Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 01:51   #1
Thumbs down Živciraju me lažna sniženja po gradu

Da li ste ikada došli u neki dućan i primjetili ponudjene artikle po nekim cijenama?
Vratite se mjesec dana kasnije i ispod piše da su snizeni a cijena ista ostala..

Molio bih da prokomentirate ove stranice sta daju popuste? mislim ja poludim na ovakve stvari..
prvo kolektiva.hr , pa onda taj tarikov kupime.hr, pa neka nepropustilica.com, pa se pojavio i neki mojkupon.net?
ko su svi ti ljudi? sad oni sredjuju neke popuste i sta ti ja znam a u biti sumnjam da se ista jeftinije moze proci.

ili recimo peekandcloppenburg vam posalje kuci bon koji ako potrosite 300 kn, dobijete 70 kn popusta? mislim koji je to sistem..tamo mos nac pristojnu kosulju i za 140 kn, bez tog popusta. al kad mi tako nesto dode kuci poludim..
zanima me vase misljenje tih kupona i stvari..
frustrirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 01:59   #2
Mene živcira kad u Plodinama stave na poseban "otok" SPECIJALNA PONUDA, MILKA 100 grama SAMO 5,kusur kn

A onda mi nitko od zaposlenika ne može odgovoriti na pitanje koliko je ta ista čokolada koštala dok nije bila na "specijalnoj ponudi". Niti je to igdje navedeno.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 02:02   #3
upravo o tome se radi, šta je danas pravo sniženje a šta nije?
Ili recimo kako neke lacoste tenisice kostaju 900 kn, a onda ih kod sanera ima za 450 kn? ili takve stvari?

ljudi, koje su stvarne cijene proizvoda danas? cemu ti popusti? ko to kreira i kako?
kako je moguće da ljudi koji vode te stranice dobiju popuste za neke stvari dok ostali smrtnici to nemogu i placaju punu cijenu?

al tih stranica ima, pogledajte vi to malo...kolektive,mojkupona,kupime,ovo ono..

Zadnje uređivanje frustrirani : 18.07.2010. at 02:14.
frustrirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 02:13   #4
U čemu je točno problem s kolektivom? Mislim, zbilja ne znam prijateljica je nedavno preko kolektive dobila popust od 50% u jednom tatoo salonu i jako je zadovoljna, ja sam mislila da je to sve u potpunosti transparentno i funkcionalno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 03:08   #5
Užasno me to živcira
Nedavno sam vidjela jednu haljinu koja je na popustu do 50% u trgovini na rasprodaji koštala više nego prije rasprodaje.
Ili kad na sniženju zapravo ostave istu cijenu , ali na etiketu nalijepe ko fol višu cijenu i prekriže je i onda taj artikal cijelu godinu ima istu cijenu.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 13:20   #6
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
U čemu je točno problem s kolektivom? Mislim, zbilja ne znam prijateljica je nedavno preko kolektive dobila popust od 50% u jednom tatoo salonu i jako je zadovoljna, ja sam mislila da je to sve u potpunosti transparentno i funkcionalno.

Bilo je nedavno popust na kuglanje, sat vremena 70 kuna, a prije je kao 120 kuna.
A ja se kuglao po 65 kn/satu (+cipele 12kn)

Jedino je ok uzeti kupone s restoranima, tu te stvarno nemogu zašvajsat (ili mogu?)
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:16   #7
Ne kužim zašto se opterećujete sa glupostima.. život je prekratak da bi se živcirao radi duple naljepnice na etiketi košulje

Treba promjeniti pogled na život.. kupiti nešto kad ti se sviđa ili kad si možeš priuštiti.. a ne kad piše na vratima "Sniženje"..

Šta ima veze koliko je nešto prije koštalo? Bitno je koliko sad košta..

Ja kupujem u nekoliko butika u Splitskom Mercatoru i nikad nisam primjetila da lažu, za Lacoste i Guess uglavnom i čekam sniženja.. i nema nikad prevare... al nebi me ni iživciralo da lažu.. jednostavno neću kupit ako mi je preskupo..
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:54   #8
Živcira me to zato što nas očito smatraju idiotima i misle kako su oni jako pametni i kako nitko neće skužiti te fore.
U takav dućan obično više nikad ne uđem. Primjer je Sportinin IN dućan gdje su doslovno na svu robu stavili novu etiketu s višom retail cijenom, a "snižena" je bila ista kao ona prije sniženja.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:33   #9
Neznam ko diktira cijene adidasovih proizvoda za HR. Znam lika koji je jedno vrijeme sa strane prodavao, pa je otvorio obrt (jer su susjedi slali inspekcije) i ima vecinu adidasovih modela tenisica i to najmanje upola jeftinije nego po ducanima. Npr, Porsche design sam prije 2 godine kod njega kupio za 250 kn, a po zgu istog modela nije bilo ispod 600 kn, jos k tome tih 600 kn je po vecini ducana bilo "snizenje" sa 850, 900 ili cak 1000 kn tam po ilici. Koja je caka sa ducanima? Nije valjda da su im marze 150-400 gradi?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:31   #10
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Užasno me to živcira
Nedavno sam vidjela jednu haljinu koja je na popustu do 50% u trgovini na rasprodaji koštala više nego prije rasprodaje.
Ili kad na sniženju zapravo ostave istu cijenu , ali na etiketu nalijepe ko fol višu cijenu i prekriže je i onda taj artikal cijelu godinu ima istu cijenu.
danas u turbo sport

tocno znam koliko je zenski tribe 27'' bio - 900kn

danas pise 999

i to sa snizenjem od 30%

to je stvarno za nekom zaljepit šamarčinu

i to cijenu znam milion posto jer pratim od 5mj. za kupit i stalno gledam isti i stalno cekam kad ce manje kostat
i danas poludim..... ko da je netko budala
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:20   #11
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
danas u turbo sport

tocno znam koliko je zenski tribe 27'' bio - 900kn

danas pise 999

i to sa snizenjem od 30%

to je stvarno za nekom zaljepit šamarčinu

i to cijenu znam milion posto jer pratim od 5mj. za kupit i stalno gledam isti i stalno cekam kad ce manje kostat
i danas poludim..... ko da je netko budala
ja ti tako pratim balerinke u x nation. kad sam ih otkrila bile su na nekome popustu 290, tad nisam imala para, pa su im vratili cijenu na preko 4oo, da bi je nakon par dana podigli na 500. sad su opet 290.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:27   #12
Ova sadašnja sniženja su uglavnom patke, to je istina.

Popizdim kad vidim na izlogu ogromne šarene natpise popust 30-50% da bi ispalo da je taj popust samo na manji dio asortimana i to naravno onaj manje zanimljiv dio. I to na kraju ne ispadne ni tako jeftino.

Btw, ja svake godine tokom 7 mjeseca obiđem meni interesantne dućane, popamtim cijene i onda u 8 mjesecu dođem natrag, često se ugodno iznenadim...
I nije mi uopće problem pred kraj ljeta kupovati stvari za iduće ljeto ako su u pola cijene.

Ima jedan dobar dućan sa cipelama kojeg svake godine 2x poharam kad su cipele u pola cijene, jedino je problem što znam kupiti 2x više pari cipela pa sam financijski na istome
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 00:59   #13
Isplati se ići u Guliver u kolovozu i kupovati zimske čizme, evo, to mogu reći iz prve ruke.

Ovo za Kolektivu nisam znala, vidiš, zanimljivo...
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 02:32   #14
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
danas u turbo sport
I kod mene je bio slučaj o jednoj od Magminih trgovina
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:31   #15
Quote:
frustrirani kaže: Pogledaj post
Molio bih da prokomentirate ove stranice sta daju popuste? mislim ja poludim na ovakve stvari..
prvo kolektiva.hr , pa onda taj tarikov kupime.hr, pa neka nepropustilica.com, pa se pojavio i neki mojkupon.net?
ko su svi ti ljudi? sad oni sredjuju neke popuste i sta ti ja znam a u biti sumnjam da se ista jeftinije moze proci.

ili recimo peekandcloppenburg vam posalje kuci bon koji ako potrosite 300 kn, dobijete 70 kn popusta? mislim koji je to sistem..tamo mos nac pristojnu kosulju i za 140 kn, bez tog popusta. al kad mi tako nesto dode kuci poludim..
zanima me vase misljenje tih kupona i stvari..
Ja koristim te stranice tipa kolektiva.hr, i možeš značajno uštediti, u smislu da nešto platiš pola od cijene koju bi platio da si otišao direktno. Jedina je stvar što tamo ne prodaju stvari ili usluge bez kojih ne možeš tipa namirnice nego večere u restoranu, masaže i sl.

Što se tiče peekandcloppenburga ne shvaćam zašto ti smeta što šalju kupone, šta si uopće tražio njihovu karticu? Meni je to sasvim ok dućan, otkad se otvorio većinu robe tamo kupujem jer ima stvarno sve, od košulja za 100 kn do onih za 700, pa tko kako voli i može.

Inače, teško je reći koliko nešto stvarno košta, računica je dosta komplicirana, cijena koju mi kao krajnji kupci plaćamo je nekoliko puta veća od proizvodne cijene. Ono što ti iz prve ruke pouzdano mogu reći da npr. traperice koje u dućanu platiš 500 - 1000 kn imaju nabavnu cijenu oko 70 kn.

Nedavno sam čitao članak u kojem je pisalo da su najveće marže na lijekove, okvire za naočale, kozmetiku i flaširanu vodu.

Ono što mene najviše ljuti su lažna snjiženja, u katalogu od gramata ili bauhausa nekakvi jastuci i stara cijena npr. 50 kn je prekrižena i ispod piše veliko sniženje i nova cijena od npr. 29, 99 kn. I odem u dućan vidjeti i tamo mi kažu da ih još nemaju u prodaji jer su zapeli na carini. Znači da se nikad nisu ni prodavali po ovih 50 kn.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:40   #16
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
...
Inače, teško je reći koliko nešto stvarno košta, računica je dosta komplicirana, cijena koju mi kao krajnji kupci plaćamo je nekoliko puta veća od proizvodne cijene. Ono što ti iz prve ruke pouzdano mogu reći da npr. traperice koje u dućanu platiš 500 - 1000 kn imaju nabavnu cijenu oko 70 kn.
...
Pa naravno, proizvodna cijena je zapravo i manji dio troska, pogotovo kod brendiranih proizvoda. Dodjes u klimatizirani centar, parkirao si na ogromnom parikiralistu, cuvaju te ljudi iz osiguranja, prateci sadrzaji, cistacice ciste itd... To sve kosta, ne pada sa neba i kupac to na kraju mora platiti.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:41   #17
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
U čemu je točno problem s kolektivom? Mislim, zbilja ne znam prijateljica je nedavno preko kolektive dobila popust od 50% u jednom tatoo salonu i jako je zadovoljna, ja sam mislila da je to sve u potpunosti transparentno i funkcionalno.
Ja isto koristim kolektivu i do sada nisam imao problema. Jedino što ti može biti da nije transparentno je ukoliko onaj koji nudi uslugu (trgovina, wellness centri i ostali) nema cjenik na svojim stranicama već imaju posebno napravljen cjenik koji stavljaju na kolektivu. I onda masažu koja inače možda košta 150 kn ti platiš 200. Al ne znam da li stvarno rade takve stvari.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 12:44   #18
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pa naravno, proizvodna cijena je zapravo i manji dio troska, pogotovo kod brendiranih proizvoda. Dodjes u klimatizirani centar, parkirao si na ogromnom parikiralistu, cuvaju te ljudi iz osiguranja, prateci sadrzaji, cistacice ciste itd... To sve kosta, ne pada sa neba i kupac to na kraju mora platiti.
Plus treba platiti prodavače, najam prostora, poslovne troškove itd. Čini mi se da ljudi ne shvaćaju baš što sve plaćaju, tj. što je sve uračunato u cijenu krajnjeg proizvoda. Zato je uvijek dućan sa skupljom robom i ljepše uređen, a sve to netko mora platiti.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:10   #19
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Plus treba platiti prodavače, najam prostora, poslovne troškove itd. Čini mi se da ljudi ne shvaćaju baš što sve plaćaju, tj. što je sve uračunato u cijenu krajnjeg proizvoda. Zato je uvijek dućan sa skupljom robom i ljepše uređen, a sve to netko mora platiti.
Nitko ne osporava to što si rekao.
Problem je što vani kad je sniženje onda je sniženje, od minimalno 50% pa na dalje jer se brandirane trgovine rješavaju robe iz starih kolekcija. Niti jedna poznata trgovina vani si neće dozvoliti da prodaju prošlogodišnje modele po istoj cjeni kao što se redovito radi kod nas. U svakom našem dućanu možete vidjeti kolekcije od barem 4 godine unazad i sve po redovitim cijenama. I onda ti kakti prodaju sniženi model hlača po -30% a hlače stare 3 godine.
A i ne možeš mi tvrditi da su troškovi trgovine isti u Zurichu kao i u Zagrebu. Ipak su tamo čistačica, prodavač, prostor i režije daleko skuplji.
A cijena ista ako ne često i niža nego kod nas.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 17:31   #20
Mene općenito živcira Hrvatska i Hrvati (iako sam i sam)
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.