Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2016., 11:47   #781
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Znam da nije tema ali da se nadoveĹľem- moj muĹľ radi u inozemstvu- kako cu to dokazati HZZO-u ako me budu pitali a ako cu morati koristiti bolovanje za dijete?
nikakvo dokazivanje. ja moram svaki put popisati nekakvu izjavu da mi je muž u radnom odnosu i ja o svaki put poslušno potpišem.
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 13:22   #782
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne moze doktor ali moze hzzo
Upravo tako. Mi smo baš nedavno pitali sestru kod dr kako to funkcionira, kaže da su kazne gadne
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:29   #783
Pozdrav

Porodiljni dopust mi ističe početkom 12.mj.Inače sam stalno zaposlena. Muž nije stalno zaposlen,ali u to vrijeme će vjerojatno biti prijavljen.
Ako bi htjela uzeti bolovanje za dijete nakon isteka porodiljnog,koliko vidim,trebam potpisati neku izjavu da je on zaposlen,što će tada vjerojatno biti. Zanima svako koliko se ta izJAVA ponovo potpisuje,odnosno mora dokazati da je on zaposlen.
Ja bi bila na bolvanju cca 3 tj., tijekom kojih će on već biti odjavljen/nezaposlen.

...pa ako netko zna odgovor...hvala
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:31   #784
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Porodiljni dopust mi ističe početkom 12.mj.Inače sam stalno zaposlena. Muž nije stalno zaposlen,ali u to vrijeme će vjerojatno biti prijavljen.
Ako bi htjela uzeti bolovanje za dijete nakon isteka porodiljnog,koliko vidim,trebam potpisati neku izjavu da je on zaposlen,što će tada vjerojatno biti. Zanima svako koliko se ta izJAVA ponovo potpisuje,odnosno mora dokazati da je on zaposlen.
Ja bi bila na bolvanju cca 3 tj., tijekom kojih će on već biti odjavljen/nezaposlen.

...pa ako netko zna odgovor...hvala
u trenutku kada otvaras bolovanje
i moras svaku promijenu javiti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 21:01   #785
Mene je svaki put pitala i svaki put sam potpisivala. Ako se bolovanje potrefilo 2x u mjesec dana, oba puta sam potpisivala.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 00:12   #786
Puno hvala
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:25   #787
Mene pedica nije uopce pitala jel mi muz radi kad sam prije 2tj bila na bolovanju za malca
Zadnji put prije toga sam bila na bolovanju za njega prije god dana,ne sjecam se vise jel tad sto potpisivao
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:37   #788
ne pita te pedica nego lom, on ti otvara bolovanje na osnovu pedicine preporuke
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:06   #789
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Mene je svaki put pitala i svaki put sam potpisivala. Ako se bolovanje potrefilo 2x u mjesec dana, oba puta sam potpisivala.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Tak je i kod nas
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:10   #790
Niti me ona ništa pitala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 10:46   #791
umanjenje place

kakav je zakon sada, za koliko se umanjuje placa u postocima?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 13:56   #792
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
kakav je zakon sada, za koliko se umanjuje placa u postocima?
Za dijete do 3.g. imaš 100% od osnovice (koja je oko 4.000 kn, dakle plaća manja od toga se ne umanjuje, plaća veća od toga se smanji na tu razinu), a za dijete 3+ se dobije 70% od osnovice
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:03   #793
Imam pitanje vezano uz otvaranje bolovanja zbog djeteta.

Moja djevojčica je bolesna i sutra ujutro je vodim pedijatru, i tražit ću da mi da potvrdu za otvaranje bolovanja zbog njene bolesti.

E sad, znam da bih po proceduri trebala otići svojoj doktorici opće prakse s tom potvrdom od pedijatra da onda ona otvori bolovanje meni.

Ali meni je to užasno nezgodno jer je moja doktorica na skroz drugom kraju grada, dijete mi nema tko pričuvati i nezgodno mi je vući bolesno dijete preko cijelog grada pa ga još držati sa mnom pitaj boga koliko u čekaonici...

Pa me zanima: mogu li samo nazvati svoju doktoricu telefonski i zamoliti je da mi otvori bolovanje pa onda samo kad dijete ozdravi i kad se ja vraćam na posao pokupiti od nje doznaku (na temelju potvrde pedijatra da je dijete zdravo)? Ili mogu li barem muža poslati k njoj po potvrdu o bolovanju dan, dva kasnije?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 15:36   #794
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano uz otvaranje bolovanja zbog djeteta.

Moja djevojčica je bolesna i sutra ujutro je vodim pedijatru, i tražit ću da mi da potvrdu za otvaranje bolovanja zbog njene bolesti.

E sad, znam da bih po proceduri trebala otići svojoj doktorici opće prakse s tom potvrdom od pedijatra da onda ona otvori bolovanje meni.

Ali meni je to užasno nezgodno jer je moja doktorica na skroz drugom kraju grada, dijete mi nema tko pričuvati i nezgodno mi je vući bolesno dijete preko cijelog grada pa ga još držati sa mnom pitaj boga koliko u čekaonici...

Pa me zanima: mogu li samo nazvati svoju doktoricu telefonski i zamoliti je da mi otvori bolovanje pa onda samo kad dijete ozdravi i kad se ja vraćam na posao pokupiti od nje doznaku (na temelju potvrde pedijatra da je dijete zdravo)? Ili mogu li barem muža poslati k njoj po potvrdu o bolovanju dan, dva kasnije?

muz ti moze odnjet, moze i doznake pokupit

ja svoju mogu nazvat, al mi imamo takav odnos pa je to ok
i meni je cesto mama kupila doznake, jer blizu zivi (isto doktorica na drugom kraju grada)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:29   #795
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
muz ti moze odnjet, moze i doznake pokupit

ja svoju mogu nazvat, al mi imamo takav odnos pa je to ok
i meni je cesto mama kupila doznake, jer blizu zivi (isto doktorica na drugom kraju grada)
Odlično. Onda ću probati nazvati,a ako ne bude išlo tako, poslat ću muža.

Hvala na odgovoru!
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:37   #796
I vidi na poslu da li njima treba odmah papir da si na bolovanju ili ne

Ja imam srecu pa su mi i pedijatrica i doktorica po tom pitanju super - samo nazovem da smo ostali doma, kad je gotovo samo skupim sve papire i odnesem tek tad na posao
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:48   #797
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
I vidi na poslu da li njima treba odmah papir da si na bolovanju ili ne

Ja imam srecu pa su mi i pedijatrica i doktorica po tom pitanju super - samo nazovem da smo ostali doma, kad je gotovo samo skupim sve papire i odnesem tek tad na posao

Pa... malo mi se stvar zakomplicirala.

Dijete mora biti doma cijeli ovaj tjedan, a ovisno o nalazima koje će dobiti iz bakteriološkog laba moguće je da će morati ostati doma i sljedeći tjedan, to ćemo znati u petak popodne.

Ja sam jučer otvorila bolovanje putem telefona i javila sam u firmu da me nema.

Sutra bi mi trebala doći svekrva čuvati dijete i čuvala bi ga do kraja tjedna, a ja bih se vratila na posao.

I sad, zovem svoju doktoricu i velim 'sutra ujutro ću Vam doći po doznaku', a ona me pita: 'A je li Vam pedijatar na onu potvrdu koju Vam je dao napisao da Vam s današnjim datumom završava bolovanje?'
Ja velim: 'Nije, ostavio je datum otvoren.'
Ona: 'Ja Vam onda ne mogu zaključiti bolovanje.'
Okeeeeej. Nazovem pedijatra i to mu velim. A on meni na to: 'Ali ja Vam ne mogu zaključiti bolovanje jer je dijete još bolesno.'

I sad ja moram sutra ustati s kokošima da bih otišla prvo pedijatru i nekako mu utuvila u glavu da će dijete i dalje biti doma, ali da će ga čuvati baka i da mi da tu vražju potvrdu na temelju koje mi moja doktorica može zaključiti bolovanje.

Birokratska zavrzlama će biti još bolja ako budem u ponedjeljak morala otvarati još jedno bolovanje.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:54   #798
Ma kak ti ne može zaključiti bolovanje? Što on zna jel ima netko drugi čuvati dijete? Meni je normalno pedica dan nakon otvaranja zatvorila bolovanje, komentirala je nešto "pa kud već", na što sam ja rekla da smo se snašli (muž je imao go)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 18:57   #799
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ma kak ti ne može zaključiti bolovanje? Što on zna jel ima netko drugi čuvati dijete? Meni je normalno pedica dan nakon otvaranja zatvorila bolovanje, komentirala je nešto "pa kud već", na što sam ja rekla da smo se snašli (muž je imao go)
Pa znam... glupo je do zla boga, slažem se s tobom.
Valjda lik misli da nitko osim mame ne može čuvati dijete.
Dođe mi da sama na taj papir koji mi je dao dopišem današnji datum ali ne bih poslije htjela imati s**nja.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:03   #800
Pa jesi rekla da će netko drugi čuvati dijete? I svejedno nije htio?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.