Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 21:20   #1
Arapska glazba

Ej, nudera amo, kupila sam si nekidan jedan CD s arapskom muzikom i skroz je doooobaaaar! Pravo mi dodje da kupim i devu i malo pjeska pa jasem po kuci i pravim se da sam u Sahari. Muzika je mrak! Ima li jos tko da slusa tako nesto i koje su vam preporuke?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 22:42   #2
Kiki, ajde please, napisi od koga je to, i koju dobru pjesmu, da downloadam sa kazaae. Bas me zanima kakva je ta mjuza.
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 00:23   #3
Prije nekoliko godina sam bio u svakodnevnom kontaktu sa Arapima. Iskreno govoreci prije toga sam imao predrasuda ( a mozda ih imam jos uvijek malo) ali malo sam ih upoznao.
Bilo mi je neshvatljivo pojaviti se na festi a da nema cuge. Medjutim da je bilo alkohola ne bi to bilo to. Puno paznje posvecuju hrani pri tom pjevuseci a poslije se naravno slusa arapska muzika i igra.... Ne mogu reci da je to moj zvuk ali na takvom mjestu te jednostavno ponese. Bilo je i trbusnih plesova ali i normalnih plesova izvijanjem tijela.... Fenomenala...
Nekoliko pjevaca da preporucim: George Wassoof (Libanon), Ahlaam, Howayda, Khaled, Amr Diab, Salwa.
Za pocetak evo nekoliko pjesama pa ako se nekome dopadnu nabacim jos imena: Habibi ( draga/dragi) od Amr Diab, Aischa i Didi od Khaled, Alabina i Baila Maria(spanjolsko-arapski mix), Alabina i Habibi nura ayne...
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 01:32   #4
Dhaffer Youssef(kombinacija sufi mantri i jazz)
Feiruz(Lebanon,s francuskim uticajem-prijatna kombinacija,ta njihova stara skola mi zvuci kao proljece)
Om Kaltum(u stvari,ne znam kako se pise,duge i nama nerazumljive pjesme,ali njima kraljica, tradicionalna muzika uz istinsku poeziju,Egipat.mislim da je umrla do sad)
meni se svidi poneka pjesma,onako iz vedra neba,na kompilacijama.na pr,svidjela mi se samo 1 pjesma od
Mohamad Fouada("Allah Alaik",i ne,nije o alahu,nego nesto kao bog me pozravlja iz tvojih ociju....),a te autore mozete cuti na
http://www.egyptiancastle.com/music/singers.htm

Ja slusam stvarno i istrajno samo D.Y.

El M.,odusevljavas me.Pravi bik.(Otkud mi samo ta ideja!!!cccc!Hrana,muzika,poezija,...)I ja sam pomalo (krava.u horoskopu samo nadam se).

Mene fascinira africka arapska muzika(i samo africka.Ismael Lo(Jammu Afrika,i Djibi djibi rek ima i na kazaa,pa onda Goeffry Oryema,pa N'Dour...zap. afrika)
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 04:10   #5
preporucam sjajnu kompilaciju dupli cd desert blues i desert blues broj dva, volim i RAI (ne uno i zwei vec one alzirce)
 
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 04:58   #6
I ja sam bik. Jel nama urodjena arapska muzika????
Moram rec da su Habibi i Alabina mrak. To vec odavno imam i jos sam kad sam to ubola zarazila sve Engleze s kojima sam dosla u kontakt.
Novi CD koji sam kupila je kompilacija Arabesque koju izdaje Momo (poznati morokanski hip trendy cool bla bla bar i restoran).
Najbolja pjesma konkretno s CD je Rak Mrid by Cheb Bilal...isto neki arapsko spanjolski melos. Ajme, ma pjesma je.....
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 08:07   #7
IlBo: Ne vjerujem u horoskop
Eh a razlog je u tome sto jos trazim oanj idalan "zvuk" . Vecini forumasha je bitno samo da bude na engl. Meni je tako nekad bilo ali bojim se da vise nije. Poslusam ja i rumunjsko-ukrajinske cigane, Dalaresa (sirtaki), Kayah(Bregovic na poljski nacin) , svedske trubadure pa do irske narodne.
U cevrtom mjesecu sam bio pozvan na marokansku svadbu u Maroku ali nisam na zalost otisao. Ista obitelj ce imati jednu drugu svadbu sledece godine i tada idem.
Kiki: Arapi su vladali Spanjolskom do 1492 i imali su izravan utjecaj na zvuk kod Spanjolaca. Tako da spanjolski i arapski zvuk dosta slice. Imaju cak i Gipsy kings neke kompilacije ( oni su Francuzi).
Sto se tice Arapa vjerojatno znate da se ne govori isti jezik u Maroku i recimo u Libanonu mada se dosta moze razumjeti ( mozda kao ceski i hrvatski). Tako da se neki kalibri slusaju u citavom arapskom svijetu.
Dezert rose od stinga bi se isto mogla preporuciti.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 14:35   #8
Ja isto slusam sve sto mi dodje pod ruku i zakljucim da je dobro.....tako se moja muzicka kolekcija sastoji od pop muzike, rocka, alternative, arapske muzike, latino, brazilski jazz pa samba, easy listening muzika, klasika, indijska muzika, ma kaj ja znam...sve!
Desert Rose od stingas mi ne valja....al to je vise zbog toga jer njega ne mogu organski podnijet. Jeb'ga.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 14:46   #9
Quote:
Kiki kaže:
Novi CD koji sam kupila je kompilacija Arabesque koju izdaje Momo (poznati morokanski hip trendy cool bla bla bar i restoran).
Moram pitat: to ti je netko plav preporučio?
daysleeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 14:58   #10
More bit da je.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 15:27   #11
Arrow Svega ima

ovdje, a tko voli instrumentalnu preporucujem Al-Andaluz.
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 15:45   #12
Mislim da cu danas ubost jos jedan CD s arapskom glazbom.
Jos mi je na onom mom CDu mrak pjesma od neke po imenu Rasha, a pjesma se zove Azara Alhai...odma mi dodje da....ne znam....lomim case.
Ona pjeva onak sitno i zavijajuce, a prek nje neka mjesavina sambe i arapske muzike cvili. Ajmeeeee....mraaaaaak!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2003., 16:18   #13
Accept ima u sebi arapskih zvukova dosta
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 01:39   #14
Meni je dobra Natacha Atlas. Nije da ju slušam, ali bila sam nedavno na koncertu za koji sam dobila karte. Pjeva na arapskom i engleskom i malo je komercijalna, ali meni je to super zvučalo. Dobit ću uskoro sprženi cd pa ti javim kakav je.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 01:58   #15
Ne slušam arapsku glazbu, ali slušam glazbu s Tibeta i jako je lijepa... odmah zamišljam da sam na planinskim vrhovima, ili da sam orao pa letim...
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 03:47   #16
Kiki,welcome to the Moo Club,frendice!
i ja slusam sve.ne svasta.nego se ,kao i vi(cini mi se) i ja zaljubim u nesto u gotovo svakoj oblasti,i eto,to zadrzim za zivot.
Narada kolekcije su poprilicno siguran bet.(moja omiljena,jedna od najomiljenijih:Flamenko fire and grace-nije arapska,al kad smo vec krenuli u tom smjeru...)
El-M.:vjerovao ili ne-isto ti se pise!zene prate astrologiju iz ciste zabave(uglavnom,zene oko mene,i zene kao ja),kao sto muskarci prate sportove.kaze mi sestra prekjuce da je davno negdje dobila 2 paketica secera uz kafu sa obiljezjima bika,i skorpije-njen znak,koincidencija,ali da cuva i sad u moj jer je 100% pogoden.ovako nekakosjetljiv,tvrdoglav,umjetnicki tip,ponekad konzervativan,strpljiv,voli dobru hranu.)slusas li Chieftains(irska m.)?a meni tu u stvari fiddle znaci jako mnogo.
a cajun?u vise navrata sam uhvatila na radiju cajun-blues combo,i to me odusevljava,ali ne mogu nikako da nadem bas to sto zelim,sto ce reci legende,ali ne swamp ili zydeco ,nego eto...ima li ko preporuka?Jednu poprilicno pitku kompilaciju world na temu orijent,spanija sam kupila u Bosni:Moon Songs(Music of high emotions),kompanija One,ali ne vidim je nigdje drugo u prodaji.
cula sam od nekoga (govoreci o Bugarskim Glasovima) da i u Hr ima neka grupa zena koja se bavi pravom hrvatskom narodnom muzikom,ili nesto slicno.znate li nesto o tome?
gladno iscekujem i nadam se odgovorima(mora da vec ima negdje world ili etno link na ovom forumu?al sta cu kad sam nova.ne moze se na sve stici.)
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 05:16   #17
IlBo, hvala na dobrodoslici u Moo Club!!! Gazda s Dijaspore i Posla nam je isto bik pa ima da ga pitamo prvom prilikom jel i on slusa arapske cvilidrete.
Potala, Nataschu Atlas znam od prije, al ona mi, recimo, nije bas nesto.
Nastassja, tibetansku muziku imam i ja. Ubola sam neke CDove kad sam bila u Nepalu. Bivsi i ja smo obilazili neki stari grad Bhaktapur i sve je izgledalo kao da je vrijeme stalo prije bar sto godina, a iz kucnih veza i s prozora su dopirale tibetanske popijevke. Bilo je totalno eerie. Ko u filmu. Onda sam prevrnula cijeli Nepal i bivseg dovela do ludila dok nisam ubola CDeve koji sam cula u Bhaktapuru. Mozete zamislit koji je to posao bio objasnit kad nisam znala ni sto je ni ko pjeva ni kako se zove.
Ipak, nasla sam ih!!!
Danas sam osim jos jednog arapskog CDa kupila i soundtrack iz Frida. To je isto dosta cool.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 07:33   #18
...imam ja doma na satelitu neke arapske programe i stalno slusam njihove pjesme...meni je to super...ta muzika mi je zakon...
MarilynManson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 22:25   #19
Quote:
Kiki kaže:
Mislim da cu danas ubost jos jedan CD s arapskom glazbom.
Jos mi je na onom mom CDu mrak pjesma od neke po imenu Rasha, a pjesma se zove Azara Alhai...odma mi dodje da....ne znam....lomim case.
Ona pjeva onak sitno i zavijajuce, a prek nje neka mjesavina sambe i arapske muzike cvili. Ajmeeeee....mraaaaaak!
mislim da s tu nekaj pomjesala.... na Momo Arabesque nemas Rashu i Cheb Bilala

Kaj ne kazes za arapsku muziku... pa znas da ja imam tonu arapskih cd-a Imam sva 4 Momo cd-a

moja najdraza arapska stvar je Abdel Kader od Khaleda

se sjecas da smo se ja i Mijita razbacale uz tu stvar u Noble Rotu?

btw, mogle bi next week malo u Momo's, nismo vec dugo bile...
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 22:27   #20
Quote:
Potala kaže:
Meni je dobra Natacha Atlas. Nije da ju slušam, ali bila sam nedavno na koncertu za koji sam dobila karte. Pjeva na arapskom i engleskom i malo je komercijalna, ali meni je to super zvučalo. Dobit ću uskoro sprženi cd pa ti javim kakav je.
od Natache m je najbolja Bahlam
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.