Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2012., 16:53   #2081
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Moje dijete od početka spava na trbuhu i neće drukčije. Ako ga stavim na bok on se sam prebaci na trbuh. Znam da zvuči nevjerovatno, ali tako je. Teta mi radi u rodilištu i nije mi vjerovala kad sam joj rekla, i došla je vidjeti kako to radi, imao je dva tjedna tad. A ako ga stavim na leđa onda urla. Hebiga, kaže mi mama da sam i ja kao beba spavala samo na trbuhu. Što ću.

E da, kupila sam mu i one valjčiće da ostane na boku, ali onda se pokušava okrenut pa se razbudi, iznervira i onda ne spava iduća dva sata. Ne može bit sve po knjizi.
niti ne mora biti po knjizi

nisam rekla da ne smije spavat na trbuhu, nego da se u toj dobi ne preporuca.
kada krenu spavat na trbuhu, trebaju biti na ravnoj podlozi, bez jastuka i plisanaca okolo. barem do dobi kada su sposobni sami se dignut (ne smao glavu, nego sebe)
rekla sam da maknes jastuke, jer nisu bas bezazleni


Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post

Ja imam, nama ne pomaže. Ni mobil, ni ta zvijezda ni ništa slično (imam 4 takve slične igračke). Jedini zvuk na koji reagira je jedna pjesma od Nene Belana, to ga uspava, pojma nemam zašto. Ovi Mozart, Bach i ekipa ne utječu baš na njega.

Imam pitanje, koliko se smije pustit dijete da plače? Ja sam jučer 20 min, nije prestao i morala sam ga dignut. Veli mi mama da će dobit herniju od plača, jel' to nekakav mit ili je stvarno moguće?

dijete ce najbolje zaspati uz tvoju blizinu, otkucaje srca, miris, tvoj glas.... procitala sam da si sama i da nemas pomoc sastrane,al probaj sto vise biti uz dijete. cini se banalan savjet, al od svih ovih skupih pomagala najvise djeluje....kupi maramu, pa stavi dijete u maramu i obavi sto vise toga mozes po kuci u tome sa bebom

nece se naviknuti na ruke, bez brge


ja mislim da se bebu ne smije pustiti da place.
i ovo je moje osobno i profesionalno misljenje.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:57   #2082
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
niti ne mora biti po knjizi

nisam rekla da ne smije spavat na trbuhu, nego da se u toj dobi ne preporuca.
kada krenu spavat na trbuhu, trebaju biti na ravnoj podlozi, bez jastuka i plisanaca okolo. barem do dobi kada su sposobni sami se dignut (ne smao glavu, nego sebe)
rekla sam da maknes jastuke, jer nisu bas bezazleni





dijete ce najbolje zaspati uz tvoju blizinu, otkucaje srca, miris, tvoj glas.... procitala sam da si sama i da nemas pomoc sastrane,al probaj sto vise biti uz dijete. cini se banalan savjet, al od svih ovih skupih pomagala najvise djeluje....kupi maramu, pa stavi dijete u maramu i obavi sto vise toga mozes po kuci u tome sa bebom

nece se naviknuti na ruke, bez brge


ja mislim da se bebu ne smije pustiti da place.
i ovo je moje osobno i profesionalno misljenje.
Ma neću ga više puštati, ionako me srce boli. Evo ja ga tu ogovaram, a danas spava već 3. put, valjda mu je vruće. Vidjet ćemo jel to danas slučajno ili se nešto promijenilo.

A što se jastuka tiče, ne ograđujem ja njega jer se bojim da će past nego zato što on neće da spava na "otvorenom". Mora mu nešto bit uz njega, osobito tjeme, kad spava u kindaču onda otpuže na vrh dok mu god tjeme ne takne ogradicu i onda je mir. Kaže pedica da mu je to refleks od utrobe gdje mu je bilo skučeno, a tamo se osjećao sigurno.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 22:52   #2083
evo da se malo ubacim sa par komentara
spavanje na trbuhu:
cini mi se da bebama koje smeta probava odgovara spavanje na trbuhu. ja sam svoju stavljala na bok/leđa, ali otkad se naucila okretat -vecinom je na trbuhu.

hell mene je mama davila da dijete ne smije spavat na rukama nego u kreveticu. nakon nekoliko svjedocenja njenim 'grcicima' je izjavila: 'ovo dijete mora na ruke'

prva dva mjeseca je vecinom zaspivala na rukama. kako bi zaspala - prebacila bi ju u krevetic. nakon dva mjeseca ruku odjednom je upalilo uspavljivanje u kreveticu. ja bi ju drzala za ruku ili mazila obrve/obrascice/trbuscic...
zakljucak: ma voljela je ona taj svoj krevetic od pocetka, ali ju je jadnu mucila probava i trazila je utjehu. cim ju je to proslo uvalila mi je od*eb.

btw. zadnjih mjesec dana spava na rukama, s nama u krevetu, na kaucu, na velikom jastuku, na balkonu, u autu, u sumi, ma gdje god samo da odspava!

ne znam sto da radim s njom... nadam se da ce s padom temperature i ona doc sebi

ma dobro, o spavacim mukama cu na drugoj temi
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:03   #2084
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
evo da se malo ubacim sa par komentara
spavanje na trbuhu:
cini mi se da bebama koje smeta probava odgovara spavanje na trbuhu. ja sam svoju stavljala na bok/leđa, ali otkad se naucila okretat -vecinom je na trbuhu.

hell mene je mama davila da dijete ne smije spavat na rukama nego u kreveticu. nakon nekoliko svjedocenja njenim 'grcicima' je izjavila: 'ovo dijete mora na ruke'

prva dva mjeseca je vecinom zaspivala na rukama. kako bi zaspala - prebacila bi ju u krevetic. nakon dva mjeseca ruku odjednom je upalilo uspavljivanje u kreveticu. ja bi ju drzala za ruku ili mazila obrve/obrascice/trbuscic...
zakljucak: ma voljela je ona taj svoj krevetic od pocetka, ali ju je jadnu mucila probava i trazila je utjehu. cim ju je to proslo uvalila mi je od*eb.

btw. zadnjih mjesec dana spava na rukama, s nama u krevetu, na kaucu, na velikom jastuku, na balkonu, u autu, u sumi, ma gdje god samo da odspava!

ne znam sto da radim s njom... nadam se da ce s padom temperature i ona doc sebi

ma dobro, o spavacim mukama cu na drugoj temi
Eto, možda je u tome stvar, i mi imamo grčiće i mučimo se dok kakamo (mada ne znam zašto jer mu je stolica uredna i isključivo dojimo i stvarno pazim što jedem). Ali prije nego kaka sav se savija i njurga jedno 15 min.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:11   #2085
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Eto, možda je u tome stvar, i mi imamo grčiće i mučimo se dok kakamo (mada ne znam zašto jer mu je stolica uredna i isključivo dojimo i stvarno pazim što jedem). Ali prije nego kaka sav se savija i njurga jedno 15 min.
neki kažu da majčina prehrana nema nikakve veze sa grčevima. jednostavno crijeva su im nezrela i otud grčevi.jedino majčina prehrana može još pogoršati stanje (bar ja tako mislim).
i mi smo se mučili dok je imao grčeve. vidim da može zaspat i zaspe ali ga grčevi probude,ometaju u snu i ja sam bila luuuuuda više.
masiraj mu tibicu,primakni nožice trbuhu i neka isprdi taj zrak,nosi ga potrbuške i masiraj,....ma znaš već sve.

kaj se tiče našeg uspavljivanja,kako kad. nekad se da, nekad ne. bez obzira na zijevanje i trljanje okica nekad se ne da uspavati pa to potraje i po sat vremena.nekad nakon prvog zijeva ga idem uspavati pa zaspe nakon 2 min. nekad ni ne čekam da zijevne već vidim da je miran i da cucla palac i stavim ga u krevetić i sam zaspe.
svaki puta je drugačije. evo sad je bio budan 2 i po sata.nakon buđenja je počeo zijevati pa sam mislila da je umoran ali nije bio...valjda.onda sam ga stavila u baby gym neka se igra i vidim da počinje trljanje okica,stavim ga na ciku i zaspe na njoj...eto...ko bi ga više znao.
mi imamo milijun situacija. imam par metoda koje samo šaltam.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:14   #2086
bok čitam vas, i skupljam info jer bi za koji dan trebala roditi pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?

kolegica s posla se kune da je to njoj full pomoglo, i da ih je umatala u neku tanku dekicu i da su spavali bez problema.

ima tko iskustva?
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:27   #2087
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
bok čitam vas, i skupljam info jer bi za koji dan trebala roditi pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?

kolegica s posla se kune da je to njoj full pomoglo, i da ih je umatala u neku tanku dekicu i da su spavali bez problema.

ima tko iskustva?
Ja sam primjetila da se voli priviti uz nešto kad se uspavljujemo, voli i da mu gaza bude negdje oko nosića (to mu poslije maknem kad zaspe) pa moguće da pomaže. Ja nisam probala.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:30   #2088
Keksić

ja sam svoju tako umatala... bila je jako sitna i zimska beba

mislim da će ti na ove temperature dijete zakuhati... možeš probati ali mislim da nije najsretnija opcija za dijete normalne porođajne težine

jer..moja je rođena sa 2450g u 38tt i nije imala ni grama masnog tkiva pa smo je morali utopljavati...

nama je to umatanje jako pomagalo i smirivalo je..
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:38   #2089
HB

moja malička ima 8 mjeseci i jako se voljela nositi prva 3 mjeseca... a do tjedana tvojeg malenog je gotovo isključivo spavala na nama.. nekad i po noći

i onda sa neka 2 i pol mjeseca se to poboljšalo... počela je spavati na kauču preko dana, vani u kolicima, navečer u krevetiću

samo polako... nemoj se opterećivati okolinom... on je premali da ikakve odgojne metode provodiš

vidjeti ćeš kako će uskoro stvari krenuti na bolje
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 11:54   #2090
moj je bio ljetna beba, ali sam ga umatala u tanku pamučnu dekicu, često samo u peleni. njemu je to koristilo, isto kao i elastična marama.

kao i nosorog, ja preporučam elastičnu maramu. moj bi i po 3 sata odspavao u njoj. za to vrijeme bi imala slobodne ruke za obaviti što treba, otići u wc, sjediti i čitati...

tako malim bebama je najbitnija mamina blizina, fizički kontakt i uvjeti na koje su navikli u maternici. mislim da je zato elastična super, fino ih stisne i privine uz mamu. još "čudni" zvukovi u obliku bijele buke i eto zadovoljne bebe koja spava. i za grčeve nam je ova kombinacija bila spasonosna, nevjerojatno je kako bi se brzo umirio i prešao u zen stanje.

i nemojte se bojati da će se naviknuti na nosanje, na ruke, na bračni krevet i slično. moj je nošen, nismo ga puštali da plače, spavao je s nama. sve faze su nekako prirodno prestajale i zamijenile bi ih neke druge.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 17:31   #2091
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
HB

moja malička ima 8 mjeseci i jako se voljela nositi prva 3 mjeseca... a do tjedana tvojeg malenog je gotovo isključivo spavala na nama.. nekad i po noći

i onda sa neka 2 i pol mjeseca se to poboljšalo... počela je spavati na kauču preko dana, vani u kolicima, navečer u krevetiću

samo polako... nemoj se opterećivati okolinom... on je premali da ikakve odgojne metode provodiš

vidjeti ćeš kako će uskoro stvari krenuti na bolje
Nadam se.....

Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
moj je bio ljetna beba, ali sam ga umatala u tanku pamučnu dekicu, često samo u peleni. njemu je to koristilo, isto kao i elastična marama.

kao i nosorog, ja preporučam elastičnu maramu. moj bi i po 3 sata odspavao u njoj. za to vrijeme bi imala slobodne ruke za obaviti što treba, otići u wc, sjediti i čitati...

tako malim bebama je najbitnija mamina blizina, fizički kontakt i uvjeti na koje su navikli u maternici. mislim da je zato elastična super, fino ih stisne i privine uz mamu. još "čudni" zvukovi u obliku bijele buke i eto zadovoljne bebe koja spava. i za grčeve nam je ova kombinacija bila spasonosna, nevjerojatno je kako bi se brzo umirio i prešao u zen stanje.

i nemojte se bojati da će se naviknuti na nosanje, na ruke, na bračni krevet i slično. moj je nošen, nismo ga puštali da plače, spavao je s nama. sve faze su nekako prirodno prestajale i zamijenile bi ih neke druge.
Koliko košta ta marama otprilike?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 21:34   #2092
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
bok čitam vas, i skupljam info jer bi za koji dan trebala roditi pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?

kolegica s posla se kune da je to njoj full pomoglo, i da ih je umatala u neku tanku dekicu i da su spavali bez problema.

ima tko iskustva?
Hej!

Baš mi je drago da pitaš jer mi smo se svodlali do 2 i pol mjeseca plan je bio do 3 mj starosti al mi je sin postao prevelik za svodler i više se nisu dali čičci zaljepiti pa smo ga ranije napustili.
Ja kažem DA. Planiram svako iduće dijete svodlati i čim počneš s tim znat ćeš i vidjeti kako je super. Spavao mi je od rođenja s dva buđenja po noći i mir. Preko dana sam ga isto svodlala za spavanje. Bebe to vole jednostavno. Nemoj se bojati vrućina, prva dva tjedna nemaju termoregulaciju pa bebi nebude ništa u svodleru a kasnije je možeš po potrebi i ekstremnim vrućinama stavljati u svodler samo u peleni.

Mi smo prezadovoljni i imamo zadovoljnu i sretnu bebu. Svakako mi javi ako si odlučila svodlati kakvi su ti dojmovi
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 23:25   #2093
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
bok čitam vas, i skupljam info jer bi za koji dan trebala roditi pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?

kolegica s posla se kune da je to njoj full pomoglo, i da ih je umatala u neku tanku dekicu i da su spavali bez problema.

ima tko iskustva?
i ja sam svoju zamatala kao palacinku. sa zimskim bebama je lakse, ne znam koliko se tebi to isplati -naviknut ce se, proradit ce termoregulacija i onda si u problemu jer bi bebi moglo bit vruce ja bi potrazila neku najtanju plahticu za umatanje -lako ces po potrebi prebacit dekicu preko nje

Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
nemojte se bojati da će se naviknuti na nosanje, na ruke, na bračni krevet i slično. moj je nošen, nismo ga puštali da plače, spavao je s nama. sve faze su nekako prirodno prestajale i zamijenile bi ih neke druge.
__________________
hello how low

Zadnje uređivanje bambix : 03.07.2012. at 23:39.
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 00:03   #2094
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
bok čitam vas, i skupljam info jer bi za koji dan trebala roditi pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?

kolegica s posla se kune da je to njoj full pomoglo, i da ih je umatala u neku tanku dekicu i da su spavali bez problema.

ima tko iskustva?
mi smo našu tako omotali i malo bi joj pomoglo,ali mislim da više zato šta sam je privila k sebi i stisnula pa da joj trbušćić smirim
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 10:22   #2095
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Koliko košta ta marama otprilike?
ja sam kupila originalni sleepy wrap s njihovog sajta za kojeg vidim da više ne postoji. koštala me cca 300 kn. to ti je ovo: http://www.altermama.com/sleepy-wrap.htm

ali daj pitaj na temi nosiljke za bebe i djecu. postoji isti tip marame samo što je od laganijeg, ljetnog materijala. tamo će ti sigurno netko znati kako se točno zove.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 14:57   #2096
Keksić
Ja sam isto mama swadlerica.. Kupili smo swaddling deke u cartersu, mislim da su nas one spasile. od neke 2 tj starosti ga zamatamo (rođen u ožujku), nikad problema sa spavanjem nismo imali, niti s grčevima. prestali smo prije 2 tjedna, znači s 3 mjeseca, također više ne stane u deku, ali sad više nije ni potrebno.. stavim ga u krevetić u mraku (kao i kad je bio zamotan) i izađem van iz sobe. ja ne znam što je uspavljivanje. zasad.
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 22:35   #2097
hvala na odgovorima, baš sam htjela pitati za deke za svodlanje, ali vidim da ih ima u cartersu
svakako ćemo isprobati tu metodu
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 10:18   #2098
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
ja sam kupila originalni sleepy wrap s njihovog sajta za kojeg vidim da više ne postoji. koštala me cca 300 kn. to ti je ovo: http://www.altermama.com/sleepy-wrap.htm

ali daj pitaj na temi nosiljke za bebe i djecu. postoji isti tip marame samo što je od laganijeg, ljetnog materijala. tamo će ti sigurno netko znati kako se točno zove.
Hvala, mislim da ću si uzet ovo....Jel može to dok još ne drži glavicu baš kako treba ili moram čekat?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 11:29   #2099
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Hvala, mislim da ću si uzet ovo....Jel može to dok još ne drži glavicu baš kako treba ili moram čekat?
nema veze ako ne drži još glavu.onda bebi glavicu poboltaš..imaš hrpu videa na jubitou pa si pogledaj kako se sve može vezati,položaji itd.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 20:44   #2100
Quote:
Keksić... kaže: Pogledaj post
... pa me zanima da li ste isprobale umatati bebe onak ko štruce, eng swaddle?
o da, swaddling!!!
koristila do drugog mjeseca starosti, tj prestala skoro. za ove vrucine kupila popolini tanku pamucnu maramu za swaddling.
beba spava super, u 21 je vec u krevetu, nismo imali grceve (ako izuzmemo aerokolike neka 4puta). cesto sam swaddling koristila i po danu kada je nervozan i place. cim ga zamotam smiri se.
ja prezadovoljna i definitivno planiram i sa sledecim djetetom.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.