Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2012., 21:53   #21
Quote:
dzoni dzins kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu.

Kako pronaci nekoga ako znas samo ime, grad i da je na Face-u ?

Naime, radi se o curi, naravno, koju sam upoznao slucajno, i bili smo zajedno na kavi i...
...Naravno da nismo stigli ni razmijeniti brojeve.
E sad, ono sto znam je da ime, ne i prezime, ali znam i ime brata, mame, tate , sve je to rekla kroz pricu i ja sam zapamtio, ali nije rekla prezime...
Kroz priču - znači nisi je posebno pitao... Pa hebogavrag, vidjeli se prvi put u životu, na kavi, a ona o svojoj majci Slavici, ocu Radovanu i bratu Mirku...

Pa tko normalan u razgovoru s potpunim neznancem, u prvih 0-60 minuta spominje u vezi svojih roditelja i njihova osobna imena!!?
"Ja i moj brat Mirko još uvjek živimo kod svojih roditelja, oca Radovana i majke Slavice."
ili
"Ne, ne živim više kod svog oca Radovana i majke Slavice, mojih roditelja. ali moj brat Mirko još uvjek stanuje kod njih."

Quote:
ima itko kakav koristan prijedlog!?
Bježi bre što dalje od nje!
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 09:16   #22


Nije tako, nego smo pricali o imenima, pa sam i ja spominjao neka imena, ona takodje, tako da mi je to ostalo u glavi.
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 10:56   #23
Quote:
dzoni dzins kaže: Pogledaj post


Nije tako, nego smo pricali o imenima, pa...
ma ajde, nisam ni mislio ozbiljno (istna da sam ono "sve je to rekla kroz pricu" razumio kao "kroz njeno pripovijedanje" a ne kao "kroz naš razgovor"... ali svejedno)... Stvar je bila u tome, da vjerojatno nemaš šanse pronaći ju preko neta - ako si stvarno "več sve probao".
Da si napisao "odlučio sam probati pronaći nešto o njoj preko neta, može neki savjet na koji način bi se to moglo?", bilo bi drugačije.

Ako si siguran da je na Facebooku, probaj s novim (drugim accountom), pa kao podatke o sebi stavi ono što znaš o njoj /recimo grad, datum rođenja, obrazovanje, zanimanje, ... pjesme, filmovi itd koje "voliš", najdraža imena ...itd itd/...
Osobno mi je FB veliko sranje, ali account imam (samo ga ne koristim. Registrirao sam se "davno nekad" sa ženskim imenom i prezimenom koje zvući nekako francusko-brazilski. Posljedica toga je, da mi FB avtomatski predlaže neke frendove s prezimenima Perez, Torres, Mučačo i sl., koji bi me "kao mogli zanimati").
No zbog toga moj predlog o accountu s "njenim" podacima i interesima, pomoću kojih bi umjesto da ti tražiš "njoj slične osobe", imao dostavu takvih osoba direktno "na dom"...

Na FB probaj tražiti i ono što znaš o njoj, recimo neku pjesmu koju je spomenula, pa vidi tko sve je "lajkao" (mislim da ide nekako tako -> "ovo se sviđa i 150 drugim osobama /onda su te osobe nabrojane sa svojim slikicama profila/")...

Uglavnom, budi snalažljiv i uporan ako ti je stvarno stalo do toga da ju pronađeš. A i ako ti ne uspije - možda će to biti zato što si srećković
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 13:51   #24
Ako vec nemas rezultata da ju pronadjes online probaj ju pronaci uzivo.
Kazes da nisi iz velikog mjesta i da ste bili na kavi,pa onda pokusaj nekada
otici na to isto mjesto na kavu.
Mozda i ona tebe trazi,a boljeg mjesta od toga da se ponovo sretnete nema
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 14:33   #25
Jest, grad nije velik, a sto se kafica tice, bio sam ponovo tamo, isti dan, pitao konobara, kaze da curu nije vidjao ranije tu. Mada, znam naselje, dio grada gdje zivi, to mi je rekla, tako sto se toga tice, ostaje mi provozati se cesce tamo, mozda i naletim na nju.

Tako da sam eto spao na Face, mada ga i sam ne koristim, ali kao sto @adelon rece, imam i ja lazni profil, nekad davno otvoren, pa ispade da dobro dodje u ovakvom slucaju, mada mi za sad ne uspijeva. Probacu da napravim neki od njegovih prijedloga.

Glupi Face, ne mozes ga podesiti da trazi po mjestu zivljenja, pregledao bih sve A***** u mom gradu
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 15:29   #26
super znas otprilike gdje zivi

a nista lagano setnjica i deri se po naselju
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:01   #27
Samo da se zahvalim na savjetima, posebno @adelon tebi, pomoglo je nasao sam je preko Face-a
dzoni dzins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 18:23   #28
Quote:
dzoni dzins kaže: Pogledaj post
...nasao sam je preko Face-a
odlično (zapravo, nadam se da će se to pokazati kao odlično )
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:46   #29
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
ma ajde, nisam ni mislio ozbiljno (istna da sam ono "sve je to rekla kroz pricu" razumio kao "kroz njeno pripovijedanje" a ne kao "kroz naš razgovor"... ali svejedno)... Stvar je bila u tome, da vjerojatno nemaš šanse pronaći ju preko neta - ako si stvarno "več sve probao".
Da si napisao "odlučio sam probati pronaći nešto o njoj preko neta, može neki savjet na koji način bi se to moglo?", bilo bi drugačije.

Ako si siguran da je na Facebooku, probaj s novim (drugim accountom), pa kao podatke o sebi stavi ono što znaš o njoj /recimo grad, datum rođenja, obrazovanje, zanimanje, ... pjesme, filmovi itd koje "voliš", najdraža imena ...itd itd/...
Osobno mi je FB veliko sranje, ali account imam (samo ga ne koristim. Registrirao sam se "davno nekad" sa ženskim imenom i prezimenom koje zvući nekako francusko-brazilski. Posljedica toga je, da mi FB avtomatski predlaže neke frendove s prezimenima Perez, Torres, Mučačo i sl., koji bi me "kao mogli zanimati").
No zbog toga moj predlog o accountu s "njenim" podacima i interesima, pomoću kojih bi umjesto da ti tražiš "njoj slične osobe", imao dostavu takvih osoba direktno "na dom"...

Na FB probaj tražiti i ono što znaš o njoj, recimo neku pjesmu koju je spomenula, pa vidi tko sve je "lajkao" (mislim da ide nekako tako -> "ovo se sviđa i 150 drugim osobama /onda su te osobe nabrojane sa svojim slikicama profila/")...

Uglavnom, budi snalažljiv i uporan ako ti je stvarno stalo do toga da ju pronađeš. A i ako ti ne uspije - možda će to biti zato što si srećković
Ne znam da li to jedino ja ne vidim ili se nešto promijenilo ali ja ne mogu naći gdje se vidi tko je lajkao određenu stranicu?
cahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 19:38   #30
Quote:
cahlo kaže: Pogledaj post
Ne znam da li to jedino ja ne vidim ili se nešto promijenilo ali ja ne mogu naći gdje se vidi tko je lajkao određenu stranicu?
Ni ja ne znam da li se nešto (ikad) promijenilo... Ali, ako ideš mišem na "301 people (like this)"...

http://static4.businessinsider.com/i...r-newsfeed.jpg

...onda se pokažu imena tih ljudi. A ako na "301 people" klikneš, onda se otvori prozor "People who like this" kao na slici dolje (nije isti prozor, samo je sličan):

http://www.socialrabbit.net/wp-conte...page-likes.jpg


/recimo, na toj stranici je isto tako (trebaš biti prijavljen, da se ti otvori onaj prozor)/
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 16:06   #31
Vec je dugo vremena proslo otakda sam zadnji puta kontaktirao tu djevojku. Znam joj ime i prezime, imam njezinu sliku i znam da zivi negdje u njemackoj i da dolazi u hrv kod prijateljica i rodbine, ali to je bilo prije cca 10 godina :/
Odlucio sam reaktivirati facebook racun koji sam obrisao tj deaktivirao i odlucio tamo je potraziti. Nasao sam vise djevojaka s tim imenom i prezimenom, nekoliko njih bi mogle biti one (sudeci po fotografijama i po mom sjecanju ali ipak je proslo 10 g ljudi se mjenjaju) eh sad sto ako je nema ni tamo?
Odlucio sam napraviti i facebook stranicu na kojoj je ta njezina fotografija i napisao sam da ju trazim, napravio sam i na gmail-u pa dodao sve djevojke s tim imenom u listu, mozda je neka od njih..
Imao sam stari th hinet mail (ono dok su jos bili modemi) i otamo sam se dopisivao s njom i gdje je vjerojatno njezin stari mail i sigurno detaljni podaci o njoj koje sam zaboravio (tocna adresa stanovanja i slicno) no sad sam i promijenio operatera tako da vjerujem ne mogu pristupiti vise tom mailu. Eh da imao sam i njezin br mobitela dok nisam izgubio i mob i karticu gdje je to bilo upisano.. Uglavnom s vremena sam i zaboravio na nju ali sam se ponekad znao sjetit je se. Neki dan sam pronasao njezinu fotografiju u svom staaarom albumu sa slikama, i bas sam odlucio da ju zelim ponovno kontaktirati!

No sto ako ni to sve ne uspije? Kako doci do nje? Pitanje je jos i sto ako se udala pa vise nema isto prezime hmm, sto ako je (nedaj boze) preminula osoba?

Dali postoje neke agencije/dedektivi kojima nebi bio problem pronaci ju i pomoci mi da ju kontaktiram? Eh da ovo sad jos i cudno zvuci, zvucim poput neke uhode i slicno ali nisam, sami mi ona malo fali i jako bih se volio cuti s njom i da me prepozna i sjeti me se
Aretreyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:14   #32
Quote:
solee kaže: Pogledaj post
Eh ovako i meni treba slicna ovakva pomoc...Zelio bih da dobijem informacije o tome kako da pronadjem trazenu osobu u Australiji...Naime radi se o mom sinu kojeg nisam ni vidio ni cuo punih 15 god.a zadnji put sam ga vidio za njegov 1. rodjendan.Sve sto znam o njemu je da ga je moja bivsa supruga odvela za Australiju i da zive u Sydneyu ili okolici Sydneya u nekom predgradju ili dijelu Sydneya koje se zove Raide...trazio sam na google search ali to je trajalo satima...ako netko zna brzi i laksi nacin kako da doznam nesto o svom sinu neka se javi....Veliko hvala i pozdrav iz Sarajeva....
kontaktiraj ambasadu ili konzulat ako nema u Sarajevu, probaj u Zagrebu...mozes traziti informacije na tel. onda ce te oni uputiti sta,di i kako...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:18   #33
Ja trazim svoju mamu u Gruziji. Iz crvenog kriza mi nedaju podatke trazenih osoba 92. - 96. jel pošto sam oteta imam drugi datum rođenja,te zato jer je napisala ime Katjerina, a ne Katarina. Misle da izmišljam i da nisam normalna. Jako sam se razočarala u taj sustav još su mi rekli da im dovedom svoga oca. Pobogu, da mi je on htio reći nebi išla tamo. Eto ako mi tko moze pomoć ili dat savjet hvala.
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:39   #34
Evo ja imam malo delikatniji problem što se tiče pronalaska osobe...

Naime, radi se o sestrični moje mame (čije ime i prezime mogu navesti ako to bude potrebno) koja nije uspijela pribjeći u Hrvatsku skloniti se sa obitelji dok je počinjao rat. Koliko znam, rođena je u Hrvatskoj a radila je u Mađarskoj i kada je rat počinjao trebala se vratiti natrag zajedno s bratom koji ju je neko vrijeme u Mađarskoj čekao ali nje nije bilo i njega su odveli natrag za Hrvatsku. Htjela sam provjeriti u matici rođenih da li je uopće evidentirana kao rođena, umrla ili kao hrvatski državljanin, ali međutim to ne mogu jer nemam točan datum rođenja već samo godinu. Zanima me da li je ikako moguće, na temelju imena, prezimena i godine rođenja saznati barem bilo kakav podatak o tome gdje bi mogla biti? da li možda negdje na internetu postoji popis žrtava stradalih u ratu (ne samo hrvata nego i svih susjednih država)? da li se može od kojih institucija zahtijevati kakvi podaci (policija i sl.) s obzirom da joj ja nisam prvi rod?
mlada pravnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.