Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2011., 14:23   #2041
jedno glupo pitanje
koliko čaja smije dijete od 20 mj piti dnevno-mislim na čaj od bijellog sljeza?
i koliko puta kapati se smije?
ona je jučer u toku dana popla skoro 4 dcl tog čaja
hvala
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 15:43   #2042
Quote:
turbo chick kaže: Pogledaj post
hvala !

Sada nema temperaturu, kiše i curi nos, a kada leži nosić se zaštopa.

Stavljamo fiziol., čistimo nos i vlažimo zrak u stanu, ali eto zubići ga muče već 6 dana i nikako izbiti a svaki put pokupi u to vrijeme prehladu a i ja zajedno s njim, ili on od mene i li ja od njega dobijem, tko zna.

Inače,često s tim nosekom problemi, čak i na ljeto ,na moru kada nije imao zubeka bio mu je zaštopan nosić. Poslije ljeta se popravilo i opet u 9 mjesecu (nije još bilo grijanja) počelo.

Doktor kaže samo čistiti i čistiti. Ali neće mi dati nikakve kapi. Morati ću sama kupiti Ef. ak baš zatreba.
efedrin kapi ne možeš kupiti bez recepta. možeš kupiti operil, ali njega ne bi smjela koristiti kod bebe mlađe od godinu dana.
općenito, moj je savjet da izbjegavaš kapi. one pomažu trenutno, ali dugoročno čine stvar samo još gorom jer isušuju sluznicu. ja u pravilu kapam samo ako je nosić začepljen, ako ne može disati. ako curi, dobro je, samo ispiri i što češće usisavaj.
nerado preporučam inhalator jer je to ipak investicija od 500 kuna, ali ako često imate problema s nosićem (kao mi) inhaliranje bi moglo pomoći.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 14:36   #2043
ZubaTruba,
hvala na savjetima. Imamo inhalator ali evo sada ga nismo upotrijebili. Koristili ga kada je imao samo 2,5mj. poslije bolnice. Ipak mi se čini da sada to prolazi, još je začepljeno, više ne curi onako jako vodenasto na van , ali kada vučem na usisavač vidim da ide ono gusto, valjda znači da sazrijeva i prolazi.
turbo chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 19:52   #2044
Quote:
turbo chick kaže: Pogledaj post
ZubaTruba,
hvala na savjetima. Imamo inhalator ali evo sada ga nismo upotrijebili. Koristili ga kada je imao samo 2,5mj. poslije bolnice. Ipak mi se čini da sada to prolazi, još je začepljeno, više ne curi onako jako vodenasto na van , ali kada vučem na usisavač vidim da ide ono gusto, valjda znači da sazrijeva i prolazi.
nema na čemu... meni se čini da je najbolja kombinacija inhalirati pa nakon toga usisati... super da vam prolazi.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 21:55   #2045
Beba ima 9,5 mj. Zaštopan mu je nos i malo curi zeleno. To redovito kapam fiziološkom i čistimo arianom i nekoliko puta dnevno ukapam sljeza. Tako je već 3-4 dana.
Od danas popodne desno oko mu je crveno i nekoliko puta se isto napravilo ono nešto zeleno krmeljavo. To sam brisala kamilicom.
Temperaturu nema. Što da radim, ići doktoru ili ne? Ovo nam je prva bolest pa ne znam što raditi.
E, da, ponekad kašlje, svega par puta u toku dana
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:31   #2046
Vodi bebu kod pedijatra.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 16:57   #2047
Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Beba ima 9,5 mj. Zaštopan mu je nos i malo curi zeleno. To redovito kapam fiziološkom i čistimo arianom i nekoliko puta dnevno ukapam sljeza. Tako je već 3-4 dana.
Od danas popodne desno oko mu je crveno i nekoliko puta se isto napravilo ono nešto zeleno krmeljavo. To sam brisala kamilicom.
Temperaturu nema. Što da radim, ići doktoru ili ne? Ovo nam je prva bolest pa ne znam što raditi.
E, da, ponekad kašlje, svega par puta u toku dana
Pedijatru,vjerojatno bakterijska inf.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 22:35   #2048
danas sam čula nešto pa molim informaciju.
naime, jedna mama mi je rekla da je njoj pedica rekla da se sljezov korijen ne koristi kod djece već zadnjih godinu dana jer da su našli neku štetu tvar u njemu?????
surfam, a niš ne nalazim o tome????
ima netko nekakv info????
ja sam čula samo dobre stvari
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 11:56   #2049
nama curi nos od kad smo krenuli u vrtić,ujutro toga najviše izađe,kasnije kroz dan ima ali ne puno,ne usisavam jer može disati i ne vidim da joj stvara smetnje

proštrcam dva puta dnevno

uglavnom cjepili smo se s takvim nosom jer nije imala temp. ,sad trebamo ići po drugu dozu prevenara i vjerojatno će je opet cjepiti iako joj curi ali temp. nema

no tražiti ću doktoricu da joj uzme bris nosa,svjesna sam da ide u vrtić i da će toga biti i da je to normalno ali više od mjesec dana mi je onako previše,iako možda i ima logike da joj toliko curi jer vjerojatno svakodnevno dobiva novu koncetraciju beštija kad ide u vrtić ali bolje da vidim

iskreno malo me naslov u novinama potaknuo na to da molim za bris(smrt radi meningokoka) ali mislim da je mjesec dana i više dobar razlog za bris iako ne kuri
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 12:34   #2050
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
mislim da je mjesec dana i više dobar razlog za bris iako ne kuri
tako je i moja kad je krenula u vrtić bila šmrkava skoro 2 mjeseca, koji dan više, koji dan manje, ali svako jutro je bilo toga u nosu.. i kašljucala je usput. pedica tvrdila kašlje od sekreta iz nosa, i ok, znam to - ali zašto toliko dugo ima tog sekreta u nosu?? svako toliko bi imala temp. na jedan dan, dok jednom nije temp. skočila jako, ja poludila i išli na bris - pneumokok i h. influence!!!
dobila antibiotik i za 2 dana nos presušio, kašalj prestao..

vrijedi provjeriti, šteta da ih ždere nešto toliko dugo. nisam za antibiotike šakom i kapom, ali meni je bilo krivo što ga mala nije popila prije, već se toliko dugo mučila..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 15:43   #2051
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
tako je i moja kad je krenula u vrtić bila šmrkava skoro 2 mjeseca, koji dan više, koji dan manje, ali svako jutro je bilo toga u nosu.. i kašljucala je usput. pedica tvrdila kašlje od sekreta iz nosa, i ok, znam to - ali zašto toliko dugo ima tog sekreta u nosu?? svako toliko bi imala temp. na jedan dan, dok jednom nije temp. skočila jako, ja poludila i išli na bris - pneumokok i h. influence!!!
dobila antibiotik i za 2 dana nos presušio, kašalj prestao..

vrijedi provjeriti, šteta da ih ždere nešto toliko dugo. nisam za antibiotike šakom i kapom, ali meni je bilo krivo što ga mala nije popila prije, već se toliko dugo mučila..
e tako je i kod moje,i kašljuca isto kako si opisala ali do sada još nije zakurila

vjerujem da ima bar jednu beštiju ako ne i više,budemo vidjeli,ako neće htjeti uzeti idem privatno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 07:48   #2052
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
e tako je i kod moje,i kašljuca isto kako si opisala ali do sada još nije zakurila

vjerujem da ima bar jednu beštiju ako ne i više,budemo vidjeli,ako neće htjeti uzeti idem privatno
od sinoć kurimo
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:07   #2053
mi smo radili bris nosa puno puta i svaki put je bio pneumokok. kasnije su nam objasnili da je normalno da bris nosa nije sterilan, i da to nije zabrinjavajuće. treba, kao, raditi bris nazofarinksa. a naša pedijatrica radi bris onoga što ja pitam, tako da smo išli na bris nosa svaki tjedan dok ja nisam naučila da nema smisla

antibiotik odmah riješi i nos i sve, bude suh i prohodan sve dok ne krene opet u jaslice. zato jer su ostala djeca kliconoše kojima pneumokok ne smeta, odnosno ne uzrokuje tako jako infekciju i visoku temperaturu.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:28   #2054
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
mi smo radili bris nosa puno puta i svaki put je bio pneumokok. kasnije su nam objasnili da je normalno da bris nosa nije sterilan, i da to nije zabrinjavajuće. treba, kao, raditi bris nazofarinksa. a naša pedijatrica radi bris onoga što ja pitam, tako da smo išli na bris nosa svaki tjedan dok ja nisam naučila da nema smisla

antibiotik odmah riješi i nos i sve, bude suh i prohodan sve dok ne krene opet u jaslice. zato jer su ostala djeca kliconoše kojima pneumokok ne smeta, odnosno ne uzrokuje tako jako infekciju i visoku temperaturu.
koliko ja znam samo bris nazofarinksa i postoji(nisam toliki stručnjak) a ja kao i većina kažemo bris nosa,ali mislim da bris nosa kao nosa ne postoji nego da kad se uzima da se uzima nazofarinks,pogledaj na nalazima što piše,sigurno ti ne piše bris nosa nego bris nazofarinksa

nos nemože biti sterilan,postoji fiziološka flora nosa koja je normalna i poželjna,tu floru čine određene bakterije,ako se u nosu nađe bakterija koja nije primjerena za nos i ne čini fiziološku floru onda se smatra nepoželjnom i to nam nalaz pokaže

većina ljudi pa tako i djece ima neku bakteriju i kliconoše su,nemaju simptome pa time ni bolest ali mogu prenositi dalje,takvim prijenosom netko postaje kliconoša a netko oboli

inače kod mikrobiologije općenito se smatra da se netrebaju liječiti dok god otkrivene bakterije ne prelaze određenu koncentraciju,najčešće do 10 na 4 a neki i do 10 na 5 toleriraju i ne liječe ukoliko nema izraženih simptoma

po meni je to glupo jer je onda broj ljudi kliconoša ogroman a i nikad neznaš kad će se aktivirati i uzrukovati bolest

tako je moja mala jedom kurila,imala je sve simptome gripe i tada je gripa harala,no uzeli su joj krv i urin što inače uzimaju djeci kada dođeš kod doktora,urin je bio loš,napravili urinokulturu koja je pokazala e.coli 10 na 4

e pošto je ona kurila i imala simptome gripe oni su odlučili ipak liječiti e.coli jer nisu mogli garantirati da ne kuri od toga,a da nije kurila nebi joj liječili nego kontrolirali urin svako toliko,što je po meni glupo,ja bih onda trebala na svaku temp ići doktoru da potvrdim ili demantiram dali se beštija aktivirala i uzrukovala bolest

uostalom zar nije bolje prevenirati nego čekati da bolest nastupi i onda liječiti

mi otišli ujutro danas na bris nosa,dr. radi popodne i danas sigurno nebi joj uzela bris jer se materijali dostavljaju do 11 sati,pa bi mogli tek sutra,ovako sam otišla privatno i nalaz je u srijedu,ovako nebi bio prije petka sigurno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 24.10.2011. at 11:19.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:19   #2055
gdje kupujete ozopulmin čepiće?

jel ih ima u svakoj ljekarni ili?

kakvi su prospan?isti vrag to ili drugačije?

malo sam čitala i mislim da nije isti vrag

prospan čepići su potpuno isti kao i prospan sirup samo što se nedaju na usta nego rektalno

a ovi ozopulmin?kako oni to naprave sa šlajmom da izađe kroz stolicu?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 24.10.2011. at 11:28.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:40   #2056
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
koliko ja znam samo bris nazofarinksa i postoji(nisam toliki stručnjak) a ja kao i većina kažemo bris nosa,ali mislim da bris nosa kao nosa ne postoji nego da kad se uzima da se uzima nazofarinks,pogledaj na nalazima što piše,sigurno ti ne piše bris nosa nego bris nazofarinksa

postoji bris nosa koji se uzima štapićem koji izgleda isto kao onaj za uho, malo se gurne unutra i zamaže sekretom sa sluznice. i postoji bris nazofarinksa koji se uzima cjevčicom kroz nos - to nisam gledala jer su ga odveli u neku prostoriju i rekli da nije lijep prizor

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
nos nemože biti sterilan,postoji fiziološka flora nosa koja je normalna i poželjna,tu floru čine određene bakterije,ako se u nosu nađe bakterija koja nije primjerena za nos i ne čini fiziološku floru onda se smatra nepoželjnom i to nam nalaz pokaže

većina ljudi pa tako i djece ima neku bakteriju i kliconoše su,nemaju simptome pa time ni bolest ali mogu prenositi dalje,takvim prijenosom netko postaje kliconoša a netko oboli

inače kod mikrobiologije općenito se smatra da se netrebaju liječiti dok god otkrivene bakterije ne prelaze određenu koncentraciju,najčešće do 10 na 4 a neki i do 10 na 5 toleriraju i ne liječe ukoliko nema izraženih simptoma

po meni je to glupo jer je onda broj ljudi kliconoša ogroman a i nikad neznaš kad će se aktivirati i uzrukovati bolest
nije glupo ne liječiti se zbog bakterija koje ne uzrokuju tegobe. kad bi se kliconoše "liječile" onda bi svi bili na antibioticima - posve nepotrebno. zapravo to i nije liječenje jer nema bolesti. a čitala sam da su 80% djece jasličke dobi kliconoše pneumokoka. šta bi trebali svi biti na antibioticima?? a samo polovina ili manje njih zapravo i obolijeva od tog pneumokoka.

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tako je moja mala jedom kurila,imala je sve simptome gripe i tada je gripa harala,no uzeli su joj krv i urin što inače uzimaju djeci kada dođeš kod doktora,urin je bio loš,napravili urinokulturu koja je pokazala e.coli 10 na 4

e pošto je ona kurila i imala simptome gripe oni su odlučili ipak liječiti e.coli jer nisu mogli garantirati da ne kuri od toga,a da nije kurila nebi joj liječili nego kontrolirali urin svako toliko,što je po meni glupo,ja bih onda trebala na svaku temp ići doktoru da potvrdim ili demantiram dali se beštija aktivirala i uzrukovala bolest

ne razumijem. ne želiš ići pedijatru potvrditi sumnju u uzročnika bolesti, što omogućava primjerenu terapiju.
mi imamo pneumokok u ždrijelu koji se lijepo šeta do grla, nosa, pluća, bronha i radi probleme. svaki put kad dobije visoku temperaturu, zelene šmrklje, teško disanje, malaksa, i slično, vadimo krv i ako je potrebno pijemo antibiotik.

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
uostalom zar nije bolje prevenirati nego čekati da bolest nastupi i onda liječiti
je, teoretski. ali kako se bolest koju aktivira stalno prisutna bakterija prevenira??
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:08   #2057
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
gdje kupujete ozopulmin čepiće?

jel ih ima u svakoj ljekarni ili?

kakvi su prospan?isti vrag to ili drugačije?

malo sam čitala i mislim da nije isti vrag

prospan čepići su potpuno isti kao i prospan sirup samo što se nedaju na usta nego rektalno

a ovi ozopulmin?kako oni to naprave sa šlajmom da izađe kroz stolicu?
ozopulmin ima samo na dolcu.
prospan svuda.
ozopulmin je super-mekan, lako ga je staviti, dok su prospan grozni-kao da su od tvrde plastike.
ozopulmin je na bazi borovih iglice, e sad kako on napravi da se šlajm pokaka, ne znam-ali bitno da napravi.

uglavnom-nikad više ne planiram kupiti prospan, a za ozopulmin sve preporuke!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:05   #2058
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
postoji bris nosa koji se uzima štapićem koji izgleda isto kao onaj za uho, malo se gurne unutra i zamaže sekretom sa sluznice. i postoji bris nazofarinksa koji se uzima cjevčicom kroz nos - to nisam gledala jer su ga odveli u neku prostoriju i rekli da nije lijep prizor
reci to onima čije je dijete dobilo sepsu i skoro umrlo od pneumokoka,takve bakterije poput njega ,e.coli i još nekih smatram da treba liječiti čim se otkriju bez obzira iskazivale one simptome ili ne


Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
nije glupo ne liječiti se zbog bakterija koje ne uzrokuju tegobe. kad bi se kliconoše "liječile" onda bi svi bili na antibioticima - posve nepotrebno. zapravo to i nije liječenje jer nema bolesti. a čitala sam da su 80% djece jasličke dobi kliconoše pneumokoka. šta bi trebali svi biti na antibioticima?? a samo polovina ili manje njih zapravo i obolijeva od tog pneumokoka.
dobro,nemoj me loviti za svaku riječ,netreba liječiti svakog čovjeka ali neke bakterije da pa makar ne izazivale bolest nego bile samo prisutne,kao u mom slučaju e.coli,zašto bi ju dijete imalo ako nemora,pa neka rađe popije antibiotik i rješim ju nego da ju ima i kod svake temp da strepim dali se ona aktivirala ili je nešto posve drugo u pitanju


Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
ne razumijem. ne želiš ići pedijatru potvrditi sumnju u uzročnika bolesti, što omogućava primjerenu terapiju.
mi imamo pneumokok u ždrijelu koji se lijepo šeta do grla, nosa, pluća, bronha i radi probleme. svaki put kad dobije visoku temperaturu, zelene šmrklje, teško disanje, malaksa, i slično, vadimo krv i ako je potrebno pijemo antibiotik.
tko je rekao da ne želim ići pedijatru????????rekla sam da je bolje da smo ju izlječili kad smo ju već našli nego pustili pa da čekam da se aktivira i da za svaku temp jurim doktoru,neznam kako ti ali ne jurim za svaku,ako ne prođe nakon dva dana onda idem a ovako da ju nisu liječili bi odmah morala jer bi možda uzrok bio e.coli a možda nešto sasvim drugo,isto tako nekad nešto može zamaskirati nešto drugo,recimo imate pneumokok u nosu,dijete odjednom zakuri,dođete dr. i kažete da imate i znate za pneumokok i dr. bi vrlo vjerojatno ako nalazi krvi pokažu bakterijsku upalu zaključio da je od njega,a može biti upala mjehura isto tako i da od nje kuri,možda bi antibiotik to rješio a možda i nebi jer nebi napravili urinokulturu i dobili odgovarajući antibiotik


Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
je, teoretski. ali kako se bolest koju aktivira stalno prisutna bakterija prevenira??
pa kažem ti,otkrije se,dobije se antibiogram na nalazu(popis antibiotika na koje je beštija osjetljiva) i daje se antibiotik,kad se on popije nakon dva tjedna se radi kontrolni bris,vrlo vjerojatno neće biti tamo ako je popijen antibiotik prema antibiogramu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 24.10.2011. at 17:04. Reason: popravak quota
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:41   #2059
bili kod pedice

vadili krv jer joj je izbio osip,kks uredna,leukociti mirni,kaže dr. viroza

za nos mi je rekla da je to normalno jer stalno dobiva novu koncentraciju virusa/bakterija pošto ide u kolektiv ali rekla sam joj da ću joj se javiti s nalazom brisa jer sumnjam da neštp postoji u noseku

na plućima se ništa ne čuje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:11   #2060
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
reci to onima čije je dijete dobilo sepsu i skoro umrlo od pneumokoka.....
ok. ispada kao da te napadam, a ne želim, jer zapravo se načelno slažem s tobom. samo je jako teško provoditi tu teoriju u mojoj praksi.

jako se naživciram na sam spomen pneumokoka (što nema veze s tobom) jer smo do sada od njega imali nebrojeno puta upale nosa i grla, upalu pluća i drugi put početak upale pluća, te bronhitis, sve u 8 mjeseci. bris nazofarinksa uvijek pokazuje pneumokok s tim da je na svakom sljedećem antibakteriogramu sve manje antibiotika na koje naš pneumokok nije otporan. na jednom je bila situacija de je bio R na sve navedene antibitike, uključujući i penicilin

nakon antibiotika bris bude negativan cijelih 5 minuta otprilike, odnosno dok ne sretne prvog kliconošu, a to je većina djece. utoliko je i ubijanje pneumokoka antibioticima u našem slučaju borba s vjetrenjačama... sad više ne ide u jaslice, pa ćemo vidjeti.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.