Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2007., 14:30   #61
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
Posteno je zahladilo, pogotovo kroz Liku i tako se postojeca tekucina za stakla zaledila kad sam isa u zg. Tek se u st otopila
Kakva su vam iskustva sa tekucinama za pranje stakla i do koje temperature ne smrzavaju???
Konkretno, ovdi je bia onaj jeftini 5l iz Metroa koji dobro pere bez mascenja ali na + temperaturama, a na ovaj led se smrza. Onda sam pokusa prat sa Autoperom iz Kauflanda za prvu ruku, a taj je katastrofa, opere, a cim se osusi ostaju crte i masnoca od njega samog.
Od ine autoglas je dosta dobar, ali navodno nagriza lak pa sad budi pametan, a i smrdi uzas.
Jel ko koristi sonax i koji, onaj od 2l ili nesto da se misa???
Proba sam nekoliko.Inin autoglass miriše kao da sipaš votku,a ispitivali su ga mikroskopski na laku haube ostavlja fleke.Sonax je odličan samo malo skuplji,ali ga hvale u njemačkom autobuild-u.Omv-ov crystal clear ti je po mom mišljenju najbolji jer ti je koncentrat od 1/2 l koji razrjeđuješ s destiliranom vodom(možeš i običnom ,samo kamenac?) koliko ti treba da temperatura ide ispod nule.Imaš ga na Omv-ovim pumpama.
GT-ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 17:47   #62
Charli,likvi i sl.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:24   #63
Napokon sam uzeo taj hvaljeni Sonax i za sada je sve ok,fino čisti i još nije smrznuo. 75 kn 5 litara.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 16:16   #64
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
Stavi bilo koji i dodaj unutra dec rakije i nema šanse da zaledi...

p.s. mozeš staviti i neku rakiju od voća ako hoćeš da ti fino miriše
nema do rakije-zakon

_____________________-
čujem da će po novoj god.. i auti puhat luft balon OO promila , navodno vozaći udišu kroz vent...
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 18:17   #65
Ja stavljam sonax 1.5:1 (od oka) s destiliranom vodom... samo je pun k skup, litra 22 kn.

Di vi kupujete to jeftinije?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 08:36   #66
TEKUĆINA ZA STAKLA

Pošto sam pobornik akcije KUPUJMO HRVATSKO, isključivo kupujem od domaćih proizvođača i mogu reć da mi je ova koju kupujem na TIFON-u odlična.
Proizvodi ju PENA AUTOKOZMETIKA iz Bregane, ali pod nazivom TIFON.
Čisti super, ne smrzava i meni najvažnije, NE SMRDI

Za ovaj od ECO-PER-a sam čitao u AUTO-BLICU da radi duboka oštećenja na laku i smrzava na -14 (a piše -20), a ovaj iz KAUFLANDA je bio katastrofa.
dentice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:08   #67
Ja neki dan kupio u Emezzeti još jedan kanistar pripremljenog od 5 l Sonaxa.Gledam ga u onoj polici i vidim zadnji je i reko zašto ne,zlu ne trebalo.Cijena 75 kn.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:08   #68
Ja ukradem s posla glas cleaner.
 
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:38   #69
Ljeto - zima

Jel ima kakve razlike u tim tekućinama da su posebno za "normalne" temp. ili da samo zamješam ovaj "zimski" sa više vode?
 
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:50   #70
Baš sam danas kupio tekučinu za pranje stakala... Destiliranu vodu, 2 litre za 8.99kn...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:58   #71
Quote:
banana23 kaže: Pogledaj post
Kupio sam 5 l sonxa za miješanje. Čisti ide do - 35 , a 2:1 do - 20 , a 1:1 do - 10. Čisti savršeno i ne ostavlja tragove. S ovim iz kuflanda vrlo brzo su mi otišle gume na brisačima.
Potpisujem! Sonax je među najboljima. I s divljim tekućinama ne odu samo gumice nego i hauba brzo izgubi sjaj, dakle nagriza autolak. O sigurnosti i vidljivosti da ne pričam.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:29   #72
sonax, po zimi koncentrat, po ljeti miješaj sa destiliranom...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:03   #73
oduvijek sam uzimao ono smeće u kauflanda, najviše radi cijene(stakloper il kako se zove) i uvijek sam se pitao zašto mi
se gumice brisača pojedu u 2mj

sad uzeo sonax i to je to
mario_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:54   #74
Eto U Pevecu neke akcije i Sonax 5 litara 55 kn.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:01   #75
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
Baš sam danas kupio tekučinu za pranje stakala... Destiliranu vodu, 2 litre za 8.99kn...
+0,1l charlija = 1 kn


al zato se preko zime iskeshiram
debilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 00:18   #76
Ja sam onaj OMWov sipo i drži, makar nije bilo ni neke prave zime ove godine u ZG i okolici....
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:49   #77
Ma blažena destilirana bila. Samo me zanima može li se u nju ubaciti sredstvo tipa Arf za stakla ili neki od ovih za kućnu upotrebu i koliko
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 09:47   #78
da ne otvaram novu temu...

sad će mi se sigurno neki smijati, ali mene zanima jel mogu ja naliti antifriza u onu tekućinu za stakla, recimo 1l na 4 litre tekućine ?

hoće mi pojesti lim, metlice i slično?
auto je sve samo ne novi, tako da i nije bad ako malo nagrize.

jutros je kod mene bilo -20, i naravno one štrcaljke su se zaledile. onda se vozim po autoputu i ne mogu oprati stakla, a kamioni špricaju...
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:47   #79
Ubaci čisti alkohol unutra, i neće se zaledit. Naravno ne 1 L, deci, dva je dosta na 2 L tekučine.
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 13:26   #80
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu...

sad će mi se sigurno neki smijati, ali mene zanima jel mogu ja naliti antifriza u onu tekućinu za stakla, recimo 1l na 4 litre tekućine ?

hoće mi pojesti lim, metlice i slično?
auto je sve samo ne novi, tako da i nije bad ako malo nagrize.

jutros je kod mene bilo -20, i naravno one štrcaljke su se zaledile. onda se vozim po autoputu i ne mogu oprati stakla, a kamioni špricaju...
antifriz je MASAAAAAAN. ostavlja tragove na staklu pa nebudeš vidio ni k......
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.