Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2011., 02:42   #8761
Quote:
rimini kaže: Pogledaj post
Asi da, Defne ubode tu i tamo neku zgodnu haljinicu ali Asi ... da sam Demir, onim čizmetinama i sandalicama bi mi definitivno ubila ljubavni entuzijazam

meni je mnogo ljepša sa ravnom kosom, više mi se sviđa kao gradska nego kao seoska cura
Za mene Suhić ima ubjedljivo najviše stila. A nije loš ni Demir, Ali a ni inspektor Frost.. Meni dragi lik Kerim nosi penzionerske džempere a la moj stari.
To se i ja pitam... ajd i nekako odjeca nek prodje..a sto kazes one gumene cizme

Htjela sam napisati da se Suhelija najbolje oblaci..reko necu nek ovo ostane u obitelji

Bolje se deda oblaci od Kerima... opet..kerim je jako simpatican i zabavan lik
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 06.03.2011., 10:26   #8762
evo sad i zahvaljujući našoj predragoj gamze evo i prijevoda muratovog govora, prije nego to naše prevoditeljice naprave onako kako je u stvari to trebalo biti:

http://www.youtube.com/watch?v=lGqjazzvt7w

prijevod je:

Pred studentima prepričava svoju anegdoticu sa Adrienom Brodyem. U vrijeme kad se snimala Asi, bio je na aerodromu. Policajac na pasoškoj kontroli se smije u stilu: šta je ovo, navala poznatih danas?! Murat ga pita o čemu govori, ovaj mu kaže da je upravo prošao Adrien Brody. Kojeg, btw, Murat izuzetno cijeni. Krene za njim ali ima jedan mali problem - ne zna engleski. Pošalje svojoj ženi sms: napiši mi brzo nešto lijepo na engleskom, hoću prići Brodyu. Dok nervozno čeka odgovor, otvaraju se vrata lifta i paf, Adrien je pred njim. Murat mora improvizirati na najoskudnijem engleskom, nekako ga zamoli za fotografiranje, pa onda prva fotografija ispadne bez veze, poziraju za drugu... U tom ga ljubitelji serije Asi spopadnu sa istom molbom (a umire da malo popriča sa svojim Adrienom, da mu kaže kako je sjajan glumac, zgodan... a iz publike djevojke u glas: "i ti si zgodan")

sve mi se više sviđa murat kao osoba, volim ljude koji se znaju zezati na svoj račun, a sad sam se sjetila i one priče kad su cure htjele da ih slika, a on mislio s njim, a one nisu imale pojma tko je on, nego da ih samo slika. stvarno svaka čast

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 06.03.2011. at 11:18.
mrvica 1234 is offline  
Old 06.03.2011., 11:07   #8763
zezice,hvala za post o odnosu A/D, ja sam htjela nešto slično napraviti, ali sam odustala, jer sam na spojlerima napravila analizu demira kao osobe i nije nikako prihvaćena i nisam htjela ponavljati.
inače sve djevojke, žene koje se ovdje izjašnjavaju kao demirovke i govore da su iste demir, to je jednostavno nespojivo jer ako misliš da je demir u pravu onda ne razmišljaš kao demir, jer demir nikime ne vjeruje, baš nikome osim sebi i to na početku govori malom huseinu kad ga uči plivati, kad mali husein govori ti ćeš me spasiti, demir odgovora, prvo vjeruj samo sebi, a ne oslanjaj se na druge. on traži povjerenje od svih, ali ga daje na kapaljke i to govori i aliju na onoj slavnoj večeri. to je demir.

na posljednoj večeri s Isusuom sjede apostoli koji predstavljaju nas ljude od krvi i mesa i međi njima je i nevjerni toma, što znači da je u prirodi nas ljudi na ne vjerujemo i zato Isus govori: blago onima koji ne vide, a vjeruju, njihovo je kraljestvo nebesko. to u prijevodu znači da je jako malo onih koji bez pogovora vjeruju, to su rijetke osobe.

asi u jednom malom trenutku dovodi u sumnju da li joj je demir baš sve rekao, ne da mu ne vjeruje, nego da li je izrekao bijelu laž. takvu jednu sumnju mogao bi otkriti jedino svevišnji (normalno ako ste vjernik) to demir nije mogao nikako vidjeti, ni otkriti, ni osjetiti.

u ovoj priči su pogriješili i jedan i drugi, asi jer ide tražiti nešto od demira za što zna da on neće prihvatiti, ali ona to radi iz velike ljubavi i želi ga što prije vani
demir isto iz velike ljubavi traži razvod braka, jer ne želi vezati asi uz sebe koji će zatvoren tolike godine, a to isto radi iako zna kakva je asi i da će je to povrijediti isto kao i njega njezino traženje da izađe ranije.
i sad ključna razlika demira i asi (sorry demirovke) kad asi vidi demirovu reakciju ona se njemu krene ispričavati, moliti ga i na njegove riječi da on ne želi da se ona veže uz čovjeka koji će 20 godina biti u zatvoru, ona odgovara ono što bi sigurno radila da će ona 20 godina dolaziti svaki dan, a on nek se misli.
nakon tih njezinih riječi on ne odustaje od razvoda, nego ide dalje i što je najgore, ako je već ispred zatvora bio povrijeđen što ga asi ne čeka (ljuta sam tu i na trio na dočeku koji nisu obranili asi, nego samo blentavo gledaju, a dobro su znali što je ona proživljavala), to i govori kad ona dolazi, što radiš ovdje, mislio sam da si otišla. sad kad je vido da ga je ona čekala i da je cijelo vrijeme bila u kući, umjesto da stane na loptu i ispriča se i objasni da je to napravio zbog toga i toga, ne on ne odustaje i govori ovaj je brak završio prije nego je započeo i to u trenutku kad mi nisi povjerovala. da i on želi s njom razgovarati, ali što, način na koji će reči da se rastaju, gdje ona opet to preuzima na sebe i govori da će to ona svima reči, znači teret preuzima na sebe.
ključna razlika asi i demira je da ona kad vidi grešku ima snage reči oprosti, zeznula sam, a demir i kad vidi da nije u pravu on nastavlja po svom dok se ne uplaši da bi mogao ostati bez asi, e onda kreće skakanje za njom i onda je ona uvijek ta koje se inati,koja ne razumije, jer se u međuvremenu zaboravi što je bio uzrok njezinom takvom ponašanju.
mrvica 1234 is offline  
Old 06.03.2011., 11:14   #8764
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
my mom mi danas kaže da bi ona kerima za zeta! razmislila žena, je ovaj demir naočit i karakteran, pa još sa tim pogledom, ali sestro slatka kompliciran. prodje ti po života dok s njim ne staneš na zelenu granu. zato ovaj kerim, san snova svake punice! takvog bi ona zeta. evet.

pa sad ja nek se mislim šta ću i kako ću.
mina_jasmina...budimo realni, tvoja mama je u pravu

demir je preeezgodan, ali više se asi naplakala nego što je uživala s njim
a ako se njih dvoje ne promijene, plakat će oboje i dalje svako malo
wonderland03 is offline  
Old 06.03.2011., 11:52   #8765
Mrvica1234

Odlično napisano, slažem se kao i često do sada.

Moram reći da imam sličnu vezu kao A/D koja traje već 11 godina. Natezanje A/D na sreću/žalost jako mi je poznato i često se uhvatim dok gledam seriju kako imam deja vu!
Po osobnom mišljenju: A/D su tipovi koji jednostavno moraju imati izazov na dnevnoj bazi, u suprotnom nisu ispunjeni, dosadno im je. Sva natezanja/prepirke u početku veze su odmjeravanje snaga, a kasnije sitno dokazivanje jedno drugom. Svako natezanje podsvjesno je jačanje želje za onim drugim. Periodi koji su ''nirvana'' ne traju pretjerano dugo, (nekoliko dana) samo su hvatanje zraka za opet neko hoškanje, a onda i pomirenje koje obično bude erupcija vulkana.

Sve ovo je vrsta igre - provjere jačine osjećaja onog drugog i one ''teške'' riječi koje padaju u žaru ''borbe'' mislim da niti jedno ne shvaća sudbonosno, jer i jedan i dr nakon hlađenja znaju da ne mogu jedno bez drugog. U periodu svađa, i jednom i dr utroba se raspada ali neće prvi prići već se čeka posrednik kako nebi nijedan izgubo svoju poziciju za slučaj sljedeće svađe nakon pomirenja koje neupitno dolazi.
Moj dečko i ja naravno da mo bili nekoliko puta u svađi-prekidu nekoliko mjeseci tijekom ovih godina, i svaki put sam rekla e sad je dosta, nema povratka. Ali....
Jednostavno s nikim drugim nemam tako intenzivnu komunikaciju u svakom pogledu kao s njim a očito niti on. Osim toga, kada dođe do nekog problema vezanog za jednog od partnera, neovisno da li ste u ''svađi'' ili ne - sve se zaboravlja i napravit ćeš sve što je u tvojoj moći - okrenuti brda i doline da mu pomogneš i da se riješi nastala situacija.... (što nije uvjet da se opet sutra nećete pohoškati) :-))

.... zašto se brzo zaboravljaju svađe i opraštaju grde riječi...??? zato što onaj dr zna da je to rečeno u žaru borbe, samo što nitko drugi sa strane normalan ne može shvatiti, jer budimo realni - to nije niti normalna veza - mislim ono kao iz knjiga i filmova - to je ipak RL.

Na kraju: napominjem da ovakva veza iscrpljuje do besvjesti, pomisliš da si mazohista i da u konačnici nisi baš normalan..... ali .... ta veza jest akomulator za tebe i njega, tako će valjda uvijek biti, ma koliko to bolesno zvučalo drugima.
Moram reći da preduvjet za ovakvo bolesno ponašanje a to mislim i za A/D, mora uvažavati neupitnu vjeru u sposobnost onog drugog da u slučaju bad time-a, imaš podrušku i pomoć.

Pozz svima
elisabeth123 is offline  
Old 06.03.2011., 12:03   #8766
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
my mom mi danas kaže da bi ona kerima za zeta! ...
slušaj mater!
rimini is offline  
Old 06.03.2011., 12:10   #8767
Quote:
rimini kaže: Pogledaj post
slušaj mater!
Kerim je jako simpatican i duhovit. Jest da je prije Defne bio zenskaros (ali koji nije do one prave) ali dalo bi se zaboravit. Volim onakve likove i u RL. Uvijek se pocnem smijati kada ga ugledam. Eto nesto mi drag pravo...
Asi is the best is offline  
Old 06.03.2011., 12:13   #8768
neznam jeste li primjetili kako Asi ima jako loš ten u zadnjim epizodama, čak joj ni puder ne pomaže??
elisabeth123 is offline  
Old 06.03.2011., 12:20   #8769
elizabeth mrvica curke momci hosgeldnis merhaba selamalejkum....
mrvice hvala na prevodu.
ja mislila on sreo adriana u istambulu na ulici i oni otisli na kafu.nisam bila daleko
elizabeth koja veza ijao
mrvice tvoj post cijeli podpisujem.
ps.jednom sam ovdje spomenukla Boga i neko mi je napisao da to nije za ovu temu
kao da ga ne spominjem
dobro je vidjet da i takve stvari mogu ubaciti
pozdrav iz slovačke idem složit ručak pa cu poslije pisat
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Old 06.03.2011., 12:22   #8770
Mrka kapa

I ono o Asinom prkosu da razjasnimo. "Prkositi cijelom svijetu i meni"....Demir jeste to rekao i Asi je njemu s te strane izazov, ali ne u situacijama u kojima će ga ona svojim prkosom pretvoriti u nekog bezveznjaka koji bi trebao trčati za njom i moliti za njenu ljubav. Ona mora biti hrabra i prkosna da ga trgne, vrati na pravi put.
Evo jedan primjer...situacija nakon prvog poljupca kad se Demir dvoumio šta i kako dalje, a ona ga je trgnula i vratila rečenicom: "kad nekom dotakneš tijelo, dotaknuo si mu dušu, kakav si ti to čovjek ako to ne vidiš?? Ne bi me taknuo bez razloga, čemu sad nedoumica??" Ona je imala tu sposobnost da vrlo jednostavnim postupcima i rečenicama Demira 'duševno' ispravi. Nije je bilo ni strah, ni stid reći ono što misli, nije se obazirala na rizik da bi ga time mogla izgubiti koliko god njega to u tom trenutku povrijedilo (ista stvar i onda kad joj je govorio kako zamišlja ženu kojom bi se oženio, a ona ga dočekala onom salvom). U početku, dok su se upoznavali, bilo je puno takvih trenutaka...tad bi on samo stao i paf!, to je to, vukla ga je time sebi kao magnet.
U ovoj situaciji kad je nevin sjedio u zatvoru, ona je trebala ostati uz njega visoko uzdignute glave bez obzira na utjecaje sa strane, a da je kojim slučajem (kažem kojim slučajem ) on pristao na nagodbu (recimo, da mu je to predložio advokat), ona je ta koja ga je trebala prekoriti i vratiti na pravi put. To je njen zadatak. Demir u Asi gleda, na jedan način, svoj moralni i ljudski korektiv, ona za njega nije slabić koji u njemu neprestano traži stabilnost. Podupirati se trebaju zajedno. To on od nje očekuje i to znače one riječi .."koja prkosi cijelom svijetu, pa i meni", pod pretpostavkom da ona zna zašto prkosi i da je prkos odraz istinski dobre, iskrene i pravedne duše. Dakle, ne prkos koji je sam sebi svrha, nego prkos koji budi i zaziva da budeš bolji čovjek. Zaista me počelo nervirati kako nju u zadnjih 15ak ep. kontinuirano prikazuju kao kolebljivca sklonog nepromišljenim postupcima, naročito zato jer sam od početka povjerovala da je nesalomljiva i nepogrešiva. Mea culpa, i Asi je od krvi i mesa. Ali dobro, ima i Demir greškica (), o tome u sljedećem pasusu.
 
Razvod. Dakle, Demir sutradan zove advokata i govori mu da pokrene stvar. Nije mu nakon oslobađanja, kad zna da ipak neće provesti život u zatvoru, rekao da sve stopira, nego hvala, zar ne? Znači, razlog razvoda nije to što nju želi poštediti samačkog života s kamenom oko vrata zvanim muž u zatvoru, nego je pravi razlog ipak njeno nepovjerenje preko čega Demir ne može prijeći. On je odmah znao da je Asi Namikov glasnik (pa joj govori: reci IM da ne pristajem itd..) i da na nju pritišću i utječu mnogi, ali joj je s pravom zamjerio što je nasjela, jer je znao da ne bi nasjela da i SAMA nije posumnjala da tu 'nečeg' ipak ima. On nju dobro poznaje. Razočaran i ljutit, pokreće to s razvodom. Čak mislim da mu u onim trenucima kad je izašao i nije bilo toliko važno što ga nije dočekala ispred zatvora ili u kući, možda je čak osjetio olakšanje što će malo odgoditi susret. (Dobra stvar je što je Asi ostala čitavo vrijeme u njegovoj kući i što je nastavila da ga posjećuje, time mu je ipak pokazala da se brzo pokajala za onu glupost, ali dzaba, ima i on ponos koji je proradio punom parom...). S druge strane, kasnije, kad je ona našla dokument o razvodu, on joj govori da nije očekivao da ona to vidi?! A kako je mislio onda izvesti čitavu stvar, to ga i ona pita...dobila bi poziv bez riječi? To je razlog što se sad ona s pravom naljutila, i ja bih. I time opet njega u svom stilu trgnula....gospodine nepogrešivi, zar ne vidite da i vi radite greške? Dobro, ostaje pitanje da li bi Demir uopće nastavljao čitavu stvar, ali da nije odlučio, već bi je bio stopirao...valjda.

Zaključak: nerviraju me oboje!, najviše zato jer su i jedan i drugi uradili gluposti, a sad ne mogu i ne znaju kako preći preko toga, kao, ne da im PONOS, a najradije bi se zagrlili i isplakali od sreće što je on na slobodi i što su ponovo zajedno, pa napokon mogu....khm khm...()

Gle ih ovde, ova slika ih najbolje opisuje...dvoje tvrdoglavaca koji bi se najradije pomirili, ali.... http://img263.imageshack.us/img263/3748/73592332.jpg Dosadni su!

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Zija...
Ema, ja i dalje čekam odgovor na pitanje šta je bilo sa Zijinom majkom. Ako su gospođu u daljnjem nastavku serije zaboravili, nije mi utjeha to što je Zija postao uzoran domazet. Njega su Gondzini ustvari dvaput ucijenili i on se savio, shvatio je da mu je alternativa nepovoljnija (pametan dečko). Prvi put za vjenčanje i drugi put kad je Ihsan došao po njega. Oba puta Gondza je sjedila kod kuće, čekala da joj drugi riješe stvar i privedu mladića/muža, silom ili milom. I iako ona nije inzistirala da Zija ostane s njom zbog djeteta, na kraju je ipak ispalo tako. Da nije bila trudna, Zija bi otišao, stoposto. Razlog njegove transformacije je dijete i ništa drugo i ja mu radi toga ipak skidam kapu, jer ih ima koliko hoćeš koji bi u sličnoj situaciji pobjegli glavom bez obzira. On je jedan od onih likova koji se na kraju prilagode situaciji i iz nje izvuku optimum jer su stjerani u kut, da bi naknadno to prikazali kao kvalitet vrijedan poštovanja. Meni je on simpa i sve, drage su mi scene s njim, ali me ipak ne inspirira toliko da bih mu posvetila jedan animoto, eto.


Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
boldana rečenica je meni THE REČENICA ove serije!!!! maaaajke mi. kad bolje razmislim - ima to i nekog smisla?! a taaako sam se sprdala sa ihsanom.
Ako ništa, Ihsan ima sposobnost da naoko bezizlazne i grozne situacije demistificira s par ok riječi nakon čega se odmah osjećaš normalnije i počneš i sam na problem gledati iz druge perspektive, optimističnije. Sve se može riješiti, uvijek postoji izlaz, pokušajmo, zemlja se i dalje vrti, Sunce će i sutra izaći itd, taj đir. Ihsanova kvaliteta koja zaslužuje respekt.


Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
a to da asi nije za demira ti si to prva rekla.
ja sam se bojala to ovdje napisat jer sam mislila da ce me cure ovdje razapet al kad smo dvije onda je lakse
O, pa niste vi same, i ja se slažem da Asi nije za Demira i obrazlagala sam to više puta, takva veza u reali ne bi opstala sigurno (odnosno, opstala bi dok se ne bi zadovoljili NAGONI), ali vidiš da pronalazim razloge da opravdam gledanje serije. (Već neko vrijeme se osjećam upregnuta u nemoguću misiju ko mazga.)
Adadjo is offline  
Old 06.03.2011., 12:37   #8771
Quote:
MariaIsabella kaže: Pogledaj post


Joj ta prva sezona
jel mi mozes reci koja je to epizoda...ne sjecam se toga
demirbe is offline  
Old 06.03.2011., 12:44   #8772
demirbe

to ti je 3 epizoda
elisabeth123 is offline  
Old 06.03.2011., 12:44   #8773
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post

Zaključak: nerviraju me oboje!, najviše zato jer su i jedan i drugi uradili gluposti, a sad ne mogu i ne znaju kako preći preko toga, kao, ne da im PONOS, a najradije bi se zagrlili i isplakali od sreće što je on na slobodi i što su ponovo zajedno, pa napokon mogu....khm khm...()
slažem se adadjo, ali oni su iste sorte, oboje ponosni do boli, iako po meni asi je u međuvremenu naučila reči oprosti, a demiru ta riječ još uvijek zapinje u grlu.
meni je najsmiješnije, ali i zato tako lijepo da bi oni rađe jedno drugome skočili u zagrljaj, nego ne znam što, jer mogu oni jedan drugome ne znam što govoriti, raditi kad se nađu na pol metra, oni zaboravljaju na sve i samo razmišljaju kako biti u zagrljaju, ali onda dolazi ono njihovo od početka, kad je demir ošamari i jako mu je krivo, a kerim mu govori pa ispričaj joj se, a on pa daj joj dam dodatnog materijala, a isto to asi govori defene. i zato kažem da su od istog materijala i tek kad se uplaše da bi stvarno mogli ostati jedno bez drugoga, onda zaborave na sve i onda više nema kalkulacija, tko, što, tko prvi.

ma meni su i slatki tako kad se svađaju, kad se približe i samo treba pasti pusa, a opet ništa, jer ni jedan ne želi napraviti zadnji korak. pa ruka krene, pa stane. ali zato su pomirenja još ljepša.
mrvica 1234 is offline  
Old 06.03.2011., 12:55   #8774
merhaba svima ...

jel prošo ručak?
ja jedva čekam upgrade verziju ovoga --->

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

psiho profile naših junaka imam u glavi, ne da mi se kucat.
jednom drugom prilikom.

natuknice ...


<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

gledamo se, svađamo se, inatimo se i pitamo:
tko će prvi popustiti i pokazati "slabost"?
(i riskirati da možda ispasti budala, naivčina i hebena strana?)
hm?




<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

da poslušam mamu znači? okej, možda onaj dr. iz njemačke i nije loš? nakon što izađem na kofi sa tumačiteljem alibeya .. tko zna?!

Zadnje uređivanje Mina : 06.03.2011. at 13:19.
Mina is offline  
Old 06.03.2011., 12:59   #8775
Quote:
MariaIsabella kaže: Pogledaj post

Demira je uzasno pogodilo sto Asi nije dosla i vidjelo je se koliko je potresen cijelom situacijom ja cak mislim da je on na te papire i zaboravio....
Ma zašto ga je užasno pogodilo? Gdje si to vidjela? Pa zar mu ona nije dolazila u zatvor nakon onoga i dala mu do znanja da je uz njega? Dakle, on ZNA da se ona pokajala, ali joj još ne može oprostiti. Možda bi ga pogodilo da nije dolazila i da je ostao u uvjerenju da je nastavila sumnjati u njega, u tom bi slučaju nedolazak pred zatvor bio konačna potvrda i totalno razočaranje.
A sve i da je došla, on bi opet bio rezerviran i opet bi se advokatu zahvalio na trudu i uzeo papir. Garantiram. ()


(Došla sam s čitanjem tek do ovog Isabelina posta, žurim polako. )


Mina, nije, ručak se još krčka na pola , a čekam goste koji trebaju doći svaki čas, rekli su u 1. (Ali, baš me briga, udavit ću ih s Asi, muzika već svira, ratluk je na stolu, a prijatelju koji dolazi i kojem je bio rođendan prije par dana kupila sam Demirov ljubičasti šal, kaže da mu je opsesija )

Zadnje uređivanje Adadjo : 06.03.2011. at 13:04.
Adadjo is offline  
Old 06.03.2011., 13:04   #8776
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
:
A možete i ginekološki. Čovjek iz epizode u epizodu dokazuje da je karakterna pi.....
Zezice, samo pripazi na rječnik da ne bi imala problema u procesu beatifikacije.

Mislim da Suhi i potomak joj zaslužuju jedan gif.


Prosac u panici


Neriman aka MIG-1 u akciji.
Diskretna kao i uvijek.



Demir ljubomoran.
Zbog Kenana.



Javljate se na oglas za posao na farmi?
Trenutak, skeniram.
OK, posao je vaš.



Nemojte me ubiti za ovaj gif-spoiler, mislim da ćemo to gledati u tjednu pred nama. Ne mogu odoliti.


A podsjetilo me i na ovo
http://www.youtube.com/watch?v=uGFNwNhsm4I&NR=1

Vidim da se stalno ispričavate jedni drugima što skraćujete postove. Pa ja to redovito radim, mislim da je to pravilo foruma, ne quotati sve nego samo dio na koji se referiraš. Jesam li ja sad nekulturna ili neupućena?

mrvice i posebno gamze, hvala do neba za prijevod.

Zadnje uređivanje Oria : 06.03.2011. at 13:10.
Oria is offline  
Old 06.03.2011., 13:05   #8777
Quote:
elisabeth123 kaže: Pogledaj post
A/D su tipovi koji jednostavno moraju imati izazov na dnevnoj bazi, u suprotnom nisu ispunjeni, dosadno im je. Sva natezanja/prepirke u početku veze su odmjeravanje snaga, a kasnije sitno dokazivanje jedno drugom. Svako natezanje podsvjesno je jačanje želje za onim drugim. Periodi koji su ''nirvana'' ne traju pretjerano dugo, (nekoliko dana) samo su hvatanje zraka za opet neko hoškanje, a onda i pomirenje koje obično bude erupcija vulkana.
Sve ovo je vrsta igre - provjere jačine osjećaja onog drugog i one ''teške'' riječi koje padaju u žaru ''borbe'' mislim da niti jedno ne shvaća sudbonosno, jer i jedan i dr nakon hlađenja znaju da ne mogu jedno bez drugog.
Jednostavno s nikim drugim nemam tako intenzivnu komunikaciju u svakom pogledu kao s njim a očito niti on. Osim toga, kada dođe do nekog problema vezanog za jednog od partnera, neovisno da li ste u ''svađi'' ili ne - sve se zaboravlja i napravit ćeš sve što je u tvojoj moći - okrenuti brda i doline da mu pomogneš i da se riješi nastala situacija.... (što nije uvjet da se opet sutra nećete pohoškati)
Na kraju: napominjem da ovakva veza iscrpljuje do besvjesti, pomisliš da si mazohista i da u konačnici nisi baš normalan..... ali .... ta veza jest akomulator za tebe i njega, tako će valjda uvijek biti, ma koliko to bolesno zvučalo drugima.
Moram reći da preduvjet za ovakvo bolesno ponašanje a to mislim i za A/D, mora uvažavati neupitnu vjeru u sposobnost onog drugog da u slučaju bad time-a, imaš podrušku i pomoć.
Eto sve sto je boldano je tako, i sta je sporna sto nas ima i takvih , ja tako zivim i to sam ja , sve drugo bi bilo "foliranje i natezanje"

Neki to vole "vruce"

Postujem ali ne zavidim ako drugi imaju neke drugi imaju "stabilnije i osvjescenije veze", jer sve je stvar izbora ...

Adadjo dobro "odigrana" odbrana ( razvod i te stvari )
Uopsteno gledajuci , nisu jedno za drugo, a li tu "ne bira pamet , nego srce "

Zadnje uređivanje asi62 : 06.03.2011. at 13:13.
asi62 is offline  
Old 06.03.2011., 13:06   #8778
Smile

drage moje asiholičarke, demirovke

ja ovako tu i tamo u zadnje vrijeme, ali pročitam tjedne komentare.
dileme su velike, biti ili ne biti, pitanje je sada.

asi - demir- ni nebo ne poznaje ovakvu ljubav, ali, niti mogu zajedno, a niti jedno bez drugoga, uvijek na nekoj kušnji, uvijek se nešto ispriječi njihovoj sreći
defne - kerim - jedan simpatičan i dragi par, defne sa svojim tancajućim nožicama, kerim vedra i vesela duša
zija i gonđa - jedini par koji iz onoga -ženidba pod moraš, veza koja prerasta sve probleme i zasniva stabilan brak pun ljubavi , ozbiljnosti i shvaćanja, zahvaljujući babi ishanu, koji se pokazao kao pravi otac i postaje sve bolji, a zija mašala - postaje pravo muško u porodici.
nehriman - nazvana kreketuša , haha, meni jako simpa lik u filmu, nekad mama, nekad maćeha, nekad pozitivna, nekad negativna, svakakva, nekad postojana, nekad nepravedna do bola - ali eto i takvi smo, kakvi smo
suhejla - od žene osvetnice, koja je djecu dovela u nezavidnu situaciju, prerasta zaista u dušu od žene
aslan - smoto jedan, a nije mu lako, ali sarma će ga izluditi, a i ona je znala što se događa, zanima me kako će završiti, provući će se kroz ušicu od igle, ali inače, premazana svim mastima

ali, kako ste vi već sve rekle, diplomirale u analizama, tehnici , CSI služba na visini zadatka,
oduševljena sam onom mamom, koja lijepo kaže glumci sve imaju u filmu, od seksa - do para, haha, moja duša, a nama ostaju samo uzdisaji

asi (tuba)mlada žena koja stoji iza svega što čini i osjeća,

demir (murat) -kombinacija turci -arapi, iznjedrila je karizmatika, prirodnu i spontanu ljepotu, i bilo bi pravo čudo da nas nije sve opčinio, imam osjećaj prema svemu što smo čitali, vidjeli, da je osoba, čija je sličnost privatno i u filmu gotovo identična.(što se karakternih osobina tiče)
karakter tvrd i nepokolebljiv, lik nježan i opak, daje ali i uzima sve prema situaciji, lik u filmu koji me posebno fascinira, oprašta ali i pamti, od djetinjstva do bola nesretan, ali toliko priseban, i trenuci sreće koju doživljava s asi, i njegova ljubav prema njoj , nemaju premca.

i na kraju ljubav poanta svega u životu, mora svašta pretrpjeti, ona prava nikad ne nestaje,ostaje duboko pohranjena u našem srcu i duši, i ma koliko god bili ranjeni u životu, koliko god nas netko iznevjeri, napusti, ode iz našeg života, ostaje nam naša ljubav koja nas čuva i štiti , iz nje izvire snaga što nas održava na životu, prenosimo ju i dalje na našu djecu, potomke, i kad nestane nade u povratak, ostaje nam zauvijek samo naša prva prava i jedina ljubav.

jako ste mi drage djevojčice moje, da znate.
skorpion1 is offline  
Old 06.03.2011., 13:10   #8779
Po osobnom mišljenju, točno je sve što Adadjo kaže u zadnjem postu, zna on da je ona uz njega i da se pokajala, ali treba malo vaditi mast na slamku, jer i njemu je to pražnjenje negativnih osjećaja nakupljenih u zatvoru, a najlakše mu je preko njihovih prepirki. Osim potonjeg, da Asi nije odreagirala onako kako je nakon pročitanog papira o razvodu, ''PALA BI I U NJENIM I U NJEGOVIM OČIMA'', to zna i on i ona. On je podsvjesno i očekivao to jer... sva njegova pozitivna energija kao i osobno punjenje baterija ide kroz borbu za nju kao i njena za njega. Budimo realni, zar bi on drugačije reagirao da je obrnuta situacija, da je on našao papir o razvodu pokrenut s njene strane.... ali naravno ne može to izravno reći, a niti reći oprosti, jer sa svakim oprosti oni misle da gube dio svog ponosa - pa je lakše kao samo preći preko takve situacije i nastaviti dalje. Ja neznam da li sam možda jednom tijekom serije čula da je netko od njih dvoje rekao onom dr OPROSTI!!! Giboni
elisabeth123 is offline  
Old 06.03.2011., 13:15   #8780
Oria

p.s. dapace,i kulturna i upucena si
asi62 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.