pisma., ali da je Isus Krist u stvari arkanđeo Mihael. To nigdje ne piše u Bibliji (kad se već toliko pozivate na nju). Ali nigdje. Osim ako opet nije neko apstraktno tumačenje u igri.

Ali da je Isus Krist Sin Božji, s Ocem jedno! To piše.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:57   #69
Pozdrav tolla i sretno ti bilo.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:23   #70
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
dakle, zakon koji vazi za starozavetnog coveka ne vazi za danasnjeg.
sudovi i promisao Boga tada ne vaze danas.
zbog surovosti, sirovosti i svega ostaloga u ondasnje vreme.
itd...

drz se novozavetne literature.
i pjevaj.
Mislis da ta astrologija u Novom zavjetu, preformulirana kao Boziji zakon, osim za planete i zvijezde vrijedi i za danasnjeg covjeka, odnosno zelis dati naglasak na sinhroniziranost vanjskog i unutarnjeg zodijaka?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 00:08   #71
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Mislis da ta astrologija u Novom zavjetu, preformulirana kao Boziji zakon, osim za planete i zvijezde vrijedi i za danasnjeg covjeka, odnosno zelis dati naglasak na sinhroniziranost vanjskog i unutarnjeg zodijaka?
osim ako se ne zayebavas, s prostenjem:
"zvezde ne mogu uticati na coveka,
al covek svojim hriscanskim zivotom moze da utice na zvezde."
astrologija, pasulj, dlan... zbog toga se ispoveda.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 11:41   #72
Onda se ispovjedi nakon svakog citanja NZ-a, jer ja bi radjanje Boga Sunca, njegovo kretanje kroz 12 znakova zodijaka i ponovno radjanje smatrao paganskim da sam indoktriniran.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.