Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 14:27   #521
Quote:
maradja kaže: Pogledaj post
ja sam bila u bolnici 15 dana, nažalost nije dobro završilo, ali što se tiče sestara i osoblja iman samo riječi hvale. one nisu krive šta se rodilište raspada a šta god sam pitala dale su mi. šta se tiče dojenja čim sam pitala sestru jel mi neko može pomoć, poslala mi je edukatoricu, sestru gordanu, kojoj je posa da pomaže dojiljama oko dojenja. i ona me spasila, masirala me i otvorila kanale i pokazala kako dalje sama. problem u rodilištu su same žene, čistačica bar 10 puta dnevno očisti wc ali ni to ne pomaže jer većina iza sebe ostavlja svinjac
slazem se s tobom. ja isto imam super iskustva i stvarno se na nista ne mogu pozalit.
__________________
#team zidar
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 18:43   #522
na ovu ću temu ostavit malo duži post,iako sam već jednom pisala,ali prema iskustvu trije tri godine..

friško iskustvo ću isto ostaviti kad stignem,jer ima dosta toga

ukratko; gel i drip za dobar dan, doktori i babice,kako koji,uglavnom su ok, sestre za mame i bebe na odjelu isto tako,ima predivnih ima bezobraznih..

hrana jestiva, čistoća nije na nekom nivou ali ne zbog toga jer ne čiste nego zbog pacijentica...

sve je u glavi,sve ovisi o vama,i na kraju,ništa nije važno osim beba..

p.s. budite ljubazni prema onome tko je prema vama,i diplomatski se odnostite prema onima koji nisu,navikli su biti bolji od pacijenata

ali to su isto pacijenti krivi.

e da,savjetnica za dojenje je mrak,predivna prekrasna žena crvene kose,koja izgleda kao aždaja,ali jako voli svoj posao,mame,bebe i dojenje,
jako želi pomoći svakoj mami da ostvari kontakt sa svojom bebom,i ustvai je toliko nježna da bi i onaj tko ne želi dojiti,poželio dojiti...

kažem,sve je u glavi,sve možete dobiti,samo treba imati načina i stav.

evo,to je to zasad ovako ukratko,uglavnom pohvale.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:12   #523
Molim vas ako mi neko može reći do kojeg tjedna trudnoće se može prijaviti da muž bude sa mnom na porodu? trudna sam 11 tjedana, jel kasno???
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 23:27   #524
Ja sam se prijavila kad sam bila trudna skoro cetri miseca, tako da mislim da ti nije kasno!!
Nema ti to veze sa tjednima trudnoce, vec je pitanje imaju li mista. Ali mislim da ti nece bit kasno. Najbolje odma sutra nazovi i prijavi se!!!
Sritno!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:19   #525
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Molim vas ako mi neko može reći do kojeg tjedna trudnoće se može prijaviti da muž bude sa mnom na porodu? trudna sam 11 tjedana, jel kasno???
Prijavi se! Ja sam sa 12 tjedana zvala i jedva uhvatila misto!
Prebukirani su za tata-tečaj!
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:26   #526
Hvala vam puno! SUtra idem tamo!
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:18   #527
ajde da i ja dam svoje iskustvo od prije 20-ak dana.

osoblje super. na porodu su svi bili ok prema meni. topli i ohrabrivali me. iako sam bila izmucena trudovima koji su trajali cilu noc i onda jos skoro cili dan sam porod je prosao relativno brzo zahvaljujuci tome sto sam slusala i ludacki se skoncentrirala na njihove upute, samo da sve sta brze prode.
dali mi drip koji me rasturio ali je bar ubrzao proces. da sam se otvarlala "svojim tempom" krepala bi. pitala sam par puta za epiduralnu ili bilo sta protiv bolova. neka doktorica je par puta rekla da ce vidit, da ne moze jos. na kraju mi nisu dali nista. ne znam je li to jer nisu mogli ili nisu tili.
jedino sto su mi zaboravili zvat muza. nisu me uopce stavili u tata boks. ja nisam tila ispocetka pitat jer nisam znala kad bi on uopce triba doc a kad su me poceli sikat pravi trudovi nije mi vise bilo ni do cega. kad sam bila pred sam porod i kad se vec skupilo pusto nekih babica i doktora oko mene (bila sam sama to popodne, sve druge su vec bile rodile pa su se valjda skupili gledat) odjednom je netko viknuo:" cekaj...di je tata...s njom treba bit i tata...hoces da zovemo tatu?" ja sam samo rekla da me bas briga i da mogu li ja vise rodit
onda je neka sestra otrcala i trazila ga po bolnici. nasla ga na kraju kako sidi ispird bolnice i ceka. svaka joj cast. dosa je u zadnji cas.

sestre su na odjelu bile ok. ima ih svakakvih ali uglavnom su dobre. koliko sam vidila ima ih stvarno malo na onoliko mama, beba i posla tako da im svaka cast.
ogroman ali oooogroooman plus za edukatoricu za dojenje. predraga zena! jako joj je stalo da svaka zena doji i pojasnit ce i pomoci kako god moze.

uvjeti u bolnici...uzas. mislim da ne pretjerujem kad stvarno kazem da su uzasni. premalo zahoda na onoliko zena. ja sam bila jako slaba i jedva bi dosla do zahoda i uz sestrinu pomoc. drugi dan sam 3 puta pala u nesvist u tom hebenom zahodu na kraju svita. na kraju uopce vise nisam pila da ne bi morala ici. a sapun sam vidila svega jednom. srica imala sam svoj. wc papira isto vise nije bilo nego je.
sobe prljave da prljavije ne mogu biti. oni mali ormarici do kreveta su ocajni, ruzivnavi...uopce se ne ciste kad jedna zena ode a druga dolazi. samo stave novu posteljinu na krevet. moj je bio cili ljepljiv od soka koji se valjda prolio zeni koja je tu bila prije mene. ma imala bi 1000 komentara...
najgore od svega je bilo to sto je nemoguce dozvat sestru ako ti triba. mozes samo molit boga da je to tebe u sobi neka zena koja moze ustat i setat ili da sestra slucajno naleti. ne zato sto one nece da dodu vec jednostavno zato sto nema nacina da ih dozoves ako se ne mozes ustat.
ma ocajno sve sve skupa. za sve vas nove se nadam da cete rodit u novom rodilistu pa ce biti zahodi u sobama, novi kreveti i ostalo.

bebe su nam donosili kad god smo tile. takoder su postovale to da neke mame samo doje i tim bebama nisu uopce davali bocicu.

i da...ono na kraju da zena moraju same potezat svoje borse do prizemlja a neke jedva hodaju i blide su ka duhovi...ma prezalosno. ja sam srica imala neku malu borsu na kola ali neka do mene se drzala za zid i teglila torbu. cila se oznojila i vidis da se bori sama sa sobom i tom borsom...ma prezalosno

sve u svemu...osoblje ostalo ali ajde...to su samo 3 dana pa ako je sve ok a pogotovo ako je bebac ok onda te nije ni briga.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:57   #528
Čestitam na bebici i drago mi je da si bila zadovoljna s osobljem!

Quote:
i da...ono na kraju da zena moraju same potezat svoje borse do prizemlja a neke jedva hodaju i blide su ka duhovi...ma prezalosno. ja sam srica imala neku malu borsu na kola ali neka do mene se drzala za zid i teglila torbu. cila se oznojila i vidis da se bori sama sa sobom i tom borsom...ma prezalosno
Ne kužim,a lift?????
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 14:18   #529
Evo baš gledam na tveju kažu da su vam otvorili napokon novo rodilište i da će prve bebe u njemu stići možda() već ove godine
Sretno vam nove splitske rodilje
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 14:26   #530
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Čestitam na bebici i drago mi je da si bila zadovoljna s osobljem!


Ne kužim,a lift?????
Ma koji lift....u trudovima moras picit uz stepenice kad dolazis a kad ides ca onako osakacen moras picit za sestrom koja ti nosi bebu,a ti teglis sve stvari....


Napokon otvoreno rodiliste!!!!
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 14:38   #531
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Ma koji lift....u trudovima moras picit uz stepenice kad dolazis a kad ides ca onako osakacen moras picit za sestrom koja ti nosi bebu,a ti teglis sve stvari....


:
A zašto sestre nose bebu, a ne stvari?

Moja prijateljica je prvi put teglila, u trudovima, sestra se izderala jer je spora.
Drugi put je dala mito (ne zbog torbe, nego zbog straha da joj se ne ponovi ozbiljnija stvar s prvog poroda-biilo je nemara koji su zataškavali) nosili su joj torbe, nije ih stigla uzeti

Drago naše osoblje, hoće li proći i ono ikakvu modernizaciju ili barem fasadu popraviti?

Ja ću roditi u tom novom, nadam se ne rpva (termin mi je za 6 mjeseci)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:48   #532
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Čestitam na bebici i drago mi je da si bila zadovoljna s osobljem!


Ne kužim,a lift?????
hvala

za lift ne znam. sve zene koje su izlazile su silazile stepenicama. a i da je bio lift...je li normalno da jedna zena nakon poroda tegli sama torbu??? ne da nije normalno nego je opasno.

ali nema veze! hura hura hura za NOVO RODILISTE!!! promasilo me za svega 20-ak dana ali bas se radujem zbog vas novih zena!!!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:49   #533
Quote:
Ma koji lift....u trudovima moras picit uz stepenice kad dolazis a kad ides ca onako osakacen moras picit za sestrom koja ti nosi bebu,a ti teglis sve stvari....
Ja ovo ne mogu vjerovati!
Imam rodit u ožujku i nema šanse da ovo dozvolim sebi. Pobogu,čemu služi lift!?
__________________
Naš ormarić
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:55   #534
Cure ponekad i spuste liftom,tako sam ja čula,al za ovo tegljenje torbi u trudovima je istina,ja sam se šokirala kad sam čula od mojih prijateljica,žalosno....

Evo ja se nadam da ću rodit u novom rodilištu,sad sam pročitala na portalu Slobodne da se prve bebe mogu očekivat kroz osam dana
maza9.9. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:56   #535
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne mogu vjerovati!
Imam rodit u ožujku i nema šanse da ovo dozvolim sebi. Pobogu,čemu služi lift!?
oh da...ma uzas...pa meni mama stalno napominje da jos uvik ne dizem nista tesko, da se ne istezem, da pazim...iako je proslo vise od 20 dana i vec se osjecam ok.
a tamo jedva hodas, doslovno jedva hodas a moras teglit torbu. ja sam jedva dosla do dole sa tom na kotacice. bila sam mokra ka da sam se tusirala.

zene u tom stanju stvarno ne bi smile dizat nista tesko.

a da i ovo kad dolazis pa uza stepenice a trudovi sikaju
sad mi je smisno ali brate ono ide pod ekstremene sportove!!!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:18   #536
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
A zašto sestre nose bebu, a ne stvari?

Moja prijateljica je prvi put teglila, u trudovima, sestra se izderala jer je spora.
Drugi put je dala mito (ne zbog torbe, nego zbog straha da joj se ne ponovi ozbiljnija stvar s prvog poroda-biilo je nemara koji su zataškavali) nosili su joj torbe, nije ih stigla uzeti

Drago naše osoblje, hoće li proći i ono ikakvu modernizaciju ili barem fasadu popraviti?

Ja ću roditi u tom novom, nadam se ne rpva (termin mi je za 6 mjeseci)
Mislim da je njima ispod casti nosit nase stvari....haha...lakse je nosit bebu!!
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:23   #537
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
oh da...ma uzas...pa meni mama stalno napominje da jos uvik ne dizem nista tesko, da se ne istezem, da pazim...iako je proslo vise od 20 dana i vec se osjecam ok.
a tamo jedva hodas, doslovno jedva hodas a moras teglit torbu. ja sam jedva dosla do dole sa tom na kotacice. bila sam mokra ka da sam se tusirala.

zene u tom stanju stvarno ne bi smile dizat nista tesko.

a da i ovo kad dolazis pa uza stepenice a trudovi sikaju
sad mi je smisno ali brate ono ide pod ekstremene sportove!!!
Ja sam trebala rodit u Makarskoj pa se zakompliciralo i poslali su me u st....ja sam u rodiliste dosla sa trudovima bez prekida (bila spojena na drip u Makarskoj) i otvorena 8 cm...spremna za box....jedva sam prosla skale,cinilo mi se da im nema kraja....
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:37   #538
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Ja ovo ne mogu vjerovati!
Imam rodit u ožujku i nema šanse da ovo dozvolim sebi. Pobogu,čemu služi lift!?
Ako budeš u starom rodilištu...što ti je na umu? Gore bez stvari?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:41   #539
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Mislim da je njima ispod casti nosit nase stvari....haha...lakse je nosit bebu!!
Ja sam davno upitala jednu ženu (bila sam klinka) zašto joj je sestra nosila bebu-onda je odgovorila da zato kad preda bebu tati, da joj tata da poklon, novac, cvijeće ili sl.
Živa istina.
Nadam se da je "običaj" zamro...a ako nije, nadam se da će takva dopast mog muža...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:55   #540
čekaj, šta muž ne može doći gore na kat pred tebe i da on uzme stvari nego ih ti moraš teglit dolje?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.