Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 00:03   #41
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Jedino je posve neshvatljiva vječna gužva u MaxiKonzumu na Knežiji. To mi je misterij samo takav. Uđeš i bar 10-15 min. si zarobljen radi sporih kasa...
Nema ti tu velikog misterija. Ovi na kasi su spori ko vrag ili ih nema (prave se da slažu police). Al nema veze, "nazovite naš besplatni telefon ukoliko je red iza žute crte". Ima jedna teta na kasi..ne znam joj ime. Oprosti mi bože na ovom šta ću reć, al kao da je retardirana. Mrzim kad me ona dopadne.
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:51   #42
Jedan poznanik spominje da bi prodavao stan na Knežiji. Riječ je o starijoj osobi koja je stan dobila u nasljedstvo i nije živjela u Zg. Stan ima 64 m2, ali neke druge detalje još nisam saznao jer još nisam razgovarao s njim. Mene zanima zašto on spominje cjenu od 1300 m2 za stan o 64m2 u starijoj zgradi. Naravno, stan treba adaptaciju, ali što bi još to trebalo biti da stan bude tako jeftin?
Papiri su navodno čisti, nema otkupa.
Zna li netko koja je prosječna cijena m2 i koja je najniža? Uskoro ću navesti još detalja, čim saznam.
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:03   #43
Dakle stan je na Knežiji, sedmi kat od osam, zgrada je iz 1970. godine. Stan je za adaptaciju. Cijena 1300 eura m2. Nema otkupa, vlasništvo 1/1.
Zanima me što Vi mislite o ovoj ponudi. Da li je ovo ispod cijene?
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 12:01   #44
Cijena čak nije fixna, mogla bi ići i 300 eura dolje za gotovinu! Znači 64 000 eura za 64 m2.
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 16:59   #45
Mislim da nije ispod cijene pogotovo ako nikad nista nije adaptirano, dakle treba uloziti jos 300-400 e po kvadratu za kompletno renoviranje, no opet ostatak instalacija u cijeloj zgradi je star
Te stare zgrade su u prilicno losem stanju, spominjani su tu problemi sa zoharima i tak
Osobno nikad ne bih kupila takav stan cak ni da je niza cijena
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:57   #46
E dobro, jer me zanima i drugo mišljenje.
Meni se sad ovih 1000 eura po m2 čini jako jeftino s obzirom na ovakve oglase:


Zagreb, Trešnjevka-jug, Knežija Omiška

Površina: 64,67 m²
Cijena: 809.640,79 kn/ 106.705,50 €
Kat: peti/8
Godina izgradnje: 1967
http://www.gohome.hr/RedirectToReal....YWphIDY1bTIifQ


Knežija, 3-soban stan 65 m2,
7/8 kat, orijentacija S-J, lođa,
podrum, parking, 105.000€

http://www.gohome.hr/RedirectToReal....YWphIDY1bTIifQ

Knežija
Dvoiposoban stan na šestom katu zgrade sa liftom
Površina: 64,76 m2
Godina izgradnje: 1965.
Ukupna cijena: 113.000 € (~ 857.402 kn)
Cijena po m2 (€): 1.745

http://www.gohome.hr/RedirectToReal....GFqYSA2NW0yIn0

Zagreb (Knežija)

Stambena površina: 65.00
Godina izgradnje: 1971
cijena: 738.164 kn
približno: 97.770 EUR

http://www.gohome.hr/RedirectToReal....RhamEgNjVtMiJ9

I tako dalje, još je puno oglasa, pa ako ih usporedimo s cijenom traženom za ovaj stan koji spominjem, onda je ova cijena od 1000e/m2 niska. Ali ako stan ima žohare,a instalacije nisu u dobromstanju, onda bi cijena trebala biti realna?
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:10   #47
A gle, ne kazem ja mozda ne moze ici i veca cijena i da necete prodati - probajte pa cete vidjet
Vjerovatno zbog kvarta drze cijenu
Ja zivim u kvartu i znam kakve su zgrade i meni ne bi bile opcija, nekome drugome mozda bi
A i ovi oglasi ti stoje tko zna otkad

Za usporedbu - frendovi su nedavno kupili stan na Srednjacima 85 m2 plus 15 m2 terase za 160.000 e u zgradi staroj 10 gid i nis ne treba renovirati osim kupaone
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 12:32   #48
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A gle, ne kazem ja mozda ne moze ici i veca cijena i da necete prodati - probajte pa cete vidjet
Vjerovatno zbog kvarta drze cijenu
Ja zivim u kvartu i znam kakve su zgrade i meni ne bi bile opcija, nekome drugome mozda bi
A i ovi oglasi ti stoje tko zna otkad

Za usporedbu - frendovi su nedavno kupili stan na Srednjacima 85 m2 plus 15 m2 terase za 160.000 e u zgradi staroj 10 gid i nis ne treba renovirati osim kupaone

Ok, hvala puno na odgovoru. Mislim da će cijena na kraju biti minimalno 85 000 eura (nakon kupnje, renoviranja), a izgubit ću dosta vremena i živaca na renoviranje, pa možda kupnja ovog stana i nije najsretnije rješenje.
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:21   #49
Quote:
propast66 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala puno na odgovoru. Mislim da će cijena na kraju biti minimalno 85 000 eura (nakon kupnje, renoviranja), a izgubit ću dosta vremena i živaca na renoviranje, pa možda kupnja ovog stana i nije najsretnije rješenje.
ne znam.. knežija kao kvart je odlična.. al su zgrade koma! doduše..ova u kojoj sam trenutno je iz 2004 pa je super. živila sam prije u bićanićevoj i to su stvarno užasne zgrade. i imaju problem sa žoharima.. najviše zato šta su to one zgrade koje su prije imale odvod za smeće unutar zgrade.
doduše..stan u kojem sam živila je bio tutto-completo renoviran.. i stvarno ugodan za življenje! međutim..koliko god mi pazili (svi odvodi za ventilaciju, napu, kanalizaciju su bili zabritvani+sifoni s mržicama, kupljenje mrvica), opet bi se žoharčić, dva provukli! užasno me to frustriralo jer sam imala osjećaj da sam rob tog stana. onaj osjećaj kad si vani, a razmišljaš jesi pokupio mrvice sa stola

tako da...definitivno ne bi kupila stan u zgradi di ima žohara.

iako..starije zgrade imaju prednosti šta su jako kvalitetno napravljene, s onim debelim zidovima, izolacija odlična.

kupit stan po 65 000 eura i uložit 20 000 eura u njega u adaptaciju..i nije puno...al ovisi kakva je zgrada
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:36   #50
cekaj, ako sam dobro shvatila, ti stan ne bi kupio jer je prejeftin

po meni je to jedina realna cijena, za tu lokaciju i takav stan. ovi ostali su preskupi

ok, ne svida mi se lokacija generalno pa mozda nisam objektivna, al ipak...i u ove skuplje ces morati ulagati, nisu ti to renovirani stanovi ko iz casopisa
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:43   #51
Quote:
Clea kaže: Pogledaj post
cekaj, ako sam dobro shvatila, ti stan ne bi kupio jer je prejeftin
ne..nego čovjek razmišlja jel se isplati kupit tako jeftin stan u kojeg mora još 20k eura uložit u adaptaciju..a zgrada je generalno loša
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:56   #52
da, al je ista kao i kod ovih gore po visoj cijeni. i njihova adaptacija sigurno nije kostala 20 tisuca eura.
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:36   #53
Hvala puno na odgovorima. Mislim da unatoč tome što je riječ o odličnom kvartu ipak nema smisla kupovti nešto s čim ću uvijek imati problema. I nakon skupe adaptacije, ipak imam stan star preko 40-god. a vjerovatno su i troškovi pričuve veliki.
propast66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:46   #54
osim toga koja to adaptacija dođe 20000 eura
cijena je dobra. i sigurno ne treba 20000 eura adaptacije.....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 22:28   #55
Zanima dali ima netko tko zivi u novim zgradama na zavrsetku Knezije? Dali smeta pruga na uzvisenom nasipu i kako utjece na zivot tamo? Mislim da je to Nova cesta i slicne bliske ulice...
Ozbiljno razmisljam da se preselim na Kneziju ali me to sputava...
Kruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 23:50   #56
Quote:
Kruzer kaže: Pogledaj post
Zanima dali ima netko tko zivi u novim zgradama na zavrsetku Knezije? Dali smeta pruga na uzvisenom nasipu i kako utjece na zivot tamo? Mislim da je to Nova cesta i slicne bliske ulice...
Ozbiljno razmisljam da se preselim na Kneziju ali me to sputava...
Uz prugu će uskoro proći Šarengradska ulica (po planovima po njoj se već vozi) tako da ti je buka zagarantirana.

živio sam 2 god na knežiji i 3 na srednjacima, kvartovi su za svaku pohvalu.
na srednjacima je bilo poprilično žohara, a na knežiji nešto manje, al ja nisam tolko osjetljiv na to. veći problem mogu biti debilni susjedi (a protiv njih ne pomaže dezinsekcija)
na knežiji ima i diona, nije velik izbor kao konzum, al ne dobiješ sijede dok si u redu.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 01:37   #57
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Uz prugu će uskoro proći Šarengradska ulica (po planovima po njoj se već vozi) tako da ti je buka zagarantirana.

živio sam 2 god na knežiji i 3 na srednjacima, kvartovi su za svaku pohvalu.
na srednjacima je bilo poprilično žohara, a na knežiji nešto manje, al ja nisam tolko osjetljiv na to. veći problem mogu biti debilni susjedi (a protiv njih ne pomaže dezinsekcija)
na knežiji ima i diona, nije velik izbor kao konzum, al ne dobiješ sijede dok si u redu.
ja sam prije živila u zgradi di su bili žohari (knežija)... svaka ti čast, al je ne mogu zamislit da je nekom život s žoharima "neosjetljiv". meni je to pregadljivo i to ne zato šta sam neka cici-mici, već zato šta nije higijenski da mi po kuhinji (i bilo gdje) trčkara leglo smrdljivih jajašaca koji, ako se mene pita, prenose i kugu! :P

a uostalom..nisam želila plaćat 300 eura za tako nešto i sad sam godinu i po dana u divnoj novijoj zgradi koja ne pozna pojam žohari (isto knežija, dakle..postoje nezagađene zgrade :P)

šta se tiče tvoje konstatacije o susjedima. mislim da je to relativno. ja recimo ne znam ko živi vrata nasuprot mene. u jednu ruku to je jako žalosno jer sam ja iz dalmacije i nisam navikla da ne znam ko su mi susjedi...a u drugu ruku: evala mir i tišina dakle...debilnih susjeda ima svugdje, al isto tako ima i divnih

knežija u srcu
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 10:33   #58
Quote:
Kruzer kaže: Pogledaj post
Zanima dali ima netko tko zivi u novim zgradama na zavrsetku Knezije? Dali smeta pruga na uzvisenom nasipu i kako utjece na zivot tamo? Mislim da je to Nova cesta i slicne bliske ulice...
Ozbiljno razmisljam da se preselim na Kneziju ali me to sputava...
Ja zivim u novoj zgradi uz prugu i buka vlakova je zanemariva. Vise ih uopce ne cujem. Cak mi je nekako i simpaticno vidjeti vlak.

Ono sto meni kida zivce je Ayerton Senna (ili kako mu se ime vec pise) autodrom. najper: To je iritantna buka nevjerojatnih razmjera i ne znam odakle im uopce pravo da svoj debilni hobi upraznjavaju usred grada. A jos vikendom kad imaju natjecanja... Ponekad i medjunarodna... Pa onda na buku autica dodaj jos i megafon. I tako cijeeeeeli dan...

Zohara nemam u zgradi kao ni ostalih nezeljenih sustanara. Iskreno, dok nisam otvorila ovu temu nisam ni znala da je Knezija poznata po zoharima.

Kvart kao kvart je savrsen. Jos da autodrom nestane odavde...
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:15   #59
Po zoharima su poznate stare zgrade
Mi smo isto u zohar-free zgradi, to ne bi trpila ni jedan dan

Cofee suseda
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:58   #60
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ono sto meni kida zivce je Ayerton Senna (ili kako mu se ime vec pise) autodrom. To je iritantna buka nevjerojatnih razmjera i ne znam odakle im uopce pravo da svoj debilni hobi upraznjavaju usred grada. A jos vikendom kad imaju natjecanja... Ponekad i medjunarodna...
Jos da autodrom nestane odavde...
Daaaaa, ja sam prije stanovala u onim neboderima u Veslačkoj i svakog vikenda bi nas izludila buka od tih formula.. e kao da ti netko po mozgu ruje, probude me u nedjeljno jutro.. i tak, svaki vikend kuham ručak i slušam kako se vrte u krug bzzzzzz.... Mogu si misliti kakva je ta buka kad si dolje u zgradi koja je baš blizu autodroma..

Inače sam trenutno isto podstanar u žohar-free novogradnji na Knežiji i tražim već dugo vremena nešto za kupiti, zaobilazim starogradnju u širokom luku.. To su sve zgrade stare po 40 godina, a traže nebulozne novce za njih.. ma može to biti vrhunske kvalitete zgrada, ali dok ja to otplatim, boreći se još sa žohraima, bit će staro 70 godina

A novogradnja - cijene su isto previsoke.. Jel ima tko konkretan svježiji primjer realizirane cijene za novogradnju na Knežiji? Ekipa traži za potkrovlja bez ikakvog balkona ili prizemlja bez danje svjetlosti i slične nebuloze po 1800-1900€
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.