Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2019., 14:57   #1
Kako fotkati artikle za katalog

povežem laptop sa fotićem preko image synca, fotić je na stalku, artikl u softboxu, dali je poželjno isključiti stabilizaciju fotića u ovakvom slučaju kad se fotić uopće ne dira i koristi se prek laptopa i sve je statično (povezani su wifiem), ima tko iskustva, do sada nikad nisam koristio fotić preko image syica ni na mobu ni na laptopu, sad sam baš dobio žarku želju, da ne isprobavam i da dobijem kakav savjet od iskusnijih koji to barem zeru više koriste, ništa pretenciozno, onako za hobi i uslugu frendovom bratu ,hvala.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 15:34   #2
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
povežem laptop sa fotićem preko image synca, fotić je na stalku, artikl u softboxu, dali je poželjno isključiti stabilizaciju fotića u ovakvom slučaju kad se fotić uopće ne dira i koristi se prek laptopa i sve je statično (povezani su wifiem), ima tko iskustva, do sada nikad nisam koristio fotić preko image syica ni na mobu ni na laptopu, sad sam baš dobio žarku želju, da ne isprobavam i da dobijem kakav savjet od iskusnijih koji to barem zeru više koriste, ništa pretenciozno, onako za hobi i uslugu frendovom bratu ,hvala.
Ja sve foktam bez, ne vidim razloga za stabilizaciju, a i sigurno je sigurno.
Ufotkano prije 2-3 sata
online image hosting
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 18:54   #3
obično svuda piše kako na stativu treba isključiti stabilizaciju uz neobično objašnjenje kako žiroskopi na mirujućoj kameri mogu uzrokovati pomake

(ja bih rekao kako onda to što kontrolira žiroskope ne valja no puno toga čudnog u foto svijetu ima pa se jadni inženjer u meni čudom čudi )

evo probaj otići u interval snimanje - moj K-70 odmah isključi IBIS očekujući da sam na stativu
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 20:40   #4
krbo zato sam napisao : "...dali ima tko iskustva...kad se fotić uopće ne dira...povezani su wifiem, do sada nikad nisam koristio fotić preko image sync-a ..." , teoretičari se u puno stvari ne slažu sa praktičarima, evo sada u primjeni fotoopreme, al otom potom, i ja znam za te naputke (velika brzina ili stativ=ne/velika milimetraža ili mala brzina okidača=da) ali konkretno nemam prakse sa fotkanjem na stativu (mada imam aluminijski robusni made in germany cullmann stativ već desetlječje i radio sam sa apsc koristeći 12-24/4 panoramsku fotografiju za tapete modelatoru vlakova) i pogotovo ne preko nečega ne koristeći direktno fotoaparat.
amadeus65 može neki savjet iz iskustva, npr. koristiš li i koje to daljinsko upravljanje fotićem, itd.itd. (ne mislim na itd bend, mada volim i njih slušati), igram se preko moba i fakat je zabavno kad namještaš blendu/okidać/iso/wb/mijenjaš točku fokusa po ekranu moba a objektiv šeče, i zeleni gumb radi bez problema (kod pentaxa to znači da fotić sam određuje najbolju ekspoziciju), fotić samo fokusira i kad se potvrdi točka fokusa ti pritisneš određeni dio ekrana na mobu, najnoviji gušt fotkanja nakon desetlječja fotkanja "klasičnim načinom"
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 23:26   #5
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
amadeus65 može neki savjet iz iskustva, npr. koristiš li i koje to daljinsko upravljanje fotićem, itd.itd. (ne mislim na itd bend, mada volim i njih slušati), igram se preko moba i fakat je zabavno kad namještaš blendu/okidać/iso/wb/mijenjaš točku fokusa po ekranu moba a objektiv šeče, i zeleni gumb radi bez problema (kod pentaxa to znači da fotić sam određuje najbolju ekspoziciju), fotić samo fokusira i kad se potvrdi točka fokusa ti pritisneš određeni dio ekrana na mobu, najnoviji gušt fotkanja nakon desetlječja fotkanja "klasičnim načinom"
Ja koristim stol sa pleksiglas plocom, dva blica i eventuelno jos jednu led lampu, ak zatreba. Tak da mi je sve na manuelno podeseno. Isostravam isto manuelno, tak mi je najlase kontrolirat koje podrucje hocu imat ostro. A okidam sa normalnim kablovskim okidacem. U principu jednom kad namjestim tak i stoji.
Nisam nikad probo te boxove, al mislim da bi imo vise problema zbog reflesa.
Ovak sa dva blica jedan ispod, a jedan rasprsim po sobi, tak da dobijem dost jednlicnu(mekanu) rasvjetu bez reflesa. Refleksi na objektima nekad mogu dobro izgledat ak su kontrolirani. Kad radis sa sofboksovima pa kontroliras gdje hoces da budu i koje jacine. Meni je bitno da se stanje stvari koje stavljam na ebay dobro vidi. Tad ne moram previse opisivat.




Stavis kad pofokas, pa mozemo vidjet ak se da kaj poboljsat.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 12:42   #6
može pomoć za ozbiljno , dakle fotkam predmete veličine od 10x15x20 do 80x15x80xcm, manji ne predstavljaju problem sveze i glede rasvjete, veći i još veći predstavljaju veliki problem sveze i glede rasvjete, na rasvjetu mislim improviziranu rasvjetu od dva led reflektora + dvije led žarulje+ blic na fotiću, u lightboxu (isto improviziranom) veličine cca.90x90cm obloženim bijelim papirom kojem se nagib po potrebi može mijenjati i aluminijskom folijom na fiksnim bočnim stranicama, manji predmeti se bez problema uklapaju u spomenuto, ali već ovi od 25x15x25 malo manje, a ovi 60x15x60 ili 80x15x80 su nemoguća misija i za t.cruisa i cjelu njegovu prateću logističku ekipa a gdje ne meni solistu u akciji, ne mislim se profesionalno time baviti pa bi molio za pomoć kako najjednostavnije i najjeftinije riješiti fotkanje par stotina komada predmeta veličine 80x15x80cm, npr. veći lightbox/kakav/ i sa kakvom rasvjetom, ili možda za mene najbolja solucija jer moram biti mobilan bi bila bijela zavjesa širine cca.120cm a koja se može podizati/spuštati na stalku po potrebi /kao kino zavjesa/u kombinaciji sa npr.3 blica -2 na stalku+1 na fotiću-povezana wirelessom (već imam jedan Pentax AF360FGZ),imam i jedan malecki manji od kutije cigareta on/off slave jeftikaner kinez sa gn-om:18 koji od 10 wireless pokušaja okine 2~3 puta-za wireless on je totalno nepouzdan , tak da na njega ne računam tj.kao da ga ni nema, ako se nekome ne piše ovdje može i na pp, bio bih jako zahvalan

ovako izgleda kod "manjeg" artikla i tu nema problema (nisam ni znao da sam zabilježen skrivenom kamerom u trenutku dok radim-dobio za 24 sata na email, )

mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 13:53   #7
jesi gledao što po jubito?

recimo ovako nešto: https://youtu.be/NsFNuTHaWOk
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 14:30   #8
krbo, preveliko i preskupo i neisplativo za mene kaj je to prikazano original na tom filmiču, na nešto sličnoga takvoga sam mislio kad sam napisao:"...ili možda za mene najbolja solucija jer moram biti mobilan bi bila bijela zavjesa širine cca.120cm a koja se može podizati/spuštati na stalku po potrebi /kao kino zavjesa/u kombinaciji sa npr.3 blica = 2 na stalku+1 na fotiću-povezana wirelessom"...više me misao vuče kako iskombinirati ovu soluciju, financjski prihvatljivo u stilu jednog jeftinog triggera u kombinaciji sa tri resivera na koje bi nahrdučil jeftine bliceve,od kojih je po mogučnosti jedan original af360fgz,
ovako nešto:
https://www.ebay.com/itm/433MHZ-Wire...IAAOSwWtpcePpk
+
https://www.ebay.com/itm/TRIOPO-TR-9...0AAOSw8Mda8X4n
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2019., 16:07   #9
ma normalno, znam da nemaš ovolike speedove no ideja je tu, znači jedno stalno odozgor, koliko vidim toplo je znači jedno 2700K jače svjetlo
sa strane 2 blica s difuzorima na kraćoj udaljenosti jer nemaš tu snagu
obvezno provjeri da ambijentalno svjetlo ne smeta (crni probni kadar kako je pokazao)
pozadina kakvu on ima

mislim da bi to mogao namjestiti
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.