Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 11:07   #561
Ja do sada nisam dobivao takve fantomske račune, ali kod raskida ugovora, a i kod prijenosa (kupoprodaja ili sl.) sam uvijek zatražio da mi ispišu stanje njihovih potraživanja po datom ugovoru.

Zapravo, čini mi se da ne bi bila loša praksa učiniti to svakih par godina i za vlastite aktivne račune -- u ovo vrijeme plaćanja komunalija preko internetskog bankarstva gdje nikakvog papirnatog dokaza više nema...!
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:57   #562
Quote:
Signorina Despi kaže: Pogledaj post
Legice 12 mj , provjeri malo vidjeti ćeš
Uslugu ostvarujete podnošenjem zahtjeva za sve naredne mjesece od mjeseca podnošenja zahtjeva, kao i za najviše tri uzastopna mjeseca koja su prethodila mjesecu podnošenja zahtjeva. Usluga također može biti i jednokratna.
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:32   #563
@Katrin, Tome

Hvala na odgovorima.

Jos samo pojasnjenje, kad u tele2 centru potpisem zahtjev, koliko im treba da raskinu ugovor? I da li cu dobiti kakav dokument da je raskinut ugovor i kada cu ga dobiti?

Tome, da li u tele2 centru trazim ispis njihovih potrazivanja?
Karla H is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:44   #564
Ne znam za Tele2. Čini se logično da ćeš to tražiti i morati moći dobiti na istom onom mjestu na kojem na kojem možeš "sklopiti" i raskid ugovora.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 18:24   #565
U Tele2 centru samo mozes podnesti zahtjev za raskid ugovora, i mene sad zanima koja je procedura nakon sto sam podnijela taj zahtjev?

Navodno da ce me sad zvati iz tele2 da se dogovorimo. A nemam pojma o cemu se imamo dogovarati ako zelim raskinuti ugovor. Zasto to jednostavno ne provedu.

I da li onda raskid ugovora dobijem postom ili sta?
Pa nisam valjda ja jedina koja je raskinula ugovor s tele2?
Karla H is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:57   #566
Quote:
Karla H kaže: Pogledaj post

Navodno da ce me sad zvati iz tele2 da se dogovorimo. A nemam pojma o cemu se imamo dogovarati ako zelim raskinuti ugovor. Zasto to jednostavno ne provedu.
sad će te zvati iz tzv. grupe retention iliti zadržavanje Pitat će te zašto želiš raskinuti ugovor, u čemu je problem.. i ponuditi ti nešto kao iskupljenje ako ne raskineš ugovor
Ti koji rade retention (i sama sam radila jedno vrijeme za t-com) imaju posebnu obuku baziranu na psihologiji i često mogu pričati u nedogled i vrlo lako provesti taj retention
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:49   #567
Legice ovo je po starom, thrust me provjeri u firmi malo
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:18   #568
T-Com : Trajno isključenje

Pozdrav!
Forumaši ,trebam pomoć...

28.06.2012. sam otišao u T-Com centar raskinuti sve njihove usluge (telefon,internet i max TV) ,ugovori su istekli tak da to nije bio problem...ali ,pošto prelazim na Optimu, isti su me zvali i rekli da nisam smio "ugasiti" fiksnu liniju. OK, ja nazovem T-Com idući dan (29.06.-og) i zatražim da mi storniraju zahtjev za ukidanjem usluge fiksne linije - oni kažu " Nema problema,kroz par dana će Vas nazvati iz T-Com-a i pitat želite li zadržat svoju liniju, bla,bla...Vi recite - "Hoću" i to je to....".

13.07. me isključe trajno (jer do tada je usluga bila samo suspendirana - signal u slušalici je bio ali nisam mogao ni zvati ni primati pozive) , ja nazovem opet službu za korisnike da provjerim u kojoj je "fazi" moj zahtjev za storniranjem zahtjeva za trajnim isključenjem ,a oni kažu da je zahtjev kompjuterski odbijen i da mi je usluga trajno isključena ALI budu napravili novi zahtjev i da će do kraja mjeseca to bit riješeno...

Pošto me niko nije zvao, ja nazovem danas njih ,ponovno, a operater mi kaže sljedeće - "Vaša linija je trajno isključena i taj zahtjev se nije mogao stornirati jer ste Vi potpisali da želite raskinuti,a sada mo0žemo jedino napraviti novi ugovor".

Pomoć!
Što mi je sada za činiti?!
KrazzE Cheeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:57   #569
Sada ti je gotovo , potpisao si isključenje , trebao si samo prenijeti postojeći broj na drugog operatora , možeš zatražiti jedino novu liniju

Zadnje uređivanje Katrin : 01.08.2012. at 23:47. Reason: quote
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:51   #570
Pozdrav svima.
Imam jedan problem a neznam kako ga rješiti i koliko će me to koštati.
Imam telefo i adsl internet 15 gb.
Moj problem je taj što bih ostavio telefon a otkazao internet, međutim to nebi bio neki problem da nisam prija dva mjeseca uzea mobitel samsung koji su davali za potpisivanje ugovora (čini mi se na 24 mjeseca??).
E sad je ispala takva situacija kakva je i moram doslovno MORAM otkazati internet pa me zanima postupak i koliko će me to koštati i još nešto važno dali mogu napraviti prekid putem interneta i još dali se uračunava u pretplatu cijena paketa od 15 gb ili mogu smanjiti na start paket pa plaćati samo pretplatu ionako nitko neće trošit internet.
ps. -nema gore stvari nego biti postanar.

Zadnje uređivanje jubra : 07.08.2012. at 03:19.
jubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 18:24   #571
Pozdrav ljudi!!!
Jedno kratko pitanje...želim prijeći iz t-coma(telefon,internet) u b-net(3D),šta mi je činiti kojim redoslijedom?
Stvarno nemam vremena,a ni živaca stajat u redovima i šetat naokolo.
Hvala puno unaprijed na pomoći!
armand82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 19:33   #572
jubra, najbolje ti je zvat szk i pitat da ti daju iznos penalizacije.
Za samo iskljucenje mora ici vlasnik linije u T-centar.
Ako nemas ugovor na paket prometa, mozes ga stavit na 1 gb ili isto trajno iskljuciti. Penalizacija ti se naplacuje na racunu, a ona se obracunava na nacin da platis mjesecne naknade do kraja ugovora ili cijenu mobitela kojeg si dobio.
Ti placas onaj iznos koji je manji, samo zovi i pitaj koliko.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 21:29   #573
armand82, zovi drugog operatora i podnesi zahtjev za prijenos broja na njihovu mrežu, poslati će ti papire, potpiši i vrati im uz kopiju osobne ali to će ti već oni sve reći
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 22:07   #574
Despi,hvala puno...
armand82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 23:33   #575
Quote:
armand82 kaže: Pogledaj post
Despi,hvala puno...
I drugi put , samo nemoj ni slučajno zvati T com i tražiti trajno isključenje
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 13:14   #576
jučer na moju adresu došao račun od HT-a za mobitel u kojem lijepo piše
tarifa EXTRA PRIČA S -0,00kn
Troškovi pisane opomene 20,00kn
ukupno:20,00kn,
datum računa 31.07.2012. dospijeće plačanja 16.08.2012.g

nije li 21.7.2012.g stupio na snagu Zakon o ukidanju naplaćivanja opomene( Sabror RH donio je na sjednici 6. srpnja 2012. godine Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o zaštiti potrošača što je objavljeno u Narodnim Novinama 78/2012 od 13.srpnja 2012. godine, i stupa na snagu osmoga dana od dana objave u narodnim novinama – 21. srpnja 2012. godine.Opomene izdane početno s 21. srpnja 2012. godine ne mogu se naplaćivati
?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:20   #577
Je i nisi to duzan platiti. Papir sve trpi, no ne znaci da se sve moze i naplatiti
Nije mi jasno ni zasto uopce opomena kad nema duga
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:20   #578
Opomene se vise ne naplacuju, ali pitanje je kad je tebi ta opomena izdana. Jesi ju mozda sacuvala pa da pogledas datum izdavanja?
Vjerojatno ti je naplacena opomena za 6 ili 5 mjesec, a onda su se jos naplacivale.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 20:11   #579
Quote:
Smopi kaže: Pogledaj post
jubra, najbolje ti je zvat szk i pitat da ti daju iznos penalizacije.
Za samo iskljucenje mora ici vlasnik linije u T-centar.
Ako nemas ugovor na paket prometa, mozes ga stavit na 1 gb ili isto trajno iskljuciti. Penalizacija ti se naplacuje na racunu, a ona se obracunava na nacin da platis mjesecne naknade do kraja ugovora ili cijenu mobitela kojeg si dobio.
Ti placas onaj iznos koji je manji, samo zovi i pitaj koliko.
hvala prijatelj nemam trenutno internet pa sam tek sad došao u priliku da ovo pročitam.
Po ovom izgleda da se nemože odjaviti putem interneta, gazda je daleko i ko zna kad će doć. Amerika. pa sam mislio da to odjavim internetom.
ništa zvat ću ih pa da vidim što će reći.
jubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 12:20   #580
Quote:
jubra kaže: Pogledaj post
hvala prijatelj nemam trenutno internet pa sam tek sad došao u priliku da ovo pročitam.
Po ovom izgleda da se nemože odjaviti putem interneta, gazda je daleko i ko zna kad će doć. Amerika. pa sam mislio da to odjavim internetom.
ništa zvat ću ih pa da vidim što će reći.
ne može preko neta zato što treba vlastoručni potpis i kopija osobne, ali ti szk može faksirati ili poslati na mail papire...pa onda ti vlasniku proslijediš
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.