Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2009., 22:57   #41
elpidika,

meni je nekoliko puta došlo da dignem ruke od svega, sjednem na vlak i ne osvrnem se natrag. No, znam da bježanje nije rješenje, iako je tako prokleto teško nekad krenuti dalje, znati što i kako dalje.

Ovo je sve šok, za sve vas. Sasvim je normalno biti pogubljen, ljut, tužan, osjećati se bespomoćno, postavljati mali milijun pitanja, ne dobivati odgovore...

Pročitat ćeš brojne priče, ali ti jednim dijelom mogu i pomoći da znate procedure, neke "tips and tricks" stvari tijekom liječenja i sl. I da, vjeruj mi da postoje i one priče o izliječenju, i da ima i onih s tužnim krajem, onih gdje je trenutak sreće bio zbilja samo trenutak, recidivi i sl.
Jednostavno moraš shvatiti da je svatko izoliran slučaj. To je ono što te treba držati. Nekome je bilo od kakvog lijeka loše, drugom nije; nekome opala kosa nakon prve kemo, nekom se tek nakon 3-4 prorijedila...

Znam da je ponekad teško naći snagu i hrabrost, osobito kad se još druge stvari u životu loše poklope i imaš osjećaj da je riječ o kakvoj uroti.
No, digneš se, ideš dalje. Moraš. Zbog sebe. Zbog nje.

Isplači se, ubij kakav jastuk i glavu gore!

florecita,
nalaz UZV-a ne znam "pročitati". Bolje će se znati nakon mamo. Držim palčeve da nalaz bude ok...
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 14:57   #42
hvala, pomišljala sam ovih dana da se registriram na neki forum za neke žene liječene od raka

nažalost moja mama se ne služi kompom pa sve moram ja napraviti

evo barme jedna sretan vijest, ne moram na operaciju, već samo na neku tešku fizikalnu rehabilitaciju, nadma se da ću za mj dana biti ona stara
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:11   #43
elpidika, baš mi je drago

brzo ćeš ti natrag u formu!!
Mislim da bi bilo super da se odlučuš na tako što; saznat ćeš nešto novo, upoznati divne ljude, moći vrištati kad zaglibiš i uhvati te teška minuta ili dan.
Svi koji su bili uz svoje najmilije u danima bolesti znaju koliko je potreban i taj ventil sa strane, da se malo ispušeš, uhvatiš snage i energije za dalje.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:38   #44
__________________
dormit aliguando ius, moritur nunquam
Bože brani je od zla, Boze, kad ne mogu ja
Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje
elpidika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 15:45   #45
Evo javljam se s istim problemom... Zapravo ne znam još što je, pa ako mi netko može pomoći, bila bih jako zahvalna...

Imam 18 godina i primijetila sam si na, tj u desnoj dojci malo veću kvržicu i planiram otići kod doktorice opće prakse što prije...
jel mi može netko zasad samo reći što bi me mogla ona pitati i na što da obratim pozornost?

__________________
Sorry, blonde moment :D
BooBoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:24   #46
Quote:
BooBoo kaže: Pogledaj post
Evo javljam se s istim problemom... Zapravo ne znam još što je, pa ako mi netko može pomoći, bila bih jako zahvalna...

Imam 18 godina i primijetila sam si na, tj u desnoj dojci malo veću kvržicu i planiram otići kod doktorice opće prakse što prije...
jel mi može netko zasad samo reći što bi me mogla ona pitati i na što da obratim pozornost?

Ista situacija kod mene. Ja sam pitala doktoricu opće da pogleda, pogledala je, opipala, pitala me prije koliko vremena sam ju primjetila, da li me boli, da li joj se veličina mijenja tokom ciklusa i da li imam kakav iscjedak iz dojke i rekla da obavezno kažem ginekologu kad budem išla na pregled za tu kvržicu.

Tako sam i napravila, i on ju je opipao, pitao me ista pitanja kao i doktorica, i dao mi uputnicu za ultrazvuk. I rekao da je to cista, ništa zabrinjavajuće, al da se treba kontrolirati.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 21:54   #47
A jesi kod ginekologa išla na "puni pregled" ili ti je samo to pregledao?
Jer bi meni to bio prvi posjet ginekologu, pa da se pripremim... ali dobro, ionako sam planirala ove god ići...

p.s. hvala na odgovoru
__________________
Sorry, blonde moment :D
BooBoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:54   #48
Quote:
BooBoo kaže: Pogledaj post
A jesi kod ginekologa išla na "puni pregled" ili ti je samo to pregledao?
Jer bi meni to bio prvi posjet ginekologu, pa da se pripremim... ali dobro, ionako sam planirala ove god ići...

p.s. hvala na odgovoru
Išla sam na pregled, ne samo zbog tog.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 13:30   #49
Lijep pozdrav, !

Molim forumaše liječnike ili nekoga tko je to već imao da mi kaže što su to septične ciste u dojci? Promjera su 1,5 cm i nalaze se u obje dojke.

Bit će učinjena punkcija pa će se odlučiti što dalje.

Mene samo zanima što je to i koliko je to opasno?
Hvala!
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:04   #50
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, !

Molim forumaše liječnike ili nekoga tko je to već imao da mi kaže što su to septične ciste u dojci? Promjera su 1,5 cm i nalaze se u obje dojke.

Bit će učinjena punkcija pa će se odlučiti što dalje.

Mene samo zanima što je to i koliko je to opasno?
Hvala!
Septirane ciste su ciste koje u sebi imaju pregradu (septu).

Same po sebi ne predstavljaju značajniju opasnost, ali da bi se bilo sigurno da na toj pregradi ne postoje tumorske stanice napravi se punkcija, te se napravi citološka analiza dobivenog materijala.
Ako u materijalu nema tumorskih ili bilo kakvih drugih atipičnih stanica nije potrebno ništa dalje raditi.
Takav postupak sa septiranim cistama je uobičajen i prema svjetskim standardima.

Dakle, nema nekog razloga za zabrinutost, ali se mora izvršiti provjera.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 14:21   #51
Gerta, hvala vam na odgovoru, !

A ako se ipak nađu tumorske stanice...?
Je li onda moguće da se tumor proširio već negdje, na drugom organu ili se, obzirom da je ipak riječ o cisti, tumorske stanice zadržavaju samo unutar nje i ne idu nikud dalje?

Ako se analizom utvrdi da ima malignih stanica, ide li se na odstranjenje dojke ili samo na vađenje ciste?

Samo bih napomenula da je ultrazvukom utvrđeno da su limfni čvorovi u redu.

Hvala još jednom!
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:32   #52
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Gerta, hvala vam na odgovoru, !

A ako se ipak nađu tumorske stanice...?
Je li onda moguće da se tumor proširio već negdje, na drugom organu ili se, obzirom da je ipak riječ o cisti, tumorske stanice zadržavaju samo unutar nje i ne idu nikud dalje?

Ako se analizom utvrdi da ima malignih stanica, ide li se na odstranjenje dojke ili samo na vađenje ciste?

Samo bih napomenula da je ultrazvukom utvrđeno da su limfni čvorovi u redu.

Hvala još jednom!
U principu su tumorske stanice u cisti vrlo rijetke, češće se nađu atipične stanice koje bi bile prekanceroza, tj.preteča tumora.

U svakom slučaju, ako je UZV-no cista bila oštro ograničena i tumorski rast je ograničen samo na unutrašnjost ciste vadi se samo ona i daljnja terapija uglavnom nije potrebna.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 19:28   #53
Gerta, ; stigli su nalazi i kažu ovako (prepisat ću vam samo zaključak) pa vas molim da mi protumačite.

"Pojačan sadržaj glanularnog tkiva posebno lijevo u GLK.
Obostrane cistične mastopatske promjene posebno kranijalnih kvadranata.
Opisana promjena lijevo na poziciji 2 lateralnije položena promijenjene arhitektonike, hipoehogenijih odjeka susp. na infiltritativni proces- preporuča se cito- punkcija."

Hvala, !
SOHO_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 14:48   #54
U nalazu su opisane fibrocistične promjene što ne predstavlja nekakvu bitniju patologiju.

Međutim, ova promjena
Quote:
SOHO_ kaže: Pogledaj post
Opisana promjena lijevo na poziciji 2 lateralnije položena promijenjene arhitektonike, hipoehogenijih odjeka susp. na infiltritativni proces- preporuča se cito- punkcija."
je po opisu nažalost sumnjiva na tumor te se stoga i traži punkcija radi utvrđivanja o čemu se radi.
Naravno, nije isključeno ni da se radi o dobroćudnom tumoru (nedovoljno je podataka u opisu), ali svakako treba punkcijom/biopsijom točno utvrditi što je u pitanju.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:44   #55
Bila na UZV, kontrola, jer imam fibroadenom (malen, 9mm)... i sad je dr. (pored fibroadanoma koji je zadržao "uredan izgled", tako nekako je rekla)...našla nešto što izgleda kao cista... prvo me isprepadala pitanjem da li mi je netko u familiji imao rak... a onda mi rekla da ne brinem, da to ne izgleda kao karcinom... pa me šalje na punkciju za 2 tjedna, jer cista nije ... e sad je nešto rekla, tipična, ili da je nepravilna, nešto u tom smislu, nisam u onoj panici zapamtila... što mi je odmah zazvonilo, jer ciste su pravilnog oblika i obično se zna da je cista... ili??
Nalaz (pisani) nisam još dobila (u petak ću), ne znam ni koje je veličine to (inače prije 7 mjeseci toga na zadnjem pregledu NIJE BILO!)... .. Što znači da cista nije pravilnog oblika (ili što je već rekla) i zašto je prvo rekla da ne izgleda kao rak????... samo me zbunila time, a ja nisam ništa pitala... to je državna bolnica, u srijedu idem privatno po drugo mišljenje, valjda ću tamo dobiti odgovore...
no do tad ću valjda izludjet od brige... samo plačem... imam 43 godine i kako nisam rađala statistički sam vrlo reprezentativan uzorak

Anyone?
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 13:57   #56
Eto, drugo mišljenje je pokazalo da se radi o običnoj cisti od 6mm (milimetara) i doktor zaista ne vidi nikakvu potrebu za punkcijom.
Tako da preporučam i drugima - prije panike, otiđite po drugo mišljenje.
Meni npr. na ovom prvom pregledu ( u ponedjeljak) uopće nije ni rekla da je "to nešto kao cista" veliko 6mm...
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 08:34   #57
ZNA LI NETKO IŠTA O APOKRINOJ CISTI?
ALMA NONI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 22:04   #58
Quote:
ALMA NONI kaže: Pogledaj post
ZNA LI NETKO IŠTA O APOKRINOJ CISTI?
Obzirom da je to očito nalaz već urađene citološke punkcije radi se o cisti obloženoj apokrinim stanicama koje stvaraju sekret koji se nakuplja u formi ciste.
Benigna promjena s kojom se ništa dalje ne treba raditi.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:37   #59
Pozdrav, može li pomoć oko ovog nalaza
Ehomamografija
Sonografski koža i potkožno masno tkivo su urednih osobina. Zljezdani parenhim je odrzan, mliječni kanalici primjerene sirine. U desnoj dojci na 9h vidi se cisticno dilatiran mliječni kanal. Područje aksila je urednog prikaza. Preporuča se kontrola za 1god.
Je li ovo uredan nalaz? Zašto nemam preporuku za biopsiju te ciste? I može li ona prerasti u malignu?

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Apilado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:32   #60
Koliko dugo se otpr.čeka na punkciju ciste u Vinogradskoj?
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.