Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 11:33   #81
Poruka za Guardian Angela :

Buduci da si mi vec puno puta ljubazno odgovorio i pomogao, obracam ti se jos jednom. Vidim da si ti u sve bolje upucen od bilo kojeg drzavnog ili nedrzavnog ureda, pa pretpostavljam da znas odgovor.

Dakle jos uvijek se radi o onoj kuci iz 1928. koju mi zelimo kupiti i etazirati u 3 stana. Pitanje je da li nam ovo sto sam navela utjece na to etaziranje. Odnosno, mozemo li etazirati, ako nema garaze?

Hvala ti puno.
Pozdrav (sori sto je ovako nadugacko)

Gledam u Odluci o izmjeni GUP-a da su sada uz 1 parkirno mjesto na čestici dodali formulaciju "u garaži".


tj. članak 70. kaže:
"rekonstrukcija, dogradnja, nadogradnja, gradnja zamjenskih građevina i interpolacija i na građevnim česticama manjim od 600 m2, uz uvjet da je najveći koeficijent iskoristivosti 1,0; najveći BRP poluugrađene građevine do 450 m2; najveća visina podrum, dvije etaže i potkrovlje; udaljenost građevine od međe susjedne građevne čestice je najmanje 3,0 m; najmanje 1PGM/1 stan uz obvezan smještaj vozila na građevnoj čestici; u rekonstrukciji i gradnji zamjenske građevine postojeća BRP, ki i visina veća od propisane može se zadržati, ali bez povećavanja;"

a izmjena:
U alineji 14., iza riječi: "građevne čestice je", riječ: "najmanje" zamjenjuje se riječima: "u pravilu", iza riječi: "3,0 m", stavlja se zarez i dodaju riječi: "iznimno manje, ali ne manje od 1 m; ako je postojeća građevina poluugrađena ili ugrađena i zamjenska građevina može biti kao postojeća;", a iza riječi: "građevnoj čestici" briše se točka sa zarezom i dodaju riječi: "u garaži; ostali parametri nisu propisani;".
misuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 00:10   #82
Quote:
misuma kaže:
Poruka za Guardian Angela :

Buduci da si mi vec puno puta ljubazno odgovorio i pomogao, obracam ti se jos jednom. Vidim da si ti u sve bolje upucen od bilo kojeg drzavnog ili nedrzavnog ureda, pa pretpostavljam da znas odgovor.

Dakle jos uvijek se radi o onoj kuci iz 1928. koju mi zelimo kupiti i etazirati u 3 stana. Pitanje je da li nam ovo sto sam navela utjece na to etaziranje. Odnosno, mozemo li etazirati, ako nema garaze?

Hvala ti puno.
Pozdrav (sori sto je ovako nadugacko)

Gledam u Odluci o izmjeni GUP-a da su sada uz 1 parkirno mjesto na čestici dodali formulaciju "u garaži".


tj. članak 70. kaže:
"rekonstrukcija, dogradnja, nadogradnja, gradnja zamjenskih građevina i interpolacija i na građevnim česticama manjim od 600 m2, uz uvjet da je najveći koeficijent iskoristivosti 1,0; najveći BRP poluugrađene građevine do 450 m2; najveća visina podrum, dvije etaže i potkrovlje; udaljenost građevine od međe susjedne građevne čestice je najmanje 3,0 m; najmanje 1PGM/1 stan uz obvezan smještaj vozila na građevnoj čestici; u rekonstrukciji i gradnji zamjenske građevine postojeća BRP, ki i visina veća od propisane može se zadržati, ali bez povećavanja;"

a izmjena:
U alineji 14., iza riječi: "građevne čestice je", riječ: "najmanje" zamjenjuje se riječima: "u pravilu", iza riječi: "3,0 m", stavlja se zarez i dodaju riječi: "iznimno manje, ali ne manje od 1 m; ako je postojeća građevina poluugrađena ili ugrađena i zamjenska građevina može biti kao postojeća;", a iza riječi: "građevnoj čestici" briše se točka sa zarezom i dodaju riječi: "u garaži; ostali parametri nisu propisani;".
Pazi, ti ne radiš izmjenu projekta, već etažiraš "postojeći" objekt. Nemoj gledati GUP, Prostorni i sl. Ovi planovi definiraju pravila pri izgradnji novih objekata, te rekonstrukciji postojećih. Ti ne radiš ni jedno ni drugo, već etažiraš "postojeći" objekt (etažiranjem se ne definiraju novi zahvati na objektu, već se prikazuje samo dioba vlasništva na objektu koji postoji zakav kakav je). Etažiranjem ne moraš zadovoljiti uvijete GUP-a ni Prostornog plana, jer je kuća izgrađena u vrijeme kad su vrijedili neki drugi zakoni i propisi, a prema zakonu je legalna po aerofotogrametrijskom snimku.

Stoga, da rezimiram: garaža nije bitna u cijeloj priči.

P.S. Sada sam tek vidio ovaj post, pa ako imaš konkretno pitanjce za mene, pravac PM. To odmah pogledam. Malo sam u gužvi s poslom posljednjih dana, stoga manje švrljam po forumu.

__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:42   #83
Exclamation Dali kupiti stan koji nije etažiran?

Pozdrav,

Našla sam savršen stan, novogradnja, trebalo bi biti useljivo 6/07. Zgrada je u stanju visoki rohbau. Investitor je neki privatnik, vec smo se par puta nasli. Stan bi kupovala kešom i on mi je spreman dati dosta velik popust ( oko 200 E po m2) ali zgrada još nije etažirana, tj. etažiranje je u tijeku.
Dobila sam na uvid građevisku, izvadak iz zk i sve je pogledao moj odvjetnik i kaže da je sve ok. Ali me savjetuje da nikako ne kupujem stan dok nije etažiran jer se ne mogu nikako osigurati da ga on neće prodati još nekome. Etažiranje bi trebalo bit gotovo krajem godine, ali ako to čekam vjerojatno ću izgubiti popust koji nije baš mali na 69 kvadrata.
Kaj sad? Da li je ta kupovina stvarno tako riskantna kao što kaže moj odvjetnik?
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:58   #84
Quote:
lolita_4U kaže:
Pozdrav,

Našla sam savršen stan, novogradnja, trebalo bi biti useljivo 6/07. Zgrada je u stanju visoki rohbau. Investitor je neki privatnik, vec smo se par puta nasli. Stan bi kupovala kešom i on mi je spreman dati dosta velik popust ( oko 200 E po m2) ali zgrada još nije etažirana, tj. etažiranje je u tijeku.
Dobila sam na uvid građevisku, izvadak iz zk i sve je pogledao moj odvjetnik i kaže da je sve ok. Ali me savjetuje da nikako ne kupujem stan dok nije etažiran jer se ne mogu nikako osigurati da ga on neće prodati još nekome. Etažiranje bi trebalo bit gotovo krajem godine, ali ako to čekam vjerojatno ću izgubiti popust koji nije baš mali na 69 kvadrata.
Kaj sad? Da li je ta kupovina stvarno tako riskantna kao što kaže moj odvjetnik?
Hm,neki privatnik ti nudi popust od 14000 EUR-a ako platiš 10.11. a ne krajem godine.Odvjetnik ti kaže nemoj ni u ludilu,a ti pitaš nas na forumu da li ipak?Ja bi se prije zapitao kupiti li uopće i kada bude etažirano.Što misliš ako do sada nije prodao stan po cijeni s 200 EUR-a popusta može li ga 20.12. prodati po punoj cijeni?
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:04   #85
Pa mislim da može. Stan su pogledali i građevinar i arhitekt i oba kažu da je super gradnja. Popust sam dobila jer se radi o kešu odjednom a ne kreditu. Naravno da će moj '' popust'' možda vrijediti i nakon etažiranja ali kaj ako mu uleti netko drugi. Odvjetnik mi je samo rekao da nisam u potpunosti pravno osigurana. Mene zanima da li je netko kupio stan koji nije etažiran i kako se to riješilo? Ja taj stan kupujem sigurno, samo još ne znam sada ili nakon
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:07   #86
Quote:
dajrakije kaže:
Hm,neki privatnik ti nudi popust od 14000 EUR-a ako platiš 10.11. a ne krajem godine.Odvjetnik ti kaže nemoj ni u ludilu,a ti pitaš nas na forumu da li ipak?
sve potpisujem. a što si onda išla odvjetniku? bez uvrede.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:16   #87
Quote:
lolita_4U kaže:
Pa mislim da može. Stan su pogledali i građevinar i arhitekt i oba kažu da je super gradnja. Popust sam dobila jer se radi o kešu odjednom a ne kreditu. Naravno da će moj '' popust'' možda vrijediti i nakon etažiranja ali kaj ako mu uleti netko drugi. Odvjetnik mi je samo rekao da nisam u potpunosti pravno osigurana. Mene zanima da li je netko kupio stan koji nije etažiran i kako se to riješilo? Ja taj stan kupujem sigurno, samo još ne znam sada ili nakon
Gledaj neki su kupili neetažirano i dobro prošli,neki su ostali bez cijele ušteđevine.Slušaj odvjetnika,a ako hoćeš neko međurješenje potpišite predugovor po cijeni s popustom daj kaparu a ostatak nakon provedenog etažiranja.Siguran sam da bi neki privatnik pristao a ako neće onda bježi od njega.
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:18   #88
Odvjetnik mi je prijatelj i tražila sam ga savjet, on ne vodi prodaju stana. Rekao mi je da takvom kupnjom preuzimam određeni rizik ali da puno ljudi kupuje neetažirane stanove?? Ne kužim zakaj bi onda itko kupio neetažirani stan?
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:22   #89
Dajrakije tako ću nešto i napraviti. Hvala
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 17:28   #90
Rizik uvijek postoji, a što je njemu u glavi, to nikad ne znaš. Kupnja neetažiranog stana samo po sebi nije problem. Napišeš ugovor u kojem se jasno naznači o kojem se stanu radi prema projektnoj dokumentaciji, približna kvadratura, cijena, ovjeriš kod bilježnika... Stvar bi trebala biti OK. Pretpostavljam da je njemu problem u novcima, možda mu fali za završetak izgradnje, pa si zato dobila popust.

Da, i stan ne isplatiš odmah. Daj mu 50%, navedi sve u ugovoru.

Provjeri njegovu reputaciju. Onaj tko želi ostati u poslu izgradnje ne može si dozvoliti muljanje s dvostrukom prodajom, povlačenje po sudovima i sl.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:23   #91
Taj stan možda nikadaneće biti etažiran. Može biti nekoliko razloga za to.
Jedan od njih je recimo da nema dovoljno parkirališnih mjesta. Ima ih još dovoljno glupih da su gotovo nevjerovatni.
A neetažirani stan tj. 2/17 nečega nečeš nikada moći prodati.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 22:23   #92
gledaj od privatnika ne bi nikada uzimao stan, tako da je s njima riskantno. ali ako uzimaš od već potvrđene tvrtke, to je ok. može ti odvjetnik reć šta želi, ali mnogi su tako keširali svoje stanove (prije etažiranja). barem je tako vrijedilo prošlih godina dok je potražnja bila ogromna - onaj sa kešom je u prednosti, i zato je logično da investitori traže keš prije etažiranja (koje stupa na snagu pri završetku gradnje). čista logika ponude i potražnje. nije u redu s pravne strane (jer nisi sasvim osigurana, iako ti je ugovor "osigurač"), ali možeš zakopat glavu u pijesak i čekat da cijene odu još gore (što se i desilo). sutra će možda padati, ali to nitko ne može reć sa sigurnoću.

bio je članak u novinama nedavno baš na tu temu, čini mi se jutarnji. čuvaj se stanova u potkrovlju, jer znaju biti nelegalno dograđivani (znači mimo onoga što stoji u građevinskoj) ,radi ekstra profita jasno, i stanova u prizemlju. naravno. ako imaš parkirno mjesto i to stoji u ugovoru ne vidim razlog zašto ti stan ne bi bio etažiran. ne slušaj sveznalice kao dajrakije koji ti je rekao jednu notornu besmislicu. savjetuje te da platiš kaparu (pa pri kraju priče 90%), a ovaj te traži keš. jako pametno (naravno osim ako ne želiš platit stan skuplje cijelih 14 000 eura, a zašto bi?) .
dodge-viper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:02   #93
Quote:
dodge-viper kaže:
gledaj od privatnika ne bi nikada uzimao stan, tako da je s njima riskantno. ali ako uzimaš od već potvrđene tvrtke, to je ok. može ti odvjetnik reć šta želi, ali mnogi su tako keširali svoje stanove (prije etažiranja). barem je tako vrijedilo prošlih godina dok je potražnja bila ogromna - onaj sa kešom je u prednosti, i zato je logično da investitori traže keš prije etažiranja (koje stupa na snagu pri završetku gradnje). čista logika ponude i potražnje. nije u redu s pravne strane (jer nisi sasvim osigurana, iako ti je ugovor "osigurač"), ali možeš zakopat glavu u pijesak i čekat da cijene odu još gore (što se i desilo). sutra će možda padati, ali to nitko ne može reć sa sigurnoću.

bio je članak u novinama nedavno baš na tu temu, čini mi se jutarnji. čuvaj se stanova u potkrovlju, jer znaju biti nelegalno dograđivani (znači mimo onoga što stoji u građevinskoj) ,radi ekstra profita jasno, i stanova u prizemlju. naravno. ako imaš parkirno mjesto i to stoji u ugovoru ne vidim razlog zašto ti stan ne bi bio etažiran. ne slušaj sveznalice kao dajrakije koji ti je rekao jednu notornu besmislicu. savjetuje te da platiš kaparu (pa pri kraju priče 90%), a ovaj te traži keš. jako pametno (naravno osim ako ne želiš platit stan skuplje cijelih 14 000 eura, a zašto bi?) .
očito da nekima treba crtati pa ću objasniti svoju misao po koracima da i ti možeš shvatiti:
1.100 i kusur tisuća EUR-a se nedaje na lijepu riječ niti na ugovor u kojem nije točno definirano što tim novcem zapravo kupuješ.To što si ti keširao stan u projektu bez građevinske dozvole ne znači da to i drugi trebaju raditi.Pa ljudi dajte se više opametite-kad kupuješ rabljeni mobitel od 500 kn tražiš original račun i garanciju,kad kupuješ auto star 10 godina za 2000 EUR-a provjeravaš tko je sve bio vlasnik prije,kad je mjenjano ulje,jel netko zaljepio žvaku za sic a kad kupuješ stan od milju kuna onda je ok što nemaš sve dozvole,vlasničke izvatke itd...
2.lolita kaže da će etažiranje biti završeno krajem godine,a danas je 09.11.Ako prodavatelj danas ne pristane na opciju da primi kaparu a ostatak za 40-tak dana po toj famoznoj cijeni s popustom od 200E/m2 onda nešto definitivno ne štima.Svatko tko ima sposobnost logičnog zaključivanja treba se upitati zašto on želi izgubiti 14000 EUR-a da bi primio novce 40 dana ranije.
mogućnost a) očajnički treba keš jer ne može završiti zgradu-znači ne kupuj jer je upitno kada i da li će zgrada biti gotova,na čemu će se sve uštediti nauštrb kvalitete
b)laže da će etažiranje biti gotovo do kraja godine,možda neće nikad-ne kupuj mulja,vara,krade
c)zgrada je ok,papiri uredni,čovjek samo hoće prodati stan-u tom slučaju sigurno će pristati i na opciju s kaparom i isplatom za 40 dana po toj nazovi povoljnijoj cijeni

a tvoja rečenica da može odvjetnik reći što želi,mnogi su tako keširali prije etažiranja samo dokazuje zašto ima ljudi koji 15 godina nakon što keširali danas nemaju krov nad glavom i na Markovom trgu traže pravdu i pravnu državu,zašto čovjek kuka na forumu jer je kupio sfušani stan od tatinog frenda,zašto ovom drugom ruše kuću jer eto mnogi su isto tako gradili,itd.
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:20   #94
Dajrakije ma ti si potpuno u pravu i kužim kaj mi želiš reći. Ali postoji opcija i da sve bude ok i ja sam onda spušila te pare koje sam mogla uložiti u uređenje stana.
E sad zakaj on neće čekati? Njemu ne treba novac za završetak gradnje, on bi najradije prodao sve ključ u ruke uz fiksnu cijenu. Stanovi su na super lokaciji, stan koji ja gledam je najpoželjniji u zgradi a i riječ je o samo osam stanova. On je meni ponudio cijenu X, ja sam rekla dam vam Y u kešu, on se malo nećkao i na kraju pristao. I više ne namjerava prodavat prije završetka gradnje. Valjda nije mogao odolit kešu. Ali kako gradnja teče, on polako podiže cijenu kvadrata i njemu se ne isplati mene previše čekati a zainteresiranih ima puno. Dao bi on meni i kasnije neki popust za keš ali ne toliki.
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:50   #95
Što se tiče višestruke prodaje istog stana: u socijalizmu su se gradile zgrade koje ni do dana današnjeg nisu etažirane, a stanovi su upisani u zemljišne knjige i uredno se prodaju (kupila sam jedan takav). Radi se o drugačijem upisu u gruntovnicu, ulaganjem ugovora u zbirku položenih ugovora (jer za te zgrade postoje građevinske dozvole, a prvi vlasnici imaju ugovor o kupnji od građevinske firme). Važno je samo navesti što više detalja o stanu u ugovor, tipa, stan br.x na y katu u zgradi izgrađenoj na čestici blabla, u ulici Pere Perića 1, površine z kvadrata, koji se u naravi sastoji od n soba, kuhinje, kupaonice, hodnika i čega sve već... tako da se nedvojbeno zna na koji se stan ugovor odnosi. Etažiranje samo po sebi nije toliko bitno za stan u zgradi, koliko za dijelove zgrade/zemljišta koji mu pripadaju (zajednički prostori, šupe, tavanski prostor, eventualni poslovni prostor koji pripada zgradi i nije pojedinačno vlasništvo, parkiralište...). Kad se radi o prodaji stana u obiteljskoj kući, etažiranje je uvjet bez kojeg nitko pametan ne bi kupio stan jer se postavlja pitanje npr. korištenja dvorišta, prilaza, potkrovlja..., ali za zgradu su neke stvari same po sebi definirane (zna se da je tvoj stan samo tvoj, a npr. stubište zajednički prostor).
U cijeloj priči je prilično važno (ako ne i najvažnije) tko je prodavatelj - neki anonimni bezveznjak ili provjerena firma. S druge strane, dobro sastavljen ugovor ti je kakvo-takvo osiguranje (pitaj frenda odvjetnika možeš li se upisati u gruntovnicu prije Nove godine, dakle dok još ne traže uporabnu dozvolu, temeljem kupoprodajnog ugovora na ovu foru koju sam spomenula, a zgrada se može i poslije etažirati).
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:51   #96
Ponovo ti savjetujem da provjeriš što je prije radio. To ti je pokazatelj daljnjih postupaka. Ako je tip sumnjiv, otkantaj ga i gotovo.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:00   #97
Quote:
dodge-viper kaže:
gledaj od privatnika ne bi nikada uzimao stan...
Svašta, zar država još gradi stanove osim onih socijalnih???

Takva kupovina je uobičajena. Jedino bitno ti je da taj iza sebe već ima još koju dovršenu zgradu. To se može saznati ako se malo raspitaš. U opasnosti si jedino građevinar bankrotira prije dovršetka, ali za to možeš sama napraviti procjenu, čak i tražiti neke podatke o toj firmi od ZAP-a.

Ako daš kaparu i poslje cache, popust ti vjerojatno ispada iz igre. Stvar i je u tome da je jeftinije dok nema vlasničkog lista. Ali probaj.

Dajrakije zašto spominješ da je bez dozvole?
Rekla je da ima uvid u dozvole i ako je sve prema dozvoli nema razloga da ne etažira zgradu.

Da kojim slučajem kupuješ u Solinu, znao bi točno o kojoj zgradi se radi, jer imam identičan slučaj iza sebe
Ima ih i šta ne žele prodati stan dok nije sve gotovo, jer zna biti razlika u 0.2 kvadratnih metara tokom izvođenja radova i da ga neki od kupaca tuži zbog toga.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:14   #98
Da, dala sam na uvid frendu građevinsku i izvadak iz z.k. i sve je ok. Ta firma prvi put gradi, bave se inače nečim drugim i kolko sam mogla provjeriti, s njima je sve uredu. Ne znam kako da ih još provjerim, Ibiza kakve podatke mogu dobiti u ZAP-u?
Tip mi nije sumnjiv, ali me je opet strah. Da me zajebe ubila bi se.
A kaj se tiče polaganja ugovora u gruntovnicu, to nije moguće dok zgrada nije etažirana. Znači da u nekom najgorem slučaju tip proda još nekome stan, onaj koji je prvi u gruntovnici ima pravnu prednost. Tako mi je frend objasnio. Ono, ko prvi njegovo.
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:22   #99
Quote:
Tiger Lilly kaže:
Što se tiče višestruke prodaje istog stana: u socijalizmu su se gradile zgrade koje ni do dana današnjeg nisu etažirane, a stanovi su upisani u zemljišne knjige i uredno se prodaju (kupila sam jedan takav). Radi se o drugačijem upisu u gruntovnicu, ulaganjem ugovora u zbirku položenih ugovora (jer za te zgrade postoje građevinske dozvole, a prvi vlasnici imaju ugovor o kupnji od građevinske firme). Važno je samo navesti što više detalja o stanu u ugovor, tipa, stan br.x na y katu u zgradi izgrađenoj na čestici blabla, u ulici Pere Perića 1, površine z kvadrata, koji se u naravi sastoji od n soba, kuhinje, kupaonice, hodnika i čega sve već... tako da se nedvojbeno zna na koji se stan ugovor odnosi. Etažiranje samo po sebi nije toliko bitno za stan u zgradi, koliko za dijelove zgrade/zemljišta koji mu pripadaju (zajednički prostori, šupe, tavanski prostor, eventualni poslovni prostor koji pripada zgradi i nije pojedinačno vlasništvo, parkiralište...). Kad se radi o prodaji stana u obiteljskoj kući, etažiranje je uvjet bez kojeg nitko pametan ne bi kupio stan jer se postavlja pitanje npr. korištenja dvorišta, prilaza, potkrovlja..., ali za zgradu su neke stvari same po sebi definirane (zna se da je tvoj stan samo tvoj, a npr. stubište zajednički prostor).
U cijeloj priči je prilično važno (ako ne i najvažnije) tko je prodavatelj - neki anonimni bezveznjak ili provjerena firma. S druge strane, dobro sastavljen ugovor ti je kakvo-takvo osiguranje (pitaj frenda odvjetnika možeš li se upisati u gruntovnicu prije Nove godine, dakle dok još ne traže uporabnu dozvolu, temeljem kupoprodajnog ugovora na ovu foru koju sam spomenula, a zgrada se može i poslije etažirati).

Nadovezati cu se na ovaj post i dati odgovor loliti. Cinjenica je da puno stanova gradenih u socijalizmu nije etazirano i dopusten je upis u knjigu polozenih ugovora i taj izvadak je izjednacen s vl. listom-sve samo zbog potrebe da se rijesi jedan veliki problem. Danas imate slucajeve zgrada gradenih nakon 98'(donesen zakon da se svi novi stanovi moraju etazirati) u kojima nitko nema vlasnicki list. Meni samo nije jasno kako bi se stan knjizio bez da je zgrada etazirana-konkretno sto da knjizi? Etazni elaborat o njezinom stanu ne postoji-kako da sudac ili referent odredi velicinu stana? Po projektnoj dokumentaciji?
Nisam u tom poslu nekakvih godinu dana, ali mislim da se nije puno toga promijenilo. Dosta ljudi mozda gleda stan, ali onih s gotovinom je malo. Ja bi na tvojem mjestu poslusao savjet odvjetnika i ponudio isti iznos pod uvjetom-isplata na vlasnickom listu. Samo tako mozes biti sigurna. Osim ako imas jako veliko povjerenje u covjeka, ali u to se necu mijesati.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:30   #100
Avilu tako mi je i frend rekao. Da moj stan pravno ne postoji. Povjerenja u čovjeka nemam jer mi je stranac. Da imam, već bi kupila.
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.