Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 22:27   #21
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Mislim da ću probati dogovoriti s poslodavcem da ne produži ugovor. Tak bum čista i nebum se morala skrivati po gradu jer sam kao na bolovanju. Hvala na savjetima.
Sorry, ali malo mi je čudno tvoje pitanje i tvoje razmišljanje.Prvo tražiš mišljenje i savjet, a onda nakon 10 min zaključiš da ćeš se dogovoriti sa istim onim poslodavcem za kojeg tvrdiš da je nad tobom provodio mobing.
I kao zaključak svega je da se temeljem postignutog sporazuma nećeš morati skrivati po gradu, od koga i čega?. Razmisli što ćeš u slučaju ako te Zavod već nakon 10 dana pošalje na razgovor kod nekog drugog poslodavca koji traži tvoj profil zanimanja.Hoćeš li nategnuti 2 mjeseca na Zavodu.
No kako želiš, ti znaš naj bolje.

Uf da mi je samo 5 min vlasti....
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:35   #22
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti majka jako malog djeteta, a u firmi u kojoj sada radim (još sam na porodiljnom) sam doživljavala veliki mobing i čak i oboljela. Međutim, dobra sam radnica pa me žele zadržati. Naknada za nezaposlene mi treba isključivo zbog malog djeteta koje nema preko ljeta tko paziti. Od jeseni startam s novim poslom. S obzirom da sam fakultetski obrazovana, mislim da se iz moje plaće puno izdvajalo među ostalim i za naknade, pa se ne osjećam da dobivam nešto što mi ne pripada.
Fakultetski obrazovana osoba tako ne razmišlja.
Na porodiljnom si i dobijaš lovu i tu nemožeš muljati stara moja. A uzimaš baš ono što ti ne pripada. Kada bih ja uzeo svu lovu koju sam dao za doprinose pod izgovorom da je to moje i da mi pripada, pa mogao bi kupiti skoro cijelu zgradu u centru. Znaš li ti koliko mi koji imamo radnike izdvajamo državi za iste.
Svakako si ne fer. Vjerojatno tu i postoji i otac djeteta, a i obitelj.
Mr.Ex.Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:46   #23
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa podpiši ugovor i produži bolovanje do mjeseca rujna a onda prijeđi u drugu firmu...
kaj će ti burza u tom slučaju?
bar bih ja tak predložio mojoj ženi da je mobbing u pitanju....
slazem se !! malo ti njih sada zajeb.. ako su oni vec tebe!!!
pperic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 09:19   #24
Eh što ste svi na mene graknuli! A ja samo pitala za savjet za posranu naknadu sa zavoda. Pa nisam pitala kako da opljačkam NBH. Nije fer što odmah nekog sudite, a ne znate situaciju. Ja sam radila (još službeno radim) u velikoj firmi, 10 sati dnevno, za relativno malu plaću u odnosu na moju stručnu spremu, odgovornost i opseg posla.

ExAzriel, to je tvoje mišljenje, no s bolovanjem bi "krala" najmanje 4.000 kn. Mislim da nije fer glumiti bolest. Iz firme ću otići ovako i onako, s naknadom ili bez nje, ali na Zavod se moram prijaviti zbog zdravstvenog. A reci mi, da si ti poslodavac i da ti je neki radnik na bolovanju i šeće s djetetom po gradu, kako bi na to gledao? Ne kužim zbog čega nisam čista....

Zlatkozg, mobing je vršen od strane nekih kolega i rukovoditelja, a ne od strane predsjednika uprave koji pod sobom ima 300 ljudi. Dakle, mogla bih se s njim (tu sam mislila na poslodavca) dogovoriti oko raskida ugovora, no zanimalo me što bi bilo kad ja ugovor nebi potpisala bez da idem na dogovor.

Mr.Ex.Boss, ja ništa ne muljam. Dobivam novac od porodiljnog i nakon što mi isti istekne željela bih si "kupiti" 2 mjeseca. Zamisli kriminala! Ne bi ja dobivala ni lipe sa strane. Imam muža i obitelj, naravno da bi pomagali, no ne punimo s novcima jastuke... Lako tebi soliti pamet, nisi u mojoj situaciji. Misliš da je meni lijepo što moram mijenajti firmu? Neradnik definitivno nisam, baš sam totalni radoholičar i to su moj šef i neki kolege debelo iskoristili jer nisam svadljiva i jezičava, u pravilu sam tip poslušnika. A takvi najgore prolaze jer ih se iskorištava.

Još jednom, hvala svima na lijepim riječima!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 09:29   #25
Wink

Quote:
Mr.Ex.Boss kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali nisi fer. Uzimala bi lovu na dva mjesta. Da li znaš uopće da jako malo firmi ima koje daju ugovor za stalno. Ljudi jedva čekaju da dobiju posao pa makar i na mjesec dana, a da ne govorimo za stalno. A tebi to nije dosta i želiš još i nećeš raditi. Mislim da ti netreba dati nikakav posao i da radiš u mojoj trgovini dao bih ti otkaz to je sigurno, kao što bih i tvom referentu u burzi poslao napomenuo tvojim sklonostima, a i u centar za skrb, te poreznu da se usklade sva tvoja primanja.
Slažem se i s postom "da je meni vlast". Također bih ukinuo sve te povlastice neradnicima, jer mi koji radimo debelo izdvajamo za neradnike i onda i mi manje imamo, jer trebamo nadoknaditi njihovo ležanje kod kuće.
Da, ovakva razmišljanja su mi najbolja. Jako malo firimi daje za stalno, pa što si ja umišljam. Nema veze što mi je radno mjesto loše, što radim prekovremeno i ne dobivam ni lipe za to, što sam stalno pod stresom, ali firma daje za stalno. Bravo!To ti je isto ko da tebi netko veli da se udaš za neku curu jer je dobra prilika (po sudu drugih). To što ju ti ne voliš, ne slažete se i sl. nema veze. Jer mnogi bi se za nju udali...

Idem sada lakirati nokte i ništa ne raditi
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:06   #26
Quote:
Mr.Ex.Boss kaže: Pogledaj post
Znaš li ti koliko mi koji imamo radnike izdvajamo državi za iste.
Prestrasno! Kao da ti iz svog djepa izdvajas za te radnike, pa ispada kao da su poslodavci neka dobrotvorna ustanova! Jednostavno, uplacujes postotak radnikove zarade u odredjene fondove, i gotovo, ne placas ti nista sa svojim novcima, nisu poslodavci nikakvi dobrocinitelji.

Uostalom, tu brigu bi trebalo skinuti s poslodavaca, lijepo ljudima isplacivati bruto2, pa nek si oni sami uplacuju sve kaj treba, pa ako placu ostave u prvoj birtiji ili kladionici, umjesto da si plate zdravstveno, mirovinsko i porez, neka porezna uprava ganja radnika-gradjana pojedinca, jer, uostalom, to i je njegov novac, te ne vidim razlog zasto bi to morala biti obveza poslodavca. Svatko bi trebao biti u prvom redu odgovoran za sebe. Jer ako nema odgovornosti prema sebi, kako tek onda ocekivati odgovoran odnos prema poslu koji treba obaviti...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:26   #27
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Zlatkozg, mobing je vršen od strane nekih kolega i rukovoditelja, a ne od strane predsjednika uprave koji pod sobom ima 300 ljudi. Dakle, mogla bih se s njim (tu sam mislila na poslodavca) dogovoriti oko raskida ugovora, no zanimalo me što bi bilo kad ja ugovor nebi potpisala bez da idem na dogovor.
Gle ja sam ti dao savjet za koji sam mislio da ti treba, ali ti znaš najbolje što ćeš napraviti i zašto. Ako je nad tobom vršen mobing, nevidim razloga zašto o tome nisi prethodno razgovarala i na to upozorila i predsjednika uprave (koji očito nema veze s tim i vjerovatno to i nezna), pa bi samoj sebi sada olakšala odlazak (nepotpisivanje ugovora), a tko zna možda bi nešto i promjenila i pomogla još nekome tko je u firmi a ima isti problem kao i ti.
Ne želim ti ja soliti pamet, jer iz moje perspektive to sve možda izgleda drukčije. Pitam i nagađam.
Ja sam ti rekao svoje mišljenje, a zapitaj se što će se dogoditi ako neki drugi poslodavac pošalje zahtjev za tvojim profilom, i zavod te uputi na razgovor, ili što ako netko iz čiste zlobe iz tvoje firme javi da si odbila potpisati ugovor?.
Razmisli pa odluči, ti znaš najbolje.
Što se tiče mojih opaski "da mi je 5 min vlasti......." ne doživljavaj to osobno, ali oboje znamo da na tom Zavodu ima jako puno ljudi koji koriste naknadu zbog nezaposlenosti, ali im to ne pripada, ako ništa iz razloga jer ne žele raditi i jer koriste te "jasle" jer je sustav tako uredio.
Pozdrav i sretno.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:47   #28
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Gle ja sam ti dao savjet za koji sam mislio da ti treba, ali ti znaš najbolje što ćeš napraviti i zašto. Ako je nad tobom vršen mobing, nevidim razloga zašto o tome nisi prethodno razgovarala i na to upozorila i predsjednika uprave (koji očito nema veze s tim i vjerovatno to i nezna), pa bi samoj sebi sada olakšala odlazak (nepotpisivanje ugovora), a tko zna možda bi nešto i promjenila i pomogla još nekome tko je u firmi a ima isti problem kao i ti.
Ne želim ti ja soliti pamet, jer iz moje perspektive to sve možda izgleda drukčije. Pitam i nagađam.
Ja sam ti rekao svoje mišljenje, a zapitaj se što će se dogoditi ako neki drugi poslodavac pošalje zahtjev za tvojim profilom, i zavod te uputi na razgovor, ili što ako netko iz čiste zlobe iz tvoje firme javi da si odbila potpisati ugovor?.
Razmisli pa odluči, ti znaš najbolje.
Što se tiče mojih opaski "da mi je 5 min vlasti......." ne doživljavaj to osobno, ali oboje znamo da na tom Zavodu ima jako puno ljudi koji koriste naknadu zbog nezaposlenosti, ali im to ne pripada, ako ništa iz razloga jer ne žele raditi i jer koriste te "jasle" jer je sustav tako uredio.
Pozdrav i sretno.

Predsjednik zna, ali ne reagira. Nije samo meni ružno, no ja za razliku od nekih djelatnika koji su u godinama i sa SSS imam mogućnost izbora. Gle, možda sve doživljavam emotivno, ali samo zato jer sam u malo nezavidnoj situaciji. Drugo je kad si sam, odeš i baš te birga, a drugo je kad je tu dijete. Makar ne budemo gladni ni takvo što, no ipak. Ma možda sam ja krivo postavila pitanje. Ja odlazim ovako i onako, s tom j... naknadom ili bez nje. Samo me zanimalo što se dešava ako ne potpišem ugovor. Javit ću se na zavod, pa da znam što trebam reći. Zašto bih odbila nešto na što imam pravo? Jer ako velite da na zavodu ne znaju tko daje otkaz, pretpostavljam da naknada ide automatizmom. Ako pak me baš pozove neki drugi poslodavac, zahvalit ću se i više neću dobivati naknadu. I to je to. No da će mi tih 1000 kuna dobro doći, hoće. To ne znači da sam muljator ili neradnik.

Inače, slažem se da bi te sve naknade trebalo ukinuti za sve one koji muljaju, no ipak bi prvo u državi trebalo napraviti sustav koji štiti radnike, odnosno da se poštuju neka radna prava.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:10   #29
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Inače, slažem se da bi te sve naknade trebalo ukinuti za sve one koji muljaju, no ipak bi prvo u državi trebalo napraviti sustav koji štiti radnike, odnosno da se poštuju neka radna prava.
Kažem ti napravi što smatraš najbolje za sebe, a ti ipak znaš najbolje.

Ključna riječ u tvom zadnjem postu je "muljanje", jer toliko njih mulja da je teško razdvojiti tko stvarno mulja a tko ne. Pa kad bi se ukinulo pravo naknade na Zavodu kao i uvijek bili bi oštećeni i oni kojima to pravo stvarno treba i dati.No nema idealne pravde i teško je postaviti pravila tako da ih ne zloupotrijebe i oni koji stvarno muljaju.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:27   #30
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Kažem ti napravi što smatraš najbolje za sebe, a ti ipak znaš najbolje.

Ključna riječ u tvom zadnjem postu je "muljanje", jer toliko njih mulja da je teško razdvojiti tko stvarno mulja a tko ne. Pa kad bi se ukinulo pravo naknade na Zavodu kao i uvijek bili bi oštećeni i oni kojima to pravo stvarno treba i dati.No nema idealne pravde i teško je postaviti pravila tako da ih ne zloupotrijebe i oni koji stvarno muljaju.
Ista stvar ti je s čuvanjem trudnoće. Danas gotovo svaka trudnica čuva trudnoću, a da uopće nema za to osnove. Ginekolozi bez pogovora pišu mirovanje, a komisija samo potpisuje njihovo mišljenje. Da ne velim koliko to državu košta, uzme li se u obzir da se za čuvanje isplaćuje 4.250 kn!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 11:44   #31
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ista stvar ti je s čuvanjem trudnoće. Danas gotovo svaka trudnica čuva trudnoću, a da uopće nema za to osnove. Ginekolozi bez pogovora pišu mirovanje, a komisija samo potpisuje njihovo mišljenje. Da ne velim koliko to državu košta, uzme li se u obzir da se za čuvanje isplaćuje 4.250 kn!
Slažem se,
No ne bih htio da govorimo samo u ženskom rodu, da ne bude kako samo žene "muljaju". Puno je tih "socijalnih" iz/davanja koja bi trebalo pooštriti ili potpuno ukinuti.Jer svi se samo šlepaju na neku naknadu i sl. Ne kažem da su svi umirovljenici u mirovini zato jer su oni to htjeli ili da su svi na Zavodu za zapošljavanje zato jer ne žele raditi (isključujem starosne i invalidske mirovine iz ovoga), znamo za slučajeve umirovljenja i nezaposlenih zbog pljačke u privatizaciji,stečajeva i sl.
No jedno je nepobitna činjenica; 3 mil.hrvata živi na temelju 1,5 mil. onih koji rade. Matematika je vrlo jednostavna, koliko trebaju privrediti oni koji rade i koliko im se mora uzeti da bi se namirilo one koji nerade + državna uprava + branitelji + obnova ratom razorenog + sve ono ostalo da sad ne nabrajam do beskraja. Sve to na leđa 1,5 mil.onih koji rade.
__________________
Uzalud vam trud svirači....

Zadnje uređivanje zlatkozg : 19.05.2007. at 13:15.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 12:52   #32
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa podpiši ugovor i produži bolovanje do mjeseca rujna a onda prijeđi u drugu firmu...
kaj će ti burza u tom slučaju?
bar bih ja tak predložio mojoj ženi da je mobbing u pitanju....
do rujna bolovanje? Ti nisi nikad čuo za komisije
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 12:55   #33
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ista stvar ti je s čuvanjem trudnoće. Danas gotovo svaka trudnica čuva trudnoću, a da uopće nema za to osnove.
Tu si gadno u krivu, jer osnova za to ima vrlo čvrstih.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:17   #34
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
do rujna bolovanje? Ti nisi nikad čuo za komisije
Ja sam čuo za komisiju, ali nisam čuo da je lječnička komisija Zavoda za zdravstveno odbila nekome bolovanje na temelju preporuke kolege lječnika iz opće prakse potkrijepljene nalazom i mišljenjem liječnika specijalista.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:38   #35
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Tu si gadno u krivu, jer osnova za to ima vrlo čvrstih.
Nisam. Moja prijateljica prvo je 3 mjeseca bila doma jer je ujutro povraćala, kasnije joj je ginekologica napisala da je imala smeđkasti iscjedak i da mora mirovati. Kolegica naime radi sa strankama i bilo joj je naprono, pa je zamolila ginekologicu da joj da bolovanje. I ova je to učinila. Komisija ne pregledava trudnicu, nego samo papire. Dovoljna je šifra "prijeteći pobačaj" da se dobije mirovanje. Ne velim da sve trudnice zloupotrebljavaju, ali znam ih dosta koje u trudnoći sjede po kavicama. A ako si na čuvanju, to podrazumijeva mirovanje, ak se ne varam. Bar je tak kod mene bilo, ja sam preležala veći dio trudnoće.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:56   #36
Osim toga, baš je neki dan na Dobro jutro Hrvatska jedna liječnica govorila upravo o tome kako sve više trudnica bez indicija ostaje na čuvanju trudnoće i rekla kako joj je to neprihvatljivo jer trudnoća nije bolest. Dakle, nisam samo ja to primjetila....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:28   #37
Trudnoća nije bolest, ali je specifično stanje tijela, zašto se i kaže "drugo stanje". I ja ne vidim nikakav problem u tome da žena nekoliko mjeseci čuva trudnoću. Dapače. Ne vidim smisao u tome da radi sve kao i obično, jer nije u istom stanju kao obično. A ove šeme da bi mogla radit i da to nije bolest obično prodaju muškarci koji ionak ne mogu zanijeti, pa mi je to ono...ko da slijepac opisuje boje. Bez-veze.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 18:28   #38
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Trudnoća nije bolest, ali je specifično stanje tijela, zašto se i kaže "drugo stanje". I ja ne vidim nikakav problem u tome da žena nekoliko mjeseci čuva trudnoću. Dapače. Ne vidim smisao u tome da radi sve kao i obično, jer nije u istom stanju kao obično. A ove šeme da bi mogla radit i da to nije bolest obično prodaju muškarci koji ionak ne mogu zanijeti, pa mi je to ono...ko da slijepac opisuje boje. Bez-veze.

Gle, ne vidim ni ja. Međutim, ono što ja hoću istaći je da prema zakonu trudnice moraju raditi do početka porodiljnog. A ti tvrdiš da cure ne idu bez veze na čuvanje trudnoće. Idu, a to nije po zakonu, nego im ginekolozi pišu kojekave šifre da bi mogle ostati kod kuće.

Moja poanta je da za sve moraju vrijediti jednaka prava. Dakle, ako je tako kako ti pišeš, čemu onda komisija i sl. Zašto jednostavno žena ne može ostati kod kuće ako je trudna?! Nije fer prema curama koje nemaju ginekologe voljne pisati im mirovanje. A ima i takvih.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:26   #39
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo za komisiju, ali nisam čuo da je lječnička komisija Zavoda za zdravstveno odbila nekome bolovanje na temelju preporuke kolege lječnika iz opće prakse potkrijepljene nalazom i mišljenjem liječnika specijalista.
ali na koju ćeš se bolest izmotavat mjesecima? Ne valjda na psihičke smetnje?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 22:59   #40
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Gle, ne vidim ni ja. Međutim, ono što ja hoću istaći je da prema zakonu trudnice moraju raditi do početka porodiljnog. A ti tvrdiš da cure ne idu bez veze na čuvanje trudnoće. Idu, a to nije po zakonu, nego im ginekolozi pišu kojekave šifre da bi mogle ostati kod kuće.

Moja poanta je da za sve moraju vrijediti jednaka prava. Dakle, ako je tako kako ti pišeš, čemu onda komisija i sl. Zašto jednostavno žena ne može ostati kod kuće ako je trudna?! Nije fer prema curama koje nemaju ginekologe voljne pisati im mirovanje. A ima i takvih.
Ne, ne moraju, jer imaju opciju ne raditi za vrijeme trudnoće, a ta opcija se zove čuvanje trudnoće

Što se jednakih prava tiče, nema jednakih prava u životu. Čemu komisija? Prokletstvo birokracije I svaka cura može promijeniti ginekologa ukoliko joj njezin ne odgovara, a ako cura ima osnova za čuvanje trudnoće, niti jedan ginekolog joj to neće odbiti. Ili komisija. Ako nema osnove, onda ustvari nema problema, zar ne?

I niti jedna stručna osoba se neće kompromitirati da da nekoj nepoznatoj pacijentici nešto na što ustvari nema pravo. A ako hoće, to stvarno nije trudničin problem. Nego ginekologov.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.