Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 15:09   #141
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Svu tu energiju ćeš jednog dana ionako vratiti majci Zemlji.
Ono što čovjek nepovratno troši nije energija, nego entropija.
A 22 grama za u Svemir?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:10   #142
Quote:
Mealmighty kaže: Pogledaj post
slobodno pozovi pojacanje
Nisi skužio dobru foru.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:18   #143
A baš vam dođe svima milo tih trolova pa ih morate nahranit sirote.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:22   #144
Baš čitam ovo sve i jednostavno se zakompliciralo.
Možda da jednostavno kažeš da si u Jehovinim svjedocima i da vi ne slavite rođendane. I mir.
__________________
"Life is about balance : 50% namaste 50% fuck off"
Showing our emotions to a toxic person is like bleeding next to a shark and expecting empathy.
Rhosyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:25   #145
U vecem kolektivu to skuoljanje za poklone je smrt. I jasni pokazatelj dnodnaštva i pacenja na status, spremu i rang. Pa smo tako za jedan rodjendan jednoj sestri skupljali po 20kn, a za docenturu neke doktrice se trazilo po 100. Na sta je moja sefika rekla jbg mi cemo sami kupit neki lijepi buket jer nama je to puno. Pazi moja twhnicarka ima jedva 5 milja kuna placu i trebala bi davat stoju za nastupno predavanje. Kasnima al sjetila sam se tog debilizma sad.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:36   #146
Kod mene se u zadnje vrijeme krenulo donositi za svaki kurac - dijete mi se upisalo u školu, dijete mi je napravilo ovo ili ono, bio sam kum na krizmi evo ostalo pa žderite...

Neželjena li trenda, ja sam častila samo kad sam dobila posao i to zato što ne znam zašto, ja ne bih uopće častila tom prilikom, ali eto takav je običaj, nije bio neki bed, volim svoj kolektiv.


Štos tiče uvodnog posta - nemam pojma. Imam prijateljice veganku i vegetarijanku, i kad su kod mene uvijek ima i nešto za njih, što znam da vole. A za kolektiv bih donijela svoje, ali i bar tacnu mrtvih životinja, da izbjegnem metiljanja koja si opisala
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 14:20   #147
Zamislite koliko je ova tema dobra kad je uključila u važnost odluke i samo čašćenje (uvijek na rubu fofa i kredita u švicarcima), i vege pitanje, i pitanje šovinizma i klasne razlike. I nadogradnja je moguća s uplitanjem mode. Abortus ipak može jedino u samostalnu temu.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:14   #148
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zamislite koliko je ova tema dobra kad je uključila u važnost odluke i samo čašćenje (uvijek na rubu fofa i kredita u švicarcima), i vege pitanje, i pitanje šovinizma i klasne razlike. I nadogradnja je moguća s uplitanjem mode. Abortus ipak može jedino u samostalnu temu.
I balkanštinu, to ide pod čašćenje i bolna je točka svakog Hrvata.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:58   #149
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ako izvede vani frendove znači da ona plaća, ako dofura kolegama ona plaća.
Za neke troši lovu za leševe, a za neke ne

Jasno je meni da je ona protiv ubijanja životinja, sve pet, ali i sama kaže da su kolege ok i da ju zezaju zbog hrane, pa zašto ne bi mogla napraviti ustupak?
Osim toga, ako donese i jedno i drugo daje im šansu da probaju to što ona voli, a ako im se ne svidi imaju rezervu

Ili ih veganskim menijem misli preobratiti?
Potpis. Oni suptilno ispadaju ubojice pa sta fali da jedan dan jedu bezmesno.
Toliko o postivanju razlicitosti.
Da oni jednog dana naprave isto (donesu samo mesne menije) ispali bi zatucani krkani.
Dupli standardi.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:25   #150
Kako su to dupli standardi, ako je netko protiv mrtvih životinja, a drugi nije?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:37   #151
Osoba koja ne jede životinje obično to radi radi svog vlastitog stava prema životinjama. To ne znači nužno da minorizira one koji to rade, već da joj doista je fizički mučno nosit meso okolo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:32   #152
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Kako su to dupli standardi, ako je netko protiv mrtvih životinja, a drugi nije?
Dupli standardi u nepoštivanju tuđeg izbora jelovnika.
Odmah je u startu nametnuto da je nešto fuj i da tako mora biti svima.

Kad se nečeg odreknem, odreknem se toga sebi, ne kolektivu.
Kao LCHF, očekujem meso kao velik dio obroka, ali isto tako neću kolegama uskratiti pogačice sa sirom ili kolač u čašćenju.

A veganstvo je etika? To je već zadiranje u tuđi sustav vjerovanja koji me se iskreno ne tiče. Čuli smo za veganstvo i prije nje hvala lijepa.

Svejedno ne možeš podnijeti da ti kolega jede ćevape? Nemoj ljudima onda donositi hranu.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:55   #153
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Dupli standardi u nepoštivanju tuđeg izbora jelovnika.
Odmah je u startu nametnuto da je nešto fuj i da tako mora biti svima.
Autorica je lijepo napisala:

Quote:
darija* kaže: Pogledaj post

I ja sam kad je netko častio uzela salatu ako je ima, ako ne nikom ništa. Uzmem vodu, kavu ili sok. Ne očekujem da drugi titraju oko mene. Ne samo na poslu nego i inače kad su druženja uz hranu.
Dakle, ne, nema dvostrukog standarda jer ne očekuje da ljudi svoje čašćenje prilagode njenoj prehrani.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:09   #154
Ali je isto tako rekla ovo:

Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Ovo je prvi put da sam u većem kolektivu i da častim pa sam zato tražila tuđa mišljenja.
Druga stvar je kad frendove izvedem van pa svatko naruči što hoće, neću im govoriti što smiju a što ne.
Znači, ako dobro razumijem zančenje pojma "izvedem van", odnosno plaćam, nije joj bed plaćati meso/whatever prijateljima, ali je kolegama s posla?

Jasno mi je zašto je netko vegan, poštujem to, i pretpostavljam da bi njoj bilo drago da joj kolege probaju nešto novo, ali ipak mislim da bi bilo ok da im ponudi i nešto što zna da će jesti.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:16   #155
Ali ako ona priprema možda joj je problem raditi to s mesom?

Ma nebitno, s neke fer/ne fer strane, bilo bi ok donijeti za svakog ponešto.
S neke razumne strane...s obzirom da svežderi jedu sve (ne jedu valjda samo meso) i svi imaju barem poneki bezmesni dan, ne vidim problem da ih ona počasti svojim specijalitetima.
To što unaprijed izvode cirkuse, samo je dio folklora koji mi u zadnje vrijeme sve više ide na živce. Onak...čim se čuje da idemo kod nekog tko ne jede meso, odmah svi ne mogu preživjet bez špeka i odojka. Kojeg naravno doma jedu non stop, za doručak, ručak i večeru
Ko djeca.

Crtica iz mog života: naravno da su pojeli sve vege lazanje koje sam pripremila za 2 vegića dok su prije toga uredno zezali o tome i došlo mi da ih sve katapultiram preko brda, ili bar natjeram radit još.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:16   #156
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Dupli standardi u nepoštivanju tuđeg izbora jelovnika.
Odmah je u startu nametnuto da je nešto fuj i da tako mora biti svima.

Kad se nečeg odreknem, odreknem se toga sebi, ne kolektivu.
Kao LCHF, očekujem meso kao velik dio obroka, ali isto tako neću kolegama uskratiti pogačice sa sirom ili kolač u čašćenju.

A veganstvo je etika? To je već zadiranje u tuđi sustav vjerovanja koji me se iskreno ne tiče. Čuli smo za veganstvo i prije nje hvala lijepa.

Svejedno ne možeš podnijeti da ti kolega jede ćevape? Nemoj ljudima onda donositi hranu.
ti na primjer nisi za pedofiliju, i smatraš da to nije u redu prema djeci. svjesna sam kako ovo zvuči.
no tvoji poslovni partneri baš jako vole seks s maloljetnicima.
da dalje vezem priču ili ne moram?

i ovi koji ne toleriraju miris cigarete, nek potrpe jedan dan dok se svi dime?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:26   #157
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Ali je isto tako rekla ovo:



Znači, ako dobro razumijem zančenje pojma "izvedem van", odnosno plaćam, nije joj bed plaćati meso/whatever prijateljima, ali je kolegama s posla?

Jasno mi je zašto je netko vegan, poštujem to, i pretpostavljam da bi njoj bilo drago da joj kolege probaju nešto novo, ali ipak mislim da bi bilo ok da im ponudi i nešto što zna da će jesti.
Meni to nije u istom rangu da ga jebeš. Prvo su mi prijatelji koje vodim u restoran i naravno da neću im ja diktrirati što da naruče sa jelovnika (ja biram restoran). Drugo su ljudi sa kojima radim gdje JA donosim hranu i ja je biram unaprijed.
Dva različita momenta i dvije različite skupine ljudi...
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:29   #158
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ti na primjer nisi za pedofiliju, i smatraš da to nije u redu prema djeci. svjesna sam kako ovo zvuči.
no tvoji poslovni partneri baš jako vole seks s maloljetnicima.
da dalje vezem priču ili ne moram?

i ovi koji ne toleriraju miris cigarete, nek potrpe jedan dan dok se svi dime?
Nema još društvenog konsenzusa oko toga da su svejedi ubojice ili počinitelji kriminalnih djela?
Mislim, znam da bi vegani htjeli da jesu, ali nisu.

Nema ona što potrpiti tuđi jelovnik, mislim. To jest njihov jelovnik, neće ga ona jesti niti će joj isparavanja s odojka pokvariti hummus.

Ovdje se radi o nametanju svoga dok drugi ionako ispada natrpan životinjskim leševima pa što mu fali jedan dan.
Sama ta retorika nekontaminiranja nečim što ti netko ni ne nudi implicira da su svejedi nešto loše.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:32   #159
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nema još društvenog konsenzusa oko toga da su svejedi ubojice ili počinitelji kriminalnih djela?
Mislim, znam da bi vegani htjeli da jesu, ali nisu.

Nema ona što potrpiti tuđi jelovnik, mislim. To jest njihov jelovnik, neće ga ona jesti niti će joj isparavanja s odojka pokvariti hummus.

Ovdje se radi o nametanju svoga dok drugi ionako ispada natrpan životinjskim leševima pa što mu fali jedan dan.
Sama ta retorika nekontaminiranja nečim što ti netko ni ne nudi implicira da su svejedi nešto loše.
Ti nužno misliš da si iznad onih s kojima ne dijeliš mišljenje o nečemu?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:39   #160
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Kao LCHF, očekujem meso kao velik dio obroka, ali isto tako neću kolegama uskratiti pogačice sa sirom ili kolač u čašćenju.
nekom tko jede prema LCHF bi primarno trebalo biti povrće, a tek onda meso. prema tome jedan obrok bez mesa bi trebala bez problema izdržati

To što neki LCHF vide primarno kao žderačinu mesa je već drugi problem
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.