Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 17:58   #21
Eh, da napomenem, niti Iran, niti Vatikan, niti Izrael nikada nisu bili, niti će ikad biti u pravu.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 19:05   #22
Kaj je to moralni zakon?
Kabbalah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 17:52   #23
Quote:
Kabbalah kaže: Pogledaj post
Kaj je to moralni zakon?
Pa je.. ali istinski, a ne onaj iz vaših "svetih" spisa..
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:45   #24
Kako glasi taj istinski?
Kabbalah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:37   #25
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Da li se to meni samo cini ili je ovde "udrobljeno" mnogo razlicitih tema ?

Nekoliko pitanja.
Sta nudite na mestu kapitalizma ?
Sta nudite umesto demokratije ?
I kakve veze imaju Iran/krscanstvo, kako sa kapitalizmom tako i sa demokratijom ?
Na prvo i drugo pitanje ti mogu odmah odgovoriti:Nije problem u sistemu, već je problem u ljudskoj svijesti.Možeš ti izmisliti bilo kakav društveno-politički sistem, ali stvari će se postaviti onako kakva će biti direkcija iz kolektivnog nesvjesnog.Inteligentniji i sposobniji će se uvijek probiti na vrh i rezultate rada drugih preusmjeravati u svoje džepove.Čovjeku je prioritet vlastita egzistencija i egzistencija njegove obitelji, a tek onda egzistencija njegovog naroda, rase, itd...Društveni sistem koji je sad aktualan je jednostavno posljedica stanja kolektivnog nesvjesnog čovječanstva, i ti ne možeš izmisliti pravedan sistem, jer za pravedan sistem je nužno stanje kolektivnog nesvjesnog dovesti na višu razinu.Možeš u sistem ugraditi bilo kakve sisteme kontrole, ali svatko ima svoju cijenu... baš svatko.
Zadnje pitanje:Iran/kršćanstvo imaju itekako veze i sa demokracijom i sa kapitalizmom.Organizirana religija i njezini simboli su sistem kontrole, koji oni koji to znaju mogu iskoristiti za vlastite koristi.Pomoću religijskih simbola je vrlo
lako utjecati na kolektivno nesvjesno, i stvoriti potrebno ozračje u narodu da bi se mogle provoditi razne političke i ekonomske mjere, a ako imaš podršku naroda, tada s lakoćom možeš svoje okupatorske i pljačkaške motive maskirati
krinkom"donošenja demokracije i pravde", kako smo već navikli vidjeti još od starih, pa sve do modernih križarskih ratova...
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:04   #26
Olivere, hvala sto si se potrudio odgovoriti ali pitanje ocigledno nije bilo upuceno tebi (s obzirom da mislimo slicno), ali osim onog pokusaja od Dervisa nista konkretnog u vezi kapitalizma/demokratije i islama.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:11   #27
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Olivere, hvala sto si se potrudio odgovoriti ali pitanje ocigledno nije bilo upuceno tebi (s obzirom da mislimo slicno), ali osim onog pokusaja od Dervisa nista konkretnog u vezi kapitalizma/demokratije i islama.
Pokretač teme napiše uvodni post i onda nestane na druge teme ignorirajući ovu. To nije forumski korektno, meni dovoljan razlog da se više ne javim na ovu temu. Osim ovog upisa koji je ionako off topic.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:19   #28
nije
__________________
Abazigal: "Oh my god! They killed Yaga-Shura!"
Sendai: "You bastards!"
blupblup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:17   #29
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Olivere, hvala sto si se potrudio odgovoriti ali pitanje ocigledno nije bilo upuceno tebi (s obzirom da mislimo slicno), ali osim onog pokusaja od Dervisa nista konkretnog u vezi kapitalizma/demokratije i islama.
OK, no pitanje si postavio u formatu "Što mislite" pa sam shvatio da je namijenjeno svima koji se zateknu na temi.Pozdrav.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:12   #30
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Pokretač teme napiše uvodni post i onda nestane na druge teme ignorirajući ovu. To nije forumski korektno, meni dovoljan razlog da se više ne javim na ovu temu. Osim ovog upisa koji je ionako off topic.
Evo mene, pokretača teme, koji btw nije nestao nego nisam želio doprinositi hvalospjevu islama jer mi to nije bila namjera niti mi je bila namjera hvaliti u cjelosti politiku Irana.
Iran vodi luđak koji ponekad baci hint istine, ali on nije kontra židovskim mamonima. To može biti jedino Rusija, koja ima mudrost i nadam se sve veću moć.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:23   #31
Ja mislim da je u pravu dok mu se se ne dokaže da je u krivu, a dok je postupak u tijeku ne bih htio komentirati konačan ishod.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.