Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 22:04   #1001
koliko kosta ovaj gornji krevet?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 29.03.2007., 22:09   #1002
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
koliko kosta ovaj gornji krevet?
Ovaj krevet s policama je oko 4500kn, a onaj koji sam linkala oko 4000 (tako nekako)... nažalost nemaju ih na njihovim stranicama (ponuda u dućanu je puno bolja od onog na weba) a nisam zapamtila...
fonemf is offline  
Old 29.03.2007., 22:37   #1003
Detalj kuće o kojoj sam govorila, spoj minimalizma i rustike... Hoćete da stavim još slika?

Laganini is offline  
Old 29.03.2007., 22:37   #1004
Quote:
angelin1 kaže: Pogledaj post
Singericu imam, upravo ju restauriram,a bavul bih rado ali ne mogu naći za kupiti koji mi odgovara.
Možda bi ti se svidjela ova škrinja koja sam danas uočila u Semeraru




Inače, Semeraro je na istu foru kao i Ikea, samo nešto skuplji i s manjom ponudom ali ima puno rustikalnog stila...
fonemf is offline  
Old 29.03.2007., 22:46   #1005
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
Detalj kuće o kojoj sam govorila, spoj minimalizma i rustike... Hoćete da stavim još slika?

ah, da mi je u ovoj kuhinji biti barem misek
cuca is offline  
Old 29.03.2007., 22:59   #1006
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Možda bi ti se svidjela ova škrinja koja sam danas uočila u Semeraru




Inače, Semeraro je na istu foru kao i Ikea, samo nešto skuplji i s manjom ponudom ali ima puno rustikalnog stila...
grozno ...kasnije moze posluzit kao lijes
Hana_ is offline  
Old 29.03.2007., 23:11   #1007
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post

Super je, volim tople seljačke kuhinje! Seljačke u doslovnom smislu
Jedino mi kanta za smeće nije sjela.
A ovi donji zidani elementi su od gipsanih ploča, ili
marit za is offline  
Old 29.03.2007., 23:20   #1008
laganini, stavi još slika....
što više gledam ove rustikalne stvari sve više mi se sviđaju
a tek ovi debeli stari zidovi...
laella is offline  
Old 29.03.2007., 23:23   #1009
nisam skužila gdje Semeraro ima dućane u HR?
ako ima
laella is offline  
Old 29.03.2007., 23:27   #1010
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
nisam skužila gdje Semeraro ima dućane u HR?
ako ima
samo u Rijeci, u Tower Centru
fonemf is offline  
Old 29.03.2007., 23:45   #1011

starinski stol i stolice, nisu išle u kompletu

kuhinjski elementi su ustvari pregrade od gipsa, a radna ploha mramor

stepenice ustvari dijele prostor prizemlja na kuhinju i dnevni
(foto: k. fazinić)

Zadnje uređivanje Laganini : 30.03.2007. at 00:22.
Laganini is offline  
Old 30.03.2007., 00:06   #1012
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
laganini, stavi još slika....
što više gledam ove rustikalne stvari sve više mi se sviđaju
a tek ovi debeli stari zidovi...
interijer je smješten u starinsku kuću u jednom gradiću na jugu dalamcije, ima božanstveni pogled na cijelu uvalu i osim vanjskih zidova u njoj je sve preuređeno ali tako da se poštuju pravila izgradnje starih kuća
Laganini is offline  
Old 30.03.2007., 00:44   #1013
spoj tradicionalnog i modernog

www.igrane.com/peric

jednom prilikom sam slučajno naišao pa me oduševilo...
PeP is offline  
Old 30.03.2007., 01:03   #1014
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post

starinski stol i stolice, nisu išle u kompletu

kuhinjski elementi su ustvari pregrade od gipsa, a radna ploha mramor

stepenice ustvari dijele prostor prizemlja na kuhinju i dnevni
(foto: k. fazinić)
Na prvi pogled mi je lijepo. Na drugi pak, ima gomila stvari koje mi se nikako ne uklapaju u prostor. Npr. blagavaonica - bijela vrata sa modernim srebrnim kvakicama; kuhinja - staklena vrata sa srebrnim rubom (meni su zidanim kuhinjama recimo ljepši mali zastori) itd...

Naravno, ne mislim da je spoj starinjskog i modernog loš - ali u ovom slučaju po meni nije savršeno pogođen.

Ovo što je pak PeP stavio mi je (interijer) puno ljepše jer mi ne djeluje kao isfuravanje u koje je utučeno "milijun kuna" - osim što je naravno to apartmanski uređeno, ali nekakva nit vodilja mi je bolja.
hro is offline  
Old 30.03.2007., 01:41   #1015
Quote:
hro kaže: Pogledaj post
Na prvi pogled mi je lijepo. Na drugi pak, ima gomila stvari koje mi se nikako ne uklapaju u prostor. Npr. blagavaonica - bijela vrata sa modernim srebrnim kvakicama; kuhinja - staklena vrata sa srebrnim rubom (meni su zidanim kuhinjama recimo ljepši mali zastori) itd...

Naravno, ne mislim da je spoj starinjskog i modernog loš - ali u ovom slučaju po meni nije savršeno pogođen.

Ovo što je pak PeP stavio mi je (interijer) puno ljepše jer mi ne djeluje kao isfuravanje u koje je utučeno "milijun kuna" - osim što je naravno to apartmanski uređeno, ali nekakva nit vodilja mi je bolja.
ljudi su stariji englezi, ne radi se ni o kakvom isfuravanju i riječ je o vikendici. što se 'milijuna' tiče, mogli su kupiti tri kuće nasred straduna, ali nimalo nisu opterećeni time. ja osobno bih to drugačije, ali kad sam ušla u taj prostor stvarno lijepo i simpatično izgleda (ništa nestilski ne bode oči) a nekakva igra toplo-hladno (starinsko-moderno) dobro se uklopila u prostor mada vjerujem da vlasnica uopće nije previše razmišljala niti opterećivala time nego je opremala prostor tako da se u njemu osjeća ugodno i kao doma. iako je prosotor u jednome, točno se kuži da je svaki od tri dijela prizemlja priča za sebe. čini mi se da je kuhinja u stilu stola i kredenca da bi možda bila i pomalo kičasta...
što se financija interijera tiče, ovaj namještaj ih je došao jeftinije, puno jeftinije nego da su išli kupovati neki industrijski. (vjeruj mi i tvoja kuhinja koja mi je prelijepa i moja koja je kupljena prošle godine sličnog tipa ko tvoja, a ful je malašna, koštaju puno skuplje nego onaj stol na slici i onaj stari ormar)
recimo, lijepo mi je i ovo što je PeP stavio mada je za moj ukus i kičasto, a ako je već sve u tom stilu, bez obzira što su apartmani, onda su trebale i kupaona i kuhinja biti u tom điru, a ne primjerice staklokeramička ploča i aluminijska napa u nečemu što ful treba izgledati starinsko. inače, lijepo je uređeno, ostavlja mi dojam kao da si došao na haciendu. usuđujem se reći, da je čak i pomalo pretenciozno, ne bih rekla isfuravanje (bez obzira što su apartmani u pitanju) jer u nekim prostorijama stvari izgledaju da su našle svoje mjesto tu eto samo zato što jesu ili 'bacaju' na starinsko i vjerojatno je to razlog što urednici za interijere teško biraju takve stanove ili kuće ili prije biraju onakve čije sam slike stavila (ili nešto tipa špranja) za svoje magazine ili rubrike moj dom i sl, (govorim iz iskustva)
meni osobno je žao što ljudi kod takvog tipa uređenja kao ovo iz igrana ne idu za tim da srede interijer na temu starih dalmatinskih kuća... recimo, bez obzira jesam li iz hr ili stranac i idem na ljetovanje i upoznavanje dalmacije (a ne zanima me nikakvo partijanje na zrču ili hvaru), radije bih u nekoj staroj kućici s baulima, starom posteljom sa slamaricom pa i pila bevandu iz starog već od tanina pocrnjelog bocuna, i tražila u ponudi aranžmana odlazak na ribanje s kaićem ili koćarima, peć kruh s nekom bakicom ispod peke ili otić sadit krumpire, ili učila rezat benkovačke pršute, imala bliski susret s paškim ovcama, a poslije i njihovim sirom (njam) i sl. - ono: slušaj, kušaj i živi dalmaciju... nego da imam filing da sam došla u meksičku sapunicu. ovo stvarno dobro izgleda i daleko od toga da ovo iz igrana nije lijepo. stvarno je, ali sve više ljudi u dalmaciji štanca ovakve apartmane pod made by dalmatia i koštaju ko suho zlato u sezoni, a ovo što na slikama vidimo, bez obzira na sve, nije nešto što predstavlja naše podneblje, a na to se išlo ako se ne varam.
nadam se da mi nitko neće zamjeriti što sam ovo(liko) napisala. Hro, kiss (ne znam trenutno naći smajlića)

Zadnje uređivanje Laganini : 30.03.2007. at 02:33.
Laganini is offline  
Old 30.03.2007., 02:09   #1016
meni je na onom linku Igrana nečeg previše (posebno na 1.katu), ali ne mogu sad točno definirati čega...ne znam da li bih to baš mogla nazvati kičem...ali...nije mi dobar dojam kao ova vikendica u Cavtatu..mada je činjenica da se i ovdje miješa moderno i staro
ali ova slika sa bijelim stepenicama..ide u moju bazu slika 'za maštanje' o kući...
laella is offline  
Old 30.03.2007., 03:58   #1017
Quote:
trula višnja kaže: Pogledaj post
Gledam već neko vrijeme ovaj topic i u početku sam mislila da neće dugo poživjeti. Drago mi je da nisam bila u pravu Moj dragi i ja smo već 2 mjeseca u svom novom/prvom domu, medjutim zbog posla ne stignemo baš puno poraditi na interijeru. Ovo je naša kuhinj. Nismo još stigli poslagati posuđe, fali napa i police na desnoj strani zida i sl. i naravno neko riješenje za onu ružnu plinsku cijev u kutu


Ova kuhinja mi je bas slatka


Obozavam ovaj topic
Skoro svaki dan razmisljam dali da i ja stavim slike od svoga stana.Raumislit cu jos
Arianne is offline  
Old 30.03.2007., 09:04   #1018
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Možda bi ti se svidjela ova škrinja koja sam danas uočila u Semeraru




Inače, Semeraro je na istu foru kao i Ikea, samo nešto skuplji i s manjom ponudom ali ima puno rustikalnog stila...

tnx, ali poanta je da škrinja bude autentična, dakle stara min. 100 god. Takve tražim, po mogućnosti NE restaurirane.
angelin1 is offline  
Old 30.03.2007., 09:20   #1019
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post

stepenice ustvari dijele prostor prizemlja na kuhinju i dnevni
(foto: k. fazinić)
Stepenice su mi jako lijepe!Jel to drvo na njima obojano u bijelo ili...?
__________________
Odakle mu pravo,znati me ovako...i ući mi pod kožu zauvijek?
Britney Spears is offline  
Old 30.03.2007., 10:25   #1020
Laganini, ajde me please sjeti u kojim je časopisu objavljena fotoreportaža.
Sjećam se da mi se tad svidjelo kako su uredili stražnji đardin, i da su par kamiona smeća morali izbaciti iz njega. Ali mi je upalo u oči da je to zapravo dvojna kuća i da susjedi i dalje imaju katastrofu od vrta do njih.
Tinkili is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.