Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 11:10   #2761
3 dana Hoi An i 3 dana Hue s okolicom?
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 20:45   #2762
rentat cemo skuter tako da bismo obisli i okolicu/countryside.

ono sto me muci je to da je Jetstar pomaknuo let sa 17.02. na 19.02. (mozda zbog TETa ) sto mi onda ostavlja 2 dana duze u tom centralnom dijelu i automatski me krati za put u Sapu, pa razmisljam kako najbolje iskoristiti to vrijeme oko Hoi An-a (uz plazu, staru jezgru, marble planinu itd.)
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 15:39   #2763
Jel bolje kupit sad karte za unutarnje letove ili spontano u Vijetnamu s obzirom na cijene?
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:49   #2764
Pozdrav svima!

Početkom idućeg mjeseca idem sa suprugo u Vijetnam, konkretno avion slijeće u Ho Chi Minh (Saigon). Plan je u Vijetnamu provesti nekih tjedan dana, a zatim na 3-4 dana u Kambođu vidjeti Angkor Wat.
Zanimaju me preporuke što vidjeti, posjetiti, kao i svi detalji koji se tiču posjeta Vijetnamu.
Koliko sam vidio, potrebna je viza koja se može izvaditi samo uz pozivno pismo, koje se pak može nabaviti online.
Kakva je prihvaćenost kartica (Visa, Master, eventualno Maestro)?
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 15:14   #2765
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
Jel bolje kupit sad karte za unutarnje letove ili spontano u Vijetnamu s obzirom na cijene?
Mi smo upravo danas kupili karte Hue-Hanoi za let koji je za dva dana i ispale su nas jeftinije nego kad sam okvirno gledala cijene prije par tjedana. Ne znam je li to pravilo ili smo mi jednostavno dobro prosli
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:55   #2766
Pozdrav iz Saigona, ode ugodnih 30
Vijetnam je zasad kul, iako je kisa padala sve do prije par dana.
Hanoi je super, meni se bas svidio iako nisam ljubitelj velikih azijskih gradova.
Halong bay iako pun brodova i turista meni je bilo lijepo iskustvo.

Ninh Binh i okolica-divno, voznja Trang An-om je stvarno predivna. Phong Nha isto super, divna priroda i ogromne, predivne spilje. Ja nisam neki strastveni ljubitelj spilja ali ovo je stvarno predobro.

Hoi an presladak grad iako hrpaaa turista, posebice navecer. Daleko najljepse je ujutro oko 7,8 kad se grad tek budi i nema toliko ljudi. Plaza u blizini meni bezveze, okolna selca ok, ali nama ne toliko zanimljivo jer smo se nagledali vec sela kroz Aziju

Saigon ok, iako mi je Hanoi daleko drazi. Danas smo isli na deltu Mekonga, jedodnevni izlet sto nebi nikom preporucila. Meni osobno uzas, ok mozda nekom ko je prvi put u Aziji bi bilo zanimljivo ali inace bezveze. Voze te od mjesta do mjesta nastimanog za turiste da bi nesto kupili, voznja malim brodom od 10min kroz prljave kanale, voznja 200metara kocijom sa jadnim, malim i mrsav ponijem koji vuce 4 ljudi-to si nikad necu oprostiti sto sam usla u tu prokletu kociju, rucak i nazad. Uzas.
Sutra idemo za Phu Quoc malo na plazu i to je to od Vijetnama ☺

Nocni busevi su skroz ok iako se redovno dogadja da te stave u jedan bus pa se vozis 10 minuta i onda te iz nekog razloga prebacuju u drugi koje je takodjer bio tamo odakle se kretalo, ali sve su to cari Azije
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:52   #2767
Vratih se jučer iz Vijetnama, dojmova sličnih kao Oompa Loompa.

Između Hanoia i Saigona također bez razmišljanja biram Hanoi. Hanoi je grad s tisućljetnom tradicijom, dok je Saigon do prije 300 godina bio selo koje je naglo nabujalo na grad od 10 milijuna ljudi i nema previše znamenitosti.

Top tri mjesta:
1. Lan Ha i Ha Long Bay – Uzeli smo turu s otoka Cat Ba da izbjegnemo gužvu (i uspjeli u tome). Područje ispunjeno kamenim gromadama je ogromno, može se satima ploviti po njemu. Kombinacijom ishodišta izleta i niske sezone postigli smo to da smo oko 50% vremena izleta bili jedini brod na obzoru. Vrhunac izleta je bilo kajakarenje oko gromada i kroz pećine, a imali smo sreće vidjeti i skupinu Cat Ba langur, ugrožene majmunske vrste koja živi samo u tom području. Jedina stvar koja je donekle kvarila dojam je ta što kad se kajakom primakneš tim gromadama vidiš da na njihovim obalama ima dosta smeća. Pitali smo vodiča zašto to malo ne počiste pa je rekao da se svaki mjesec čisti, ali more naprosto nanese previše toga

2. Hue – Hue se diči velikom i lijepo restauriranom citadelom, zaista vrijednom posjeta. Također, cijelo područje između citadele i rijeke je park i vrlo je ugodno za šetnju. Osim citadele posjetili smo još i pagodu Thien Mu te smo se onda od nje do grada vratili brodićem, što je također bilo vrlo lijepo. Bilo bi još bolje da smo prvo išli još malo nizvodno, dalje od grada, među polja i planine pa se tek onda vratili nazad u grad, ali nismo to na vrijeme uvidjeli. Dobar dojam koji je Hue ostavio na nas upotpunio je i najbolji smještaj koji smo imali u cijelom Vijetnamu, u divnom hotelu Moonlight, za tričavih $37 za trokrevetnu sobu.

3. Marble Mountain kod Da Nanga – tamo smo zapravo slučajno završili. U hotelu u Hoi Anu su nam predložili da do Huea odemo s turom koja ti putem pokaže par znamenitosti i na kraju te ostavi u Hueu, a jedna od tih znamenitosti je bio Marble Mountain. Dakle radi se o brdu s budističkim hramovima, od kojih su neki u pećinama. Vrlo dojmljivo.

Od ostalih mjesta koje smo posjetili spomenula bih deltu Mekonga. Kao što već cijenjena kolegica reče, sadržaj tog izleta je upitan, ali čini mi se da sve agencije nude manje-više isto. Nas barem nisu posjeli u kola s mršavim ponijem Mi smo uzeli dvodnevni izlet i moj muž je prvo popodne bio na rubu toga da preskočimo drugi dan i vratimo se u Saigon. Ja sam nekako opuštenije gledala na cijelu stvar, zadovoljna sam samim time što me netko drugi vozi okolo dok ja gledam kroz prozor i upijam dojmove kako ta zemlja zapravo izgleda. (Jednom riječju: prenapučeno.) A utjehu sam nalazila i u činjenici da smo dvodnevni izlet platili $26 po osobi  Sve u svemu, dobro da nismo odustali prvi dan, jer smo drugi dan ujutro posjetili plutajuću tržnicu dok grada Can Tho. Nisam nikad prije vidjela plutajuću tržnicu pa možda nisam najmjerodavnija za suditi, ali meni je bila vrhunski doživljaj. Još kao kuriozitet, u gradu Can Tho očito nisu toliko navikli viđati strance, pogotovo ne djecu, budući da se mojoj kćeri dvaput u jednu večer desilo da su je ljudi na ulici htjeli dotaknuti.

Bili smo još i do hramova My Son, do kojih se ako ostajete dva-tri dana u Hoi Anu svakako isplati otići.
Planirali smo ići još do Ninh Binha, ali vrijeme je bilo loše pa nismo.

Ostali dojmovi:
Uber je vjerojatno najbolji način kretanja po gradovima. Ima ih puno i vrlo su jeftini. Fino sjediš, voziš se i gledaš druge kako strahuju za život dok prelaže ulicu, umjesto da si ti u njihovoj koži  Taksi također nije skup.
Turistička infrastruktura je odlična, zaista ima hrpa hotela, restorana i turističkih agencija koje te vode na sve moguće vrste izleta. Vijetnamci mi se čine prilično poduzetni, barem u tom turističkom sektoru, u većini hotela u kojima smo bili su se zaista trudili oko nas, vidi se da su odlučni u namjeri da taj njihov biznis bude uspješan. Agencija Cat Ba Express me je također impresionirala, sve su nam sredili, pokupili nas na aerodromu u Hanoiu, prebacili ravno na Cat Ba i još nam usput prodali krstarenje za idući dan 
Poduzetni su očito i u drugim područjima, mnogo toga se gradi po Vijetnamu i općenito se nekako osjeća da je cijela zemlja u uzletu. Npr. vodič nam je nedaleko od grada Haiphong pokazao skoro pa dovršenu prvu tvornicu automobila u Vijetnamu, dobar dio obale od Da Nanga do Hoi Ana je jedno veliko gradilište gdje niču budući resorti.
Hrana je dobra, ali nije me oborila s nogu. Možda zato što su mi svi prije puta govorili kako se u Vijetnamu super jede pa sam imala prevelika očekivanja.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 05:30   #2768
Meni je isto hrana ok ali nije mi vrh vrhova, i dalje mi je od azije tajlandska broj 1. Dobro, ja ne jedem meso pa sam malo ogranicena izborom i nisam mogla jest po onim malim ulicnim restoranima jer su oni ogromni mesojedi ali probala sam puno toga i razne vege verzije lokalnih jela, riblja jela itd. Najbolja mi je bila cha ca la vong u Hanoi.

Inace mi na Phu Quocu, otok je jedno ogromno gradiliste i kad se ode djir motorom vidi se koliko smeca ima itd ali na primjer Long beach i Ong Lang su skroz pristojne plaze, ciste i moze se ugodno tu odmoriti
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:45   #2769
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Inace mi na Phu Quocu, otok je jedno ogromno gradiliste i kad se ode djir motorom vidi se koliko smeca ima itd ali na primjer Long beach i Ong Lang su skroz pristojne plaze, ciste i moze se ugodno tu odmoriti
ima li stakora?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:07   #2770
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ima li stakora?
Ima ali ne puno Najvise sam ih vidjela u Hanoiu oko jezera, tamo ih bas dosta ima.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:56   #2771
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Ima ali ne puno Najvise sam ih vidjela u Hanoiu oko jezera, tamo ih bas dosta ima.
kad smo mi bili, ujutro je pijesak na plazi bio pun njihovih otisaka

fali mi klopa sa njihovog night marketa
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 07:23   #2772
Dok ja dodjem na plazu vec je puno ljudskih otisaka pa ne vidim druge Ali ni po noci kad izlaze ih nisam vidjela po plazi bas, mozda jednog

Ni na Night Marketu nisam pojela nista sto me oborilo sa nogu, neznam, bice ja sve krivo jedem
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:57   #2773
Smjestaj u HCMC mi je blizu Vietnam History Museuma. Kako doci do tamo od aerodroma?

znam za taxi (vinasun ili mailinh), gledam rutu za bus 49 - eventualno da sidem kod Notre Dame katedrale, pa nekako do hotela... ima li jos neki bus koji blize stane?
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:33   #2774
A Uber? Mi smo se iskljucivo Uberom vozali po HCMC
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:38   #2775
Pozdrav

Imali tko u drugom mjesecu u Vietnamu da popijemo nesto i malo podijelimo utiske?
Jos uvijek sam fleksibilan sa gradovima samo sam od 02.02.-05.05. u Hanoiu
Do 25.02. se nadam vidjeti Halnog, BN, HCM i Phu Quoc
Drugarski pozdrav
prc_smrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:51   #2776
Hvala vam na opisu vasih dojmova, i moj polazak se blizi jeste se cjenkale sta se tice izleta, smjestaja i opcenito?
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:03   #2777
Za sve se treba cjenkati, osim za hranu na ulici.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:49   #2778
Ako kome fali snijega u hrvatskoj, ima u Vietnamu

https://tuoitrenews.vn/news/society/...tos/43901.html
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:53   #2779
kakva su vam iskustva s uzimanjem prijevoza od aerodroma do hotela preko hotela? pretpostavljam da mi je isplativije ici javnim prijevozom/organizirat sama taxi? pitam konkretno za Sajgon, Hanoi i Hoi An (ok tu racunam prijevoz od Da Nang-a)
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:21   #2780
Meni su u uputama kako doći do hotela u Saigonu dali i okvirne cijene: 20k vnd za javni prijevoz, 200k za taksi. Preporučili su VINASUN ili MAI LINH taksi. Vidjet ću prekosutra
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.