Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 17:21   #21
iako vise putujem na onu drugu stranu svijetu,preporucila bih ti da proguglas malo letove za Tokio,napisi u gugl flights to Tokio i onda upisuj datume u razne kompanije i vidjet ces koja je cijena najpovoljnija.pretpostavljam da ces letjeli iz londona ili njemacke.
do londona onda pogledaj karte na cro airlines,cijena je oko 2.700kn a do njemacke mozes sa germanwings.com nekad imaju karte i po 20 eura.

savjetujem ti da isto kad kad se odlucis za kompaniju u trazilicu upises njeno ime i pored njega reviews jer se meni desilo da sam se nedavno vracala iz St.Kittsa sa najgorom mogucom kompanijom a nije bas ugodno sjediti skvrcen 9 sati.
eto ako jos kako mogu pomoci?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 18:15   #22
Daj recite sto vas zanima, a da vec nismo napisali...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:27   #23
kaeovo, zahvaljujem na fotkama, stvarno su dobre, a i komentarima si uspio dočarat kakav je život kod njih. Iako, kad kliknem neke fotke, ne učita ih (javlja da ih nema na serveru).
TripperNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 18:20   #24
Hvala na lijepim rijecima. Kaj se tih nekoliko slika tice (mislim da se radi o 3-4 fotke od njih 350), uklonjene su namjerno.

kaeovo
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:57   #25
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Iva, LP Japan i Tokyo su odlicni. Naravno da sadrze pokoju pogresku, ali sluze vrlo dobro. Pregrst informacija, savjeta, cijena... I LP Phrasebook je takodjer vrlo dobar.
LP phrasebook sam kupila.. medjutim, vodic za japan koji su imali je bio stari vec pa sam uzela neki drugi.. mislim da je fodors, moram pogledati. meni ionako treba cisto radi nekih osnovnih podataka o tome sto cu vidjeti sad mi je jedino malo zao sto sam uzela za cijeli japan, jer je to prilicno teska knjizurina

jel imas jos kakav dobar prijedlog sto se tice tokija?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 22:45   #26
U vezi s cim? Vodicima? Ne znam. LP Tokyo mi je bio sasvim OK pa nisam trazio dalje... A i dvije Tokijke su me malo vodale po gradu pa...

kaeovo
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:20   #27
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
U vezi s cim? Vodicima? Ne znam. LP Tokyo mi je bio sasvim OK pa nisam trazio dalje... A i dvije Tokijke su me malo vodale po gradu pa...

kaeovo
u vezi tokija ))
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:53   #28
ekipa !

Dobro došli ste na moje male blogove o Japanu:
nihonkichigai.blog.hr
(blog o današnjem Japanu) i
hagakure.blog.hr
(blog o japanskoj tradiciji,kulturi,umjetnosti i povijesti)
...možda nađete nekih korisnih informacija,ako vas što posebno zanima,pitajte

Yokoso !
nihonkichigai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:08   #29
evo posto tu ima svega i svacega napisanog neda mi se previse citat, a nerazumijem se previse u traveling
pa ako mi mozete reci koliko bi me kostala avionska karta do tokija tamo negdije neki hostel ili bilo sta za dve osobe na 14 dana
ajde pliz mi nađite to i koliko bi mi otprilike trebalo đeparca ako mislim posjetit jos neke gradove
thermaltake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 09:11   #30
Quote:
thermaltake kaže: Pogledaj post
evo posto tu ima svega i svacega napisanog neda mi se previse citat, a nerazumijem se previse u traveling
pa ako mi mozete reci koliko bi me kostala avionska karta do tokija tamo negdije neki hostel ili bilo sta za dve osobe na 14 dana
ajde pliz mi nađite to i koliko bi mi otprilike trebalo đeparca ako mislim posjetit jos neke gradove

KAKAV KRALJ!!!
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:09   #31
Quote:
thermaltake kaže: Pogledaj post
evo posto tu ima svega i svacega napisanog neda mi se previse citat, a nerazumijem se previse u traveling
pa ako mi mozete reci koliko bi me kostala avionska karta do tokija tamo negdije neki hostel ili bilo sta za dve osobe na 14 dana
ajde pliz mi nađite to i koliko bi mi otprilike trebalo đeparca ako mislim posjetit jos neke gradove
evo ukratko..ja sam trenutno u japanu... racunaj da ti treba puuuuno novaca.
avio karta oko 7000kn, moze i manje ako imas srece. hostel ili bilo kaj za dvije osobe ako hoces dvokrevetnu sobu, racunaj oko 4000 yena po osobi, ako hoces dormitory, moze i za 2000-3000 po osobi po nocenju.
za posjetiti druge gradove...ovisi koje. ako ides do kyota, shinkansen jedan smjer oko 10000 yena, bus oko 3000-4000 jedan smjer. ako hoces u blize gradove, kamakura recimo, moze i 500 yena jedan smjer a mozes i za vise. ovisi koje vlakove uzimas.
djeparca... ako se mislis hraniti vani, rucak mozes dobiti i za 400 yena a gornje granice nema. al racunaj 1000 yena po rucku.
sta te jos zanima? najskuplji je prijevoz, i na to se puno potrosi. i izlasci al se isplati.

Zadnje uređivanje Iva : 14.03.2008. at 11:10. Reason: umor
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:11   #32
eh da. ako se ne razumijes previse u putovanja, ne preporucam ti da ides u japan dobronamjerno
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 16:50   #33
ma neidem ja ove godine nego mozda nagodinu a mozda za dve, tako da znam koliko novaca moram usparat i skupit dovoljno informacija.

sto se tice avio karata vidio sam one neke jeftine mislim da su do 3000 ili 4000 kn

dali ce mi bit dosta 20 tisuca kn
thermaltake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 17:16   #34
Quote:
thermaltake kaže: Pogledaj post
ma neidem ja ove godine nego mozda nagodinu a mozda za dve, tako da znam koliko novaca moram usparat i skupit dovoljno informacija.

sto se tice avio karata vidio sam one neke jeftine mislim da su do 3000 ili 4000 kn

dali ce mi bit dosta 20 tisuca kn
ovisi kaj mislis gledati i di mislis spavati. ako nisi previse zahtjevan, da, dosta ti bude i previse samo sumnjam da postoji karta za 3000kn mozda bez taksi. a takse su ti jos oko 2000kn. ovisi i kaj mislis kupovati cime mislis putovati i gdje
al to ce ti bolje znati reci oni koji su tu isli turisticki samo mozes u jednoj veceri bez problema potrosit 10000-20000 yena, a moze ti ta svota trajati i 3 tjedna. ali, moj savjet ti je da zasparas sto vise i lijepo si priusti sve sto zelis. steta bi bilo nesto propustiti ovdje
i jedan savjet nauci japanski osnove barem. ovdje nitko ne govori engleski.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 22:37   #35
pa polako ucim ma serem, ucio sam pa sam presto a neda mi se placat tecaj
A doma mi dosadno sam ucit, znam neke oznove pozdrav ono oprostite dali govorite engleski i tako
thermaltake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 08:52   #36
Quote:
thermaltake kaže: Pogledaj post
evo posto tu ima svega i svacega napisanog neda mi se previse citat, a nerazumijem se previse u traveling
pa ako mi mozete reci koliko bi me kostala avionska karta do tokija tamo negdije neki hostel ili bilo sta za dve osobe na 14 dana
ajde pliz mi nađite to i koliko bi mi otprilike trebalo đeparca ako mislim posjetit jos neke gradove
Bez 5-6K kuna za tih 14 dana samo za trosenje, bez hotela, nemoj ici.
Quicksilver Surfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:15   #37
Quote:
Quicksilver Surfer kaže: Pogledaj post
Bez 5-6K kuna za tih 14 dana samo za trosenje, bez hotela, nemoj ici.
a da malo ne pretjerujes moja placa je oko 7500 a pola potrosim na stanarinu.. pa prezivim cijeli mjesec a i prilicno dobro ze zabavim
ali naravno, sve ovisi o tome kaj hoce videti i na kaj trositi novce
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:43   #38
opet malo temu dizem.. jel ima tko da putuje ovdje u skorije vrijeme?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:31   #39
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
opet malo temu dizem.. jel ima tko da putuje ovdje u skorije vrijeme?
Ja se nadam u Japan u osmom mjesecu.
Moja pitanja:

1. Kako najjeftinije doći avionom do Tokija/Osake?
2. Kako je s mobitelima? T-com/Vip -mogu li zvati iz Japan?
3. Kako je s vizama za Japan? Koliko ranije ih moram tražiti i što mi sve treba? Nadam se da nije problem dobiti turističku vizu


Hvala na pomoći!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:55   #40
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
Ja se nadam u Japan u osmom mjesecu.
Moja pitanja:

1. Kako najjeftinije doći avionom do Tokija/Osake?
2. Kako je s mobitelima? T-com/Vip -mogu li zvati iz Japan?
3. Kako je s vizama za Japan? Koliko ranije ih moram tražiti i što mi sve treba? Nadam se da nije problem dobiti turističku vizu


Hvala na pomoći!
1. Čini mi se preko Beča ili čak Turske da je povoljno, do Beča radije autobusom ili vlakom. Ali to uvijek ovisi od trenutnih ponuda avio kompanija.
2. GSM nije podržan, nemaju SIM kartice: http://euc.jp/misc/cellphones.en.html#import
3. Viza nije potrebna za gradjane RH ako se boravi do 90 dana
Ishwar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.