Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 07:50   #721
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Na domusplus webu se kroz kuce mozes i setati da dobijes dojam prostora.
Uf, ne znam baš. Meni su prespktive tu, a i u drugim programima, nekako cudne, uvijek na monitoru sve izgleda skucenije nego uzivo.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:20   #722
Ali MOZES za razliku od staticnih tlocrta, barem prosetati, kao sto rekoh.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:00   #723
Ma jasno mi je, samo hoću reći možda će netko vidjeti, pa napraviti veće jer izgleda skučeno.

A kad odem u normalnu prostoriju tih dimenzija kao sala za vjenčanja
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:49   #724
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ma jasno mi je, samo hoću reći možda će netko vidjeti, pa napraviti veće jer izgleda skučeno.

A kad odem u normalnu prostoriju tih dimenzija kao sala za vjenčanja
U svim programima ti je to tako.

U google sketchupu je jos gore. Izmodelirao sam sve i zena digla paniku kako je sve malo, a dnevni i kuhinja skoro 50m2,a dojam je kao da si u prostoriji od 10m2. Tu nema pomoci.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:59   #725
Žbukanje

Zna li netko kako se kreću cijene ručnog žbukanja (samo ruke, bez materijala) ?

Ako neko ima kakvu preporuka za Karlovačko područje može na PM..
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:26   #726
Quote:
giga1 kaže: Pogledaj post
U svim programima ti je to tako.

U google sketchupu je jos gore. Izmodelirao sam sve i zena digla paniku kako je sve malo, a dnevni i kuhinja skoro 50m2,a dojam je kao da si u prostoriji od 10m2. Tu nema pomoci.
Tocno tako je i kod mene bilo

Na kraju smo završili sa 10m2 neto većom kućom nego sam htio (0.5m po jednoj strani x 10m x 2 etaže) jer joj se open space doimao malen. Džaba ja vadim metar i pokazujem joj da je to opet puno veće nego imamo sad, i džaba što sam na modelu ubacio sav namještaj, ukljucujući i blagovaonski stol sa 12 mjesta, barske stolice, neke velike paprati, kutnu, fotelju, cak i kamin i sve fino stane
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:51   #727
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Samostojeća građevina je ona građevina koja ne graniči sa nikim, odnosno položajem je jednako udaljena od susjednih međa (u pravilu)veličinom tlocrta može zauzeti i 40 % površine ubanizirane parcele.Dvojne građevine ili poluugrađene građevine imaju jednu susjednu građevinu , na međi .
Quote:
maslac3 kaže: Pogledaj post
OK, onda sam možda nešto i zabrijao....dakle, trenutno prazan plac površine 480m2 ne graniči sa susjednim placevima sa nekakvom građevinama tamo - onda ne možemo ni govoriti tu o novim dvojnim građevinama

Ja sam mislio trenutni postojeći plac od 480m2 podijeliti na 2 placa od 240m2 pa na svakom od ta 2 placa 240m2 da se gradi tzv. dvojni objekt ali ne znam jel onda ulijećem u veći problem ili ne od postojećeg
Hvala....OK, onda možemo samo graditi tzv. samostojeća građevinu (a ne dvojnu).

Problem sada imam što je sam plac manji od 500m2 pa gradnja može samo tzv. Stambena zgrada tipa A gdje se dozvoljava :
- najviše 2 stana
- max.visina građevine 7,5 m
- max dozvoljena katnost Po+P+1K+Pk (podrum, prizemlje, 1kat, potkrovlje) ili S+P+1K+krov (suteren, prizemlje, 1kat, krov)

Zanima me što se onda obično gradi tada s obzirom na ova ograničenja gore???
Naime, ako mogu graditi 120 m2 bruto tj. 60m2 bruto po 1 stanu/etaži npr. prizemlju a imam max. 2 stana i visinu max. 7.5m a samo blagi nagib placa prema moru - što se obično onda gradi? Dotičnu nekretninu mislimo koristiti ali i rentati turistima....

Hvala puno
maslac3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:27   #728
ja sam na pocetku zatrazio od odjela za prostorno uredenje tzv. LOKACIJSKU INFORMACIJU(35 kn taxe) za gradevnu cesticu...tu je stvarno sve stalo.(to je dobija i Projektant).
kod mene je stalo npr. da gradevinska cestica(koja ce se formirati) ne smije biti manja od 500m²
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 00:01   #729
Pozdrav,
s obzirom da sam pri kraju gradnje obiteljske kuće cca 200m2 bruto mogu podijeliti svoja iskustva, ako netko ima kakvih nedoumica nadam se da ću vam uspjeti pomoći.

Za početak treba imati građevinsko zemljište koje ima uvjete za gradnju. Prvi korak kod planiranja je naći geodeta koji radi podlogu za projektiranje arhitektu. Ja sam radio dva projekta, prvi s kojim sam dobio dozvolu i nakon toga izmjene jer nisam bio zadovoljan unutarnjim rasporedom. Mozete naći lošeg ili odličnog arhitekta ali morate znati što točno zelite da bi bili zadovoljni, ovo je mozda i najvazniji dio citavog projekta. Nakon što je projekt gotov kreće borba s drzavnim avetima, potvrda ova, potvrda ona, suglasnost onog ili ovog k... Tu sve ovisi koliko sreće imate. Referent koji mi je izdao dozvolu je bio korektan ali naši zakoni su izrazito glupi tako da će te uvijek naletiti na nekoga tko će vam rastezati dva mjeseca da vam udari pečat na nekakvu besmislenu suglasnost, bez koje ne mozete prijeci na sljedeći korak. Dok skupljate potvrde i suglasnosti i čekate dozvolu nebi bili loše traziti glavnog izvođača jer nitko vam neće moći početi odmah, treba se unaprijed dogovoriti.
Najpametnije je da nađete glavnog izvođača za grube radove i da vas on pokrije papirima do kraja gradnje, a da sami trazite firme za obrtničke radove. Naravno ovu uslugu ćete nešto i platiti čovjeku. Trebate imati i nadzor gradnje ali najsigurnije je da sami kontrolirate, niti jedan nadzor vam neće visjeti na gradilištu čitav dan tako da vam on nije od neke koristi osim što vam treba potpisati sve radove. Ja sam meštre birao prema preporukama ljudi u koje sam imao povjerenja. Sama gradnja traje cca godinu dana, moze biti gotovo nešto i brze ali ne treba forsirati već teziti kvaliteti i da ste zadovoljni. Prije svake faze sam se nastojao što više informirati, da bi znao što uopće zelim. Jako je vazno planiranje i treba znati meštrima reći točno što zelite, te kontrolirati dali rade što ste im rekli.
Sto se tiče samog troška gradnje, mene je 200m2 bruto koštalo cca 90 000 tisuća eura s pdv-om, s kvalitetnim materijalima i opremom, i odličnim meštrima, u to su uključene sve dozvole, geodet, arhitekt, bez namještaja. S tim da je cca 6 -7 tisuća eura vrijednosti radova odradila obitelj.
Uglavnom gradnja kuće je puno isplativija od kupnje stana, ali vam trebaju čelični zivci, strpljenje i spremnost na učenje i da se dvije-tri godine posvetite samo tome.
Dioniz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 07:34   #730
Hvala na podijeljenom iskustvu Dioniže.

Ali dok ne znamo tocne specifikacije kuće, cijena nam ne znaci nista.
Kakav temelj, blok, krov, izolacija, stolarija, podovi, grijanje?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 07:36   #731
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Hvala na podijeljenom iskustvu Dioniže.

Ali dok ne znamo tocne specifikacije kuće, cijena nam ne znaci nista.
Kakav temelj, blok, krov, izolacija, stolarija, podovi, grijanje?
i lokacija
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:14   #732
Lokacija je okolica Splita, temelj mislim cca 20 m3 betona,cca 2 tona željeza(ako vam išta znači), blok porotherm, krov kosi, stolarija Gealan s9000 4 klizne stijene, dvoje otklopne, dvije potezne s alu roletama i el. podizačima i prozorčići, fasada stiropor 8cm, provedene instalacije za podno, centaralno i solare, pločice u prosjeku od 180kn (uz dosta cjenkanja) i parket u sobama i dnevnom od cca 200-250kn troslojni, stubište drvena gazišta. U ovoj cijeni je ugradbeni kamin za centralno grijanje Palazzeti i opremanje 4 wc-a s sanitarijama i tuš kabinama, i podžbuknim špinama za tuš. Svi radovi su plaćani preko računa jer sam digao kredit pa moram pravdati.
Dioniz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:52   #733
Hvala, sada je bolji kontekst
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:00   #734
Quote:
Dioniz7 kaže: Pogledaj post
Lokacija je okolica Splita, temelj mislim cca 20 m3 betona,cca 2 tona željeza(ako vam išta znači), blok porotherm, krov kosi, stolarija Gealan s9000 4 klizne stijene, dvoje otklopne, dvije potezne s alu roletama i el. podizačima i prozorčići, fasada stiropor 8cm, provedene instalacije za podno, centaralno i solare, pločice u prosjeku od 180kn (uz dosta cjenkanja) i parket u sobama i dnevnom od cca 200-250kn troslojni, stubište drvena gazišta. U ovoj cijeni je ugradbeni kamin za centralno grijanje Palazzeti i opremanje 4 wc-a s sanitarijama i tuš kabinama, i podžbuknim špinama za tuš. Svi radovi su plaćani preko računa jer sam digao kredit pa moram pravdati.
Cijena mi se čini jako povoljna za Dalmaciju
Nego, podno grijanje preko kamina?
Imaš spremnik (pufer) ili je barem u planu?
Solari su samo za sanitarnu vodu, ili i za grijanje?

ps. s obzirom da je podno grijanje, ja bi radije išao na deblju izolaciju, stiropor je jeftin.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:32   #735
Svaka cast na podijeljenom iskustvu. Sad si mnoge ohrabrio jer se vrte cijene koje su visestruko vece. I ja planiram u buducnosti grijanje na kamin za centralno jer ga i sad imam samo nije na centralno i ne bi ga se nikad odrekao. Kuca ti je na 2 etaze ili prizemnica? Palazzeti je renomirana marka kamina. Moze li link koji je kamin i cijena ako se smije znati?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:55   #736
Ne zelim nicije misljenje i preference umanjivati, ali samo da se zna, za sve ostale kojima to nije toliko bitno i na li-la su: kamin u modernoj novogradnji po svojim tehničkim osobinama nema što raditi. Kamin se stavlja samo ako netko baš voli taj ugođaj, ništa drugo.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:27   #737
Zasto nema sto raditi? Mislis na slabo iskoristenje? Pravi kamini imaju iskoristelje kao i obicne peci. Ako netko voli zasto ne ugraditi kamin.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:33   #738
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Svaka cast na podijeljenom iskustvu. Sad si mnoge ohrabrio jer se vrte cijene koje su visestruko vece. I ja planiram u buducnosti grijanje na kamin za centralno jer ga i sad imam samo nije na centralno i ne bi ga se nikad odrekao. Kuca ti je na 2 etaze ili prizemnica? Palazzeti je renomirana marka kamina. Moze li link koji je kamin i cijena ako se smije znati?
http://www.palazzettigroup.com/it/tm_78_idro

Cijena negdje oko 15.5 tisuca kn
Kuca je na dvije etaze
Dioniz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:55   #739
Šime
Bilo kakvo grijanje na drva ima slabu regulaciju. To je Ok u klasičnim neizoliranim, kućama.
Danas bi trebalo težiti što boljoj izolaciji.Onda ti treba grijanje koje se dade fino podešavati, kamin na drva to nikako nije. Pogotovo jer je većina kamina većih snaga, trebaš negdje smjestiti tu toplinu da ne zakuhaš.

Doduše, postoje i dobra iskustva u novogradnji.

http://blog.dnevnik.hr/a24e/
kamin + podno na UPN. s obzirom da je UPN skup, kamin je prioritet, al je kuća moderna, open-space sa galerijom i sobama gore, tako da se grije velika kubatura prostora.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:26   #740
Quote:
Dioniz7 kaže: Pogledaj post
Lokacija je okolica Splita, temelj mislim cca 20 m3 betona,cca 2 tona željeza(ako vam išta znači), blok porotherm, krov kosi, stolarija Gealan s9000 4 klizne stijene, dvoje otklopne, dvije potezne s alu roletama i el. podizačima i prozorčići, fasada stiropor 8cm, provedene instalacije za podno, centaralno i solare, pločice u prosjeku od 180kn (uz dosta cjenkanja) i parket u sobama i dnevnom od cca 200-250kn troslojni, stubište drvena gazišta. U ovoj cijeni je ugradbeni kamin za centralno grijanje Palazzeti i opremanje 4 wc-a s sanitarijama i tuš kabinama, i podžbuknim špinama za tuš. Svi radovi su plaćani preko računa jer sam digao kredit pa moram pravdati.
Nekako mi malo betona izgleda za temelj, to su trakasti temelji?

Kakvu si radio medjukatnu, punu plocu ili fert?

Krov je klasican, crijep?

Kako si zadovoljan sa Gealanom?
To me dosta ljudi pita, ja sam osobno uzeo Rehau, i ja sam zadovoljan sa Rehau-om, ali Gealan je jeftiniji a navodno nista losiji.

Sto se grijanja tice, dosta sam cuo da po Dalmaciji idu na invertere za grijanje, posto im je po ljeti bitnije zbog hladenja, pa se jednim udarcem ubiju dvije muhe, a uz dobru izolaciju i ne treba trositi puno energije za grijanje.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.