Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 08:29   #421
Dobro da smo prodiskutirali, sutra će dobit tableticu
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 09:03   #422
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
onda sam joj valjda ok dala
Jesi.

Ide 1/4 tablete na svakih 2,5 kg težine. Ja mačkama od 3 i 3,5 kile dajem po pol, a micko dobije 3/4 jer ima 6 kg.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:22   #423
Prekjucer je okupana gospodja, dns stavljen advantix i dobila je tabletice (2 Pratela). Zamotane u sunku delux, ne smetaju ni malo

Jel vasi psi dobiju proljev od tableta, ne mislim onaj proljev ako zaista imaju parazite, nego jer ih tableta "protjera"?

Kira nema proljev od njih al trazi travu za pasti, i kruli joj zeludac.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:32   #424
Moja ne. Sad je i njoj vrijeme za kupanje, advantix i pratel.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:50   #425
Moj moze jesti i kamenje bez posljedica ali mu je dan nakon tablete mina nesto meksa.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:28   #426
Nisam primijetio da ju protjera. Isto dobije svaka 3 mjeseca, otprilike.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:12   #427
Dobro. Necu morat kosit vrt, popase sve vrhove trave ��
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:41   #428
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Prekjucer je okupana gospodja, dns stavljen advantix i dobila je tabletice (2 Pratela). Zamotane u sunku delux, ne smetaju ni malo

Jel vasi psi dobiju proljev od tableta, ne mislim onaj proljev ako zaista imaju parazite, nego jer ih tableta "protjera"?

Kira nema proljev od njih al trazi travu za pasti, i kruli joj zeludac.
Mom istomoruli zeludac i skuzila sam da taj dan ide jednom vise kakati. Isto se jede trava ali mi nemamo tu srecu da je uzgajamo pa trazimo skrivena mjesta koja drugi psi nisu zapisali.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 14:39   #429
Moja isto nije imala proljev nakon tablete
Jucer je madam bila sredit se u salon i sad moramo ampulu stavit,samo cekam jos 2,3 dana da vidim sta ce sa vremenom biti nesto kisu najavili ne bi htjela da se smoci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:40   #430
Imam pitanjce. Davala sam mačkama neke tablete za parazite, bile su dobre al se ne mogu sjetiti kako se zovu. Znam da šire djeluju nego pratel jer imaju 3 aktivne supstance (pratel i drontal imaju 2), ima za kupiti u pet centru i jedna tableta dođe nekih 10tak kuna.

Nisam si ostavila omot i sad se ne mogu sjetiti.

edit: pronašla. Znala sam da je nešto na C al se nisam mogla sjetiti. Caniverm se zovu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 15.04.2017. at 11:53.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:21   #431
Mi smo kod veterinara u ponedjeljak dobili Milprazon za mačiće, progutao je tu tabletu kao da je poslastica, navodno ima nekakav okus koji im je privlačan..
Vet nije spomenuo, a ja kako mi je ovo prvi put kod veta zaboravih pitati kako i šta dalje? Kad to treba opet ponoviti? Mačak ima malo više od 2mj.
Jučer sam primjetila da opet kašlje i povratio je a zbog tih sam ga simptoma i vodila veterinaru..
Inače živi isključivo u stanu i ima izlaz na balkon, super jede, igra se, sve 5, samo što povrati možda 1 tjedno i ponekad čujem da nekako čudno kašlje, kao da će povratiti ali ništa..
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:46   #432
Trebalo bi ponoviti za 2 tjedna (ne znam za konkretne tablete, ja svojima dajem pratel ili caniverm pa provjeri sa vetom). To kad hoćeš očistiti, inače svaka 3-4 mjeseca preventivno.

Ja sve živine kad ih dopeljam doma prvo očistim, imale-ne imale buhe/gliste... i onda ide preventiva.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 18:59   #433
Izgleda da je upalilo, nema vise povracanja ni kasljanja
U pijesku sam primjetila dvije gliste, bile su mrtve i kao suhe, ako su to bile gliste uopce, ne znam.. Provjeravam svaki dan ali vec danima nista
Violet Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:15   #434
Jedna moja mačka je danas ispovraćala "špagete" i sad su svi pod tretmanom s Canivermom. Svi normalno pojeli s klopom osim ove koja treba

Nađena je kao malo mače i očišćena po PS-u, al eto... očito nije bilo dovoljno (ista priča bila je i sa prvom mačkom).

Užasavam se glisti i sad me da 'prostite svrbi guzica i nos (psihološki ).

Nego, sjećam se da su se nekad za ljude koristile Vermox tablete koje su se mogle bez recepta kupiti u apoteci. Zna li netko je li to još aktualno ili moram po recept (što mi se fakat ne da, mrzim doktore ponajviše što za sitnicu čekam 100 godina)? Kaj sad ljudi ždereju u tu svrhu? Prošlo je dosta otkad smo sebe čistili i mislim da bi trebali obzirom na broj živina koji mi prolazi kroz kuću (i spava s nama).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:32   #435
Mislim da Vermox (tablete i suspenzija) danas idu samo na recept. Najbrže i najjednostavnije - otići vetu neka napiše jer ćeš ionako kupiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:34   #436
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da Vermox (tablete i suspenzija) danas idu samo na recept. Najbrže i najjednostavnije - otići vetu neka napiše jer ćeš ionako kupiti.
Vetica mi je rekloa da moram svom dr. za to. I da i oni tako rade. Zapravo, ne mogu vjerovati da država to veterinarima ne obezbijedi, no dobro.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 22:36   #437
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Vetica mi je rekloa da moram svom dr. za to. I da i oni tako rade. Zapravo, ne mogu vjerovati da država to veterinarima ne obezbijedi, no dobro.
Bzvz. Ja uzmem kod veta recept za antibiotik ako mi ga moja doktorica ne da.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 07:59   #438
Smartie zašto ne nazoveš doktora i obajsniš preko telefona zašto ti treba i da ti sam pusti recept pa podigneš u ljekarni. AKo imaš normalnog doktora to će ti tako napraviti.

A budući da si napisala da ti je maca ispovraćala glistu odradi 3 ture čišćenja svaka 2 tjedna. Znam da je Ryell pisala da je sa svojim muku mučila pa joj je neko od veteriara rekao kad je tako invazija da se rade 3, a ne 2 ture kako se inače preporuča. Ako ti neće caniverm ima za uvaliti i neka tableta koja je finog okusa, netko je bio pisao da je davao mački i da je bez problema popila. Raspitaj se za te tablete, to je nešto novije, ali ne mogu se sjetiti imena.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:05   #439
Čišćena je štoviše 4 puta, svaka 2 tjedna. Kako je bila mala, prvo je dobila ampulu, pa tek kad je malo dobila na težini tabletu. No opet, ta tableta ide na 10 kg pa sam morala mrviti i kemijati i bog te pita jesam li dala dobru dozu. Mačka inače otkad je kod mene uopće nije bila vani osim na rukama u dvorištu. Čekam kastraciju, pa onda može u dvorište pod nadzorom ko i ova starija.

Ista priča je bila s prvom. Čistila sam ju redovito kad sam ju našla kao jako malu i mislila da sam očistila dok nije povratila gliste jednom prilikom i nakon toga ponovno čišćenje pa mir.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:24   #440
Ma nema ti to veze. Moji nosom nisu provirili vanka pa su mi svejedno imali prije nekoliko godina gliste. Mico je imao fetiš na muhe pa ih je žderao pa se zarazio i onda se zarazio ostatak ekipe.

Koliko sam čula ampule baš nisu toliko djelotvorne kao tablete. Kao preventiva je ok, ali ovako kad su već zaraženi slabo to nešto ampula rješava (za gliste pričam, trakavice ampule ni ne pokrivaju)

Koliko ti je teška maca? Probaj dati pratel ako si do sada samo davala ovo (iako je ovo meni bolje jer ima 3 djelatne tvari za razliku od pratela koji ima 2). Meni kod tahvih pizdaija ako ne pali jedno onda mijejam proizvođača.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.