Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2010., 16:14   #281
Osim ako tih 1,5% BDP nisu Finski ili Švicarski.Onda se tu nakupi novca.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:06   #282
Talking Prljavo do kraja..

Vojna proizvodnja zna biti vrlo unosan biznis,stoga treba podrzati domace projekte makar oni bili "upitni",i povezati se sa nekim zemljama koje i nisu "ljubimci" zapada,kako to pametno rade Srbi..Svi smo mi ovdje zaljubljenici u vojsku i naoruzanje ali cinjenica je da nasa napacena drzava ne moze priustiti sve sto bi se pozeljelo...
HUNTER4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:50   #283
Quote:
HUNTER4 kaže: Pogledaj post
Vojna proizvodnja zna biti vrlo unosan biznis,stoga treba podrzati domace projekte makar oni bili "upitni",i povezati se sa nekim zemljama koje i nisu "ljubimci" zapada,kako to pametno rade Srbi..Svi smo mi ovdje zaljubljenici u vojsku i naoruzanje ali cinjenica je da nasa napacena drzava ne moze priustiti sve sto bi se pozeljelo...
Pa svaka vrsta proizvodnje zna biti unosn biznis, pogotovo ako se radi na temelju tržišnih načela, a ne na temelju "upitnih" projekata i suradnje s mrziteljima nečega.

Daleko od toga da ne bi volio da se mogu sa što više opreme koja je na meni pohvaliti kao što to mogu s HS-om, ali ako ćemo nešto proizvoditi onda to mora donosti novce (naravno ne samo onima koji beru provizije) i mora bit kvalitetno.

Stvarno bi volio znati što to srbi pametno rade. Osim streljiva baš se i nemaju čime pretjerano pohvaliti, a kokošarenje i svaštarenje kojim se razmeću baš i nije neki pretjerani uspjeh ni sreća za krajnjega korisnika (čitaj vojnika), ali ni za proračun i čistu ekonomsku računicu.

Dakle ako sada krenemo nabrajati sve započete projekte Hrvatske vojne industrije (koji su u dobroj mjeri financirani od proračuna, dakle prevedeno mužnja love od države) i one koji su u konačnici donjeli uspješan krajnji proizvod mislim da bi nam svima smrklo. Dakle osim HS, kacige (iako i tu ima još dostva stvari za doraditi), CSO (je uglavnom se otimaju za te naše konzerve iako svima prisjedne jebena čokolada, i plaća ga jedino MORH) i uniforme (samo još nitko nije rekao što sve ide u komplet koji vojnik (mislim na HV) MORA dužiti, te se mora priznati da ima još prostora za unapređenje iste) ja se nemogu sjetiti proizvoda koji vrijedi spomenuti kao "uspješnog".
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:16   #284
Krešo leteći u današnjem Jutarnjem opisuje stanje i dinamiku porizvodnje Patria,opreme komunikacijske,naoruzanja iste i poslovnih odnosa s francuskim Thalesom
Nešto i novcima za slijedeću godinu u ovom projektu i broju preuzetih oklopnjaka.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:35   #285
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Krešo leteći u današnjem Jutarnjem opisuje stanje i dinamiku porizvodnje Patria,opreme komunikacijske,naoruzanja iste i poslovnih odnosa s francuskim Thalesom
Nešto i novcima za slijedeću godinu u ovom projektu i broju preuzetih oklopnjaka.
O tome u članku nema ni N napisano o naoružanju osim zašto nije kupljen minobacački sustav sve se vrti oko telekomunikacijske opreme.
Naravno piše da nas je Thales oštro lobirao da se kupi njihov minobacački sustav,pa je politika (vlada) da se ne zamjeri Francuskoj odustala od kupnje minobacačkog sustava.
Eto odgovora zašto neče biti niti NEMO niti 2R2M Rifled.
Zbilja smo naivni.

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 05.10.2010. at 17:26.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:07   #286
A kako su odustali od potpisanog ugovora za proizvodnju 127 komunikacijskih stanica s Thalesom u PCE-u ?
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 16:54   #287
Pitanje, ako netko zna, bilo bi lijepo da kaže...(znam da pp5d6 zna, jednog sam ga drugdje pitao, ali nije niš reko)...

Koji se tip NAVOĐENE rakete proizvodio u Hrvatskoj? (bilo RH, bilo u vrijeme "yu")? Strela-2M? Maljutka? Možda rakete za Strelu-10?
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:06   #288
Strela-2M se proizvodila u Jugoslaviji. A u Hrvatskoj..
__________________
Čitam Nedjeljni komentar koji jasno kaže "tko ne misli ovako taj kleveće i laže", ljudi bez kalibra i bez ideje ufuravaju nam istine crno bijele, investicije su probile plafon troše se krediti, svuda mnogo paranoje svi su do grla u krizi, a mi bi htjeli da budemo centar svijeta... - Nedjeljni komentar, Azra (1982.)
Atomski Ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 20:38   #289
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
Pitanje, ako netko zna, bilo bi lijepo da kaže...(znam da pp5d6 zna, jednog sam ga drugdje pitao, ali nije niš reko)...

Koji se tip NAVOĐENE rakete proizvodio u Hrvatskoj? (bilo RH, bilo u vrijeme "yu")? Strela-2M? Maljutka? Možda rakete za Strelu-10?
Vođene rakete Maljutka i Strela 2 je proizvodila tvornica "Krušik" u Valjevu. Raketa Strela 10 se također trebala proizvoditi u toj tvornici međutim ne znam dali su Srbi uspjeli pokrenuti proizvodnju te rakete.
hajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:18   #290
E jebiga, 0% novih saznanja kao uvijek...

A čuo sam je Končar proizvodio neke dijelove...
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:35   #291
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
E jebiga, 0% novih saznanja kao uvijek...

A čuo sam je Končar proizvodio neke dijelove...
Evo što piše Matija Jurković u Hrvatskom Vojniku br. 32 od 26.02.1993 članak Strela 10M (SA-13 Gopher):
"Na tlu bivše Jugoslavije bio je u procesu usvajanja pokusne proizvodnje, te je početkom rata bio u ispitnoj uporabi samo manji broj vozila-lansera. Sustav je bio predviđen za ugradnju na oklopni transporter BVP-2 proizvođenog u Hadžićima uz ugradnju lansera u jednoj zagrebačkoj tvornici i proizvodnju raketa u tvornici "Krušik" u Valjevu."
Znači tvornica Končar je proizvodila lansere ali vjerovatno zbog ratnih zbivanja nije imenovana u tom članku. Eto nadam se da sam barem malo pomogao u prikuplanju novih saznanja!
hajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:48   #292
Quote:
Aurgelmir kaže: Pogledaj post
E jebiga, 0% novih saznanja kao uvijek...

.
A jesi me nasmijao kao nikad. Znači 100% piljevine
Mi smo mala siromašna neorganizirana zemlja koja ništa u principu ne proizvodi ili nije proizvodila tako da se ne uzbuđuješ.
Glede Strijele 2M koju je proizvodila SFRJ u Krušiku moraš znati da je JNA uvijek imala na bar 2 mjesta mogućnost proizvodnje da ljuti neprijatelj ne sazna, ili dokumentaciju za proizvodnju.
U Republici Hrvatskoj proizvodna oznaka tog sustava je bila Strijela 2M LU S-2 HV i proizvodio se u Rijeci, u poduzeću 3.Maj Tibo d.d.
Eto sad imaš 1% novih saznanja.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 22:33   #293
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
A jesi me nasmijao kao nikad. Znači 100% piljevine
Mi smo mala siromašna neorganizirana zemlja koja ništa u principu ne proizvodi ili nije proizvodila tako da se ne uzbuđuješ.
Glede Strijele 2M koju je proizvodila SFRJ u Krušiku moraš znati da je JNA uvijek imala na bar 2 mjesta mogućnost proizvodnje da ljuti neprijatelj ne sazna, ili dokumentaciju za proizvodnju.
U Republici Hrvatskoj proizvodna oznaka tog sustava je bila Strijela 2M LU S-2 HV i proizvodio se u Rijeci, u poduzeću 3.Maj Tibo d.d.
Eto sad imaš 1% novih saznanja.
Hvala pp5d6. Sada se barem neću morat raspitivat kod DROL ekipe "tko je ovaj pp5d6, garant ga svi znate, de jebo vas javite"



(mada, sve što ti znaš je mnogo...mda, i sam znaš kako je lako to proširiti)
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 23:16   #294
Ne znam smije li se uopće spominjati (znate kako je danas u Hrvatskoj-kaos je naš prijatelj),ali kad su komšije prije godinu dana izvezle Zastavine pištolje to je cijeli internet po svim forumima prenosio,daklem, smije li se uopće reći da je HS Produkt prodao svoje pištolje (prva pošiljka 10000 komada) Iraku kao novom tržištu i da je izvezao 1000 VHS u tri države ,pa i u Irak, radi testiranja.
Ako se ne smije - zanemarite ovaj upis.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 23:46   #295
Rista, znam te još s s forum.net.hr a evo i tu, i imam dojam da ti je problem pisati o stvarima, kao da su neka tajna...a nadam se da kontaš kako ljudi što više žele znati. Za početak, ja.

Ono jbt eno primjera, kad si mi svojevremeno stavio sliku raznesenog zapovjedništva 15. ličkog korpusa "SVK", skoro sam popizdio od sreće. Ma garant im je stradao koji general tamo, ako ne i cijeli stožer.
Znaš puno takvih super stvari, al nemaš se čega bojati, samo stavljaj što više slika, podataka, hoćemo atraktivno, hoćemo oborene zrakoplove, tenkove kojima je kupola naučila letjeti, pa za boga miloga hoću vidjeti doslovce što je HRZ napravilo srbima (što više slika uništenja tenkova, odašiljača, zapovjedništava i svega ostaloga)...pa ako nije vojna i/ili državna tajna, e jebiga, onda ne znam kako da te namolim.
__________________
Ništa.
Aurgelmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:27   #296
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ne znam smije li se uopće spominjati (znate kako je danas u Hrvatskoj-kaos je naš prijatelj),ali kad su komšije prije godinu dana izvezle Zastavine pištolje to je cijeli internet po svim forumima prenosio,daklem, smije li se uopće reći da je HS Produkt prodao svoje pištolje (prva pošiljka 10000 komada) Iraku kao novom tržištu i da je izvezao 1000 VHS u tri države ,pa i u Irak, radi testiranja.
Ako se ne smije - zanemarite ovaj upis.
pa naravno da je jer je to kao neki uspjeh (za njih i je)
a kod nas još uvjek to nije ništa
ak nije bilo na dnevniku il na naslovnici dnevnih novina onda ta vjest i nije vjest
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:10   #297
Kako nema, a navodni službeni pištolj za FBI i slični biseri
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:51   #298
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
smije li se uopće reći da je HS Produkt prodao svoje pištolje (prva pošiljka 10000 komada) Iraku kao novom tržištu
Objavljeno u novinama.
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
i da je izvezao 1000 VHS u tri države ,pa i u Irak, radi testiranja.Ako se ne smije - zanemarite ovaj upis.
Albanija, Makedonija i Irak?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 03:24   #299
http://www.youtube.com/watch?v=ra7-s4euxOc

sto stvarno se radi o VHS 2?
Analiyist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 10:19   #300
Quote:
Analiyist kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=ra7-s4euxOc

sto stvarno se radi o VHS 2?
Nekako čisto sumnjam, ali ovaj "VHS 2" mi se čini, čak i ovako računalno "nacrtan", par svjetlosnih godina ispred postojećeg.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.