Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2011., 18:03   #281
Putovnica za dijete roditelja koji nisu u braku

Pozdrav
Neznam ako je ovo već bila tema, ako je...uputite me,
Zanima me kako se podiže putovnica dijeteta, ako roditelji nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti.
Tko treba biti prisutan? Oba ili samo jedan?
Da li jedan roditelj, ako otac prizna dijete, može raditi novu putovnicu bez prisutstva drugoga?
Da li dijete može slobodno putovati u druge države samo s jednim roditeljom?
Dijete još nije rođeno, u mom slučaju je na putu, pa me jako zanimaju sitni detalji, ako netko zna...
Također dijete neće imati prezime majke nego oca...
Hvala
bubbless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:12   #282
mislim da neka tema već postoji.

ne znam za različitu nacionalnost, ali mi nismo u braku. ja sam predala zahtjev, otac djeteta je otišao po putovnicu. tako su nam rekli u policiji, a na forumu sam pročitala da je ista procedura i za vjenčane i nevjenčane roditelje.

osobno nisam putovala s malim bez mm-a, ali neke nevjenčane prijateljice su putovale van države s djetetom, bez muža i bez problema.

i u mom i u njihovom slučaju su različita prezimena majke i djeteta.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:54   #283
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
mislim da neka tema već postoji.

ne znam za različitu nacionalnost, ali mi nismo u braku. ja sam predala zahtjev, otac djeteta je otišao po putovnicu. tako su nam rekli u policiji, a na forumu sam pročitala da je ista procedura i za vjenčane i nevjenčane roditelje.

osobno nisam putovala s malim bez mm-a, ali neke nevjenčane prijateljice su putovale van države s djetetom, bez muža i bez problema.

i u mom i u njihovom slučaju su različita prezimena majke i djeteta.

Ne znam kako je s nevjenčanim roditeljima, ali za vjenčane znam jer smo mi za malog vadili putovnicu prije mjesec-dva: ja sam predala zahtjev i ja sam podignula putovnicu, nitko nije rekao da suprug mora doći.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:24   #284
Tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t...ovnica&page=15


U slučaju da roditelji ne žive na istoj adresi, potreban je potpis drugog roditelja. Jedino u tom slučaju.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 00:15   #285
Ja sam predala zahtjev, a muž je išao podignuti, jer je žena rekla da moramo oboje potpisati.

Na našoj granici nikada nisu ništa pitali, ali jednom je slovenac pitao da li je dijete moje jer nemamo isto prezime, ali nije radio probleme.

Od tada nosim kopiju njenog rodnog lista za svaki slučaj.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 05:19   #286
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
Ja sam predala zahtjev, a muž je išao podignuti, jer je žena rekla da moramo oboje potpisati.

Na našoj granici nikada nisu ništa pitali, ali jednom je slovenac pitao da li je dijete moje jer nemamo isto prezime, ali nije radio probleme.

Od tada nosim kopiju njenog rodnog lista za svaki slučaj.
Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.
Nacionalnost različita nema veze s tim.
Moje troje djece imaju tatino prezime (ja se furam da sam još cura ), nikad problema nisam imala, samo ponesem oriđiđi rodni list.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:07   #287
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.
nije istina, vjenčani smo i ja sam i predao zahtjev i podigao putovnicu, nitko ništa me nije pitao niti rekao da se i žena mora negdje potpisati...prošli tjedan podigao tak da je friška informacija
ZgGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:23   #288
Quote:
ZgGost kaže: Pogledaj post
nije istina, vjenčani smo i ja sam i predao zahtjev i podigao putovnicu, nitko ništa me nije pitao niti rekao da se i žena mora negdje potpisati...prošli tjedan podigao tak da je friška informacija
Onda je to skroz nekaj novog...
Mi smo isto vjenčani i prije 4 mj. smo trebali potpisat oboje (živimo svi na istoj adresi - znači nije npr. to razlog), tj. mm je predao zahtjev, a ja podigla putovnicu i potpisala...
Frendica (vjenčana isto) ona i njen mm morali potpisati...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:51   #289
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.

Mi smo malom vadili putovnicu u 2. mjesecu ove godine i nismo trebali oboje ništa potpisati, još sam i pitala tipa na šalteru i rekao je da ne treba. Znači, ja sam predala papire i ja sam podigla putovnicu. Imam svoje djevojačko i suprugovo prezime. A pitala sam zato što su suprug i dijete prijavljeni na jednoj adresi, a ja na drugoj. Tako da uopće ne kužim zašto se ta gospoda na šalterima ne drži jednakih kriterija za sve.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 07:21   #290
mi jesmo u braku, ali svatko ima svoje prezime (dijete muževo), različitih smo nacionalnosti i ne živimo službeno na istoj adresi (ni u istoj zemlji). ja sam sredila sve oko djetetove putovnice, a rodni list nosim na svako putovanje (jednom su me na amsterdamskom aerodromu pitali imam li pismeno dopuštenje oca da putujem sama s djetetom, imala sam rodni list i to je bilo dovoljno).
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 09:28   #291
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ja sigurno znam da i vjenčani i nevjenčani roditelji oboje moraju potpisati prilikom vađenja putovnice za dijete. Jedan roditelj to sam nemože napraviti.
Nacionalnost različita nema veze s tim.
Moje troje djece imaju tatino prezime (ja se furam da sam još cura ), nikad problema nisam imala, samo ponesem oriđiđi rodni list.
ja sam predala prošli tjedan za malenu i nikakvi potpisi, suglasnosti nisu bili potrebni. podignut možemo ili on ili ja i to je to.
nismo vjenčani.
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 10:59   #292
Quote:
bubbless kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Neznam ako je ovo već bila tema, ako je...uputite me,
Zanima me kako se podiže putovnica dijeteta, ako roditelji nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti.
Tko treba biti prisutan? Oba ili samo jedan?
Da li jedan roditelj, ako otac prizna dijete, može raditi novu putovnicu bez prisutstva drugoga?
Da li dijete može slobodno putovati u druge države samo s jednim roditeljom?
Dijete još nije rođeno, u mom slučaju je na putu, pa me jako zanimaju sitni detalji, ako netko zna...
Također dijete neće imati prezime majke nego oca...
Hvala
obavezno trebaju biti prisutni i otac i majka za podizanje putovnice i za napravit putovnicu(ako nisu u braku i ako nisu iste nacionalnosti). dijete moze putovati u druge drzave sa jednim roditeljem. moje dijete ima oca talijana i njegovo prezime. nismo ni u braku ni iste nacionalnosti.putovnicu smo obavezno zajedno morali raditi i podignuti. sada na bebinoj putovnici pise da sam ja majka.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:09   #293
Ja sam totalno neupućena, šta sad rade samo te biometrijske...
pasmtr kolko to košta, još moramo žurno jer sam se naravno tek danas sjetila, a putujemo u utorak
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:17   #294
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ja sam totalno neupućena, šta sad rade samo te biometrijske...
pasmtr kolko to košta, još moramo žurno jer sam se naravno tek danas sjetila, a putujemo u utorak
Jako puno,mislim da oko 600kn. Evo sta pise:Za izdavanje biometrijskih putovnica u redovnom postupku građani će plaćati 320 kuna. Kada se ostvare tehničke pretpostavke, biometrijske putovnice će se moći izdavati i u žurnom postupku, te će im cijena biti 410 kuna.

Na to se još dodaju i iznosi upravnih pristojbi koji se u postupcima izdavanja putnih isprava naplaćuju prema odredbama Zakona o upravnim pristojbama (za izdavanje putovnica u redovnom postupku upravne pristojbe iznose 70 kuna, a za izdavanje putovnica u žurnom postupku 220 kuna - 20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200,00 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi).
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 11:38   #295
Malo sam off ali htjela bi vam olakšati....ja sam vadila putovnicu za svoju tada 6-mjesečnu bebu i bila je uzasna gužva na salteru za redovno izdavanje....fakat mi se nije dalo cekat a na salteru za zurno izdavanje nije bilo nikog pa sam tamo otisla i rekla teti da sam dosla izvadit putovnicu za bebu a nisam očekivala takav red i da dojim i da necu stic doma na vrijeme,i ona mi je napravila putovnicu u minuti
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:19   #296
Dakle, svašta!

Evo, vratili mm sa šaltera jer slika od male nije dobra- ima palmicu na glavi wtf?

A lijepo piše na njihovim stranicama da može biti "visoka frizura" i da slika čak može biti i odrezana preko frizure ako je to slučaj.

Eto, da se netko ne zaje.. kao mi- ne vežite kikice curicama za slikanje za putovnicu!!!
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:21   #297
šiške ne smije prekrivati cijelo čelo, ni obrve
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:24   #298
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
šiške ne smije prekrivati cijelo čelo, ni obrve
i šta sada?
njoj svaka dlaka vodi svoju politiku, šiške do očiju i kosa joj strši 5 cm u zrak!
da uzmem gel i zaližem joj kosu ala Gotovac?

evo, lijepo sve piše i može biti frizura koja viri izvan slike
http://www.mup.hr/UserDocsImages/dok...otografije.pdf

a ima i slika neke tete koja ima šiške do obrva i piše da je to ok.
__________________
01.09.10. - my precious!!!

Zadnje uređivanje Illy : 09.05.2011. at 11:47.
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:56   #299
Radije ju probaj nekako počešljati nego joj vezati kosu. Mislim da su odbili sliku upravo zbog tog repića. Ne znam.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:49   #300
meni nisu uzeli sliku sa šiškama, koje prekrivaju malo čela i idu u stranu (veći dio na jednu), obrve se potpuno vide i morala sam se ponovo slikati
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.