Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 15:54   #21
potvrđujem da radnici to plaćaju iz vlastitog džepa

inače, kako mi je kolega objašnjavao, ako se kradljivca tuži, minimalni trošak je 120kn, pa je računica jasna, za krađu od 100kn ne isplati se tužiti.

Jebiga, padaju kriteriji, ljudima više nije ispod časti uzeti 100kn goriva i ne platiti i spremni su to priznati.

Ružna su vremena, mnogo ružna.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:56   #22
decka vjerovatno zanimaju posljedice hit and runa ali je lijepo kamuflirao pitanje

prije je istina bilo da mozes tociti i bjezati jer policija ne reagira do 1000kn kradje, i ina nije podizala privatne tuzbe..kazem prije za sad nemam informacija ali uz cijenu goriva mislim da ta praksa kradje postaje sve cesca i da vec postoji neki mehanizam zastite

btw imam frenda na benzinskoj(ina) i nikad nisu oni snosili trosak takve kradje, tj. morali su prijaviti i to je to
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:01   #23
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
karđa je krađa...

a kaj s nadzornim kamerama.... registracija i sl?
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
decka vjerovatno zanimaju posljedice hit and runa ali je lijepo kamuflirao pitanje

prije je istina bilo da mozes tociti i bjezati jer policija ne reagira do 1000kn kradje, i ina nije podizala privatne tuzbe..kazem prije za sad nemam informacija ali uz cijenu goriva mislim da ta praksa kradje postaje sve cesca i da vec postoji neki mehanizam zastite

btw imam frenda na benzinskoj(ina) i nikad nisu oni snosili trosak takve kradje, tj. morali su prijaviti i to je to
ne zanimaju me nikakve krade i slicno.

Postoje kamere i slicno, al to nista ne znaci.. Covjek dode na kasu i kaze ja sam taj i taj, ovo su moji podaci i ne zelim platiti i otide.. Vi njemu ne smijete nista (po zakonu).

To je na kraju smjene manjak u kasi i radnici iz svog dzepa moraju taj manjak podmiriti.
_radnik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:01   #24
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
potvrđujem da radnici to plaćaju iz vlastitog džepa
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
btw imam frenda na benzinskoj(ina) i nikad nisu oni snosili trosak takve kradje, tj. morali su prijaviti i to je to
I, tko je sad u pravu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:06   #25
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Stvar ti je u tome da se za kaznena djela u protuvrijednosti do 1000 kn ne goni po službenoj dužnosti nego samo privatnom tužbom. Dakle benzinska postaja ( odnosno vlasnik INA, Tifon, OMV ) bi morala svakoga takvog pojedinca privatno tužiti. Kada zbrojiš sudske troškove, jasno je da se ne isplati za 100 ili 200 kn nekoga tužiti.
To je u biti interni problem od benzinskih postaja ( odnosno tvrtki ), što nekako ne riješe takve situacije da se ne uzima od radnika, nego neka nađu način da se to anulira ( načina ima ).
I nekako mi je nevjerojatno da to radnici moraju platiti iz svog džepa, prije bih rekao da im je to višak koji su sebi pripremili u džep - nemoj me krivo shvatiti, ne branim lopove, samo hoću razjasniti je li im se uzima baš od njihove dnevnice, dakle netto plaće?
Daj neki primjer kako tome stati na kraj?

stvarno, mislim da ti koji rade na benzinskoj plaćaju iz svoga džepa, jedan od 200 kn i ode plaća pa da vidiš...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:06   #26
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
potvrđujem da radnici to plaćaju iz vlastitog džepa

inače, kako mi je kolega objašnjavao, ako se kradljivca tuži, minimalni trošak je 120kn, pa je računica jasna, za krađu od 100kn ne isplati se tužiti.

Jebiga, padaju kriteriji, ljudima više nije ispod časti uzeti 100kn goriva i ne platiti i spremni su to priznati.

Ružna su vremena, mnogo ružna.
tako je, ali po pravomoćnosti presude, osuđenik ima obvezu nadoknaditi i sve troškove suđenja. u teoriji.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:12   #27
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I, tko je sad u pravu?
poznanik mi radi na pumpi pa znam tko je u pravu

ali nek se to iskristalizira kroz diskusiju
vjerujem da će svi potvrditi kako se nadoknađuje ta šteta. Jole se očito druži samo sa specijalcima.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:13   #28
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Daj neki primjer kako tome stati na kraj?
Ne možeš nikako. Osim ako se:

1. ne promijeni Kazneni zakon, konkretno ta odredba
2. smanje sudski troškovi
3. tvrtka počne utuživati svakoga, bez obzira na iznos

Quote:
stvarno, mislim da ti koji rade na benzinskoj plaćaju iz svoga džepa, jedan od 200 kn i ode plaća pa da vidiš...
Gledaj, znam da ovo rade kod privatnika, po raznim manjim sredinama, ali mi je nevjerojatno za benzinske postaje, iz dva razloga:

1. veliki je promet, pogotovo na benzinskim postajama koje imaju veliku fluktuaciju vozila
2. u teoriji onda da se pojavi jedno 20tak slučajeva jednoj osobi u mjesecu - tko bi platio račun?

Pa neće valjda radnik raditi samo za ukradene iznose.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:13   #29
stati na kraj? KAO PUMPE VANI..PRVO PROVUCi karticu ili gurni cash pa će pumpa istakati gorivo ...ili staviti rampe na pumpu pa dok ne platiš nema dalje (sorry za capslock slučajno bio)
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:20   #30
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
u teoriji onda da se pojavi jedno 20tak slučajeva jednoj osobi u mjesecu - tko bi platio račun?

Pa neće valjda radnik raditi samo za ukradene iznose.
zbilja ne znam sto bi se dogodilo da dode vise ljudi dnevno pa natoci za 100 kn.. Al trenutno je situacija takva da radnici moraju manjak podmiriti iz svoga dzep.

Ne pricam gluposti. Otac mi radi na benzinskoj.
_radnik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:28   #31
Erm..imao sam ja obrnuto iskustvo.
Sfalilo love taj mjesec - nebitno sad al detalj bitan za pricu - placao sam zivim novcima taj put , za razliku od maestra kojim inace placam.
Neka smjesna cifra bila , tek tolko da doguram do plaće - ne volim ikakav oblik kreditiranja od strane drugog, radije cu isprosit tih 50 kn kaj mi je trebalo za 3 dana do plaće - natocim , platim, sjedam u auto l

ik izlazi van , siri ruke , da sam ga zajebo , da ta novcanica od 20kn vise ne vrijedi, da ima sve na kameri..ja u nevjerici gledam sta ne vrijedi , najnormalnija novcanica, kaj si ti Željko Rohatinski

mislim si - idem zuri mi se , kad mi je tak nastupio sterat cu ga u k makar me tuzio lik i dobio spor, rijec je o 20 kn !! , lik me a priori napao da ima kamere postavljene da mi se vidi registracija koda sam ukro i njega i stanicu

onda se sjetim da auto nije na mene , ako nes tenkre i pokrene , doci ce vlasniku auta a necu se brukat objasnjavat da mora imat peripetija zbog doticnog iznosa

odlazim par km dalje do cure , trazim ju gorenavedeni iznos ko gorenavedeni prosjak - vracam ovom novce i odlazim.



Jasno mi je dase nagledaju hit&runova , ali ovo nije nacin.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:30   #32
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
poznanik mi radi na pumpi pa znam tko je u pravu

ali nek se to iskristalizira kroz diskusiju
vjerujem da će svi potvrditi kako se nadoknađuje ta šteta. Jole se očito druži samo sa specijalcima.
poznanik ti je specijalac jer ako iz svog dzepa placa lopove onda ne radi za pare nego samo da ne sjedi kod kuce

frend radi na ini, zimi domaca pumpa tu i nema nesto bjezanije, ljeti autoput i tu malo koji dan nema bjezanije od motora u koje stane 150-200kn do auta 500kn..jednostavno do the math pa javi za koje pare ti poznanik radi
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:35   #33
Quote:
_radnik_ kaže: Pogledaj post

Zanima me da li znate kako se takvi slucajevi rjesavaju na crpkama npr INE ili ostalih..

Zahvaljujem
Naravno da znamo....natoči se vode i nadoknadi se manjak
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:40   #34
Tko ne plaća taj krade, tko krade po starome dobrom zakonu treba ga kazniti. I to za manju krađu odsjeći ruku, za mega krađu lišiti ga života.
Jednostavno da jednostavnije biti ne može---
Samo sprovoditi u praksu
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:04   #35
Da riješimo nedoumice, službeno se djelatnicima ne smije oduzimati ovakva šteta od plaće. Velike firme to poštuju, ali na manjim pumpama vlasnici znaju izvoditi svašta, a čak i uzimati svojim ljudima novac (kao što je napisano).

Iako za štete do 1000 kuna policija ne postupa po službenoj dužnosti, štete se zbrajaju, te je moguće počiniti "pravo" kazneno djelo. Znači, ako netko više puta natoči gorivo na BP iste firme, iznosi se zbrajaju i ako zbroj bude iznad 1000 kuna, radi se o produženom kaznenom djelu krađe. Tu ide kaznena prijava, postupak i osuda.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:05   #36
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Tko ne plaća taj krade, tko krade po starome dobrom zakonu treba ga kazniti. I to za manju krađu odsjeći ruku, za mega krađu lišiti ga života.
Jednostavno da jednostavnije biti ne može---
Samo sprovoditi u praksu
da ...ma šerijat odma..i kiselinu u oči ako te pogleda daj suti..
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:06   #37
Ne znam za iznose od 100kn, ali prije 2 mjeseca je stari natocio 400-500kn u sluzbeni auto na omv-u, i jednostavno zaboravio platiti.

Dosli mu drotovi na posao 2 sata kasnije.
Nekako sumnjam da se "smije krasti" do 100kn i nikome nista. Pa bio bi to mad max, svaki treci covjek bi skinuo table, natocio za stotku i paljada

edit: samo malo - teoretski mozete ukrasti cca 990kn (u vise navrata po 100) sa benzinskih postaja jedne firme, recimo da tih firmi ima 20 u hr (zovko, petrol, pilip benz, rox... ma svako selo ima jednu ), sto ce reci
mozete ukrasti 19800kn bez da ce policija djelovati?!
Za te pare se moze voziti "besplatno" godinu dana. lol.

Zadnje uređivanje .shorty. : 30.03.2011. at 17:23.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 17:24   #38
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
poznanik ti je specijalac jer ako iz svog dzepa placa lopove onda ne radi za pare nego samo da ne sjedi kod kuce

frend radi na ini, zimi domaca pumpa tu i nema nesto bjezanije, ljeti autoput i tu malo koji dan nema bjezanije od motora u koje stane 150-200kn do auta 500kn..jednostavno do the math pa javi za koje pare ti poznanik radi
Neću te počastit odgovorom, jer, nemoj da se ljutiš, al ti si mi neki loš drugar.
A ja loše drugare (više) ne častim.

javiće se valjda kakvi zaposlenici ili njihovi poznati. Znam da nadoknađuju iz vlastitog džepa.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:21   #39
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
karđa je krađa...

a kaj s nadzornim kamerama.... registracija i sl?
Do 1000 kn. ti nije krađa, odnosno može se protiv tebe podnijeti samo privatna tužba što je BP i trgovinama neisplativo.

Šogorica mi priča da ljudi dolaze u trgovinu, uzmu većinom hranu ili pelene za dijecu i pobjegnu.

Tih krađa na BP će biti sve više, ljudi ne dobivaju plaću, a moraju na posao, a otkat nesmiju dati jer gube sva prava. Jbg. vidiš kamo su ovi na vlasti doveli narod.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 18:27   #40
kak se ne isplati? kome se ne isplati? pa stranka koja "izgubi" u postupku snosi troškove, možeš ga tužit za 100kn a kamo tek za 500
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.