Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2004., 08:36   #1
Question Pijesak za mačke

Koji pjesak za mačke koristite i koji je po vama najbolji?

Mi smo do sada miješali Natusan i Tomi, ali se dosta osijetio smrad pa smo sada kupili Trixie Fresh'n'Easy granulat(kristali), ali sada mačak izbjegava ukopavati drekice.

I još jedno pitanje, u zadnjih tjedan dan mčak se očito tjeri pa se dreči za svaku sitnicu, ali kaj je najgore cijeli stan smrdi a još nijednom nismo vidjeli da se upišao kolko će to trajati i kak da opet piša u pijesak?
parzg13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 08:46   #2
nije to od pišanja (ne piša ti po stanu) - pomiriši ga - cijeli tak smrdi. obilježava teritorij. priziva cure.

za pijesak imaš za kupiti nekakve sprejeve koji se špricaju na pijesak a neutraliziraju mirise.


a što se mačka tiče - pusti ga van vratit će se izgreban, bez jednog oka, mršav i gladan, ali zadovoljan, a tebi kuća neće smrditi.
ili ga kastriraj.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 17:11   #3
ja koristim Friskisov pjesak,al pospricam ga poslije svakog punjenja/ciscenja Febreze spejom...


kupovanje skupog pijeska nije mi dalo nikakve bolje rezultate od jeftinog.kad smrdi,smrdi svaki.

jedino neki se manje lijepe za sape i blatnjaju.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2004., 17:24   #4
Quote:
Samantha kaže:
jedino neki se manje lijepe za sape i blatnjaju.

E to je meni bio problem kod ex.mačkice - cijeli stan mi je bio blatan, doslovno! + što je pjeska bilo posvud (kupovala Natusan).
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 02:40   #5
everclean - vrijedi svaku kunu - i to onaj "heavy duty" za macke koje vole kopati
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 15:06   #6
Ja imam doma 3 macke koje ne idu van, i te kako mi je stalo da u kupaonu (gdje je i macji WC) mogu uci bez gas-maske. Isprobala sam valjda sve vrste pijeska na trzistu. Rezultati tog istrazivanja :

1) najbolji ikad bio je neki Friskies pijesak, s plavim zrncima. Problem s njim je da ga se od 2001 vise ne moze naci (zapravo ne znam za pouzdano, ali kod mene u krugu ducana koje obilazim nema ga nigdje)

2) dein bestes ultra-klumpen streu iz DM-a. Taj je odlican, takodjer po omjeru cijene i kvalitete. Radi cvrste grudice i fenomenalno upija miomirise.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 19:34   #7
od skupih everclean, ali mu je mana što dodje 115kn.
od jeftinijih onaj iz deema. onaj koji se gruda je bolji. to je i najjeftiniji za kojeg znam.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 11:26   #8
Ja imam macka vec sedam godina. Kastriran je i ne izlazi van. Do sada sam ustanovio da je (kod nas) najbolji omjer dobiveno/ulozenog pijesak iz DM-a (19,90 kn za 5 kg). Inace takav pijesak kupim i u Italiji za 1 EUR (7,65 kn za 5 kg). Sto se tice "skupih" stelja - NATUSAN je skup i poprilicno neucinkovit ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 15:54   #9
Ja sam nekad kupovala Felinu, koja je bila zadovoljavajuca, Natusan nesto manje, a onda sam skuzila DM pijesak (Dein bestes) koji kosta skoro upola manje...odlican, dobro se gruda i ne smrdi (ja imam pokriveni toalet za macu).
Ma DM-ovi proizvodi su zakon! I macja hrana im je OK.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 13:04   #10
pitanje

koliko dugo vam traje 5 kg pijeska?
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 14:06   #11
uz moje 3 macke i svakodnevno ciscenje, otprilike svaka 3-4 dana dosipam pola vrece. U prazan zahod stanu dvije vrece.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 14:25   #12
Re: pitanje

Quote:
Giraffe kaže:
koliko dugo vam traje 5 kg pijeska?
za mačka mi je trajao oko 10-ak dana. svaki dan čišćenja. obavljao je malu i veliku nuždu 1x dnevno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:14   #13
Ja najčešće kupujem plavi Tomi. Onak, nekak mi nije preskup, ok se gruda, sitan je pa čisti pijesak jednostavno izađe kroz lopaticu...

Stavim uvijek punu vreću (naravno, kad imam u rezervi punu vreću ) u klonju....i traje mu desetak dana.
Koji puta dosipavam, koji puta pustim da se solidno isprazni, pa onda šiknem opet punu vreću.. Onak, kak mi dođe i koliko pijeska u rezervi imam.

Inače, Micek mi je samo u kuči, kastriran, ne izlazi va...kaka obično jednom dnevno...

I naravno, NAJLJEPŠI JE NA SVIJETU
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:54   #14
Re: pitanje

Quote:
Giraffe kaže:
koliko dugo vam traje 5 kg pijeska?
Oko dva tjedna .....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 10:13   #15
Traje oko 2 tjedna. Cistim svaki dan ili svaki drugi, pa uvijek nadospem malo cistog, jer maca voli da je uvijek tip-top.
Moja ima 10 god., sterilizirana, nikad ne ide van. Po cijele dane samo spava i jede...
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 16:56   #16
Ima li kojim slucajem igdje u RH za kupiti "pijesak", tocnije stelju baziranu na recikliranom papiru?
(I ne, nisam neki ekoloski freak, nego mi lasice nisu bas najsretnije sa pijeskom za macane, a piljevina i slicne stvari ne dolaze u obzir zbog njihovog osjetljivog disnog sustava...)

Hvala
Ignis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 16:51   #17
Quote:
Einherjer kaže:


1) najbolji ikad bio je neki Friskies pijesak, s plavim zrncima. Problem s njim je da ga se od 2001 vise ne moze naci (zapravo ne znam za pouzdano, ali kod mene u krugu ducana koje obilazim nema ga nigdje)

ne znam odakle si, no ja sam u subotu kupila bas taj s plavim zrncima u Pet shopu
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 23:09   #18
postoji li sitan sitan pijesak za mačke te ima li netko iskustva s istim ako da?
naime moja maca je poprilično stara i ima problema sa osjetljivom šapom pa joj se upaljuje svako toliko zbog velikih granula uobičajenog pijeska koji joj se zavuče među jastučiće. sva je spigana pod stare dane . voljela bih da postoji neki sitniji koji to ne bi radio...
Tremulant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:13   #19
Koristimo DM-ov pijesak, ali sam malo zbunjena jer sam zadnji put kupila taj, a kad ono nije pijesak, nego nekakvi mali bijeli kamenčići. Sad mi nije jasno jel postoje dvije vrste ili su promijenili pijesak koji pakiraju? Inače, ovaj mi nije dobar jer se ne zgruda kad se mačak popiški i onda nakon nekog vremena sve to počne smrdjeti pa kompletan pijesak moram baciti.

Inače mu čistimo pijesak dva puta dnevno (pisala sam da moj mačak ima problema sa naganjanjem vlastitih drekeca pa mu stalnim čišćenjem ukidamo tu mogućnost).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:16   #20
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
1) najbolji ikad bio je neki Friskies pijesak, s plavim zrncima. Problem s njim je da ga se od 2001 vise ne moze naci (zapravo ne znam za pouzdano, ali kod mene u krugu ducana koje obilazim nema ga nigdje)
slazem se da je najbolji kojeg sam do sada koristila...
inace jos se proizvodi jer ja imam macku tek 2 godine (znaci od 2005.) i koristim ga tako da je vjerovatno taj ducan u kojem si ga prije kupovala prestao ga nabavljati...
__________________
Begging "ocean please, help me drown these memories"
anthony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.