Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2010., 18:19   #1
Matica stanogradnja d.o.o.

Pozdrav svima,

molio bi bilo kakvu informaciju u navedenoj "tvrtci" odnosno o njihovim "stanovima". najavljivali su velike gradnje, prvo u Virovitici,a sada i u ZG (odnosno Špansko - Oranice, rudeš, 26.000 m2 zemlje i sl. 800 stanova, 1400€ max. cijena).

Slali su poruke pojedinim sindikatima o tim stanovima, ali zapravo nigdje na netu nema "pravih" informacija, pa bi molio bilo kakve informacije

hvala
wolfman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 21:25   #2
Quote:
wolfman kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

molio bi bilo kakvu informaciju u navedenoj "tvrtci" odnosno o njihovim "stanovima". najavljivali su velike gradnje, prvo u Virovitici,a sada i u ZG (odnosno Špansko - Oranice, rudeš, 26.000 m2 zemlje i sl. 800 stanova, 1400€ max. cijena).

Slali su poruke pojedinim sindikatima o tim stanovima, ali zapravo nigdje na netu nema "pravih" informacija, pa bi molio bilo kakve informacije

hvala
Ako se ne varam to je samo za članove sindikata koji su u matici. Ako si član pitaj u svom sindikatu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 15:29   #3
Ovdje imaš nešto informacija

http://www.nsz.hr/datoteke/09-10/SPANSKO-ORANICE.pdf
bojan111111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:51   #4
Ja danas bila na predbilježbi za stan. Za sada samo uzimaju predbilježbe ne znaju baš puno uvijeta tj. na osnovu čega će netko ne/imati prednost za stan..to će još Sindikati izvjećat kao i povoljnije kamatne stope Cijene u odnosu na one na tržištu su super povoljne a tim više tko je izvođač radova. Na razmještaj se može utjecati što je isto veliki plus Radovi bi trebali početi u 9mj. Također će ići i ponuda za Središće, ali po većim cijenama, naravno, jer se radi o lokaciji uz Muzej. Da radi se o lokaciji uz one plastenike na Oranicama, iza profektusovih stanova. Ako neko ima još kakvih saznanja neka javlja. Sretno nam!!!
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:03   #5
Već su ogradili zemljišta i stavili tablu...dali se zna kada počinje gradnja na Središću?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 10:31   #6
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Već su ogradili zemljišta i stavili tablu...dali se zna kada počinje gradnja na Središću?
baš se veselim, mora ću u obilazak Središće nekad iza Nove godine, nemaju dozvolu još (da li građevinsku ili lokacijsku, ne znam točno) pa dok se to sredi.
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:34   #7
Išla sam vidjeti tu parcelu pored plastenika u Pavlenskoj. Tamo je zaista ograđen teren, ali na tabli piše investitor Tehnomobil Oranice Jedan d.o.o., Selska 217, Zagreb. Izvođač: Tehnomobil d.o.o., Zagrebačka 145a, Zagreb. Je li zna netko nešto o tome?

Zadnje uređivanje tapiserija : 20.06.2010. at 21:40.
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:45   #8
Evo izgleda zgrade...

http://www.u-t.hr/site2/projekt_det_c.php?projekt_id=31
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:51   #9
Mi smo isto bili to pogledati - tlocrti stanova (nešto većih, koji su nas zanimali) su katastrofa! Bez balkona ili lođa, svi stanovi su različiti pa ima hrpa različitih (jednako loših) tlocrta. Uz to, sama lokacija je na nekoj malenoj parcelici između Profectusa, plastenika i Oraničke (i to smo išli pogledati) na kojoj se još nalazi i neka velika antena... Maknuli su onu tablu od Tehnomobila, vjerojatno su preuzeli njihov (loš) projekt. Uvjeti su nepoznati, tako da nije jasno jel će stanove moći kupiti oni koji se prvi predbilježe ili će sindikati raditi neke liste prvenstva. Uz to, nisu poznati uvjeti banaka... Tako da sam jako razočarana.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 14:46   #10
Opet sam išla vidjeti taj teren i nije da je tabla maknuta, nego je prevrnuta zajedno sa drvenom skelom na kojoj je bila smontirana.




Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Mi smo isto bili to pogledati - tlocrti stanova (nešto većih, koji su nas zanimali) su katastrofa! Bez balkona ili lođa, svi stanovi su različiti pa ima hrpa različitih (jednako loših) tlocrta. Uz to, sama lokacija je na nekoj malenoj parcelici između Profectusa, plastenika i Oraničke (i to smo išli pogledati) na kojoj se još nalazi i neka velika antena... Maknuli su onu tablu od Tehnomobila, vjerojatno su preuzeli njihov (loš) projekt. Uvjeti su nepoznati, tako da nije jasno jel će stanove moći kupiti oni koji se prvi predbilježe ili će sindikati raditi neke liste prvenstva. Uz to, nisu poznati uvjeti banaka... Tako da sam jako razočarana.
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:26   #11
Pa ta antena bi se valjda trebala maknuti, bar se nadam
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:53   #12
I ja sam isao pogledati, samo mi nije jasno koje je to zemljiste? Postoje dva, jedno je odmah pokraj staklenika(između staklenika i zgrade koju radi profektus), a drugo je malo zapadnije pokraj nekog potočića. Tablu nisam nigdje vidio. Ako netko zna, neka kaže:-) što se tiće liste prvenstva, nama je rečeno da je neće biti, nego će ići po onom principu "tko prvi njegova djevojka". Krediti će biti povloljniji, odnosno kamata bi trebala biti manja za 0,1%(ovo nije sigurno, tako je bilo na prošlim projektima). Ugovor(predugovor) se potpisuje oko 9.mjeseca. U 9.mj pocinje gradnja, useljenje je krajem 2011. Mogu se raditi preinake u stanu i sl.Kapara ne treba, a novci za stan se daju kad se dobiju kljucevi..eto, napisao sam sto su mi rekli, a sad vi meni recite koje je to zemljiste:-)
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:04   #13
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
I ja sam isao pogledati, samo mi nije jasno koje je to zemljiste? Postoje dva, jedno je odmah pokraj staklenika(između staklenika i zgrade koju radi profektus), a drugo je malo zapadnije pokraj nekog potočića. Tablu nisam nigdje vidio. Ako netko zna, neka kaže:-) što se tiće liste prvenstva, nama je rečeno da je neće biti, nego će ići po onom principu "tko prvi njegova djevojka". Krediti će biti povloljniji, odnosno kamata bi trebala biti manja za 0,1%(ovo nije sigurno, tako je bilo na prošlim projektima). Ugovor(predugovor) se potpisuje oko 9.mjeseca. U 9.mj pocinje gradnja, useljenje je krajem 2011. Mogu se raditi preinake u stanu i sl.Kapara ne treba, a novci za stan se daju kad se dobiju kljucevi..eto, napisao sam sto su mi rekli, a sad vi meni recite koje je to zemljiste:-)
Između plastenika i Profectusove zgrade. Kamata manja za 0.1% i nije neka bitna stavka, mislila sam da će biti povoljniji uvjeti.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:17   #14
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Između plastenika i Profectusove zgrade. Kamata manja za 0.1% i nije neka bitna stavka, mislila sam da će biti povoljniji uvjeti.
To za kamatu nije sigurno, zaboravio sam reci da su rekli da ce navodno troskovi obrade kredita biti fiksno 500kn. E sad, sve je to jos u fazi rekla-kazala. Vidjet cemo.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 09:48   #15
Sve u svemu jeftinije je od postojećeg na tržištu bar za sada ali još nije ni upola raspakirano, što me ljuti...biće tu još svega
olio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 02:00   #16
pozdrav svima!
zanima me da li netko ima informaciju u kojem sindikatu treba biti učlanjen? naime, moj sindikat ne spada pod Maticu hrvatskih sindikata već pod Savez samostalnih sindikata Hrvatske.
norra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 08:46   #17
Quote:
norra kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
zanima me da li netko ima informaciju u kojem sindikatu treba biti učlanjen? naime, moj sindikat ne spada pod Maticu hrvatskih sindikata već pod Savez samostalnih sindikata Hrvatske.
Tu su ti svi sindikati clanice Matice:
http://www.matica-sindikata.hr/hr/sindikati/
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 11:16   #18
istina, na toj parceli nalazi se ogromni repetitor, tj. antena (moguće da je od neke mobilne mreže).....mene samo zanima imaju li u planu to maknuti, jer ostane li omeđen zgradom nikakve koristi od njega, jedino da ga dignu na krov zgrade....
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 11:10   #19
evo kratke snimke prostora (ako sam dobro skužio lokaciju o kojoj ovdje razgovarate):
https://www.yousendit.com/dl?phi_act...aytOMUEwTVE9PQ

video je snimljen jučer (nedjelja 4.7.) nije ništa posebno, onak je iz ruke na brzinu, ali samo da se vidi lokacija i okoliš. 100 metara od tog mjesta je izlazak na semafor gdje oranice izlaze na Zagrebačku, a 400-500m (odokativno) na drugu stranu je križanje u Španskom sa semaforom kod pizzerie Mozart - jedan semafor prije tržnice
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 13:47   #20
da, to je to zemljište, hvala ti, i na toj snimci se dobro vidi taj sumnjivi repetitor......što li će biti s njim????!!!
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.