Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2024., 13:57   #1
HZMO izmjena doplatka za djecu s ostecenjem

Zanima me sto tocno to znaci jer sto vise citam to sam vise zbunjena.
Shvatila sam da ce CZSS preuzet isplatu naknade koju je do sad isplacivalo mirovinsko no ono sto me zanima jest da li i dalje moram priloziti zahtjev kao svake godine u mirovinsko ili to sad radim u CZSS?

Konkretno, imam dijete sa ostecenjem 3 stupnja (nije fizicki invaliditet) te sam od jedne mame cije dijete ima istu dijagnozu nacula da su ju zvali i da dijete mora obaviti Barthelov index i da ako se preko njega ustanovi kako dijete nema fizicka ostecenja da ce se ukinut isplata doplatka.

To mi se cini malo nevjerojatnim jer nigdje to nije spomenuto ali opet zivimo tu gdje zivimo pa mozda netko zna nesto vise o tome?
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2024., 16:39   #2
Ne trebate ništa prijavljivati, dok vas ne zovu iz centra i/ili ne dobijete novo rješenje o inkluzivnom dodatku, primat ćete sve po starom rješenju, a po novom će vam isplatiti retrogradno od 1.1. zaostatke.
Ovo što se B. indeksa tiče ni meni nije baš jasno ( niti znam da su ikome s 3° oštećenja to ikad radili), ali s 3° mislim da bi dijete trebalo dobiti ili 430 ili 480€/mj. inkl. dodatka.
Isto tako neovisno o svemu, do 1.3. možete predati na mirovinsko zahtjev za redoviti DD. Sada na njega pravo imaju sva djeca a cenzus primanja je 613€ po članu kućanstva.

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.