Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 15:30   #8561
Stansted Express je vlak a National Express bus kompanija.
Bus National Expressa vozi i na Gatwick. Na stranici Gatwicka naci ces i vezu vlakom.
tiziana is offline  
Old 16.01.2018., 21:30   #8562
Može savjet oko ovog plana za 2 i pol/3 dana u Londonu.
1.dan
- izlazak iz hostela (Wombat's - 7 Dock St) negdje oko 13h
- đir po ruti Tower Bridge-London Bridge-Borough Market
- Sky Garden u 4.30pm
- St.Dunstan in the East garden
- St.Paul's Cathedral
- neki pub navecer u blizini
2. dan
- veća tura London Eye/BigBen/Westminster Abbey/Buckingham P u 11h/Leicester Sq/Piccadilly/Trafalgar Sq/Covent Garden/Oxford St/Soho

Znači cijeli 2 dan taj dio, od jutra pa do navečer

3.dan
- Tate Modern ujutro
- St.James/Hyde/Green Park do 1-2pm
- Camden Town od 3pm do navečer

4. dan (ujutro prije busa za aerodrom ~ 8am do Brick Lanea ako se stigne i onda na Liverpool St Station)

Nešto izbaciti, nešto dodati? Neke dijelove posjetiti u određeno vrijeme? (tipa St.Dunstan navečer nema smisla?)
Svaka pomoć je dobrodošla


EDIT: Vidim da pogled da TM-u (za pogled) otvara u 10 ujutro, tako da je to dosta problematično
CBGB is offline  
Old 17.01.2018., 21:52   #8563
Hvala svima za korisne informacije :-)
U ponedjeljak idemo za London,na tjedan dana.
Ima li tko friška iskustva sa West endom, za koliko se cca može na TKST kupiti karta za mjuzikl? Je li možda netko kupovao preko interneta ove full jeftine,cca 20 F, pa da mi kaže isplati li se to..Vidi li se ok ili ništa?
I još nešto: malo bi razveselila muža sa nekim pin up show-om :-), ima li koja preporuka?
Hvala!
afrikanka is offline  
Old 18.01.2018., 10:01   #8564
Trebala bi iskustva oko Stansteda i transfera. Dolazimo u nezgodno vrijeme 22:50, a idemo nazad u 6:50.

Da li karte koje rezerviram za transfer busom i odredim vrijeme vrijede i ako recimo avion kasni ili se puno zadržim. Obzirom da će drugi dio prtljage neće biti s nama koliko mogu računati da ću izgubiti vremena nakon sletanja?

Ako krećemo nazad u 6:50 znači da bi na aerodromu trebala biti u 4:50 kako Ryanair kaže, barem 2 sata prije?

Inače obzirom da dolazimo i odlazimo usred noći odlučili smo se za hotel odmah pored Victorie da možemo kratko pješke na bus.
Hotel http://www.comfortinnbuckinghampalacerd.co.uk platili 560 funti 4 noćenja, trokrevetna.

Na Bookingu je cijena ravno 2000kn veća nego direktno

Od tri dana dva uopće nećemo kupovati karte za bilo kakav prijevoz jer sve možemo pješke, a i izbjegavam trošak prijevoza po noći do hotela i natrag.
KatarinaRi is offline  
Old 18.01.2018., 10:18   #8565
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Trebala bi iskustva oko Stansteda i transfera. Dolazimo u nezgodno vrijeme 22:50, a idemo nazad u 6:50.

Da li karte koje rezerviram za transfer busom i odredim vrijeme vrijede i ako recimo avion kasni ili se puno zadržim. Obzirom da će drugi dio prtljage neće biti s nama koliko mogu računati da ću izgubiti vremena nakon sletanja?

Ako krećemo nazad u 6:50 znači da bi na aerodromu trebala biti u 4:50 kako Ryanair kaže, barem 2 sata prije?
National Express ima velike buseve i skoro uvijek ima mjesta, posebno u vrijeme u koje dolazite, tako da se uopce ne treba obazirati na sat koji pise na karti. Ryanarov avion obicno dolazi ranije od predvidjenog.

Ne znam koliko se ceka na podizanje prtljage, ali u taj sat to nece biti jako dugo nakon sletanja.
Ujutro mozete bit na Stanstedu i u 5. Racunajte isto da ce rano ujutro bus voziti brze nego usred dana, sto je vec i predvidjeno u redu voznje.

Ja u posljednje vrijeme kod povratka uplatim par eura za Fast Track, brzi prolaz kroz security, bez reda (na dnu sale za odlaske), jer se vracam kad su guzve najvece. Mada, tesko da ce rano ujutro bit veliki redovi.
tiziana is offline  
Old 18.01.2018., 10:28   #8566
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
National Express ima velike buseve i skoro uvijek ima mjesta, posebno u vrijeme u koje dolazite, tako da se uopce ne treba obazirati na sat koji pise na karti. Ryanarov avion obicno dolazi ranije od predvidjenog.

Ne znam koliko se ceka na podizanje prtljage, ali u taj sat to nece biti jako dugo nakon sletanja.
Ujutro mozete bit na Stanstedu i u 5. Racunajte isto da ce rano ujutro bus voziti brze nego usred dana, sto je vec i predvidjeno u redu voznje.

Ja u posljednje vrijeme kod povratka uplatim par eura za Fast Track, brzi prolaz kroz security, bez reda (na dnu sale za odlaske), jer se vracam kad su guzve najvece. Mada, tesko da ce rano ujutro bit veliki redovi.
Hvala
KatarinaRi is offline  
Old 18.01.2018., 10:51   #8567
Mi smo najteži dio obavili sada dolaze slatke muke planiranja obilazaka iako se neću baš previše zamarati s određenim rasporedom. Voljela bih naravno vidjeti što više ali ne želim opet biti kao da sam na utrkama, i svakako ubaciti koji mjuzikll ili predstavu u shakespeare theatre globe-u. Hvala puno svima na savjetu i vremenu!
Znači karte smo kupili preko ryan aira iz zadra 03.05.-08.05. za 359kn po osobi, mogle su biti i jeftinije ali sam se odlučil az nešto skuplju varijantu u kojoj stižemo u london u 19h a ne u ponoć.
Za hotel smo se odlučili za prvi izbor, ibis london southwark rose 4800 za 5 noćenja s doručkom i internetom, uzeli smo non refundable pa se nadam da se neće nešto izjaloviti do tada
Kupljene katrte za stansted express vlak, 7 funti po osobi.
I kad stignemo na Liverpool street stanicu tamo ću na kiosku national railwaya kupiti travelcard (što je sa slikama?) za 7 dana tako da mogu koristiti 2for1 popuste, jesam li to dobro shvatila?
Nikolina1985 is offline  
Old 19.01.2018., 09:43   #8568
Da li je netko bio u Kensington Palace s plaćeno ulaznicom i šta se točno vidi. Idem s nećakinjom pa bi malo vidjeli Lady Di haljine

Zanima me i London Dungeon kako izgleda.
KatarinaRi is offline  
Old 19.01.2018., 11:38   #8569
evo možda pomogne
https://www.hrp.org.uk/kensington-pa...ry/#gs.XTPnpPA
ivana) is offline  
Old 19.01.2018., 16:39   #8570
Pogledaj i tu:
https://www.tripadvisor.co.uk/Attrac...n_England.html

https://www.timeout.com/london/attra...-sneak-preview
Sama nisam bila na ta dva mjesta.

U vrijeme te kraljevske svadbe u Londonu ce biti jako velika guzva, na ulicama kao na stadionu ili popularnom koncertu.

Sjetih se da sam se davno vracala tim jutarnjim Ryanairovim avionom do Trsta. Dosla sam prerano na stajaliste NE busa pa me nije primio bus koji je bio pola sata ranije od onog kojeg sam imala navedenog na karti jer je, zacudo, u taj jos nocni sat bio dupkom pun. Tako da, za svaki slucaj, ujutro gledajte bit na toj NE stanici busa u vrijeme koje ste oznacili kupujuci karte jer je to bio jedini put da sam naletila na pun bus.
Pogledajte unprijed pod rutu te linije gdje se tocno nalazi stajaliste jer ce biti mrak u polasku. Busu je na kraju trebalo manje od sat vremena do Stansteda jer smo se vozili kroz potpuno prazan grad i cestom bez prometa. Vidjeh jedino dva Japanca kako na biciklima razgledaju City.
tiziana is offline  
Old 19.01.2018., 21:11   #8571
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Pogledaj i tu:
https://www.tripadvisor.co.uk/Attrac...n_England.html

https://www.timeout.com/london/attra...-sneak-preview
Sama nisam bila na ta dva mjesta.

U vrijeme te kraljevske svadbe u Londonu ce biti jako velika guzva, na ulicama kao na stadionu ili popularnom koncertu.

Sjetih se da sam se davno vracala tim jutarnjim Ryanairovim avionom do Trsta. Dosla sam prerano na stajaliste NE busa pa me nije primio bus koji je bio pola sata ranije od onog kojeg sam imala navedenog na karti jer je, zacudo, u taj jos nocni sat bio dupkom pun. Tako da, za svaki slucaj, ujutro gledajte bit na toj NE stanici busa u vrijeme koje ste oznacili kupujuci karte jer je to bio jedini put da sam naletila na pun bus.
Pogledajte unprijed pod rutu te linije gdje se tocno nalazi stajaliste jer ce biti mrak u polasku. Busu je na kraju trebalo manje od sat vremena do Stansteda jer smo se vozili kroz potpuno prazan grad i cestom bez prometa. Vidjeh jedino dva Japanca kako na biciklima razgledaju City.
Ma pogledala sam opis, ali lijepo je čuti onoga tko je bio uživo.
Planiram dobro pogledati gdje će biti bus jer mi se previše ne šeta u 3 ujutro.
Što se gužve u gradu tiče zasigurno će biti manja nego kad je svadba bila u gradu, od odlaska u Windsor smo odustali i vjerovatno ćemo malo pogledati na video wallu u Hyde parku.

Kad si već tako ljubazna još mi je ostalo jedno pitanje. Jesti mislimo jeftino po nekim burgerima, dućanima, ali zadnju večer bi možda otišle pojesti steak.

Zadnju put sam ostavila brdo para po pubovima, a hrana nije bila sad za past u nesvijest. Za koje novčeke se u centru uopće može jesti dobar komad mesa i gdje.
KatarinaRi is offline  
Old 19.01.2018., 23:53   #8572
Ne bih znala dobra mjesta za pojesti steak. Ne jedem u restoranima, osim, izuzetno, u Planet Organicu.
Drugi ce ti pomoci, ili, vidi tu, sto preporucaju Time Out i Londonist:
https://www.timeout.com/london/resta...ants-for-steak
https://londonist.com/2016/06/the-best-steak-in-london
tiziana is offline  
Old 19.01.2018., 23:55   #8573
Quote:
Nikolina1985 kaže: Pogledaj post
Za hotel smo se odlučili za prvi izbor, ibis london southwark rose 4800 za 5 noćenja s doručkom i internetom, uzeli smo non refundable pa se nadam da se neće nešto izjaloviti do tada
Znate li da od prije pola godine nema više roaminga, nego koristiš internet jednako kao i HR, bez ikakve dodatne doplate?

Isprobali ljetos u Barceloni i Sloveniji i sad na skijanju u Sloveniji i Austriji.
aliceocean is offline  
Old 20.01.2018., 02:00   #8574
Da, ali ako nemas neogranicen promet, mozda zelis internet i u hotelu. Za neko streamanje, etc.
Bezveze is offline  
Old 20.01.2018., 09:37   #8575
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Znate li da od prije pola godine nema više roaminga, nego koristiš internet jednako kao i HR, bez ikakve dodatne doplate?

Isprobali ljetos u Barceloni i Sloveniji i sad na skijanju u Sloveniji i Austriji.
ovosi o tarifi koju imas, bolje unaprijed provjeriti.. znam neke koje je stajalo sto nisu provjerili svoje tarife vec su isli sa tim nema roaminga, jeftino bla bla
ivana) is offline  
Old 26.01.2018., 12:43   #8576
U dilemi sam!

Našla sam jeftine karte za London (dvije povratne 86,00 eura iz Zadra), ali slijeće na Luton. Isplati li mi se možda više uzeti skuplju kartu do Getwicka ili Heatrowa, a manje zafrkancije s prijevozom do centra i nazad?

Je li bolje kupiti karte od Lutona do centra preko NE stranice (mora li biti točan sat na karti ili se može, ako dođem ranije, ići na raniji bus)? Ima li mjesta u tim busevima? pogotovo mi je bitno za ponoći ako moram biti na letu u 6.

Zadnje uređivanje čokolino : 26.01.2018. at 13:25.
čokolino is offline  
Old 26.01.2018., 15:58   #8577
Ne vidim zasto bi imala problema uhvatiti NE bus sa i do Lutona.
Pogledaj ovdje dvije rute National Expressa:
https://www.london-luton.co.uk/to-an...london-via-bus

Najvjerojatnije ces naci mjesto u busu ako ne stignes na onaj ciji si sat polaska navela pri kupovini karte. To su veliki busevi i meni se je samo jednom dogodilo da je bio pun raniji bus, ali sam usla u sljedeci koji je dosao nakon 15 minuta, jos uvijek raniji od sata koji je bio na mojoj karti.

Karte kupi na stranici NE. Moras navesti sat pri kupovini karte, sto ne znaci da ne mozes uci u raniji ili kasniji bus.
tiziana is offline  
Old 26.01.2018., 16:34   #8578
National Experess vozi 24 sata. Odi na njihovu stranicu i upisi sat dolaska na Luton, kao i sat kad tamo moras bit ujutro u povratku. Bus ide sa Victoria Coach St. U prethodnom mailu ti je link na stranicu s rutama tog busa.
tiziana is offline  
Old 26.01.2018., 17:54   #8579
ja u londonu uvik preferiram vlakove, bez obzira na aerodrom (ili tube s heathrowa). tako i s luttonom. jednom je kolega isa busom na njega i doslovno u zadnji sekund stiga na check in jer su bili neki prosvjedi i onda zna nastat kaos po cestama. tako da uvik krenes malo ranije ako je bus u pitanju
papundek1981 is offline  
Old 28.01.2018., 09:19   #8580
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio u Kensington Palace s plaćeno ulaznicom i šta se točno vidi. Idem s nećakinjom pa bi malo vidjeli Lady Di haljine

Zanima me i London Dungeon kako izgleda.
Ja sam bila prije par mjeseci i u palači se vide apartmani dinastije Hannover i Stuart i kraljica Viktorija je posebno istaknuta. Klasičan je prikaz kako se tada živjelo u palači. Slike, namještaj...
Haljine Lady Di su bile izložene u par prostorija i bila je strašna gužva. To su male prostorije u kojima se ne možeš baš kretati, a najveća gužva u cijeloj palači. Fora je vidjeti te haljine uživo, pogotovo jer ih se sjećaš sa slika.
travel lover is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.