Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 10:08   #41
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
.

Barem sam u kanadi viđao takve stvari. Samo, tamo ne postoje dieseli iz više razloga, čak niti u kamionima.

Da? Odkat to?


Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Možda. Ali auto je za europsko tržište što nije hladniji kraj. Osim toga zašto bi prekidač bio tamo pored svih prekidača koji su asistenti u vožnji?

Imaju ti sjevernjaci dodatne utičnice za grijanje. Norveška, Finska, Švedska.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:09   #42
Nije kamera. Preklapanje retrovizora je.

https://www.manualslib.com/manual/65...page=87#manual

Sad još da nađem što je ova "zmija" ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:58   #43
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nije kamera. Preklapanje retrovizora je.

https://www.manualslib.com/manual/65...page=87#manual

Sad još da nađem što je ova "zmija" ....
Evo jel ta "zmija" za upaliti/ugasiti ambijantalnu rasvjetu?!

https://www.youtube.com/watch?v=3My0MobLPrI

Gledajte video na 5:09
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:09   #44
Nebih rekao - prije ta plava rasvjeta znači nešto .... hibrdno. Nemam sad vremena kopat ali iskopat će njega Laki ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:16   #45
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Da? Odkat to?
Odkat je upravo cca -45°C. Naravno, ne govorim za cijelu zemlju. Ali tamo gdje sam bio - cestovno vozilo na diesel ne postoji...i benzinci su noću "uštekani"
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:33   #46
Jučer sam uživo vidio Rextona.

Kako sam i očekivao, slike su potvrdile moje tvrdnje. Auto po pitanju kvalitete i dizajna nema nikakve veze sa predhodnikom. Govorim o kvaliteti unutrašnjosti, ostalo ne znam.

Sve je dobro složeno, softtouch, koža u armaturi, narančasta kombinacija sjedala odlična. Meni osobno ima bolju kvalitetu od novog Santa Fe (koje je također kvalitetniji od svog predhodnika), i ljepši je izunutra.

Ostaje pitanje kakva je ovjes, motor i ostalo. Motora nema puno u ponudi.

Uglavnom, stari modeli su bila sprdnja, ali ovo je jako dobro složen auto za relativno dobru cijenu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:47   #47
Kruta šasija, osnovni stražnji pogon... ne ide baš u istu rečenicu sa današnjim SUVovima. Djeluje dosta zanimljivo
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 13:32   #48
Da. Zato kažem, ima nešto što nije plus. Da li to bila karoserija, motor, ovjes..

Ali ta cijena, ta veličina auta, jako dobar izgled i iznenađujuće kvalitena unutrašnjost za tu cijenu, nema se što reči. Pogotovo dok se pogleda prijašnji model.

Mene osobno recimo zanima veličina, oprema, koliko toliko kvalitetna unutrašnjost (po pravilu koliko para toliko muzike) i naravno cijena. Sve ostalo može biti lošije, ne mora, ali nije presudno. Ne može sve biti lošiji ili bolje od konkurenicje.

Za god. i pol planiram promjenu, i kao veliki protivnik SUV-a gledam neki SUV. Za sada vodi 5008. Aliza to vrijeme se puno toga još promjeni.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 09:11   #49
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Da. Zato kažem, ima nešto što nije plus. Da li to bila karoserija, motor, ovjes..

Ali ta cijena, ta veličina auta, jako dobar izgled i iznenađujuće kvalitena unutrašnjost za tu cijenu, nema se što reči. Pogotovo dok se pogleda prijašnji model.

Mene osobno recimo zanima veličina, oprema, koliko toliko kvalitetna unutrašnjost (po pravilu koliko para toliko muzike) i naravno cijena. Sve ostalo može biti lošije, ne mora, ali nije presudno. Ne može sve biti lošiji ili bolje od konkurenicje.

Za god. i pol planiram promjenu, i kao veliki protivnik SUV-a gledam neki SUV. Za sada vodi 5008. Aliza to vrijeme se puno toga još promjeni.
Evo sad će proci to vrijeme... uzimaš li i SsangYonga u odabir? Pošto nemaš predrasuda, a i dao si dosta novca za novog korejca.

Ti u Švicarskoj imas dosta za njih i servisera i prodavača.

A kakvo je stanje u Hrvatskoj? Ima nekakva službena stranica, ali da li uopće prodaju nove modele?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 19:56   #50
Otpada. Znači taj novi sam gledao sada nekoliko puta. Vanjski izgled je ok, ništa posebno, nema u ponudi LED glavna svjetla što je veliki minus. Unutrašnjost je lijepo dizajnirana i kvalitetna. Cijena mu je odlična, 5 godina garancija. Taj auto nije šminkerski SUV nego pravi terenac.

Auto je za mene osobno prevelik. Mislim meni je ok, za ženu je prevelik, za odlazak na posao, male kupovine itd. To nema smisla. Za godišnji bi bio super. Stvar je u tome što auto sa svojom veličinom ima i težinu. Znači osiguranje skuplje, poreze na ceste, pije kao lud... Jednostavno nema smisla za 2-3 puta godišnje ići na godišnji a sve ostalo svakodnevno se vozikati po gradu.

U obziru je 5008, koji je 20cm kraći, ali ima prtljažnik od 780l, nije prevelik, nije premalen, odličan dizajn, cijena, 7 sjedišta... Jedino ga garancija jebe (3 godine ili 80t km), saznao sam da se može nadoplatiti samo što to nigdje ne piše.

Quote:
Ti u Švicarskoj imas dosta za njih i servisera i prodavača.
Ima, jedan je od mene 2km. Stvar je u tome da su to tipični "američki" auti, mislim na SUV i veličinu. Takvi baš zbog troškova malo prolaze, Nije ništa drugačije sa američkim autima iste ili slične veličine, njihovi neki znaju biti teški 2,8t. To se jako malo vidi na cesti.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 09:36   #51
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Otpada. Znači taj novi sam gledao sada nekoliko puta. Vanjski izgled je ok, ništa posebno, nema u ponudi LED glavna svjetla što je veliki minus. Unutrašnjost je lijepo dizajnirana i kvalitetna. Cijena mu je odlična, 5 godina garancija. Taj auto nije šminkerski SUV nego pravi terenac.

Auto je za mene osobno prevelik. Mislim meni je ok, za ženu je prevelik, za odlazak na posao, male kupovine itd. To nema smisla. Za godišnji bi bio super. Stvar je u tome što auto sa svojom veličinom ima i težinu. Znači osiguranje skuplje, poreze na ceste, pije kao lud... Jednostavno nema smisla za 2-3 puta godišnje ići na godišnji a sve ostalo svakodnevno se vozikati po gradu.

U obziru je 5008, koji je 20cm kraći, ali ima prtljažnik od 780l, nije prevelik, nije premalen, odličan dizajn, cijena, 7 sjedišta... Jedino ga garancija jebe (3 godine ili 80t km), saznao sam da se može nadoplatiti samo što to nigdje ne piše.



Ima, jedan je od mene 2km. Stvar je u tome da su to tipični "američki" auti, mislim na SUV i veličinu. Takvi baš zbog troškova malo prolaze, Nije ništa drugačije sa američkim autima iste ili slične veličine, njihovi neki znaju biti teški 2,8t. To se jako malo vidi na cesti.
ok! hvala na odg.. a ima li njih na cestama u svicarskoj? posto su za takve uvjete stvoreni.. znaci 5008 stize! ako nije tajna koliko ces moci dobiti za svoj i40? dao bi ga pod racun u auto kucu ili private prodaja?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 09:59   #52
Baš sam danas vidio jedan Rexton. Ima ih i nema, kao i i40.

Mislim da ljude odbija predrasuda, visoki troškovi održavanja. neatraktivan vanjski izgled i možda veličina. Unutrašnjost je odlična. Za potrebe prosječog Švicarca je mislim auto prevelik, oni većinom putuju avionom, a premium SUV koji se voze više status nego potreba.
Mislim da za tu cijenu, sa tom opremom, ta veličina auta i pravi terenac da ne možeš ništa dobiti iz Europe. Za svakodnevnico je auto jednostavno prevelik, pretežak i nepotrebno skuplji za održavanje.

Jedini auto koji zadovoljava sve potrebe, potrebnu prostranost, dizajn i cijenu je 5008, iako su uvjeti grancije loši. Tu je još i Espace, znatno udobniji, jeftiniji u kupnji ali manje atraktivan, skuplji za održavanje i sa manje prostora u prtljažniku. Tko zna, možda na kraju završim na Talismanu koji ima odličnnu cijenu.

Kolega radi u PSA, pa trenutno gledam radi popusta. Peugeot sada dok traje salon u Ženevi daje 10000 CHF popusta na nove aute. Uglavnom auto mi treba najkasnije do krajem 10. mjeseca, a do sredine godine moram znati da li novi ili rabljeni, radi naruđbe. Da li novi ili rabljeni ovisi o popustu.

i40 ide natrag, još pola godine.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2020., 23:40   #53
Ssang yong pred bankrotom

https://www.index.hr/auto/clanak/ssa...m/2241034.aspx

Digla mahindra ruke od njega,ili daljnja prodaja ili gašenje

Ko bi mogao biti kupac?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2020., 11:29   #54
Dobar je rexton za 2021, valjda ce ih netko preuzeti i krenuti naprijed.

https://www.youtube.com/watch?v=ZA1Cl3iGC8w
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2020., 11:46   #55
Nema tko - SSangyong je bijeli slon, ne donosi ništa novog i zapravo se nikom ne isplati.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 17:52   #56
Zanimljivo da prave svoje motore.
Ja mislim da tu ima potencijala, ostala dva korejca su jako uspjesna na svjetskom trzistu. U zadnjih 5-6 god je Ssanyong konacno i raskrstio sa kontroverznim dizajnom.
Nisam mogao vjerovati da jos prave automobile na modificiranoj platformi W124, ali tako je. Rodius se jos uvijek proizvodi, na nekim trzistima se prodaje sa 11 ili 12 siceva(eto koliko su razvukli W124).
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:02   #57
Rodius vrlo ružan auto....

Koja dva koreanca? Misliš hyundai i kia,to je jedan hyundai
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:04   #58
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da prave svoje motore.
Ja mislim da tu ima potencijala, ostala dva korejca su jako uspjesna na svjetskom trzistu. U zadnjih 5-6 god je Ssanyong konacno i raskrstio sa kontroverznim dizajnom.
Nisam mogao vjerovati da jos prave automobile na modificiranoj platformi W124, ali tako je. Rodius se jos uvijek proizvodi, na nekim trzistima se prodaje sa 11 ili 12 siceva(eto koliko su razvukli W124).
Ne znam za drugdje ali u Europi nemaju potencijala sa tim svojim motorima sa visokim co2.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:06   #59
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
Rodius vrlo ružan auto....

Koja dva koreanca? Misliš hyundai i kia,to je jedan hyundai
Malo je manje ruzan otkad su negdje krajem 2016te napravili facelift.



Sad se na nekim trzistima zove Turismo i, u usporedbi sa ostatkom klase, je bolesno jeftin(ova cijena u UK je cijena Pola ili Fieste sa malo opreme).
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 18:08   #60
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne znam za drugdje ali u Europi nemaju potencijala sa tim svojim motorima sa visokim co2.
Njima su najbitnija trziste Koreje, Rusije i jos nekih zemalja bliskog i dalekog Istoka. Tamo CO2 toliko ne igra.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.