Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 13:15   #21
Mislim da je to OK cijena.
masta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 15:36   #22
1500 kn za centar ZG-a?
Premalo, mi uzimamo 250 € za 22 kvadrata u centru (Šenoina).
Čemu potcjenjivati svoju nekretninu? Vjeruj mi, ako tio je stan OK, naći ćeš stanare, samo požuri dok ti je sad sezona studenata!
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 17:23   #23
Hvala svima na odgovorima. Nemam pojma kad će biti gotovo uređenje pa do tada imam i vremena razmišljati koliko na kraju treba naplatiti.
Bepa Joseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:32   #24
ako si nalik onoj po kojoj si uzela nick jao tvojim podstanarima...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 21:17   #25
Frendica je tražila garsonjeru u centru i kaže da su se cijene kretale od 300 pa čak do 400 eura.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 00:12   #26
Angry

Quote:
Ivsha kaže:
1500 kn za centar ZG-a?
Premalo, mi uzimamo 250 € za 22 kvadrata u centru (Šenoina).
Čemu potcjenjivati svoju nekretninu? Vjeruj mi, ako tio je stan OK, naći ćeš stanare, samo požuri dok ti je sad sezona studenata!

Žabari jedni pokvareni. Vi ste tipičan primjer pohlepnih stanodavaca koji za svoje rupe žele dovoljno love da mogu živit od toga cijeli mjesec. Od takvih mi se diže kosa na glavi!
Kako vas nije sramota? 22 kvadrata? Pa moj je wc veći od toga. Kako ste uspjeli nagurat sve potrebno za život u toliku kvadraturu?!? Nabijem vaš centar, ni trg bana Jelačića ne vrijedi 250€, pa to je pola nečije plaće! Znam ljude koji prehranjuju obitelj sa toliko novaca.
A što se tiče studenta, ako možete nać papčinu koji će vam dati toliko novaca, samo dajte, studentima takve stvari nemojte ni nudit. Ja kad čujem takvu ponudu, kažem; hvala, doviđenja.
Kako bi vama bilo da svoju djecu šaljete u "stanove" u dvorišnim kućicama, ili podrumima i za pišljivih 22 kvadrata plaćate 250€?
Da ne spominjem proklete žabare koji ni za te novce nisu u stanju svoje podstanare ostavit na miru i barem ih ne terorizirat svojim glupostima...
Od takvih mi se riga!
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:06   #27
Quote:
Žabari jedni pokvareni. Vi ste tipičan primjer...
ha ha ha...da ovo kaže bilo ko, a ne tovar koji iznajmljuje dvokrevetnu sobu za tjedan dana po toj cijeni
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:16   #28
Quote:
ixel: kaže:
Žabari jedni pokvareni. Vi ste tipičan primjer pohlepnih stanodavaca koji za svoje rupe žele dovoljno love da mogu živit od toga cijeli mjesec. Od takvih mi se diže kosa na glavi!
Kako vas nije sramota? 22 kvadrata? Pa moj je wc veći od toga. Kako ste uspjeli nagurat sve potrebno za život u toliku kvadraturu?!? Nabijem vaš centar, ni trg bana Jelačića ne vrijedi 250€, pa to je pola nečije plaće! Znam ljude koji prehranjuju obitelj sa toliko novaca.
A što se tiče studenta, ako možete nać papčinu koji će vam dati toliko novaca, samo dajte, studentima takve stvari nemojte ni nudit. Ja kad čujem takvu ponudu, kažem; hvala, doviđenja.
Kako bi vama bilo da svoju djecu šaljete u "stanove" u dvorišnim kućicama, ili podrumima i za pišljivih 22 kvadrata plaćate 250€?
Da ne spominjem proklete žabare koji ni za te novce nisu u stanju svoje podstanare ostavit na miru i barem ih ne terorizirat svojim glupostima...
Od takvih mi se riga!
Daj se malo preispitaj!!!!
Nisi vidio stan, nit znaš kakav je! Zbog čega ne bi dobili maksimalnu cijenu ako mogu. Ti si klasičan primjer isfrustrirane budale!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:16   #29
Ne treba stan samo studentiima.
Stan koji mi uređujemo ima 24 m2, no nekima je ipak draže biti u manjem stanu sa novom kuhinjom i kupaonicom te novim namještajem nego u staroj velikoj rupi kakvih sam se i ja nagledala.
U stvari glupo je tražiti moralne razloge za cijenu. Mene je zanimalo tržište, koliko ćemo na kraju naplatiti, stvarno je samo naš problem.
Bepa Joseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:26   #30
Quote:
ixel: kaže:
Žabari jedni pokvareni. Vi ste tipičan primjer pohlepnih stanodavaca koji za svoje rupe žele dovoljno love da mogu živit od toga cijeli mjesec. Od takvih mi se diže kosa na glavi!
Kako vas nije sramota? 22 kvadrata? Pa moj je wc veći od toga. Kako ste uspjeli nagurat sve potrebno za život u toliku kvadraturu?!? Nabijem vaš centar, ni trg bana Jelačića ne vrijedi 250€, pa to je pola nečije plaće! Znam ljude koji prehranjuju obitelj sa toliko novaca.
A što se tiče studenta, ako možete nać papčinu koji će vam dati toliko novaca, samo dajte, studentima takve stvari nemojte ni nudit. Ja kad čujem takvu ponudu, kažem; hvala, doviđenja.
Kako bi vama bilo da svoju djecu šaljete u "stanove" u dvorišnim kućicama, ili podrumima i za pišljivih 22 kvadrata plaćate 250€?
Da ne spominjem proklete žabare koji ni za te novce nisu u stanju svoje podstanare ostavit na miru i barem ih ne terorizirat svojim glupostima...
Od takvih mi se riga!
Koji si ti kreten! Moj stan nije rupa u dvorištu, nego renovirani stan na 3. katu s balkonom, namještaj nije doduše nov, ali je u jako dobrom stanju. A tek informacije radi, meni nije bilo 250 € dovoljno za hotel s tri zvjezdice u Dalmaciji, ali pazi sad ovo, za SAMO tjedan dana, u prljavoj sobi, slušajući svaku večer kako se na balkonu ševe galeb i čehinja. I komentiraj nešto tek kad znaš da si u pravu, ruku na srce Dalmatinci deru li ga deru ljeti, pa zašto ne bi i mi? Uostalom, ako ne žele, ni ne trebaju studirati u Zagrebu, možda je nekima draži Beograd, tamo je stan navodno oko 100-150 eura mjesečno.
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:42   #31
Quote:
Bepa Joseph kaže:
Ne treba stan samo studentiima.
Stan koji mi uređujemo ima 24 m2, no nekima je ipak draže biti u manjem stanu sa novom kuhinjom i kupaonicom te novim namještajem nego u staroj velikoj rupi kakvih sam se i ja nagledala.
U stvari glupo je tražiti moralne razloge za cijenu. Mene je zanimalo tržište, koliko ćemo na kraju naplatiti, stvarno je samo naš problem.

Problem je što ljudi ne uzimaju REALNE razloge za osnivanje cijene, moralni razlozi su nešto sasvim treće.
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:48   #32
Quote:
Ivsha kaže:
Koji si ti kreten! Moj stan nije rupa u dvorištu, nego renovirani stan na 3. katu s balkonom, namještaj nije doduše nov, ali je u jako dobrom stanju. A tek informacije radi, meni nije bilo 250 € dovoljno za hotel s tri zvjezdice u Dalmaciji, ali pazi sad ovo, za SAMO tjedan dana, u prljavoj sobi, slušajući svaku večer kako se na balkonu ševe galeb i čehinja. I komentiraj nešto tek kad znaš da si u pravu, ruku na srce Dalmatinci deru li ga deru ljeti, pa zašto ne bi i mi? Uostalom, ako ne žele, ni ne trebaju studirati u Zagrebu, možda je nekima draži Beograd, tamo je stan navodno oko 100-150 eura mjesečno.
Stari moj, ti si našao uspoređivati cijenu u turističkom mjestu i u sezoni sa cijenama iznajmljivanja stanova za život. Razmisli opet, baš zato što si došao na tjedan dana, cijene su takve kakve jesu. A dalmoši nabijaju cijene jer u ta 3 mjeseca sezone žele zaraditi za cijelu godinu. Ja se ni s njima ne mogu složiti, ali razumijem tu njihovu politiku. I da te pitam; tko je tebi došao procjeniti stan na tu cijenu?? A jesi upoznat s tim da svi koji iznajmljuju apartmane na moru ne određuju sami cijenu, nego su svrstani u kategorije.
A ako ti u 22 kvadrata stane i balkon, onda se mogu samo pitati kakav je to komfor.
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 15:52   #33
Quote:
Mr. Wolf kaže:
Daj se malo preispitaj!!!!
Nisi vidio stan, nit znaš kakav je! Zbog čega ne bi dobili maksimalnu cijenu ako mogu. Ti si klasičan primjer isfrustrirane budale!

Samo si mogu zamisliti kakav je. Zanimljivo je da su za sve stanove cijene iste, a ponuda je itekako različita.
Da sam isfrustriran, jesam, jer prolazim torturu nalaženja stana, ali da sam budala, nisam, jer budala ne bi ni dovela u pitanje vaše "pravične" cijene, već bi platila gulikožama koliko zinu!
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:14   #34
Quote:
ixel: kaže:

A ako ti u 22 kvadrata stane i balkon, onda se mogu samo pitati kakav je to komfor.
zakonski, ne bi trebali postojati stanovi manji od 30 kvadrata. to je minimum.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:26   #35
Quote:
tilla kaže:
zakonski, ne bi trebali postojati stanovi manji od 30 kvadrata. to je minimum.

Konačno netko sa više od 3 sive stanice. Naravno da je 30 kvadrata minimum. A jednosoban stan bi trebao biti stan sa dnevnom i spavaćom sobom. Dvosoban sa dvije spavaće itd.
Netko se pametan sjetio spojiti neiskorištenu ostavu i jednu sobu svojeg stana, napravit ulaz u to i nazvati to garsonjera. A današnji genijalci su se sjetili za to tražit 200 i više eura.
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:35   #36
Quote:
ixel: kaže:
Konačno netko sa više od 3 sive stanice. Naravno da je 30 kvadrata minimum. A jednosoban stan bi trebao biti stan sa dnevnom i spavaćom sobom. Dvosoban sa dvije spavaće itd.
Netko se pametan sjetio spojiti neiskorištenu ostavu i jednu sobu svojeg stana, napravit ulaz u to i nazvati to garsonjera. A današnji genijalci su se sjetili za to tražit 200 i više eura.
hvala, hvala.

ovo s brojanjem soba ti ne vrijedi u zg, mada je to vani standard.

aj naci ces stan, ima jos ok ljudi koji donekle realno procjenjuju stanove.

sretno
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:41   #37
Quote:
ixel: kaže:
Stari moj, ti si našao uspoređivati cijenu u turističkom mjestu i u sezoni sa cijenama iznajmljivanja stanova za život. Razmisli opet, baš zato što si došao na tjedan dana, cijene su takve kakve jesu. A dalmoši nabijaju cijene jer u ta 3 mjeseca sezone žele zaraditi za cijelu godinu. Ja se ni s njima ne mogu složiti, ali razumijem tu njihovu politiku. I da te pitam; tko je tebi došao procjeniti stan na tu cijenu?? A jesi upoznat s tim da svi koji iznajmljuju apartmane na moru ne određuju sami cijenu, nego su svrstani u kategorije.
A ako ti u 22 kvadrata stane i balkon, onda se mogu samo pitati kakav je to komfor.
Prvo, balkon ne ulazi u tih 22 kvadrata. Drugo, nisam spomenula da iznajmljujem komforan stan, nego garsonijeru od 22 kvadrata. Treće, potražnja je tolika, da dosad (u zadnjih 6 godina) još niti jednom nije nedostajalo podstanara (čitaj eurića svaki mjesec). I četvrto, zaista nikoga ne prisiljavam da uzmu taj stan, ljudi si sami traže.
E sad, što se tiče dalmoša, meni je jasno da žele zaraditi u 3 mjeseca za cijelu godinu, ali onda bar ako tražiš novce, počisti paučinu u hotelskim sobama, ako nešto košta 27 kn, ja ti dam 50, vrati mi 23 kn, a ne 13 kn itd, itd, primjera je bezbroj, ali to je druga problematika, sivilo našeg turizma.
A što je izunamljivanje stanova siva ekonomija, i što u zagrebu postoji samo 62 legalno iznamljena stana, stvar je pravne države u kojoj živimo. Kako smo si izabrali, tako imamo, zar ne?
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 16:53   #38
Quote:
Ivsha kaže:
Prvo, balkon ne ulazi u tih 22 kvadrata. Drugo, nisam spomenula da iznajmljujem komforan stan, nego garsonijeru od 22 kvadrata.
Moja dnevna soba ima skoro 20 kvadrata. A nije nesto velika. Treba nagurati sav namjestaj u nju. Kolike su onda kuhinja i kupaonica? 1mx2m? Moze li se covjek umiti ujutro a da ne lupi laktovima u zidove ili vrata?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 18:04   #39
Quote:
kem kaže:
Moja dnevna soba ima skoro 20 kvadrata. A nije nesto velika. Treba nagurati sav namjestaj u nju. Kolike su onda kuhinja i kupaonica? 1mx2m? Moze li se covjek umiti ujutro a da ne lupi laktovima u zidove ili vrata?
Moja dnevna je 24 qm (mislim na onu u stanu u kojem stanujem, i za kojeg otplaćujem djelomično ratu kredita s iznajmljivanjem ovog malog stana). Ali vjeruj mi, u tom malom stanu je sve OK, i stanari su zadovoljni, već 2,5 godine stanuju u njemu. A ako je cijena u centru prevelika za takav stan, pitam se zašto ne idu u neki veći. Možda im je previše plaćati 350-450 eura za neki stan od 50 qm i više....
Ivsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 22:01   #40
Quote:
Ivsha kaže:
Moja dnevna je 24 qm (mislim na onu u stanu u kojem stanujem, i za kojeg otplaćujem djelomično ratu kredita s iznajmljivanjem ovog malog stana). Ali vjeruj mi, u tom malom stanu je sve OK, i stanari su zadovoljni, već 2,5 godine stanuju u njemu. A ako je cijena u centru prevelika za takav stan, pitam se zašto ne idu u neki veći. Možda im je previše plaćati 350-450 eura za neki stan od 50 qm i više....
stanari? u 22kvadrata? ajd, daj je to samac, ali njih vise...

mislim, moj pas ima boks od 15kvadrata.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.