Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 18:27   #1621
Dijagnoza: EPILEPSIJA

"Vegetativna osjetljivost kao spec. diencefalni sindrom može biti uzrok i šubovima tlaka..."

"...pitanje periferne kateholinemije."


Nisu mi jasni ovi boldani pojmovi...
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 18:43   #1622
može mi netko pomoći s nalazom

rendgen ramena

ovaj je nalaz:
Kongruentna zglobna tijela desnog humeroskapularnog zgloba na kojem se vide početne degenerativne artrotske promjene
rubna sklerozacija velikog tuberkuluma humerusa i vanjskog ruba akromiona skapule
u projekciji glavice humerusa kosa i poprečna zona pojačane skleroze - stanje nakon ranije impakcijske fakture
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 15:54   #1623
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ja sam iz krvi,zapravo ja sam radila aldosteron,neznam jel to pod opterecenjem ili kako neznam,ili je to standard
ides naa nuklearnu

ja sam radila tako dane prije se moras dobro odmoriti i naspavati,ujutro nista ne jesti i nek te najbolje nego doveze tamo da ne hodas,onda tamo lezis pola sata,nakon toga izmjere ti tlak,i izvade krv,dobijes 2 tablete(diuretike)i moras 4 sata hodati(ja sam poludila,jos mi nisu ni rekli da smijem jesti i piti vodu,bilo je veselo),uglavnom nakon toga hodaj,ali mos jest i pit sve osim kave,kole,i sl.poslije dodjes sjednes,izmeri ti tlak,i izvadi krv i to ti to.

neznam jel ima koji drugi nacin osim ovoga,al mislim da se ovo zove profil aldosterona,pretraga mislim,ali pogledaj na uputnici sta pise

ja sam kontrolirala aldosteron na rebru,došla sam,nitko me ništa nije pitao,izvadili su mi krv i rekli da će nalaz biti gotov 28.02....jel moguće da to nisu dobro napravili?
došla sam po nalaz kad mi je rečeno,nalaz još nije bio gotov-nakon mjesec dana,i rekli mi da ostavim adresu da mi pošalju poštom,da će sigurno bit kroz par dana,još uvijek ništa...ne javljaju se na telefon

druga stvar što me zanima je povišen kalcij 2,63(2,14-2,53)
da to jednostavno ignoriram? ili? što mi je raditi? imam i mali manjak kalija,ne znam dal je to ikako vezano
prehrana je zdrava i ujednačena,mlijeko ne pijem...od lijekova koristim samo metoprolol
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 07:40   #1624
Da li mi netko može objasnit nalaz holtera. uzv srca i ergometrija su ok.
Ovaj mjesec idem na kontrolni pregled pa sam morala napraviti novi nalaz holter ekg-a. koji pokazuje više "preskoka" nego prošli nalaz. U nalazu piše:

Sinus r. prosj. 84/min (62-147)
Rijetke pojedinačne VES (istih oblika 29 ukupno) i
SVES 10 po izvje. u 4,36 registrirana kraća SVPT od 10,6 sec.,
aritmija: odgođena >140%: 6.

Do sada u holteru nisam imala SVES i molim vas što znači taj SVPT. Napominjem da pijem Concor cor od 2,5 mg pa da li je taj nalaz uredan s obzirom na terapiju koja mi baš ne smanjuje osjećaj preskakanja srca.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:45   #1625
jel ovo normalan nalaz ili

izgled - zamućen (trebalo bi biti - bistar)
boja - žuta (trebalo bi biti svjetložuta)
reakcija - 6.0 (treba biti od 5.0 - 9.0)
rel.volumna masa - 1.030 (treba biti 1.002-1.030)
proteini - u tragu (trebali bi biti negativni)
glukoza, ketoni, bilirubin, nitriti, erc/hb i leukocitna esteraza - sve neg. kako bi i trebalo biti
urobilinogen norm.kako i treba biti
leukociti - 1-3 (trebali bi biti 0-2)
st.ploč.epitel - 12-15 (trebao bi biti 0-1)
bakterije - nešto
sluz - dosta

Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:51   #1626
jel ovo normalan nalaz urina ili

izgled - zamućen (trebalo bi biti - bistar)
boja - žuta (trebalo bi biti svjetložuta)
reakcija - 6.0 (treba biti od 5.0 - 9.0)
rel.volumna masa - 1.030 (treba biti 1.002-1.030)
proteini - u tragu (trebali bi biti negativni)
glukoza, ketoni, bilirubin, nitriti, erc/hb i leukocitna esteraza - sve neg. kako bi i trebalo biti
urobilinogen norm.kako i treba biti
leukociti - 1-3 (trebali bi biti 0-2)
st.ploč.epitel - 12-15 (trebao bi biti 0-1)
bakterije - nešto
sluz - dosta
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:47   #1627
A zbog čega si vadila urin?

Pa nalaz nije loš, al ne bi bilo loše možda napraviti i urinokulturu, čisto da budeš mirna.

Meni se jednom dogodilo da mi je došao nalaz u koje je bilo leukocita, nešto bakterija i sl. pa kad sam radila urinokulturu bio je sterilan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:53   #1628
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zbog čega si vadila urin?

Pa nalaz nije loš, al ne bi bilo loše možda napraviti i urinokulturu, čisto da budeš mirna.

Meni se jednom dogodilo da mi je došao nalaz u koje je bilo leukocita, nešto bakterija i sl. pa kad sam radila urinokulturu bio je sterilan.
ginekolog mi je rekao da izvadim krv i dam urin..
a ništa, otić ću sutra do njega pa nek gleda nalaze
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:12   #1629
Nalaz stolice

Prije nekih dva tjedna sam imala želučanu virozu..probleme sa stolicom, jel i danas saznam da zbog posla moram ići vaditi sanitarnu

Pa mene zanima, kako poboljšati nalaz stolice..jer, čisto sumnjam da će biti oke.. Što jesti? piti? probiotike? LGG?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:13   #1630
A jel ti možda taj dan bila ovulacija ili da li si imala mengu ili trebala dobiti u skorije vrijeme?

Iako su te naše dvije rupice fizički odvojene zna se nekad dogoditi da se kontaminira urin bez obzira koliko mi pazile. Ja inače kad moram davati urin, odem do ljekrne i kupim one sterilne posudice i ujutro se fino prvo otuširam i onda hvatam onaj srednji mlaz. I otkako tako radim nikad mi se više nije dogodilo da mi nalaz urina dođe loš a urinokultura da bude dobra.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:43   #1631
to je bilo nekih 5, 6 dana poslije menge..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:29   #1632
pozz

ja imam mikrohematuriju već duže vrijeme , ponekad uz povišene leukocite , a jedan mi je nalaz pokazao dosta povipenih proteina u urinu ....

bila sam na uzv bubrega
na lijevom bubregu se vidi parcijalna ektazija pijekalciealnog sustava gornje ppola...

na netu sam našla da je to kao proširenje bubrežne nakapnice...

urolog mi traži citološki nalaz urina , bakteriološki , intravenoznu urografiju , te ureu i kreatin iz krvi te sediment urina ...


citološki nalaz urina - viđeena po koja stanica prijelaznog i žljezdanog epitela , nešto eritrocita uglavnom starih .

bakteriološki nalaz uredan.

rekli su mi da to može biti aberantna krvna žila , ili da je kamenac oštetio bubreg...

najviše me zanima ovaj citološki nalaz ako neko zna :-)

ja imam konstantne mukle i jače bolove u donjem djelu trbuha , i leđa , ponead prestanu i imam otežano mokrenje i taman urin
nikikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:30   #1633
pozz

ja imam mikrohematuriju već duže vrijeme , ponekad uz povišene leukocite , a jedan mi je nalaz pokazao dosta povipenih proteina u urinu ....

bila sam na uzv bubrega
na lijevom bubregu se vidi parcijalna ektazija pijekalciealnog sustava gornje ppola...

na netu sam našla da je to kao proširenje bubrežne nakapnice...

urolog mi traži citološki nalaz urina , bakteriološki , intravenoznu urografiju , te ureu i kreatin iz krvi te sediment urina ...


citološki nalaz urina - viđeena po koja stanica prijelaznog i žljezdanog epitela , nešto eritrocita uglavnom starih .

bakteriološki nalaz uredan.

rekli su mi da to može biti aberantna krvna žila , ili da je kamenac oštetio bubreg...

najviše me zanima ovaj citološki nalaz ako neko zna :-)

ja imam konstantne mukle i jače bolove u donjem djelu trbuha , i leđa , ponead prestanu i imam otežano mokrenje i taman urin
nikikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:28   #1634
Povišeni lipidi

Dana sam obavio pregled krvi iz preventivnih razloga. Kod liječnika nisam bio nekih 7-8 godina pa sam odlučio napraviti generalku.
Gledam nalaz i uglavnom mi je normalan osim:
Sedimentacija: 17 (norm. 0-13)
Enzimi
S-ALT 56 (12-48)
S-GGt 60 (11-55)
Lipidi:
Kolesterol: 8,3 (<5)
LDL - Kolesterol :6 (<3)
S- Trigliceridi: 2,45 <1,7

Kako k liječnici idem tek za nekih tjedan dana dok obavim još neke pretrage molim nekog stručnjaka da mi kaže da li se trebam zabrinuti.
Moji opći podaci:
Muškarac, 43 godine
175cm, 95kg
Tjelesna aktvnost; skoro nikakva
Prehrana : Neredovita, uglavnom nikada ne doručkujem, često ni ne ručam i samo večeram
Malo sam čeprkao po internetu i po ovim nalazima bih trebao biti teški alkos, a ja uopće ne pijem. Jedino što pijem u većim količinama je Cedevita, ( cca 2 kg mjesečno) i voćni sokovi. Gazirana pića vrlo rijetko. Ima li utjecaj na ovakve nalaze činjenica da sam tijekom srijede i četvrtka slistio 15 kokošjih jaja (krv sam dao u petak)?
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:44   #1635
Jaja su te sredile bas...od jaje je sve
iad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:23   #1636
Quote:
iad kaže: Pogledaj post
Jaja su te sredile bas...od jaje je sve
Ti to ozbiljno?
Premainternetu ispada da sam u delirium tremensu....
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:25   #1637
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Kod liječnika nisam bio nekih 7-8 godina pa sam odlučio napraviti generalku.
... da li se trebam zabrinuti?

Moji opći podaci:
Muškarac, 43 godine
175cm, 95kg
Tjelesna aktvnost; skoro nikakva
Prehrana : Neredovita, uglavnom nikada ne doručkujem, često ni ne ručam i samo večeram
Ovo te treba itekako zabrinuti. To će ti polako doći glave. Imaš sve rizične faktore za razvoj ateroskleroze koja je sigurno već uznapredovala, no ne vidi se i ne boli ništa dok te ne strefi "nešto"

Ako još i pušiš...

Jaja te ne trebaju brinuti. Novije studije pokazuju da su neophodna u prehrani.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 07:15   #1638
Ne pušim.
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:34   #1639
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Dana sam obavio pregled krvi iz preventivnih razloga. Kod liječnika nisam bio nekih 7-8 godina pa sam odlučio napraviti generalku.
Gledam nalaz i uglavnom mi je normalan osim:
Sedimentacija: 17 (norm. 0-13)
Enzimi
S-ALT 56 (12-48)
S-GGt 60 (11-55)
Lipidi:
Kolesterol: 8,3 (<5)
LDL - Kolesterol :6 (<3)
S- Trigliceridi: 2,45 <1,7

Kako k liječnici idem tek za nekih tjedan dana dok obavim još neke pretrage molim nekog stručnjaka da mi kaže da li se trebam zabrinuti.
Moji opći podaci:
Muškarac, 43 godine
175cm, 95kg
Tjelesna aktvnost; skoro nikakva
Prehrana : Neredovita, uglavnom nikada ne doručkujem, često ni ne ručam i samo večeram
Malo sam čeprkao po internetu i po ovim nalazima bih trebao biti teški alkos, a ja uopće ne pijem. Jedino što pijem u većim količinama je Cedevita, ( cca 2 kg mjesečno) i voćni sokovi. Gazirana pića vrlo rijetko. Ima li utjecaj na ovakve nalaze činjenica da sam tijekom srijede i četvrtka slistio 15 kokošjih jaja (krv sam dao u petak)?
Ako već niste napravite ultrazvuk jetre,s ovako sličnim lipidima ja imam steatozu jetre,a vama idu u prilog ovoj dijagnozi i povišene jetrene probe.
Sretno
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 13:20   #1640
Thumbs up

Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Dana sam obavio pregled krvi iz preventivnih razloga. Kod liječnika nisam bio nekih 7-8 godina pa sam odlučio napraviti generalku.
Gledam nalaz i uglavnom mi je normalan osim:
Sedimentacija: 17 (norm. 0-13)
Enzimi
S-ALT 56 (12-48)
S-GGt 60 (11-55)
Lipidi:
Kolesterol: 8,3 (<5)
LDL - Kolesterol :6 (<3)
S- Trigliceridi: 2,45 <1,7

Kako k liječnici idem tek za nekih tjedan dana dok obavim još neke pretrage molim nekog stručnjaka da mi kaže da li se trebam zabrinuti.
Moji opći podaci:
Muškarac, 43 godine
175cm, 95kg
Tjelesna aktvnost; skoro nikakva
Prehrana : Neredovita, uglavnom nikada ne doručkujem, često ni ne ručam i samo večeram
Malo sam čeprkao po internetu i po ovim nalazima bih trebao biti teški alkos, a ja uopće ne pijem. Jedino što pijem u većim količinama je Cedevita, ( cca 2 kg mjesečno) i voćni sokovi. Gazirana pića vrlo rijetko. Ima li utjecaj na ovakve nalaze činjenica da sam tijekom srijede i četvrtka slistio 15 kokošjih jaja (krv sam dao u petak)?
Ovako: Vi definitivno imate povišenu tjelesnu težinu tj. BMI iznad normale. Hranite se "nezdravo", ne baviti se tjelesnom aktivnošću. Jednostavno rečeno ovakvi su nalazi potupuno za očekivati u Vašem slučaju. Redom: Jetreni enzimi su blago povišeni, zaista blago te vjerojatno nisu odraz nikakve ozbiljne jetrene bolesti (treba imati na umu da ni aparati u laboratoriju nisu savršeni, sutra bi ste možda imali normalne vrijednosti). Kod "ozbiljnih" bolesti jetre se nalaze 5 -10-ak puta i više povišeni enzimi. Blago povišena sedimentacija eritrocita nije zabrinjavajuća jer sama sedimentacija sporije prati dinamuku upale što znači da ste mogli imati npr. upalu grla prije nekoliko dana, prođu vam simptimi a blago povišena SE se još nalazi. Ono što Vas mora brinuti su: povišeni LDL, povišeni ukupni kolesterol i trigliceridi. Trebali bi ste izregulirat prehranu i krenuti s nekom fizičkom aktivnosti. Povišena tjelesna težina+visok kolesterol+ tlak+ muški spol+godine (niste spomenuli tlak!) daju povišene rizike za ATEROSKLEROZU a zatim i sve njene komplikacije poput infarkta miokarda ili CVI-a! Vjerojatno imate i masnu promjenu jetre što nije rijetko u ovakvim slučajevima a ide uz blago povišene jetrene enzime. Što se tiče jaja, istina, jaja imaju kolesterola u sebi i možda je moguće da su utjecala u nekoj mjeri na vaš nalaz (to nitko ne može 100% reći). Bilo bi dobro napraviti UZV abdomena, ponoviti nazaze nakon nekog vremena jer, kažem, treba liječiti pacjenta a ne njegove nalaze, to su samo brojčice koje bez pregleda i jednog razgovora ne znače puno.
Sve najbolje.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.