Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2012., 18:18   #121
Quote:
haram kaže: Pogledaj post



misliš - uvoze iz Irana?... e to bi već mogao biti problem po SAD, kojeg su njihovi analitičari i stratezi i te kako svjesni... zato mislim da i neće u avanturu u Iran, dok ne nađu zadovoljavajuću kompenzaciju Kini...
Isprike,taj post je zbilja bio pun pravopisnih grešaka

Pa daj bože da je tako,u protivnome nam ne ostaje ništa druge nego čekati novu energetsku krizu,koja bi opet mogla biti izazvana veoma brzo od strane Irana.

Meni početak WW3a sve više smrdi na nekakvu energetsku(umjetno izazvanu)krizu(ako je vjerovati da mnoge nacije ovise o drugima);no budućnost je nepredvidljiva,pogotovo u vrijeme špekulacija.


Quote:
i otvori malo mapu regije pa pogledaj u čijem dvorištu su Irak i Afganistan, pa razmisli gdje su Rusi i šta su do sada radili...
Turske,Azerbejdžana,Irana?
Ujujujuju,koliko se meni čini,mnogo je više "sredstava"uloženo u modernizaciju naoružanja Irana.Padne Iran,padne i Rusima izlaz na Kaspijsko jezero.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 03.01.2012. at 18:31.
intercepts is offline  
Old 03.01.2012., 20:44   #122
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Jesi vidio kojeg hrvata sa 20kg TNT-a kako trči prema kakvom tenku ili bunkeru ja nisam ali sam vidio da su se neki hrvati i predali nadajuči se poštivanju ženevske konvencije o zarobljnicima jbg druga ekipa ju nije poštivala
Možda bi bilo bolje da su se digli u zrak u kakvom kinu ili autobusu u sred beograda ili oteli kakav avion i spičili ga u neku zgradu
Kaj bi onda bili???
NISMO MANIJACI još mo zadržali ono malo ljudskog u sebi da nismo otišli preko ruba što ovi manijaci uče još u školi
Zamisli da nas neki susjedi sistematski desetljećim žele istrijebiti s ovog područja, nije važno iz kojih razloga.
Nakon izvijesnog vremena bi i nama ponestalo svih resursa u obrni vlastite zemlje i što nam preostaje?
Isto što i onim u Palestini: ortodoksna religijska doktrina i opasivanje dinamita oko struka, zar ne?

U takvim životnim okolnostima se gubi i ono malo ljudskog, kao što kažeš. Normalno je da se gubi.
Promisli samo o tome što su ove generacije mladisti, rođene za vrijeme našeg rata, nešto malo prije ili poslije, dobile u naslijeđe? Dobili smo to da bi svaki drugi mladi Hrvat ubio susjeda, znamo kojega. A čemu?
Usporedi to sa mnogim gneracijama u Palestini, što oni drugo mogu misliti i kako drugačije mogu živjeti?

Na koncu, tko je taj autorite koji određuje nekome kako da živi i uredi svoju kuću ili državu? Zar zapadna civilizacija, ovisna o nafti koju nema, a koju otima svim raspoloživim sredstvima, tehnološkim napretkom i bez imalo morala, humanosti i etike, ne brineći se o tome kako taj opljačkani narod dalje živi.
I onda se tzv. zapadna civilizacija čudi teroristima s istoka!
Koje licemjerje, koja li dvostruka mjerila!
Omaha is offline  
Old 03.01.2012., 21:24   #123
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Zamisli da nas neki susjedi sistematski desetljećim žele istrijebiti s ovog područja, nije važno iz kojih razloga.
Nakon izvijesnog vremena bi i nama ponestalo svih resursa u obrni vlastite zemlje i što nam preostaje?
Isto što i onim u Palestini: ortodoksna religijska doktrina i opasivanje dinamita oko struka, zar ne?

U takvim životnim okolnostima se gubi i ono malo ljudskog, kao što kažeš. Normalno je da se gubi.
Promisli samo o tome što su ove generacije mladisti, rođene za vrijeme našeg rata, nešto malo prije ili poslije, dobile u naslijeđe? Dobili smo to da bi svaki drugi mladi Hrvat ubio susjeda, znamo kojega. A čemu?
Usporedi to sa mnogim gneracijama u Palestini, što oni drugo mogu misliti i kako drugačije mogu živjeti?

Na koncu, tko je taj autorite koji određuje nekome kako da živi i uredi svoju kuću ili državu? Zar zapadna civilizacija, ovisna o nafti koju nema, a koju otima svim raspoloživim sredstvima, tehnološkim napretkom i bez imalo morala, humanosti i etike, ne brineći se o tome kako taj opljačkani narod dalje živi.
I onda se tzv. zapadna civilizacija čudi teroristima s istoka!
Koje licemjerje, koja li dvostruka mjerila!
tako je. pogledajmo samo koje su sve zemlje okupirali. sve one koje imaju naftu i nešto niži renome u svijetu. neće još dugo pa će grunuti na neki od emirata s opravdanjem da imaju višu zgradu od njih.
RIJAMU is offline  
Old 04.01.2012., 18:07   #124
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Zamisli da nas neki susjedi sistematski desetljećim žele istrijebiti s ovog područja, nije važno iz kojih razloga.
Nakon izvijesnog vremena bi i nama ponestalo svih resursa u obrni vlastite zemlje i što nam preostaje?
Isto što i onim u Palestini: ortodoksna religijska doktrina i opasivanje dinamita oko struka, zar ne?

U takvim životnim okolnostima se gubi i ono malo ljudskog, kao što kažeš. Normalno je da se gubi.
Promisli samo o tome što su ove generacije mladisti, rođene za vrijeme našeg rata, nešto malo prije ili poslije, dobile u naslijeđe? Dobili smo to da bi svaki drugi mladi Hrvat ubio susjeda, znamo kojega. A čemu?
Usporedi to sa mnogim gneracijama u Palestini, što oni drugo mogu misliti i kako drugačije mogu živjeti?

Na koncu, tko je taj autorite koji određuje nekome kako da živi i uredi svoju kuću ili državu? Zar zapadna civilizacija, ovisna o nafti koju nema, a koju otima svim raspoloživim sredstvima, tehnološkim napretkom i bez imalo morala, humanosti i etike, ne brineći se o tome kako taj opljačkani narod dalje živi.
I onda se tzv. zapadna civilizacija čudi teroristima s istoka!
Koje licemjerje, koja li dvostruka mjerila!
Vidim da baš ne vidiš početak problema u palestini i djela palestine koji se zove izrael
Nakon ww2 a i prije masa židova se je vračala u zemlju iz koje su praktički istjerani kroz stolječa večinu je toga odradio islam
U europi židov u srednjem vijeku nije smio ništa posjedovati mislim na nekretnine pa su se bavili trgovinom i kamatarenjem tu je naviše zaj.... katolička crkva sa feudalnim staležom koji je na kraju posuđivao lovu od židova
Kroz stolječa stvarali su kapital koji im je poslužio prije ww2 i poslje ww2 da KUPUJU ZEMLJU OD PALESTINACA
Kako su je kupovali tako su se i naseljavali i kupovali još više a lakomi palestinci su još više toga prodali
I što se je dogodilo u jednom trenutku vaga se prebacila na stranu židova bilo ih je više od arapa imali su 80% njihove zemlje sva industrija je bila od židova i onda su arapi rekli MI BI SAD NAZAD SVOJU ZEMLJU i da se iselite
I još su židovi zatražili priznanje na temelju populacije i količine zemlje koju posjeduju i naravno UN ih je priznao i evo ti prvi arapsko-židovski rat nakon njega i dolazi do razmjene stanovništva židovi iz arapskih zemalja naseljavaju se u izrael a arapi u susjedne zemlje
I tko je kriv za sranje u izraelu???
Npr dođe 2 milijuna kineza u RH i kupe od nas lakomih hrvata slavoniju,liku itd jer su se svi doselili u ZG zbog posla dobili su još i lovu od kineza i onda tamo kinezi proglase svoju provinciju kaj misliš što bi se dogodilo?
Kina drži za jaja cijeli svijet financijski srbi su probali na vojni način ali srbi nisu imali nikakvu moč na svjetskom planu jer da jesu imali bi koridor virovitica-karlovac-karlobag i nitko nebi zucnuo iz UN-a ili EU-a
BD-zg is offline  
Old 04.01.2012., 20:50   #125
Ja mislim da današnji židovi nemaju veze s biblijskim židovima, pa stoga nemaju se što buniti oko Palestine.

Oni potječu s područja oko Kavkaza.
Alsam Lud is offline  
Old 05.01.2012., 17:23   #126
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Isprike,taj post je zbilja bio pun pravopisnih grešaka
dok su tvoji savršeni ... pa ?

Quote:
Pa daj bože da je tako,u protivnome nam ne ostaje ništa druge nego čekati novu energetsku krizu,koja bi opet mogla biti izazvana veoma brzo od strane Irana.

Meni početak WW3a sve više smrdi na nekakvu energetsku(umjetno izazvanu)krizu(ako je vjerovati da mnoge nacije ovise o drugima);no budućnost je nepredvidljiva,pogotovo u vrijeme špekulacija.


Turske,Azerbejdžana,Irana?
Ujujujuju,koliko se meni čini,mnogo je više "sredstava"uloženo u modernizaciju naoružanja Irana.Padne Iran,padne i Rusima izlaz na Kaspijsko jezero.
... a kakav to izlaz sada Rusi imaju ?
gle, niko od nas nije ni Jakovina, ni Višnar, i nemamo dovoljno podataka za bilo kakve dublje analize, i ovo više nema smisla... ja samo kažem da američki stratezi nisu diletanti i da neće biti nikakvog trećeg svjetskog rata zbog Irana, a sad -ko hoće vjerovati drugačije, nek vjeruje, a vrijeme će pokazati...
haram is offline  
Old 05.01.2012., 20:04   #127
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
ja samo kažem da američki stratezi nisu diletanti i da neće biti nikakvog trećeg svjetskog rata zbog Irana, a sad -ko hoće vjerovati drugačije, nek vjeruje, a vrijeme će pokazati...
Iran se bas i ne sali:


I ode cijena benzina u nebesa!
http://finance.yahoo.com/news/oil-pr...142205272.html
martin polo is offline  
Old 05.01.2012., 20:34   #128
Da iranci ispale samo jednu raketu na njihovu 5 flotu ameri bi u roku 24h uništili sve što može ispaliti i kamen vidjeli smo to u libiji prvo su im uništili radare onda lansirne rampe i nakon toga uništili zrakoplove i to je bilo to
BD-zg is offline  
Old 06.01.2012., 00:49   #129
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
dok su tvoji savršeni ... pa ?
Ja samo kažem da taj post iznesen sa moje strane nije imao smisla.

Jedna veoma zanimljiva činjenica za koju se nadam da ste svijestni,tj da li ste svijestni Židovske moći:

Samson Option:u slučaju napada na Izrael,tj ukoliko zemlji što je lako moguće od strane Irana bude prijetilo istrebljenje i brisanje sa zemljom,postoji opcija Samson.
A to podrazumijeva lansiranje svih "glava"koje su u dometu mogućih meta;što je apsolutno suludo i dokazuje koliko su Izraelci egoistično sebični šljam.
Da se ne zavaravamo,u dometu imaju cijelu Europu.

__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Received Infraction
Old 06.01.2012., 00:52   #130
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Da iranci ispale samo jednu raketu na njihovu 5 flotu ameri bi u roku 24h uništili sve što može ispaliti i kamen vidjeli smo to u libiji prvo su im uništili radare onda lansirne rampe i nakon toga uništili zrakoplove i to je bilo to


Koga briga što bi Iran napravio zapadnome imperijalističkome zlu .
Poruka Irana je jasna,ukoliko dođe do napada na Iran,Iran će u roku od 12 sati izbrisati Izrael(a pročitaj gornji post) sa lica zemlje a vjerovatno i većinu rafinerija u Saudijskoj Arabiji,pa di ćeš gore stvari,ja se nadam da "svijetski policajac"zna što radi.
Situacija je ovdje mnogo kompleksnija nego sa onom što je bila u Iraqu i Afganistanu,pogotovo radi zaoštrenih odnosa između Irana i Izraela.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 06.01.2012., 15:57   #131
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ja samo kažem da taj post iznesen sa moje strane nije imao smisla.
...O.K., sad sam shvatio - ja sam na redu za ispriku ...

Quote:
Jedna veoma zanimljiva činjenica za koju se nadam da ste svijestni,tj da li ste svijestni Židovske moći:

Samson Option:u slučaju napada na Izrael,tj ukoliko zemlji što je lako moguće od strane Irana bude prijetilo istrebljenje i brisanje sa zemljom,postoji opcija Samson.
A to podrazumijeva lansiranje svih "glava"koje su u dometu mogućih meta;što je apsolutno suludo i dokazuje koliko su Izraelci egoistično sebični šljam.
Da se ne zavaravamo,u dometu imaju cijelu Europu.

[IMG]...[/IMG]
... to što je ovdje prikazan domet izraelskih nukl.bojevih glava ne znači da namjeravaju i gađati sve te zemlje - pobogu, zašto bi raspalili po npr. prijateljskim europskim ili nemuslimanskim afričkim zemljama ako im prijeti uništenje od nekog susjeda -sve i kad bi imali dovljno sredstava ?!

Da, upotreba izraelskog nuklearnog oružja u krajnjoj nuždi (i kao krajnje sredstvo odvraćanja) je u planu još od 70-tih (ili ranije -ne da mi se guglati o izr.nuklearnom programu), kada se činilo da su arapski susjedi premoćni konvencionalno -pa je ispalo da za time nema potrebe, jer su sve vojne ciljeve ostvarivali i konvencionalnim snagama...

Quote:
Poruka Irana je jasna,ukoliko dođe do napada na Iran,Iran će u roku od 12 sati izbrisati Izrael(a pročitaj gornji post) sa lica zemlje a vjerovatno i većinu rafinerija u Saudijskoj Arabiji,pa di ćeš gore stvari,...
... to bi oni već davno napravili, samo da mogu -ovako rade jedino što mogu: da prijete i da se slikaju...
(sjećam se da su se svojevremeno i Talibani tako puhali, pa smo vidjeli kako su prošli)

za ilustraciju : "najmoderniji" tenk iranske proizvodnje "Zulfikar" je malo naprednija kopija američkog M48 Paton iz II svjetskog rata (imaju ih 100tinak), a ono malo nekad naprednih oružanih sustava što im je ostalo još iz šahovog režima (dakle iz 70-tih) je odavno zastarjelo ili potpuno neupotrebljivo zbog nemogućnosti održavanja...
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic...Army#Equipment -čime bi zbrisali Izrael, sve i kad bi uspjeli doći do njega ? Sama Saudijska Arabija je vojno superiornija, zahvaljujući zapadnoj logistici, a gdje su tek Izrael i SAD...

za njihove malobrojne projektile, kupljene od Sj.Koreje, Rusije, ili u vlastitom razvoju (u biti isto tako zastarjele), postoje razni načini učinkovite zaštite, i mahanje njima više ide u prilog američkoj propagandi s ciljem vojne intervencije...

jedina je potencijalna vojna prijetnja po zapad upravo mogućnost da se poneki projektil sa sredstvom masovnog uništenja (nuklearnim, kemijskim ili biološkim oružjem) dovoljno približi nekom naseljenom području, ili vojnom cilju, i tamo aktivira (ili jednostavno otputuje u kuferu)... i zato SAD zemljama kao Iran nikad neće prepustiti razvoj nuklearne tehnologije...

Quote:
...
ja se nadam da "svijetski policajac"zna što radi...
... itekako zna -zato i je tu gdje jest...

Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Da iranci ispale samo jednu raketu na njihovu 5 flotu ameri bi u roku 24h uništili sve što može ispaliti i kamen vidjeli smo to u libiji prvo su im uništili radare onda lansirne rampe i nakon toga uništili zrakoplove i to je bilo to
... s time da je i Gadafijeva Libija bila puno opremljenija od Irana koji je već par desetljeća pod embargom na uvoz oružja i vojne tehnologije većine svijeta (izuzev nešto malo nižerazrednog od Sj.Koreje i Rusije)...

Oružje koje je Iran od 1992. nabavio od Rusije:
http://www.cfr.org/iran/russia-iran-arms-trade/p11869
-za američke vojne potencijale u tom dijelu svijeta to je dovoljno za jednu malo opsežniju vježbu...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.01.2012. at 15:45.
haram is offline  
Old 07.01.2012., 23:12   #132
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post


Koga briga što bi Iran napravio zapadnome imperijalističkome zlu .
Poruka Irana je jasna,ukoliko dođe do napada na Iran,Iran će u roku od 12 sati izbrisati Izrael(a pročitaj gornji post) sa lica zemlje a vjerovatno i većinu rafinerija u Saudijskoj Arabiji,pa di ćeš gore stvari,ja se nadam da "svijetski policajac"zna što radi.
Situacija je ovdje mnogo kompleksnija nego sa onom što je bila u Iraqu i Afganistanu,pogotovo radi zaoštrenih odnosa između Irana i Izraela.

Neka to Iran napravi,pa će dobiti po tamburi ne samo od amera,već i od rusa...Čak mislim da se polako sprema protuiranska koalicija...Nisu rusi bezveze u Siriji...
John Stooges is offline  
Old 07.01.2012., 23:20   #133
Rusija i Kina službeno zaprjetili zapadu WWIII ako napadnu Siriju i Iran

Quote:
VIDEO Kina spremna i za treći svjetski rat - bude li napadnut Iran! http://www.javno.hr/news/EU_i_svijet...dnut-Iran.html Medvedev isto upozorio zapad i stavio u stanje pripravnosti nuklearne snage,aktivirao je večinu antiraketnih štitova i svemirske snage laserskih i špijunskih satelita.Ovo je vrlo opasan razvoj situacije oko bliskog istoka koji bi mogao aktivirati termonuklearni rat http://www.youtube.com/watch?v=C9Y2i...eature=related
Obama bi trebao dobro razmisliti prije nego krene u vojnu intervenciju protiv Sirije i Irana,ako izbije treći svjetski rat bit će dovoden u pitanje opstanak civilizacije.
korporacija is offline  
Old 07.01.2012., 23:35   #134
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Obama bi trebao dobro razmisliti prije nego krene u vojnu intervenciju protiv Sirije i Irana,ako izbije treći svjetski rat bit će dovoden u pitanje opstanak civilizacije.
Na 00:24 voditeljica pokazuje srednji prst kad spomene Obamu , a vojnik koji gazi američku zastavu u desnoj ruci istovremeno drži britansku zastavicu.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 07.01.2012., 23:38   #135
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
Obama bi trebao dobro razmisliti prije nego krene u vojnu intervenciju protiv Sirije i Irana,ako izbije treći svjetski rat bit će dovoden u pitanje opstanak civilizacije.
Joj,ovo je mjesec dana stara vijest .
Nema intervencije prije nego li izbori završe,jer tu pojam "demokracije"pada u vodu,a to dovodi u pitanje mnoge druge stvari.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 07.01.2012., 23:41   #136
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Joj,ovo je mjesec dana stara vijest .
Nema intervencije prije nego li izbori završe,jer tu pojam "demokracije"pada u vodu,a to dovodi u pitanje mnoge druge stvari.

Jesi li sagledao priču sa druge strane?

Ako bankarski masoni pritiskaju Obamu, onda će on to morati...nažalost.

Moje osobno mišljenje, da mu daju rok do proljeća da krene u akciju...puno je njima čekati još jednu godinu, puno...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 07.01.2012., 23:56   #137
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Jesi li sagledao priču sa druge strane?

Ako bankarski masoni pritiskaju Obamu, onda će on to morati...nažalost.

Moje osobno mišljenje, da mu daju rok do proljeća da krene u akciju...puno je njima čekati još jednu godinu, puno...
Jesam,a ta druga strana priče jest raspad SADa kao federalne zajednice,a i mogući građanski rat koji u tome momentu prijeti SADu,baš me zanima kako bi jedna velesila u takvome ambientu vodila rat?Obama bi bio izabran kao novi predsjednik u 10. mjesecu pod nekakvim totalitarnim režimom? -pa neka ti se to desi na zapadu,padati će ti vlada za vladom u svijetu,kako će takav rat kao rat uspijeti......nismo ga ni započeli,a već imamo novog gubitnika? ......Ovo ima smisla jedino ako 70% zemljine površine bude sravnato sa zemljom i pod radioaktivnim padalinama do 10 mjeseca .

Da li je ta masonjerija svijestna da će i njima goriti pod guzicom ukoliko se takvo nešto desi?Ovo mi je jednako skakanju u rupu bez imalo razmišljanja...


Pustimo neka se stvari sa globalnom ekonomijom minimalno normaliziraju,onako prividno(čisto sumnjam da bi se ljudima dalo ići u rat pred novom ekonomskom depresijom),te sačekajmo prvi mjesec iduće godine da vidimo kako će ameri riješiti pitanje kamata i štampanja te vraćanja dugova;kako će na to reagirati budući predsjednik te kako će biti nastrojen,ukoliko bude negativno imamo savršenu situaciju pred WW3,tamo u proljeće 2013.

Dok barel nafte nije podložan oscilacijama tj skankanju cijena,ja se ne brinem,a to je isto tako jedan od bitnih faktora;a i zlato se normaliziralo,barem prividno a to znači da dolaru trenutno ne gori pod nogama .

Da rezimiramo: Imamo tipično zveckanje kao i pretprošle godine sa Sjevernom i Južnom Korejom,koje može potrajati a isto tako i eskalirati.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje intercepts : 08.01.2012. at 00:02.
intercepts is offline  
Old 08.01.2012., 19:12   #138
Quote:
intercepts;37509503G kaže:

Koga briga što bi Iran napravio zapadnome imperijalističkome zlu .
Poruka Irana je jasna,ukoliko dođe do napada na Iran,Iran će u roku od 12 sati izbrisati Izrael(a pročitaj gornji post) sa lica zemlje a vjerovatno i većinu rafinerija u Saudijskoj Arabiji,pa di ćeš gore stvari,ja se nadam da "svijetski policajac"zna što radi.
Situacija je ovdje mnogo kompleksnija nego sa onom što je bila u Iraqu i Afganistanu,pogotovo radi zaoštrenih odnosa između Irana i Izraela.
Čime bi to iran izbrisao izrael?
Rakete koje imaju su zastarjele prije 20g
Vidim da nisi baš čitao o izraelskom raketenom štitu samo si naveo da bi gađali cijelu europu valjda bi prvo vratili njemcima za holokaust a onda nama i talijanima jer smo se družili sa hitlerom

Več je bila ovakva situacija sa izraelom ali onda je irak sa SCUD raketama gađao izrael i tražena je pomoč SAD-a i NATO saveza da riješi taj problem a sam problem je postao još bolji kad je irak ušao u kuvajt
I od onda irak je bio vračen u kameno doba što se tiće naoružanja

Očekujem isti scenarij u slučaju da iran malo jače pljune na izrael ameri neče krenuti sa kopnenom akcijom ali če zato pračka biti jedino oružje u sastavu iranskog PZO-a i čamci na napuhavanje u sastavu ratne mornarice

Sve što može ugroziti regiju(naftu) če biti neutralizirano u ovom trenutku ne vidim oružje u posjedu irana koje bi moglo ugroziti američku zračnu nadmoč
BD-zg is offline  
Old 08.01.2012., 20:47   #139
Quote:
korporacija kaže: Pogledaj post
VIDEO Kina spremna i za treći svjetski rat - bude li napadnut Iran! http://www.javno.hr/news/EU_i_svijet...dnut-Iran.html Medvedev isto upozorio zapad i stavio u stanje pripravnosti nuklearne snage,aktivirao je večinu antiraketnih štitova i svemirske snage laserskih i špijunskih satelita.Ovo je vrlo opasan razvoj situacije oko bliskog istoka koji bi mogao aktivirati termonuklearni rat http://www.youtube.com/watch?v=C9Y2i...eature=related

Obama bi trebao dobro razmisliti prije nego krene u vojnu intervenciju protiv Sirije i Irana,ako izbije treći svjetski rat bit će dovoden u pitanje opstanak civilizacije.
ne nasjedati na senzacionalističko pisanje neupućenih novinara koji smušeno prenose izjave dane u dnevnopolitičkom kontekstu ("... svemirske snage laserskih i špijunskih satelita" )...
Kina saveznik s Pakistanom -a ovaj vrvi od američkih baza, vojnog osoblja i doniranom vojnom opremom koja se vrednuje u milijardama dolara !? ... a autor članka dokazuje da nema pojma o čemu uopće piše brkajući i "bombardiranje" sa "friendly fire" i navodeći nekakvo zatvaranje granica prema Afganistanu i gomilanje američkih trupa (jel unutar Pakistana ?!)... kladim se da ne bi znao ni pokazati gdje je Pakistan na zemljopisnoj karti svijeta, ako nema tamo zabijenu zastavicu...

bolje pogledati neku ozbiljniju vanjskopolitičku analizu kako to rade npr. u "Reporterima" Mirjane Rakić...


Inače, Kina se prijeti trećim svjetskim ratom zbog Tajvana već pola stoljeća, pa što ne bi malo i zbog Irana...

Zadnje uređivanje haram : 08.01.2012. at 21:00.
haram is offline  
Old 08.01.2012., 23:42   #140
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Poruka Irana je jasna,ukoliko dođe do napada na Iran,Iran će u roku od 12 sati izbrisati Izrael(a pročitaj gornji post) sa lica zemlje a vjerovatno i većinu rafinerija u Saudijskoj Arabiji....
Ovog vikenda sam gledao sve tri utakmice iranskih rukometaša na "Croatia cup"-u Osijeku. Ako se bore kako igraju rukomet, Iranci su u gadnom pičvajzu.
Eh da. Rekli su da neće krenut na Izrael, osim ako se drugačije ne naredi.
satir_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.