Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2021., 10:54   #1
Prebačaj u ŠPUD...

Zdravo ljudi.

Trenutno sam drugi razred srednje škole i to GLV prirodoslovno smjer. To sam upisao zbog, ukratko rečeno, obiteljskih problema.

Za sad mi je grozno, prošle godine sam imao oko 4.67, a ove ću proći jedva sa 4.0, a i to je upitačno. Jednostavno me to ne zanima i u nekim predmetima (poput matematike) osjećam se kao idiot jer toliko radim, a jedva za dvojku. Mislim da nemam mentalni kapacitet za ovo.

Želim raditi kao profesor likovnog ili nešto u uredu ako prvo ne prođe. Crtanje mi je uvijek išlo i to radim dosta često, a stara mi je tek ove godine dopustila da se prebacim ako želim...

Pa sad želim vidjeti još neka mišljenja. Dal da se prebacim? Jel pre kasno? Jel mogu uopće upasti? I kakva je škola?
Ribit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 11:47   #2
Quote:
Ribit kaže: Pogledaj post
Zdravo ljudi.

Trenutno sam drugi razred srednje škole i to GLV prirodoslovno smjer. To sam upisao zbog, ukratko rečeno, obiteljskih problema.

Za sad mi je grozno, prošle godine sam imao oko 4.67, a ove ću proći jedva sa 4.0, a i to je upitačno. Jednostavno me to ne zanima i u nekim predmetima (poput matematike) osjećam se kao idiot jer toliko radim, a jedva za dvojku. Mislim da nemam mentalni kapacitet za ovo.

Želim raditi kao profesor likovnog ili nešto u uredu ako prvo ne prođe. Crtanje mi je uvijek išlo i to radim dosta često, a stara mi je tek ove godine dopustila da se prebacim ako želim...

Pa sad želim vidjeti još neka mišljenja. Dal da se prebacim? Jel pre kasno? Jel mogu uopće upasti? I kakva je škola?
nazovi školu i pitaj + pripremi se na polganje razlike predmeta (drugim riječima: učenja duplo i to predmeta koje nikad nisi imal)
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2021., 13:48   #3
Po Zakonu o odgoju i obrazovanju imaš pravo zatražiti premještaj u prvom polugodištu prvoga razreda. Čak ni tad ništa ne obvezuje školu da te primi.
Predlažem da sastaviš molbu i uputiš je Nastavničkom vijeću ŠPUD-a.

Pripremi se da ćeš, u slučaju da te prime, trebati polagati i razlikovne ispite i imat ćeš opciju a) jednu godinu samo slušati i polagati razlikovne predmete i opciju b) uključiti se u rad i paralelno s gradivom polagati razlikovne ispite.

Predlažem da se prvo javiš školi.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2021., 11:19   #4
ŠPUD prije drugog razreda ima ponovo prijemni ispit, za različite smjerove koji počinju od drugog razreda. Na taj prijemni se može doći i iz druge škole, postoje i pravila kako. Međutim je li moguće prebaciti se iz druge škole nakon drugog srednje, to stvarno ne znam, i mislim da ćeš tu informaciju zaista dobiti jedino u školi. Pokušaj nazvati njihovu stručnu službu i raspitati se.

Ja sam ti međutim htjela reći da prosjek 4,67 nije niti najmanje loš za gimnaziju, a niti 4,00 nije nikakav loš prosjek. Pretpostavljam da je atmosfera u školi jako kompetitivna i da svi jure za ocjenama, pa se zato loše osjećaš. Ta opsjednutost ocjenama koja se očito iz osnovne počela prenositi i u srednje škole je strašna, ali probaj realno razmisliti - lani si prošao s pet, sad imaš prosjek 4 i vjerojatno ćeš ga i poboljšati do kraja godine, ti nisi loš učenik
Ne zaboravi niti na to da ste veliki dio nastave koji si proveo u srednjoj imali online. To nije nimalo jednostavno, a posebno ne za predmet kakva je matematika.

Ako ti je matematika stvarno preteška, i ne da ti se više s njom mučiti, pa probaj razmisliti o prebacivanju u opći smjer u istoj školi. To je vjerojatno puno jednostavnije izvesti nego se prebaciti u potpuno drugačiju školu kakav je ŠPUD.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.