Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 15:59   #2861
Zdravo!

Početkom veljače idem u Češku, Prag. Koliko vidim, najpovoljnije mi je do tamo ić FlixBusom ili ima još koja tako povoljna opcija? Hvala! Idem tamo sama pa mi se netko može pridružiti u landranju gradom
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 16:09   #2862
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Kad se vec ide u Prag ..preporucujem da odete malo zapadnije ne u razvikane Karlove Vary....posjetite Plzen.
Grad je po mjeri industrijski a ipak ima neki sarm simapaticna sela oko Plzena za ceskim hospodkama( gostionicama) dobrim pivom ,polivkom od cesnjaka i topljenog sira,jednostavna zasitna seljacka jela .Najljepse u proljece kada ceski seljaci urede oranice nigdi sikarja i zivice samo sela šume oranice kao Shire.
Samostan Kladruby,posjetite grad Stribro ( tipican gradić sudetskih Njemaca ),posjetite Chodovski kraj i Chode (hodace ,cuvare,rengere) atipicne ceske stanovnike koje su ceski kraljevi naselili uz Bavarsku granicu kao cuvare kraljevstva i husitske vjere od Svetog Rimskog Carstva...probajte Chodovar njihovo pivo ,posjetite pivske toplice.
super preporuka.
voljela bih u plzen. i vidjeti češka sela.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 13:48   #2863
Pozdrav.

Evo upravo rezervirao smještaj i avion za dvoje od 22.8. - 26.8.
Ide se ZG - Prag - ZG, karte variraju od 950 - 1100 kn po osobi, ovisno želite li dodatan kofer od 23 kg ili ne
Hotel smo rezervirali malo dalje od centra ali odlično s obzirom na blizinu tramvajske linije. Hotel Kavalir s doručkom za četiri noćenja, 1000 kn što je, po mom skromnom mišljenju, odlična ponuda.

Znam da postoji i flixbus koji bi sada vjerojatno bio oko 550-600 kn ali avion je prihvatljiviji zbog korištenja godišnjeg odmora i iskoristivosti vremena. Naime let ide iz ZGB-a u 7:00 a iz Praga u 21:55 što je za turiste izvrsna mogućnost tako da praktički dobivaš dva dana koja bi izgubio s obzirom na 10+10 put autobusom.
exponent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 22:53   #2864
Da li se po vama u Češkoj isplati posjetiti jedino Prag i Plzen koji kolega preporučuje, jer upravo razmišljam o posjeti Brnu.
Brno mi se čini kao grad sa prilično jakim expat communityem( pa pretpostavljam da se engleski priča barem kao u Pragu), alkohola isto ima koliko oćeš i evidentno je jeftiniji, a isto je prilično osrednje veliki grad, dakle ne selendra.....što mislite ?

Nekako baš moram posjetiti tu Češku jer sam ju toliko sad razmatrao po youtubeu da mi se zbilja dopala. Pretjeran broj turista mi ne smeta jer tamo di sam sad ih isto ima previše i brzo se osoba na to nauči.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:32   #2865
Brno je ok, sličan je Zagrebu, vjerojatno ćeš se dobro zabaviti, kao što kažeš. Ali Prag je jedan od najljepših europskih gradova, to je u sasvim drugoj (odnosno prvoj) ligi gradova. Otiđi u Brno ako ti je zgodno, ali jednom u životu moraš vidjeti Prag.

Ti si ono duže boravio u Budimpešti, zar ne? Pa da te netko pita da li da u Mađarskoj obiđe Debrecin ili Eger umjesto BP, što bi mu savjetovao? Naravno da je ok, za upoznati malo zemlju i provesti se po pivnicama, ali jasno je da su te dvije prijestolnice ipak s razlogom prvoklasna atrakcija.
Ja sam se u Češkoj, osim u Pragu, zaustavila kratko u Karlovym Varyma, Znojmu i Brnu, i Brno mi je od ta tri bilo najmanje zanimljivo jer mi je stvarno najviše sličilo Zagrebu, nije bilo onog faktora iznenađenja odnosno nečeg novog, kao kod ovih ostalih čeških gradova.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:29   #2866
Za par tjedana idem u Olomouc, a usput mislim još skoknuti i u Brno. Što mi preporučujete u ta dva grada?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:02   #2867
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Za par tjedana idem u Olomouc, a usput mislim još skoknuti i u Brno. Što mi preporučujete u ta dva grada?
U Brnu nadji 5 gresaka na kovanici od 10 Kc u usporedbi s originalom. A mozes posjetiti i najvisu zgradu u Ceskoj te se provozati šalinom.

A u Olomoucu obavezno posjeti slasticarnu olomouckých tvarůžků (http://www.tvaruzkovacukrarna.cz/); takve u svijetu nema. Mňam!
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:59   #2868
Pozdrav. Planiramo posjetiti Prag krajem 4. mjeseca. Jedna druga varijanta je Berlin. Šta mislite o njemu (prvi bi nam put bilo da idemo i u jedan i drugi grad) ili da ipak izbor ostane na Pragu?
I pošto bi išli u vlastitom aranžmanu (niskobudžetna aviokompanija), a smještaj planiramo bookirati.. Vidim da se cijene dosta razlikuju. Dobro bi bilo naći nešto do oko 40 eura po noćenju za dvije osobe (idealno apartman, ali može proći i neki ok jeftiniji hotel/motel ili soba sa kupatilom). Koji dio grada Praga mi preporucujete i šta mislite da bi se moglo uklopiti u ovu cijenu? Idealno bi bilo nešto bliže centru, ali ako se radi o periferiji, koji dio izvan centra je najbolje povezan sa centrom Praga?

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:25   #2869
Pitanjce planiram, ako ce bit moguce :P, ici u prag 7. ili 8.mjesec...e sad koji je najbolji nacin s aerodroma doci do centra i koliko otprilike mislite da bi trebalo dzeparca nekog nosit za ono 5 dana? S tim da ne mislimo trosit nesto prebjesno
P.s.ovo bi nam bilo prvo putovanje van drzave nakon maturalca prije 1o godina xD pa smo u principu onako "nrupuceni" :P
Hvala na bilo kojem savjetu
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:45   #2870
Quote:
sencci kaže: Pogledaj post
Koji dio grada Praga mi preporucujete i šta mislite da bi se moglo uklopiti u ovu cijenu? Idealno bi bilo nešto bliže centru, ali ako se radi o periferiji, koji dio izvan centra je najbolje povezan sa centrom Praga?
Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
Muž i ja smo platili 130-150 kn po noćenju u apartmanu u Pragu 3. Apartman je bio lijepo uređen. Cijeli kvart krcat je hotelima, apartmanima i hostelima i povoljnim restoranima (meni se najviše svidjela Lavička). Do Vaclavskog trga 20ak minuta hoda.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:05   #2871
idem iduci tjedan u prag...tocnije prag 01 vaclavske namesti tamo je hotel...imate li preporuku za parking da ne placam di ga je najbolje ostavit? hvala
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:20   #2872
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
Muž i ja smo platili 130-150 kn po noćenju u apartmanu u Pragu 3. Apartman je bio lijepo uređen. Cijeli kvart krcat je hotelima, apartmanima i hostelima i povoljnim restoranima (meni se najviše svidjela Lavička). Do Vaclavskog trga 20ak minuta hoda.
Hvala na ovoj informaciji. To je bila cijena najma po osobi? Izgleda mi prejeftino ako je cijena najma cijelog apartmana? Možete li mi reći (može i u privatne poruke ako ne ovdje) naziv ili link o kojem apartmanu se radi? Hvala unaprijed!

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:10   #2873
Quote:
sencci kaže: Pogledaj post
Hvala na ovoj informaciji. To je bila cijena najma po osobi? Izgleda mi prejeftino ako je cijena najma cijelog apartmana? Možete li mi reći (može i u privatne poruke ako ne ovdje) naziv ili link o kojem apartmanu se radi? Hvala unaprijed!

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
To je cijena za oboje. Javim vam u inbox.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:09   #2874
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
To je cijena za oboje. Javim vam u inbox.
Hvala puno! Pozdrav

Sent from my Alfa 1 using Tapatalk
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:04   #2875
Za tjedan dana idem u Prag.
Idem osobnim autom zanima me s obzirom da bi ponio laptop s sobom da li ga trebam prijaviti na granici ili je dovoljno ponijeti račun di je kupljen da ne bi bilo problema.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:10   #2876
Kako je najbolje i najlakše doći do Plzena iz Splita, Zagreba?
I s čim naravno*
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:44   #2877
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Za tjedan dana idem u Prag.
Idem osobnim autom zanima me s obzirom da bi ponio laptop s sobom da li ga trebam prijaviti na granici ili je dovoljno ponijeti račun di je kupljen da ne bi bilo problema.
u Europskoj uniji smo. nema više carinskog pregleda.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:50   #2878
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Za tjedan dana idem u Prag.
Idem osobnim autom zanima me s obzirom da bi ponio laptop s sobom da li ga trebam prijaviti na granici ili je dovoljno ponijeti račun di je kupljen da ne bi bilo problema.
Vise nitko nista ne pregledava
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:02   #2879
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Vise nitko nista ne pregledava
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 20:44   #2880
preporuke za smjestaj

Pozdrav, uskoro namjeravam posjetit Prag pa trazim savjete vezano uz smjestaj.
Namjera je biti sto blize centru da ne trosimo previse vremena putujuci.
Prema iskustvima onih koji su bili, kolika udaljenost od centra vam se cini prihvatljivom?
Ako netko ima preporuku za apartman/stan sa osigurnim parkingom prihvatljivo udaljenom od centra bio bih mnogo zahvalan.
jure1111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.