Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 18:03   #721
Namjeravam kupiti ricinusovo ulje pa me zanima, posto je jako gusto dal ga mogu mjesati s jajem? dal se nece izgubiti ta ucinkovitost ako ga pomijesam s jajetom? ili mozda sa sokom od narance? hvala
Dealfinta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 20:21   #722
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
stavim kap čajevca na bubuljicu koja se upalila, za dan dva prođe, dok su inače kampirale i po 3 tjedna (kad se upali, upali se pošteno al nije to često), oduvijek mi je tako.
važno je znati da fitoterapeuti ne preporučaju eu direktno na kožu bez stručnog mišljenja (ja nisam stručna ). možeš ga razrijediti sa biljnim uljem. tako ga koristim nakon depilacije kad postoji opasnost od urastanja.
Da, to me zanimalo.
POvremeno mi iskoči nešto a nisam bila sigurna stavljati ga samog ili ne
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 01:44   #723
eu čajevca je jedno od rijetkih koje može direkt na kožu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:12   #724
Može li se ricinusovo ulje staviti na trepavice, odnosno, da li iritira oči?

Ja bih ga možda isprobala za porast trepavica
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:14   #725
Quote:
Kratka Kavica kaže: Pogledaj post
Može li se ricinusovo ulje staviti na trepavice, odnosno, da li iritira oči?

Ja bih ga možda isprobala za porast trepavica
Ja ga osobno nisam stavljala, al sam čula da možeš očistiti tj.oprati metlicu od stare maskare i onda umočiš u ricinus i na trepavice. I da stvarno od njega trepavice postaju gušće.
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:26   #726
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Ja ga osobno nisam stavljala, al sam čula da možeš očistiti tj.oprati metlicu od stare maskare i onda umočiš u ricinus i na trepavice. I da stvarno od njega trepavice postaju gušće.
Da, to sam i ja negdje pročitala pa sam samo željela proveriti kod vas da slučajno ne grize oči..
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:43   #727
Možeš ga bez brige stavljati na trepavice, sa četkicom od maskare ili sa prstima. Može te peći jedino, kao i svako drugo ulje, ako ti uđe u oko. Ja ga redovno koristim svake večeri prije spavanja, i trepavice su mi nešto gušće i duže
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:48   #728
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Možeš ga bez brige stavljati na trepavice, sa četkicom od maskare ili sa prstima. Može te peći jedino, kao i svako drugo ulje, ako ti uđe u oko. Ja ga redovno koristim svake večeri prije spavanja, i trepavice su mi nešto gušće i duže
Supač, onda budem!
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:51   #729
Ma ricinus je odličan. Ja ga koristim u kombinaciji sa suncokertom za kidanje šminke i
često završi u oku, jer ne pazim
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:12   #730
meni je smetalo kad sam ga nanosila sa cetkicom od maskare (a bome sam se i namucila dok sam ju ocistila). Koristila sam tako svega 2-3 puta i odustala. Bolje mi je prstima..
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 00:42   #731
Quote:
maja2075 kaže: Pogledaj post
meni je smetalo kad sam ga nanosila sa cetkicom od maskare (a bome sam se i namucila dok sam ju ocistila). Koristila sam tako svega 2-3 puta i odustala. Bolje mi je prstima..
slažem se, samo prstima , i natrackam se, ništa ne iritira. eventualno mi se vid lagano zamagli , obično napravim to prije spavanja.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:29   #732
Isto ga stavljam prstima, kad udje u oko zamagli vid, ali me ne pece nista.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:51   #733
Ja onda valjda imam osjetljive oči, jer koje god biljno ulje da mi uđe u oko, malo me peče i jedva čekam da ga nekako isperem
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:29   #734
kad ga stavim na trepavice, isperem tek ujutro?
isperem obicnom vodom ili?
phenomenom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:31   #735
Ispereš? Kako to misliš? Zar netko to ispire? Nije mi to nikad palo na pamet. Ja ništa ne ispirem. Ne ostane ništa za isprati. Navečer ga stavim na trepavice, ujutro ga više nema. Valjda se upije. Uglavnom, negdje nestane
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 21:31   #736
pod tom rijecju isprat krije se aktivnost uklanjanja neke tvari vodom. aha dobro
phenomenom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 21:29   #737
Hvala na ovom semantičkom prosvjetljenju
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:38   #738
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Ispereš? Kako to misliš? Zar netko to ispire? Nije mi to nikad palo na pamet. Ja ništa ne ispirem. Ne ostane ništa za isprati. Navečer ga stavim na trepavice, ujutro ga više nema. Valjda se upije. Uglavnom, negdje nestane
Ja moram umit lice i ostane mi uvijek malo na trepkama ricinusa ujutro; ne ostane; nego se osjeti mekoca i kad ga ne "izaperem" a stavim maskaru mi se trusi. Dok kad ga izaperem jel, mi je maskara ok
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 18:49   #739
Evo ja baš planoram opet špočeti koristiti, zadnji put nism bila nešto ustrajna pa nije bilo razlike.
Zanima me bih li ga mogla miješati s maslinovim i u kolikom omjeru onda.
Kosa mi je dužine 7-8 cm ispod ramena, koliko mi onda treba sveukupno?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 21:39   #740
Meni treba ricinusovo za lice. Pa sad je li neka koristila već i ako možete podijeliti recept?
Iskustva s uljem?
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.