Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 15:23   #81
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
A di se to u Rijeci lako parkirati navečer
pa u većini grada ako izbacimo područje centra, mada je centar neka druga priča i više-manje se ga ne gleda kao kvart za stanovanje!
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:33   #82
I da, nikad ne bih živjela u Kastvu...Ili okolici, been there, done that...
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:46   #83
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
pa u većini grada ako izbacimo područje centra, mada je centar neka druga priča i više-manje se ga ne gleda kao kvart za stanovanje!
Krimeja, Kozala, Rastočine, Škurinje i bilo gdje drugo gdje su neboderi nije baš jednostavno Još je u samom centru najlakše, Delta prazna

Prije tri godine tereni su na Viškovu bili do 25 eura i to je bilo "skupo". A ovo sad je čisto ludilo..

Novogradnje su uvijek bile cijenom koliko i stare rupčage, samo što rupčaga imaš bilo gdje u gradu, a novogradnji uglavnom na rubovima i prigradu.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:52   #84
Pa to valjda ovisi šta ti je u određenom trenutku u životu važno... mislim da prigrad pruža veću kvalitetu života, npr. imaš kuću sa okućnicom, pa imaš više prostora, manja je buka, manje je automobila i ostalo... naravno, ako nemaš 17 godina i ludovao bi po vani stalno
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:58   #85
Quote:
anouk kaže: Pogledaj post
Pa to valjda ovisi šta ti je u određenom trenutku u životu važno... mislim da prigrad pruža veću kvalitetu života, npr. imaš kuću sa okućnicom, pa imaš više prostora, manja je buka, manje je automobila i ostalo... naravno, ako nemaš 17 godina i ludovao bi po vani stalno
Potpisujem! Iako mislim da lagano pojam prigrada gubi na snazi: Viškovo je sve, samo nije prigrad. Ovisno o mikrolokaciji gužva postaje sve veća i veća, a zgrada ("urbanih vila") sve više i više!!
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:13   #86
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Potpisujem! Iako mislim da lagano pojam prigrada gubi na snazi: Viškovo je sve, samo nije prigrad. Ovisno o mikrolokaciji gužva postaje sve veća i veća, a zgrada ("urbanih vila") sve više i više!!
Znam, uostalom Viškovo je već postalo centar za sebe. Tako da prigrad više nije ono klasično 'autobus vozi jednom dnevno' što se meni sviđa.
Ja bih se maknula od gužve grada, al ne bih baš u totalnu izolaciju
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:19   #87
Quote:
mvi kaže: Pogledaj post
Potpisujem! Iako mislim da lagano pojam prigrada gubi na snazi: Viškovo je sve, samo nije prigrad. Ovisno o mikrolokaciji gužva postaje sve veća i veća, a zgrada ("urbanih vila") sve više i više!!
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:29   #88
Quote:
anouk kaže: Pogledaj post
Pa to valjda ovisi šta ti je u određenom trenutku u životu važno... mislim da prigrad pruža veću kvalitetu života, npr. imaš kuću sa okućnicom, pa imaš više prostora, manja je buka, manje je automobila i ostalo... naravno, ako nemaš 17 godina i ludovao bi po vani stalno
Pa ne znam baš, ako živiš u urbanoj vili, na okućnici je uglavnom parking. A kupnja terena, komunalno uređenje i gradnja kuće je poduhvat koji košta 3 tone novaca i živaca, a i traje ne-kratko vrijeme.

Lijepo je živjeti u tzv. prirodi, ali ako to podrazumijeva imanje dva auta i razvoženje djece unaokolo, onda hvala lijepo. Ionako preko tjedna svi manje-više radimo, a vikendom sjedneš u auto i biraš u koju ćeš prirodu otići Tako smo se ja i moja obračunali s prigradom Al svak ima svoju računicu, tako je to.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 16:43   #89
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš, ako živiš u urbanoj vili, na okućnici je uglavnom parking. A kupnja terena, komunalno uređenje i gradnja kuće je poduhvat koji košta 3 tone novaca i živaca, a i traje ne-kratko vrijeme.

Lijepo je živjeti u tzv. prirodi, ali ako to podrazumijeva imanje dva auta i razvoženje djece unaokolo, onda hvala lijepo. Ionako preko tjedna svi manje-više radimo, a vikendom sjedneš u auto i biraš u koju ćeš prirodu otići Tako smo se ja i moja obračunali s prigradom Al svak ima svoju računicu, tako je to.
Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Ja ne bih baš usporedila prirodu u koju ću otići vikendom sa prirodom ispred kuće, dvorištem i roštiljom. I svojim mirom.
A kad se sjetiš da ti i sa npr. Zameta do grada treba 45 min. u kritičnim satima (kad svi idu na posao/sa posla)... ne znam, al nekako prigrad ne zvuči tako loše.
In my opinion
Jedan od nedostataka je svakako i pitanje cijene svega toga...
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:20   #90
Eh da sjetio sam se priče dvojice "momaka" što rade kao zidari za investitore, u novogradnjama. Priča 1: novogradnja gotova, stanovi prodani, sve pet samo struja, tj. napajanje nije u planu, dolazi za godinu dana. Priča 2: Novogradnja, Viškovo, Septička jama nalazi se unutar prizemlja,,tako da stan dole dijeli 3 zida sa jamom,,,i garaža jedna ali to je kao manje važno. Naravno to nije bilo u projektu nego je naknadno odlučeno od strane investitora. A na par primjera sa agencijom je bilo,,,,riješit će se to "nešto" uskoro da bi slučajnim prolaskom pored masu tih nekretnina ,stanje bilo identično i nepromijenjeno. Po meni staro je staro,,,mali je faktor iznenađenja.
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:46   #91
Quote:
chico locco kaže: Pogledaj post
Po meni staro je staro,,,mali je faktor iznenađenja.

I ja tako mislim. Prije nego li sam kupila (mali) stan, razgledala sam ih oko pet. Nije puno zato što sam odlučno i jasno objasnila agentu da me ne voda gledati stanove za koje nemam sredstava ili one koje iskaču iz okvira mojeg opisa stana. Vidjela sam i stančić u adaptiranoj zgradi crvenog križa na početku J. P. Kamova. Kako je investitor gledao nagurati što veći broj stanova u prostor, tako je u ovom stanu zapravo samo manji dio kuhinje bio pod pravim krovom, a soba, hodnik i wc su se nalazili na mjestu nekadašnjeg natkrivenog ulaza u haustor, sa nekom tanušnom pločom umjesto poštenog krova.
Primjećujete li kako je u ZG-u centar jako skup, a kod nas većina ljudi nikad ne bi živjela u njemu?
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:53   #92
Paty, snizila sam traženu cijenu za nekih deset posto. Da sam bila mudrija mogla sam i više. Moja prijateljica platila je koliko su prodavatelji tražili, valjda je jedina u Hrv. I tek je kod predaje ključeva skužila da su ljudi povadili sve kvake s vrata i uzeli police i fronte s ugradbenog ormara.
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:46   #93
Quote:
anouk kaže: Pogledaj post
Sve ima svoje prednosti i nedostatke. Ja ne bih baš usporedila prirodu u koju ću otići vikendom sa prirodom ispred kuće, dvorištem i roštiljom. I svojim mirom.
A kad se sjetiš da ti i sa npr. Zameta do grada treba 45 min. u kritičnim satima (kad svi idu na posao/sa posla)... ne znam, al nekako prigrad ne zvuči tako loše.
In my opinion
Jedan od nedostataka je svakako i pitanje cijene svega toga...
Ne bih ni ja te dvije "prirode" uspoređivao, ona koju odaberem vikendom je sigurno bolja Evo i zašto: i ja sam prije zamišljao kuću u cvijeću sa stabalcima i travicom unaokolo, malo vrta i cvijeća, sve pet. Onda sam počeo obilaziti terene i shvatio da je to bila teška iluzija. Zašto? Ako kupiš teren kakav kupuje većina, a to je cca 600 m2 (i manje) i izgradiš na njemu kuću 10 sa 10 metara, prvi susjed ti je na par metara udaljenosti. Odi bilo gdje na Viškovo pa pogledaj. A o miru neću ni pričati. Susjed ti može imati psa, radionicu, vjerojatno i djecu , pa da vidiš mira, a sve je to na 5 metara od tebe. Moja punica ima nešto slično i ful je zabavno, mi sjedimo na svojoj terasi, susjedi na svojoj, mi čujemo njih što pričaju i oni nas, to zna biti jako zabavno

Da bi imao poštenu okućnicu i susjede na više od 20-30 metara moraš kupiti teren od bar 1500-2000 m2, a to je već cifra od koje većinu stvarno boli glava.

Zato sam si ja gradnju kuće odgodio do trenutka kad dobijem na lotu
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:36   #94
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Ne bih ni ja te dvije "prirode" uspoređivao, ona koju odaberem vikendom je sigurno bolja Evo i zašto: i ja sam prije zamišljao kuću u cvijeću sa stabalcima i travicom unaokolo, malo vrta i cvijeća, sve pet. Onda sam počeo obilaziti terene i shvatio da je to bila teška iluzija. Zašto? Ako kupiš teren kakav kupuje većina, a to je cca 600 m2 (i manje) i izgradiš na njemu kuću 10 sa 10 metara, prvi susjed ti je na par metara udaljenosti. Odi bilo gdje na Viškovo pa pogledaj. A o miru neću ni pričati. Susjed ti može imati psa, radionicu, vjerojatno i djecu , pa da vidiš mira, a sve je to na 5 metara od tebe. Moja punica ima nešto slično i ful je zabavno, mi sjedimo na svojoj terasi, susjedi na svojoj, mi čujemo njih što pričaju i oni nas, to zna biti jako zabavno

Da bi imao poštenu okućnicu i susjede na više od 20-30 metara moraš kupiti teren od bar 1500-2000 m2, a to je već cifra od koje većinu stvarno boli glava.

Zato sam si ja gradnju kuće odgodio do trenutka kad dobijem na lotu
Sve stoji što kažeš... al svejedno mislim da imaš više mira u svojoj kući sa (malom) okućnicom, nego u stambenoj zgradi... i tamo možeš imati susjede sa psom, djecom, različitim bioritmom od tvojeg i slično...
anouk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:21   #95
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
A di se to u Rijeci lako parkirati navečer
Ul. Ivana Luppisa


Quote:
mali008 kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica platila je koliko su prodavatelji tražili, valjda je jedina u Hrv. I tek je kod predaje ključeva skužila da su ljudi povadili sve kvake s vrata i uzeli police i fronte s ugradbenog ormara.
Nije jedina, i mi smo platili onoliko koliko su trazili. Pokusali smo sniziti cijenu za 3.000 Eur, koliko smo smatrali da bi tada (prije 2 godine) bila realna cijena stana, ali prodavatelj nije htio popustiti. S obzirom da smo stan kupovali direktno od vlasnika odlucili smo platiti koliko su trazili, jer nismo morali platiti provizuju agenciji...
A sto se "opremljenosti" stana tice, nama su doduse ostale kvake na vratima, ali u stanu ne samo da nije bilo niti jedne jedine zarulje, nego su skinuli i sva grla

Ipak, iz dana u dan smo sve vise zadovoljni sa stanom, a bome i sa lokacijom (posebno sto se parkinga tice )
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:21   #96
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Ne bih ni ja te dvije "prirode" uspoređivao, ona koju odaberem vikendom je sigurno bolja Evo i zašto: i ja sam prije zamišljao kuću u cvijeću sa stabalcima i travicom unaokolo, malo vrta i cvijeća, sve pet. Onda sam počeo obilaziti terene i shvatio da je to bila teška iluzija. Zašto? Ako kupiš teren kakav kupuje većina, a to je cca 600 m2 (i manje) i izgradiš na njemu kuću 10 sa 10 metara, prvi susjed ti je na par metara udaljenosti. Odi bilo gdje na Viškovo pa pogledaj. A o miru neću ni pričati. Susjed ti može imati psa, radionicu, vjerojatno i djecu , pa da vidiš mira, a sve je to na 5 metara od tebe. Moja punica ima nešto slično i ful je zabavno, mi sjedimo na svojoj terasi, susjedi na svojoj, mi čujemo njih što pričaju i oni nas, to zna biti jako zabavno

Da bi imao poštenu okućnicu i susjede na više od 20-30 metara moraš kupiti teren od bar 1500-2000 m2, a to je već cifra od koje većinu stvarno boli glava.

Zato sam si ja gradnju kuće odgodio do trenutka kad dobijem na lotu

Mislim da je to više iznimka nego pravilo....
pogledaj npr. Grpce, mislim da su tamo kuće toliko blizu da im se ni škure ne mogu otvoriti do kraja....

ali kao što rekoh to sam primjetio samo tamo inače je sve to u granicama doborog ukusa IMHO
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:31   #97
Quote:
Eron kaže: Pogledaj post
Evo i ja se spremam kupiti teren ili starinu (pa je srušiti do temelja) u Rijeci i izgraditi (postaviti) montažnu kuću! Intenzivnije tražim "već" dva tjedna i upućujem se u sve te stvari i čitajući forume primjećujem da me stvarno čeka dugotrajan posao (ako nešto ne uleti onako usmenom predajom)!
Joj, o tome i mi mastamo I tako vec tri godine...
Sto dalje sve nam se vise cini da je to neostvarivi san. Do oglasa takve prilike ne stizu, a "usmene predaje" se pojave tek kada je vec netko drugi nanjusio sansu i naravno vec i iskoristio
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:54   #98
Quote:
blue_one kaže: Pogledaj post
ali kao što rekoh to sam primjetio samo tamo inače je sve to u granicama doborog ukusa IMHO
Ne znam, meni se činilo bezveze otići u prigrad gdje te kilometri dijele od prve trgovine, pošte, vrtića, natezati se sa dozvolama, priključcima, arhitektom i građevincima svih struka, gdje te grijanje košta pravo bogatstvo svake zime, gdje su ceste široke dva metra i žilet, gdje moraš imati dva auta ako želiš koliko-toliko normalno funkcionirati i odakle je puno teže otići ako to poželiš jer a) stan u gradu se puno lakše proda od kuće u pripizdini i b) a i ko bi je prodavao nakon silnih muka kroz koje je prošao da dođe do nje

I sve to da bih imao osiguran parking ispred ulaznih vrata, dva kvadrata cvijeća i relativni mir.. Možda pretjerujem, ali meni se ta računica nije baš svidjela Nadam se da će netko od vas napraviti kuću (ili već je) pa neka piše...

Ono što je plus za kuću je da se za iste novce dobije malo više kvadrata kuće nego stana. I eventualno jednog dana vaša djeca mogu podići sebi još jedan kat i tako si jeftino riješiti stambeno pitanje (ovo naravno ne vrijedi za montažne)
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:48   #99
malo skrećem sa teme, ali zaraditi se mora pa ovako, od ljeta dajem stan na Bulevardu u najam 51m2 , pa ako je tko,,,,jeli,,,,onako,,,,,može na pp.
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:26   #100
Quote:
bankei_ri kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni se činilo bezveze otići u prigrad gdje te kilometri dijele od prve trgovine, pošte, vrtića, ...
Jedino bih rekao da ti malo miješaš prigrad i pripizdinu jer u prigradu te kilometri ne dijele od pošte i dućana i ostalih blagodati modernih vremena - to možda nekad. Siguran sam da ima onih u centru grada kojima je autobus, dućan ili vrtić dalje nego meni na Viškovu (naravno da sam jako zadovoljan sa pozicijom moje kuće i to smatram svojom velikom srećom).

Diskusija kuća/stan je bespredmetna jer svatko slaže svoje prioritete na svoj način, osobno sam odabrao kuću i nisam se pokajao niti sekunde iako znam i one koji jesu.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.