Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 21:01   #61
imam taj carly, i ima opciju battery reset, pa sutra probam napraviti reset pa kako bude. sad kad bude belaj ugl javim hoćeli doći do nekog, nečeg
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:50   #62
Neće bit belaj, zašto bi bio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:46   #63
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Što filozofirate, neki dan sam gledao u dijagnostici podatke sa tog IBS-a i zaćudio se koliko toga ima u memoriji, reset se napravi za deset sekundi preko androida i Carly aplikacije. Ti si zaprženi popio pamet cijelog svijeta, ovi iz BMW-a su kišne gliste za tebe
Nedaj se zavarati da je taj senzor nešto uber inteligentno...

To je običan IVT senzor (Struja, Napon, Temperatura), koji ima mali shunt na sebi, ima mali PT100 temperaturni senzor, i mali eeprom zadužen za pakiranje tih podataka svakih x sekundi ili na zahtjev glavnog ECU-a, i komunikaciju prema istome.

Glup sklop zapravo, odnosno, ništa inteligentniji od obične svirajuće čestitke u koverti...

Ta jedina tri parametra koja on "čita" šalje u centralni kompjutor, koji onda iz toga nekaj aproksimira. I to su te vrijednosti koje ti gledaš na dijagnostici...


Paliti auto možeš na kleme i to nije problem.

Problem nastaje kad u "kućnoj radinosti" ugradiš nekaj u auto (Radio, pojačalo, kaj god...) i spojiš masu na minus akumulatora. Tada automastki kratko spajaš (mi bi rekli po 'hrvacki "brikaš") shunt ITV senzora, koji je zbunjen i ne može mjeriti struju... I baca grešku...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:06   #64
Zid, kolega, zid ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:53   #65
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Nedaj se zavarati da je taj senzor nešto uber inteligentno...
Pa nitko ne kaže da je to neka opaka inteligencija no pored ovoga što si napisao mjeri kapacitet akumulatora...koliko Ah je ušlo i izašlo. Radi i procjenu preostalog kapaciteta i prema tome životni vijek akumulatora. Znači nije to vulgaris sklop tipa shunt da prema padu napona računa životni vijek. Pošto je određeni kapacitet ušao u accu preko klema a ne preko sklopa to znači da taj dio nije registriran i narušava cijelu priču. Zato treba napraviti reset i to je cijela mudrost.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:56   #66
A ne, nije vulgaris, ima u njemu entelegencije za cijeli HR Sabor. Da mi je samo znat KAKO procjenjuje SoH akumulatora ako ne preko pada napona u trenutku anlasanja (kao što to rade i ručni testeri).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:22   #67
evo da javin, napravija ja rest tog IBS i - ništa
pali i vozi ka i do sada
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:45   #68
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A ne, nije vulgaris, ima u njemu entelegencije za cijeli HR Sabor. Da mi je samo znat KAKO procjenjuje SoH akumulatora ako ne preko pada napona u trenutku anlasanja (kao što to rade i ručni testeri).
Ima inteligencije više nego ti jer taj sklop bar nešto mjeri pa na temelju toga vrši procjene
Ti lupaš ovlaš...ovo je govno....ovo nije govno.

On vehicles with IBS, recharging the battery directly at the battery terminals could lead to a misinterpretation of the battery condition and even unwanted Check Control messages or fault entries.
If the battery is recharged while it is installed, it must be recharged using the jump start terminal points, whenever jump start terminal points are provided in the engine compartment. Only then can you be sure that recharging is correctly recognised by the vehicle electronics on vehicles with intelligent battery sensor (IBS).

SOH mjeri sa padom napona kod anlasanja i mjerenjem preostalog kapaciteta, znači ako si mu zeznuo inteligenciju u vezi kapaciteta trebati će mu podosta ciklusa dok opet skopča neke parametre. Znači NIJE samo vulgaris mjerenje pada napona na shuntu.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:33   #69
Jao kako ti gnojiš to je čudo jedno. Ulja, baterije, čega god se dohvatiš melješ i melješ i melješ i melješ a kurca ne razumiješ, pročitao si nešto, jasno ne razumiješ pa onda kreće stvaranje svoje slike.

Daj me molim te prosvjetli kao to IBS MJERI preostali kapacitet? MJERI rekao sam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:49   #70
Davnih dana sam pisao: Onaj tko uspije izumiti neinvazivnu metodu TOČNOG MJERENJA (preostalog) kapaciteta bilo kakvog tipa baterije, sigurno dobiva Nobelovu Nagradu.


Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Pa nitko ne kaže da je to neka opaka inteligencija no pored ovoga što si napisao mjeri kapacitet akumulatora...koliko Ah je ušlo i izašlo. Radi i procjenu preostalog kapaciteta i prema tome životni vijek akumulatora. Znači nije to vulgaris sklop tipa shunt da prema padu napona računa životni vijek. Pošto je određeni kapacitet ušao u accu preko klema a ne preko sklopa to znači da taj dio nije registriran i narušava cijelu priču. Zato treba napraviti reset i to je cijela mudrost.
Ma gle, moraš razlikovati pojam "mjerenje" i pojam "aproksimiranje", "računanje"...

Senzor ne može nikako mjeriti kapacitet, jer na ovakav način to ne postoji...
Senzor može mjeriti struju i vrijeme, i preko ta dva podatka, ECU (a ne senzor), može izračunati predikciju (predviđanje) koliko je energije ušlo / izašlo iz akumulatora, naravno uzimajući u obzir korekcijske faktore, zavisne o temperaturi koju senzor opet - mjeri, itd itd...

Kada pališ auto na kleme, radi se o beznačajno maloj energiji (ukoliko je klasično uredno paljenje od djelića sekunde, i ukoliko je akumulator zdrav), i takav način nije problematičan.

No ako se aku puni na kleme, kako si i sam postal tekst, onda se punjnjem ubacuje znatna količina energije, koja ide mimo senzora (shunt), i ovaj ne registrira tu energiju, i ne zna da je ubačena u aku...

No, sve to nije veliki problem osim ovog koji sam napisao, a taj je da neki amater ugradi bilo kakvu opremu u auto, i povuče plus i MINUS sa klema akumulatora.

Tada minus koji odvuče na klemu automatski kratko spaja (preko mase svog kućišta) shunt IVT senzora, i ovaj TRAJNO ostaje u mraku, ne mjereći struju...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:18   #71
Ajde da ne idemo dalje...

IBS Measuring/Evaluation Function
The measuring/evaluation function of the IBS electronics, continuously measures the following values under all vehicle operating conditions:
Voltage (6V to 16.5V)
Current (200A to +200A)
Closed Circuit Current (0A to 10A)
Starting Current (0A to 1000A)
Temperature (-40C to 105C)
When the vehicle is stationary, the IBS is programmed to wake up every 14 sec. and makes the required measurements within approx. 50 ms in order to save power. The measured values from the IBS are provided to the DME by way of the Binary Serial Data Interface (BSD) to calculate the State of Charge and State of Health for the battery.
State of Charge (SoC) is a calculated condition showing the current charge of the battery. SoC is used during key ”OFF” periods to insure the battery maintains a sufficient charge to start the engine at least one more time.
State of Health (SoH) tracks the history of the battery. Charge/dis-charge cycles and times are monitored. SoH helps the DME determine the proper charging rates and anticipated battery life. Internal resistance of the battery is calculated by the IBS from the current and voltage dip during engine start. The values are forwarded to the DME to calculate the SoH of the battery.
 
Software contained in the microprocessor of the IBS utilizes the measured values to calculate the State of Charge (SoC) of the battery during vehicle sleep mode and compares this information with that received from the DME/ECM pertaining to the battery SoC/SoH, during the period of time between engine “OFF” and deactivation of the DME main relay.
The current SoC/battery data is stored in the IBS every 2 hours over a 6 hour time frame, providing 3-2 hour snapshots of battery SoC information. The stored information/snap-shot data is overwritten every 6 hours. Whenever KL15 is activated the IBS updates the DME with the current closed circuit histogram/battery status information, by way of the BSD. Upon obtaining updated information the DME evaluates the new data and if a closed-circuit current draw is identified a fault will be stored in the fault memory of the DME.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:52   #72
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ajde da ne idemo dalje...

IBS Measuring/Evaluation Function
The measuring/evaluation function of the IBS electronics, continuously measures the following values under all vehicle operating conditions:
Voltage (6V to 16.5V)
Current (200A to +200A)
Closed Circuit Current (0A to 10A)
Starting Current (0A to 1000A)
Temperature (-40C to 105C)
When the vehicle is stationary, the IBS is programmed to wake up every 14 sec. and makes the required measurements within approx. 50 ms in order to save power. The measured values from the IBS are provided to the DME by way of the Binary Serial Data Interface (BSD) to calculate the State of Charge and State of Health for the battery.
State of Charge (SoC) is a calculated condition showing the current charge of the battery. SoC is used during key ”OFF” periods to insure the battery maintains a sufficient charge to start the engine at least one more time.
State of Health (SoH) tracks the history of the battery. Charge/dis-charge cycles and times are monitored. SoH helps the DME determine the proper charging rates and anticipated battery life. Internal resistance of the battery is calculated by the IBS from the current and voltage dip during engine start. The values are forwarded to the DME to calculate the SoH of the battery.
 
Software contained in the microprocessor of the IBS utilizes the measured values to calculate the State of Charge (SoC) of the battery during vehicle sleep mode and compares this information with that received from the DME/ECM pertaining to the battery SoC/SoH, during the period of time between engine “OFF” and deactivation of the DME main relay.
The current SoC/battery data is stored in the IBS every 2 hours over a 6 hour time frame, providing 3-2 hour snapshots of battery SoC information. The stored information/snap-shot data is overwritten every 6 hours. Whenever KL15 is activated the IBS updates the DME with the current closed circuit histogram/battery status information, by way of the BSD. Upon obtaining updated information the DME evaluates the new data and if a closed-circuit current draw is identified a fault will be stored in the fault memory of the DME.
Dakle, ono što smo već 7 puta pisali, ti si ponovio C/P iz jednog od datasheetova... ajd, neka...

Dakle, suma sumarum:

senzor mjeri, šalje podatke i računa i pokušava biti "vidoviti milan"..... u procjeni stanja baterije...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:17   #73
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dakle, ono što smo već 7 puta pisali, ti si ponovio C/P iz jednog od datasheetova... ajd, neka...

Dakle, suma sumarum:

senzor mjeri, šalje podatke i računa i pokušava biti "vidoviti milan"..... u procjeni stanja baterije...
The IBS contains a micro-processor that is used to monitor/measure various battery conditions such as:
Terminal voltage via measurement from B+ to Gnd
Charge/discharge current via integrated shunt resistor
Temperature of battery acid via integrated temp sensor
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:49   #74
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
The IBS contains a micro-processor that is used to monitor/measure various battery conditions such as:
Terminal voltage via measurement from B+ to Gnd
Charge/discharge current via integrated shunt resistor
Temperature of battery acid via integrated temp sensor
Pa da, kaj sad, upravo to i je tak, di je problem???...

Naravno da će imat mikroprocesor. Danas svaki isprdak od elektroničke žbrljotine ima mikroprocesor, uprocesor je jako širok pojam, ali zvuči jaaako fancy, kada reklamiraš proizvod.... Oš božićnu čestitku koja ti snima i svira božićne pjesmice kad ju otvoriš? Oš digitalni toplomjer kojim mjeriš bebinu tjelesnu temperaturu iz uha? Oš daljinski za otključavanje auta? Oš automatsku masku za varioce ...

Bez uporcesora, kak bi pohranjival i obrađival podatke, i pretvaral ih u mod komunikacije koji more ECU čitat? (Profinet, CAN bus, Profibus, ASI...)

Dakle, i dalje mjeri JEDINO struju, temperaturu i napon, te od ta tri sastojka kuha (računa) druge aproksimacije koje dalje dalje sustavu... (ECU, BCM, alternator).

Ne kužim, ali mislim da pričamo istim jezikom, o istom, ali i dalje ne kužim zakaj žarulja ne radi...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 23.01.2018. at 13:59.
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:06   #75
Bit rasprave nije što radi IBS, nego kako puniti akumulator sa punjačem uzimajući u obzir to što radi IBS.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:32   #76
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Bit rasprave nije što radi IBS, nego kako puniti akumulator sa punjačem uzimajući u obzir to što radi IBS.
A jel? Ok, my bad!

Nema punjenja! Kad se isprazni, sve skup, i bateriju i auto na reciklažno...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:21   #77
Sjećam se kada si prije par godina tvrdio da uz svaki start stop sustav ide AGM akumulator i da svaki Start Stop sustav ima regenerativno kočenje. Apsolutno se ništa nije promijenilo za tebe.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:27   #78
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Daj me molim te prosvjetli kao to IBS MJERI preostali kapacitet? MJERI rekao sam.
Čekaj malo, ti si na jednoj diskusiji blenuo da možeš sa komadom žice na PRAZNOM akumulatoru utvrditi precizno stanje akumulatora, dok ovaj IBS sa mjerenjem parametara temperature, napona i struje kroz određeno vrijeme i obradom podataka ne može odrediti kapacitet...pa kako to? Tko je tu Vidoviti Milan u cijeloj priči

Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ma gle, moraš razlikovati pojam "mjerenje" i pojam "aproksimiranje", "računanje"...
ok, krivo sam se izrazio, naravno da računa kapacitet na osnovu izmjerenih parametara, pretpostavljao sam da je to jasno.

Zadnje uređivanje Fishkal : 23.01.2018. at 15:48.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:56   #79
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Sjećam se kada si prije par godina tvrdio da uz svaki start stop sustav ide AGM akumulator i da svaki Start Stop sustav ima regenerativno kočenje. Apsolutno se ništa nije promijenilo za tebe.

Ne razumijem ovo boldano...
A za ostalo:

Pa kad i ide...

danas (ergo i prije par godina) 90% OEM ugradnji SS sustava radi BOSCH i nešto onkraj Delphi...

SVAKI* od njih koristi AGM akumulator, i SVAKI* od njih koristi regenerativno kočenje.

* Postojali su neki inicijalni sustavi koji su koristili triper kombinacije EFB baterija, ali su oni u minornim promilima...

Inače, pazi vraga, nebi ni trebal IBS na klemi...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:36   #80
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo boldano...
A za ostalo:

Pa kad i ide...

danas (ergo i prije par godina) 90% OEM ugradnji SS sustava radi BOSCH i nešto onkraj Delphi...

SVAKI* od njih koristi AGM akumulator, i SVAKI* od njih koristi regenerativno kočenje.

* Postojali su neki inicijalni sustavi koji su koristili triper kombinacije EFB baterija, ali su oni u minornim promilima...

Inače, pazi vraga, nebi ni trebal IBS na klemi...
I tada si suočen sa dokazima odustao od rasprave kao i danas. Bosch nije ni tada (a ni sada) radio jedan identičan SS sustav. A za ovo danas, ako BMW-ov TIS za vozilo o kojem raspravljamo kaže ovo, valjda znaju što IBS radi i zašto treba puniti akumulator u motornom prostoru:
Home / BMW F30 320d Sedan / Repair Manuals and Technical Data / 61 General vehicle electrical system / 61 20 Battery /
61 12 ...Information on intelligent battery sensor (IBS)
Notice! Do not connect the charger to the 12 V charging socket
The 12 V charging socket is supplied with voltage by the rear power distribution box via relay. This relay drops out after terminal 15 OFF. This means that a trickle charger connected at the 12 V charging socket will be disconnected from the battery. Only charge the battery via the jump start terminal point. Only then can the voltage supply be registered by the vehicle.

Mislim, teško mi je priznati, ali ovaj put je Bhakti u pravu. I da, vjerojatno se ništa neće desiti kad puniš dobar akumulator direktno na klemama jednom, ali ako je poprilično ispražnjen ili ako to radiš često...
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.