Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 23:12   #261
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Polako slažem itinerary za Kanadu pa molim pomoć.

Dolazimo u 28.04. u posljepodnevnim satima u Vancuver a odlazimo u 13.05. posljepodnevnim satima iz Calgary.
Slucajno sam vidjela ovu temu pa odgovaram ako nije kasno. Bas na pola puta od Vancouvera do Banffa nema nesto prezanimljivo, ali dalo bi se razlomiti u npr. Kelowni, to je nekih cca 4-5 sati voznje od Vancouvera. Ili bilo gdje na Okanagan Lake pa npr. posjetiti neku od vinskih cesti ili samo par vinarija. To bi bilo zanimljivo iskustvo, cak I ako niste nesto previse vinski nastrojeni, a ako jeste onda je must . I Golden je na putu, ali to je vec preblizu Banffu, mozda eventualno za stati I protegnuti noge.

Sto se tice Calgary-a cini mi se da je tamo jedan I pol dan dosta, s obzirom da ima zanimljivijih stvari u okolici. Ja bih tamo obisla Heritage Park I uzi centar grada ukljucujuci park I otok na Bow River I to je to. Koliko su mala djecica? Ako nisu skroz mali mali vjerojatno bi ih interesirao Drumheller I muzej dinosaurusa (odlican!), a odlican je I Head-Smashed-In Buffalo Jump muzej. Iz prve ruke od native people se moze saznati puno informacija o njihovoj kulturi I obicajima, kao I o doticnom mjestu. Znam da je to jos dosta ekstra voznje, ali stvarno se isplati.

Ako se u Banffu I okolici mislite penjati na neko brdo onda je ovaj vremenski okvir OK, ako ne bas onda je isto previse. Ako bi samo na jedno penjanje cisto radi iskutva preporucujem Lake Louise I odlazak do Lake Agnes teahouse, ono sto se vidi gore mi je jedna od najljepsih stvari koje sam vidjela tamo, nije bas zahtjevno I moze se I s malom djecom. A ako ste odvazniji mozete I jos malo vise na Big Beehive, prekrasan je pogled na Lake Louise. Za put se opskrbite hranom I vodom, nema tamo skoro nista. Hotsprings u Banffu su bez veze, Radium je dobar I ako se odlucite ici tamo obavezno posjetite I Invermere (blizu je, imaju mini pivovaru Arrowhead I przionicu kave Kicking Horse), bas je lijep gradic na jezeru. Ak ste mislili zaustavljanje na Canyon Hot Springs, mene nisu zainteresirali jer su isto obicni topli bazeni usred niceg. No, mozda ce vama bas trebati takav odmor pa ce vam biti ok.

E da, ja isto na Vancouver I Victoria island ne bi trosila toliko vremena, radije bi vise u planinama ili na putu prema njima. Ali to sve ovisi sto volite I koje su vam zanimacije.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 22:27   #262
Prvi put kupujem kartu za avion..sto ce me sve sustav traziti od podataka?

Trebamo li kakve podatke/brojeve iz putovnice? Jos mi je u izradi.

Hvala
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:24   #263
Quote:
crni_sam kaže: Pogledaj post
Prvi put kupujem kartu za avion..sto ce me sve sustav traziti od podataka?

Trebamo li kakve podatke/brojeve iz putovnice? Jos mi je u izradi.

Hvala
Neke stranice traže brojeve putovnice i sl. A neke ne. Dobio si papirić kada si predao zahtjev za putovnicu tamo ti je napisan i broj koji će imati putovnica. A svakako kreni u proceduru kupnje avio karte, da vidiš šta sve treba, možeš odustati sve dok ne upišeš broj kreditne kartice i klikneš kupi.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:45   #264
Hvala marioxp! Poslao sam ti pp.
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:00   #265
Putno i zdravstveno osiguranje da li je potrebno i kako to sve funkcionira?
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:04   #266
Sorry, zaboravio sam ti napisat na drugom topicu da trebas dobiti/ispuniti ETA-u, prije dolaska ovdje...za sve one koji dolaze u posjetu u Kanadu.

https://www.canada.ca/en/immigration...m_campaign=eta
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:54   #267
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Sorry, zaboravio sam ti napisat na drugom topicu da trebas dobiti/ispuniti ETA-u, prije dolaska ovdje...za sve one koji dolaze u posjetu u Kanadu.

https://www.canada.ca/en/immigration...m_campaign=eta

Jel to treba puno ranije ili? Navodno se čeka tjedan dana.A planirani put je krajem 4.mj.
crni_sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 22:55   #268
Koji je dio Vancouvera dobar za tražit smještaj.

Mislio sam tražiti preko AirBNB
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 12:38   #269
downtown, mount pleasent, west end
zapravo sve osim east hastinga i tog dijela, meni i cijeli east vancouver nije nesto
i gledaj sve ispod 20 street
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 00:07   #270
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
downtown, mount pleasent, west end
zapravo sve osim east hastinga i tog dijela, meni i cijeli east vancouver nije nesto
i gledaj sve ispod 20 street
Kako mi se plan s AirBNB u Vancouveru zbog nove regulative upotpunosti rasplinuo imam nekoliko drugih opcija koje imaju određene mane.

Rezervirao sam hotel Sandman Suites Vancouver na Davie Street.
Zanima me koliko je Davie street dobra lokacija?

Druga opcija mi je jedan apartman u Burnaby, e sad koliko je to daleko od centra grada i od atrakcija?

Muči me i rent-a-car, na Tripadvisoru me savjetuju da ne uzimam rent-a-car dok sam u Vancouveru jer nije potrebno i problem je parking, ali nas je četvero (dvoje odrasih i dvoje djece) željeli bi otiči do Capilano i Lynn parka. Volio bi čuti savjet ljudi koji su u Vancouveru uzeti ili ne auto za Vancouver. A i jednostavnije mi je odmah na aerodromu uzeti rent-a-car i ne gnjaviti se s taksijem i javnim prijevozom s dvoje djece i puno prtljage.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 01:23   #271
ako ti ne smetaju gay Davie ti je dobra lokacija
doduše očekuj malo buke u subotu i petak, ali to je ništa strašno
sve ti je u downtownu pješke blizu, kao i lagana šetnja do grenvill otoka

ja osobno ne bi išao u Burnaby, jer je daleko i da, s autom ćeš se samo namučiti i nazajebavati, po centru i ovo kaj hoćeš vidjeti nemaš nikakvih problema s prijevozom

za capilano imaš i free bus iz downtowna, inače je javni promet jako dobro rješen
samo imaj pripremljen točan iznos kovanica kad ideš busevima ( na aerodromu i metro stanici možeš na aparatu platiti karticom )
ne znam do koje dobi klinci imaju free, ali ovdje će te često i vozači pustiti besplatno da se provezeš
karta ti vrijedi sat i pol, ima samo jedna caka, ako je za metro onda vrijedi i u busu,ali obrnuto ne, tako da ako planiraš busem i metro reci vozaču busa to i pustit će te do metro stanice da se odvezete
s prtljagom i kolicima ( ako ih imaš ) isto nije problem po bilo kojem prijevoznom sredstvu
recimo do tog hotela uzmeš s aerodroma skytrain koji te vozi do yeltown stanice, izađeš ( ima i pokretne stepenice i lift) i na 30m ti je busna stanica koja te vozi do hotela)
za lynn imaš za promjeniti jedan bus isto, s time da je meni bolje otići s jednom linijom na gornji kraj i onda se samo spuštati dolje po šumi ( gore jedino ako do vodenog rezervara se ide )

taksi bi vas od aerodroma ( ovisi o dobu dana isto ) mislim mogao koštati oko 40-50$, mogu pitati sutra/prekosutra

nego na što točno misliš na ovo s airbnb ?
digli cijene zbog taksa ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 10:26   #272
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

nego na što točno misliš na ovo s airbnb ?
digli cijene zbog taksa ?
Hvala za informacije,

Navodno je Vancouver zabranio/jako ograničio kratkotrajni najam stanova/apartmana. Navodno je sada dozvoljeno kratkotrajno iznajmljivati nekretninu samo ako vlasnik živi u njoj i k tome još nesmije biti podrumski ili dvorišni stan. Tako da je ispalo da se iznajmljuje eventualno soba ili dvije a ostalo djeliš s vlasnikom.

Pozdrav,
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:22   #273
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Calgary downtown je ok, i tu imas visoki toranj ali onaj u Vancouveru je bolji. Ako bude viska vremena mozes navratit i u Drumheller i Hoodoos. Ako imas pitanja salji PM, ne zalazim ovdje.
Priroda u Kanadi (Calgary gdje sam ja) je aposlutno nestvarno lijepa

Lake Louise, Lake Morena, Banf - raj na zemlji

ako volite dinosaure Drumheller svakako - to je nekih 2h vožnje autom, vrijedi vidjeti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 12:44   #274
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Hvala za informacije,

Navodno je Vancouver zabranio/jako ograničio kratkotrajni najam stanova/apartmana. Navodno je sada dozvoljeno kratkotrajno iznajmljivati nekretninu samo ako vlasnik živi u njoj i k tome još nesmije biti podrumski ili dvorišni stan. Tako da je ispalo da se iznajmljuje eventualno soba ili dvije a ostalo djeliš s vlasnikom.

Pozdrav,
imas neki clanak? jel mogu ti ja poslati link tko sigurno iznajmljuje stan bez ikog unutra na airbnb
ovo je vezano uz porez, ne brani vancouver nego tesko oporezuje one koji imaju praznu nekretninu (do 2% vrijednosti) a smatraju da rentanje preko airbnb je prazan stan
cisto jer je ovdje trenutno veliki problem s cijenama renti i slobodnim stanovima
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 17:17   #275
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Priroda u Kanadi (Calgary gdje sam ja) je aposlutno nestvarno lijepa

Lake Louise, Lake Morena, Banf - raj na zemlji

ako volite dinosaure Drumheller svakako - to je nekih 2h vožnje autom, vrijedi vidjeti
Znas sta mi je jedino palo na pamet sad kad gledam ovo sivilo u Edmontonu? Da se nece zazelenit niti trava niti drvece tamo negdje do sredine svibnja, a tek kad se zazeleni izgleda prekrasno. Ne sjecam se kako je krajem travnja u planinama, trebala bih pregledati fotke.

I jos jedna stvar za vas koji mislite u planine krajem travnja/pocetkom svibnja. Bit ce i dalje dosta niske temperature i trebat ce vam barem neka light zimska ili malo jaca proljetna vjetro nepropusna jakna. I korisno je nositi flis majice te takodjer nemojte doci bez kape i rukavica. Sjecam se da sam svoju kratku zimsku jaknicu nosila i u lipnju u planinama, a kapu i rukavice nosim uvijek. Inace, nisam bas nesto zimogrozna.

Spominjala sam vec u nekom postu Heritage Village u Calgaryu kak bi ga bilo super posjetiti s djecom, ali sam se sad sjetila da se te neke atrakcije otvaraju tek poslije Victoria Day long weekend u svibnju. Pa sam isla provjeriti na njihovu stranicu i stvarno je tako i za Heritage Village.

The Historical Village is now closed for the winter season. Gasoline Alley Museum and the Selkirk Grille are open year round. We also offer a variety of special events throughout the year.
Heritage Park opens for the Summer 2018 season on Saturday, May 19th (Victoria Day long weekend).
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 19:01   #276
da, u Calgariju tek sredinom svibnja procatu jorgovani kojeg svaka kuća ima. u planinama još u travnju itekako ima snijega.

ZOO vrt je lijep u Calgariju, u srpnju stamped - preporuka
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 20:12   #277
Al vas ima u Kanadi!

3.svibnja krećemo (zena, ja i djeca- 3 i 6) iz Vancouvera i u Banffu moram biti 7.5. Tako da imam 3-4 dana za put ali ne znam kako koncipirati. Volio bih vidjeti nešto autentično First nations, furtraders, gold rush znamenitosti i sl. Neki preporucuju Revelstoke, neki Manning park, Kelownu. Obzirom na dob dječice i doba godine, rado slusam savjete gdje i koliko dugo se zadrzati. (Voljni pjesaciti prirodom, ne skijati). Hvala!

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 21:57   #278
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Al vas ima u Kanadi!

Volio bih vidjeti nešto autentično First nations, furtraders, gold rush znamenitosti i sl.
Ovdje sam bila i iskustvo mi je super (lokacija AB, juzno od Calgary-a):

http://history.alberta.ca/headsmashedin/

Ovo mi je na wish list sljedeci put kad odemo na Okanagan (lokacija BC, Osoyoos):

http://www.nkmipdesert.com/

http://www.nkmipcellars.com/About-Us

Ima i neki desert center u Osoyoos, uglavnom, to mjesto mi je jako zanimljivo.

Ovdje takodjer nisam bila, ali plan je otici ovo ljeto (lokacija AB, istocno od Calgary-a):

http://www.blackfootcrossing.ca/

U vezi s furtrades i goldrush nisam bila igdje osim u Fort Edmoton Parku u Edmontonu. Vidi jel to to sto trazis, uglavnom ima i krzna raznih u tvrdjavi i super izgleda, no nije original, rekonstrukcija je. Zanimljiv tekst o tome ovdje https://www.fortedmontonpark.ca/1846...original-fort/

Ali kao sto sam vec navela oni pocinju raditi tek 19.05. Za BC nemam pojma da li ima nesto slicno.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 00:30   #279
Quote:
Acha kaže: Pogledaj post
Ovdje sam bila i iskustvo mi je super (lokacija AB, juzno od Calgary-a):

http://history.alberta.ca/headsmashedin/

Ovo mi je na wish list sljedeci put kad odemo na Okanagan (lokacija BC, Osoyoos):

http://www.nkmipdesert.com/

http://www.nkmipcellars.com/About-Us

Ima i neki desert center u Osoyoos, uglavnom, to mjesto mi je jako zanimljivo.

Ovdje takodjer nisam bila, ali plan je otici ovo ljeto (lokacija AB, istocno od Calgary-a):

http://www.blackfootcrossing.ca/

U vezi s furtrades i goldrush nisam bila igdje osim u Fort Edmoton Parku u Edmontonu. Vidi jel to to sto trazis, uglavnom ima i krzna raznih u tvrdjavi i super izgleda, no nije original, rekonstrukcija je. Zanimljiv tekst o tome ovdje https://www.fortedmontonpark.ca/1846...original-fort/

Ali kao sto sam vec navela oni pocinju raditi tek 19.05. Za BC nemam pojma da li ima nesto slicno.
Acha hvala!

Ima li neki dio Calgary gdje bi preporucila da gledam smještaj, ili nešto što svakako treba izbjeći.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 21:36   #280
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Acha hvala!

Ima li neki dio Calgary gdje bi preporucila da gledam smještaj, ili nešto što svakako treba izbjeći.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Mi smo uvijek u nekom hotelu na ili oko MacLeod Trail. Nezahvalno mi je preporucivati bilo sto jer to ovisi o tvojim preferencijama smjestaja I planiranim aktivnostima. Nase aktivnosti tamo su uvijek iste, malo po centru i/ili ZOO, a malo po okolici (istocna ili juzna strana). U hotelu uvijek samo spavamo I doruckujemo, ostalo vrijeme smo vani. Skuzili smo da nam ova lokacija odgovara jer je blizu centra, ali I blizu izlaza iz grada (QEII Hwy). I uvijek planiramo da nismo u autu u vrijeme rush hour.

Sad cu pisati jos sve sta mi je palo na pamet.

Star Trek muzej Trekcetera su premjestili iz Vulcana u Drumheller, da se slepaju uz Royal Tyrell muzej, ako nekog zanima I ta tematika http://www.trekcetera.com/ . Jedino, vidim da nece raditi 7. – 9.5.2018.

Banff je nacionalni park I placa se ulaznica cca $20 (family, za do 7 osoba u autu). Kupuje se prilikom ulaska u park, pitaju koliko dana se ostaje u parku. Postoji I godisnji pass za sve parkove u Kanadi, on je cca $140 (family, za cijelu godinu). Ako se samo prolazi kroz park I ne zaustavlja onda ne treba placati ulaznicu nego se samo prodje kroz prolaz bez rampe. Ne savjetujem svercanje jer su kontrole ceste.

Icefield Parkway cestom (od Lake Louise prema Jasperu) se iz auta moze dozivjeti zivi safari, znaci vidjeti medvjedi (crni I grizli), jeleni, sobovi, vukovi I ostale zivotinje koje ovdje obitavaju. Ak se ode barem do Peyto Lake (koje preporucam posjetiti ionako) velika je vjerojatnost da ce se nesto vidjeti, premda smo mi najvise I najvecu raznolikost zivotinja vidjeli na Kananaskis Trail. Juzno od LL na Trans Canada Hwy te ne Bow Walley Pkwy se ne sjecam da li smo nesto vidjeli.

Danas su mi na poslu komentirali da se ne sjecaju ovako niskih temperatura u ovom dobu godine te procjenjuju da ce I do kraja mjeseca biti iznadprosjecno hladno.

Meni osobno je Canmore drazi od Banffa.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.