Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 13:04   #6741
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jebo te mall.

Btw na našoj Insignii su PZero. Ooooo, da, to je guma.
Točno sam znao da ću na kraju završiti na trećoj gumi

Gledao sam već PZero, ali sam nekako cijelo vrijeme gledao na mall.hr, a tamo ih nema u XL.
Vidim, uljadirekt ima. Ili u Zloveniju.
Bilo bi ipak bolje da mogu platiti u ratama...
Rapidshare202 is offline  
Old 20.01.2018., 14:57   #6742
Koliko znam čak i u Zloveniji možeš platiti na rate karticom ... zovi i pitaj.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.01.2018., 16:05   #6743
Budem bas nazvao kod Furlana u ponedjeljak.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Rapidshare202 is offline  
Old 20.01.2018., 16:26   #6744
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Da su u vrhu, nisu, ali su iznad gornje polovice. Kažem, testovi su isto shit, pa ne možeš dobit stvarnu sliku, ali da su neki pokazatelj, valjda jesu.
http://www.tyrereviews.co.uk/Article...225-45-R17.htm

Da li je dosista bolja od rainsporta 3, pitanje je. Ali je koštala osjetno manje, i bila je besplatna ugradnja, tako da je s financijske strane prošao osjetno povoljnije.
Prica se o Intensi UHP2, a ti stavljas test sa starijom UHP...

Kad se vec stavljaju testovi, tu je Uniroyal ispred UHP2:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article...e-Shootout.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

S time da recimo ja kupujem, dodao bi jos nesto novaca i uzeno npr. Dunlop SportMaxx RT ili noviju RT2...
Markkonen is offline  
Old 21.01.2018., 11:44   #6745
Ne kupujem ni jednu, jer sam na 16 , eventualno RT, ali odluka pada na proljeće.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Old 23.01.2018., 20:21   #6746
Pozdrav,


Molim Vas preporuku ljetnih guma u dimenziji 245 45 18.

Auto je Opel Insignia 2.0 CDTI.

Cijena nije tolko bitna,ali bi svakako htio proći što jeftinije.

Godišnje radim cca 7tkm na ljetnim gumama,te zimi stavljam zimske Goodyer UG perf gen-1.
Što kažete na Good Year Eagle F1 Asymetric 3?
RaZ0R911 is offline  
Old 23.01.2018., 23:41   #6747
Quote:
RaZ0R911 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,


Molim Vas preporuku ljetnih guma u dimenziji 245 45 18.

Auto je Opel Insignia 2.0 CDTI.

Cijena nije tolko bitna,ali bi svakako htio proći što jeftinije.

Godišnje radim cca 7tkm na ljetnim gumama,te zimi stavljam zimske Goodyer UG perf gen-1.
Što kažete na Good Year Eagle F1 Asymetric 3?
Prelistaj par postova unatrag, imas raspravu o Insigniji i izboru guma...
Markkonen is offline  
Old 24.01.2018., 01:35   #6748
Povoljne ljetne gume 205/55 R16

Molim preporuku za ljetne gume dimenzija 205/55 R16.

Mijenjam samo prednje gume (pogonski kotači) jer su totalno potrošene. U primorju sam pa cijele godine koristim ljetne gume. Auto je Renault Megane 1.6 (2005. godište)

Gume bi trebale biti što jeftinije, a da ipak nisu smeće.

Može i preporuka gdje da ih kupim na riječkom području.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Old 24.01.2018., 06:09   #6749
https://www.nabava.net/ljetne-auto-g...-91y__48083391
Warthog is offline  
Old 24.01.2018., 08:40   #6750
Podrzavam preporuku, ali koje su ti straznje gume? Da li si svjestan da ce ti nove prednje dat puno osjecaja sigurnosti u zavojima, a onda ce ti se izvrtit straznji kraj i letis sa ceste.

Trebas dakle osim potrosenosti saznati koje su i koliko su stare (DOT oznaka na gumi), bez obzira kada si ih ti kupio.

U pravilu, nove gume idu natrag, a ne naprijed. Iz razloga koji sam opisao.
Astral07 is offline  
Old 24.01.2018., 09:40   #6751
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za ljetne gume dimenzija 205/55 R16.

Mijenjam samo prednje gume (pogonski kotači) jer su totalno potrošene. U primorju sam pa cijele godine koristim ljetne gume. Auto je Renault Megane 1.6 (2005. godište)

Gume bi trebale biti što jeftinije, a da ipak nisu smeće.

Može i preporuka gdje da ih kupim na riječkom području.
http://www.vulkal.hr/ljetne-gume#/sp...0&pageNumber=1

http://www.kmdbabic.com/FilterList.a...pe=&SortOrder=

vidim da dosta ljudi uzima fuldu ecocontrol ,neki i savu intese ,nisam vozio ni jednu pa nemam što reć za njih ,unirojalka je dobra možda i ponajbolja za taj cijenovni rang
Mahun is offline  
Old 24.01.2018., 10:31   #6752
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Podrzavam preporuku, ali koje su ti straznje gume? Da li si svjestan da ce ti nove prednje dat puno osjecaja sigurnosti u zavojima, a onda ce ti se izvrtit straznji kraj i letis sa ceste.

Trebas dakle osim potrosenosti saznati koje su i koliko su stare (DOT oznaka na gumi), bez obzira kada si ih ti kupio.

U pravilu, nove gume idu natrag, a ne naprijed. Iz razloga koji sam opisao.
U pravilu se mijenjaju sve 4 zajedno. Sve drugo je po meni glupost.
Lucky-ZG is offline  
Old 24.01.2018., 11:30   #6753
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Istina, gume ponekad dolaze sa smjesom koja je dogovorena sa proizvodjacem... To su vecinom male serije, za posebne modele... Recimo Bridgestone za Renault Sport Megane R.S. 275 Trophy, Bridgestone Potenza RE050A sa smjesom s kojom su svojedobno napravili FWD rekord na Nurburgringu, Porsche i Michelin sa N0, N1, N2 oznakama, Ferrari i Michelin sa K1, K2 oznakama, Mercedes sa MO oznakom itd...

Evo jednog odgovora na upit vezan za MO gume iz Continentala:



Dakle kod nekih postoje razlike u smjesi, recimo kod Renaulta zbog obaranja rekorda, te kod nekih supersportskih modela, a kod ostalih je to vise radi marketinga i eventualno radi potvrde da je odredjena guma testirana na odredjenom automobilu, te da zadovoljava odredjene standarde...

Mahle/Knecht, Hengst, Mann, nebitno koji je proizvodjac, kao sto kazes, trebalo bi usporediti tvornicki sa zamjenskim...

Cirilicu, odnosno ruski ne znam, tako da ne znam da li je ovo VOA (Virgin Oil Analysis)? Ako je, to moze odstupati od navedenih specifikacija, s time da BMW te iste ne navodi na svojim stranicama...

BTW, sa Shell-ove stranice:

Nov 4, 2014

Shell premium engine and motorcycle oils to be supplied for BMW service-fills in more than 140 countries.

Shell today announces that it has been chosen by BMW AG as its only recommended global supplier for aftermarket engine oils for the following BMW brands: BMW, BMW i, BMW M, MINI and BMW Motorrad.

https://www.shell.com/business-custo...-supplier.html

Ako se ne varam do 2014. Castrol je bio izbor ulja za BMW...

Stovise, kada pricamo o dijelovima, u dosta slucajeva proizvodjac prilikom prve ugradnje odabere jeftiniju i losiju varijantu...

Evo i rasprave o tome u temi o filterima:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=933693&page=19
Za gume si pogledaj ovaj odličan članak:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article...Zero-Story.htm

Imaj u vidu da ako si voljan doplatiti neki AMG, M, S paket i na osnovnim modelima serije 1, A3 ili A klase možeš dobiti PZero ili neku sličnu UHP gumu. Znači nije ograničeno na supersportaše.

Kad pišeš o Renaultu, Scenic 4. generacije dolazi serijski na 195/55R20 gumama. Znači itekako se rade gume ne samo isključivo za nekog proizvođača, nego i za određeni model koji uopće ne treba biti poseban ni po pitanju ekskluzivnosti proizvodnje niti performansi.

Sve je to stvar novca i naravno prestiža. U automobilskom businessu je postao čuven Opelov CEO Lopez koji je kod restrukturiranja toliko stisnuo dobavljače i ponudio im nastavak suradnje uz uvjet drastičnog sniženja cijena, što je naravno dovelo do smanjenja kvalitete dijelova. Na kraju je najveću cijenu platio Opel koji je u desetak godina prepolovio svoj udio na Njemačkom tržištu zbog katastrofalne kvalitete i 2009. završio u bankrotu. Zato CEO Continentala izjavljuje kako je preuzimanje Opela od PSA dobra stvar jer vidi priliku za dobar ugovor u kojem će imati sve više vozila na istoj platformi, sa istim motorima, što znači veće količine identičnih dijelova koji će u konačnici biti jeftiniji za proizvodnju.

Proizvođači koji drže do sebe nikad ne štede na ugrađenim dijelovima vanjskih dobavljača, nego traže najveću moguću kvalitetu, često veću nego ti proizvođači imaju za svoje redovne proizvode. Sve ti ovisi o kojem se brandu automobila i proizvođaču dijelova radi. Svakakvih primjera imaš. Sigurno da su ljudi razočarani kada na novom Mercedesu ili BMW-u dobiju Hankook gume. Ili na VW Falken ili Kumho, ali zna biti i gore. Ne znači zato da je Dacia bolja od Mečke jer dolazi na Continental gumama.
babanghida is offline  
Old 24.01.2018., 11:41   #6754
Mislim da se to podrazumjeva. Ali kad vec radi tako nesto neka napravi najbolje sto moze barem...
Astral07 is offline  
Old 24.01.2018., 18:08   #6755
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Podrzavam preporuku, ali koje su ti straznje gume? Da li si svjestan da ce ti nove prednje dat puno osjecaja sigurnosti u zavojima, a onda ce ti se izvrtit straznji kraj i letis sa ceste.

Trebas dakle osim potrosenosti saznati koje su i koliko su stare (DOT oznaka na gumi), bez obzira kada si ih ti kupio.

U pravilu, nove gume idu natrag, a ne naprijed. Iz razloga koji sam opisao.
Prednje su totalno potrošene (Bridgestone), a stražnje su:

- lijeva: Kleber (Dynaxer), 2010.
- desna: Michelin, 2008.

Vulkanizer kaže da bi stare prebacio naprijed, a nove stavio iza. Ali problem je, kaže, što iza nisu iste gume (navodno ni zakonom nije dozvoljeno i navodno tako ne bi prošao tehnički). Preporuča da u ovakvoj situaciji promijenim sve četiri.

Preporuča gume Davanti (engleska guma, proizvedena u Kini) po cijeni od 370 kuna (+65 montiranje) = 435 kuna po gumi.

To je dobra cijena, imate li iskustva s tom gumom?

Alternativa je Uniroyal po cijeni od 470 kuna (+65 montiranje).
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Old 24.01.2018., 18:14   #6756
O bogte...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kako si uopće prošao na prošlom tehničkom i kako nisi nakon toga završio negdje u kanalu s razbijenim autom i glavom?! Imaš DVIJE ĆELAVE gume, jednu staru DESET GODINA i jednu staru OSAM GODINA!!!

Sve četiri nove gume gore, i to taj Uniroyal koji ti nudi.

Poginut ćeš, čovječe. Stvarno je čudo što si još živ. Bez sarkazma i zajebancije.
_MK_ is offline  
Old 24.01.2018., 18:18   #6757
Poz, pregledavajući ljetne gume uočio sam oštećenje jedne gume. Vjerojatno dok su se skidale kod vulkanizera u 11 mjesecu.Žalio se da sevteško skidaju.
E sad, da li da je bacim i kupim novu ili se smije staviti sada na proljeće?
Billko is offline  
Old 24.01.2018., 18:20   #6758
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post
Prednje su totalno potrošene (Bridgestone), a stražnje su:

- lijeva: Kleber (Dynaxer), 2010.
- desna: Michelin, 2008.

Vulkanizer kaže da bi stare prebacio naprijed, a nove stavio iza. Ali problem je, kaže, što iza nisu iste gume (navodno ni zakonom nije dozvoljeno i navodno tako ne bi prošao tehnički). Preporuča da u ovakvoj situaciji promijenim sve četiri.

Preporuča gume Davanti (engleska guma, proizvedena u Kini) po cijeni od 370 kuna (+65 montiranje) = 435 kuna po gumi.

To je dobra cijena, imate li iskustva s tom gumom?

Alternativa je Uniroyal po cijeni od 470 kuna (+65 montiranje).
Kolega, tebe taj vulkanizer ženi.

U vulkalu imaš Dunlop za 480
https://www.vulkal.hr/dunlop-20555-r...luresponse-91v

Po cijeni tog kineskog smeća imaš ovo:
https://www.vulkal.hr/sava-20555-r16-intensa-hp-91h

Ili za 420 Fulda
https://www.vulkal.hr/fulda-20555-r16-ecocontrol-hp-91h

Odakle si ono?
Fishkal is offline  
Old 24.01.2018., 18:21   #6759
Koji Uniroyal? Imaš Rainsport 3 u mall.hr za 409 kuna trenutno. Taj tvoj vulkanizer ima super maržu, i još ti naplati montiranje.
Tehnomag is offline  
Old 24.01.2018., 18:24   #6760
Bolja slika di je vidljivo oštećenja
Billko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.