Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.01.2006., 14:04   #1
akustična gitara

Pozdrav svima! U nastojanju da dobijem odgovor što brže:

Ovako, audofilskim slušanjem glazbe sazrila je želja da napokon naučim svirati gitaru (držao sam je u rukama nekad kao klinac, ali to više ništa ne znači).
Znam da je početak težak i neatraktivan ali na to sam u potpunosti spreman (i godine ako treba, to je sada postalo to).
No, first things first - prvo trebam kupiti gitaru. S obzirom da momentalno ne raspolažem naročitim sredstvima (potrošenih na audofilsku elektroniku i stambeni kredit) moram gledati na second hand robu u plavom oglasniku.
Vidm da ima gitara u rasponu od 400 - 700 kn. Ne bih htio kupiti baš potpuno smeće, ali ni olakšavanje početničkih koraka sa skupljim gitarama ne igra neku ulogu jer sam sazrio i odlučio se na to odricanje i muku.
Dakle, bio bih zaista zahvalan ako mi netko može pomoći sa savjetima na što da obratim pažnju kod kupovine u tom second hand cjenovnom rangu i koji su prihvatljivi brandovi - nude se Yamaha, Stratos, Gibson Epiphone, Tenson, Mengeš Rio...
Zanima me akustična gitara a naginjem etno bluesu tipa Boubacar Traore (Afrika - Mali) pa nadalje prema jazzu (a dok ovo pišem slušam Stefanovskog).

Zahvaljujem na svim odgovorima!

P.S. Ako tko ima kakvu ponudu - dobrodošao. Može i na e-mail [email protected]
mmazga is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.