Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2008., 12:26   #1
Šta da obučem za krstitke

drage moje kokoske, izabrana sam za krsnu kumu.. ovo mi je prvi put i nisam bas upucena u to. pa me zanima kak trebam biti obucena, ne bi nesto klasicno i sta se poklanja u takvim situacijama, te u kojoj cifri bi trebao biti poklon
__________________
gucci,gucci i dolce&gabbana
coco chanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:40   #2
Odi na modu. Ove ovdje su previše zauzete kokodakanjem.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:42   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Odi na modu. Ove ovdje su previše zauzete kokodakanjem.
odi popit nes...

OT; 500 eura.

šanel kostimić.

križ metni među cice, al` da bude decentno.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:44   #4


Nemam pojma kak treba biti obučen, valjda u granicama normale i kao svečano.

Koliko čuh, uglavnom se poklanja zlato i slične seljačije na kojima piše ime i ostale debilane.

Meni se čini zgodnije pokloniti kašetu najfinije rakije za posebne prilike: prvo osnovnoškolsko pijanstvo, prvi seks, prvi prekid, prvo vjenčanje, prvo dijete, prva neizlječiva bolest, prvi razvod, prva pobjede stranke naravnog zakona na izborima i slično. Sve s ručno oslikanom etiketom i prigodnim stihom.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:45   #5
Ja imam četvero djece i četiri sasvim različite kume/kuma, tako da ti je ono glavno - nema pravila.

Nekakav običaj bio bi da u dogovoru s roditeljima kupiš djetetu svijeću koju će sačuvati za uspomenu i robicu u kojoj će se dijete krstiti (ne mora biti bijela, može najobičnija, lijepa odjeća koju će bebač još koji put obući).

Običaj ti je također da kupiš nešto trajno, npr. lančić s križićem, što će dijete kasnije moći nositi, ali će imati i uspomenu na sakrament (i tebe ). Uz to uzmi i nešto za dijete ovisno o njegovoj starosti, najbolje ti je u dogovoru s roditeljima. Što se tiče cifre, to ti je sve stvar tvojih mogućnosti i dogovora.

Pojavi se na vrijeme u crkvi, nemoj kasniti.

Što se tiče odjeće, to je dnevna prigoda, dakle, nemoj pretjerati s nekom večernjom haljinom, ali nemoj doći ni u trapericama i majici.

Ono što ti je najvažnije nisu ni skupe igračke, ni markirana odjeća, ni pokloni, ni lova, nego da se redovito sjetiš svog kumčeta, da svako malo nazoveš mamu i pitaš kako je bebač, da provodiš vrijeme s njim, pa kad malo naraste odvedeš ga na slatkač ili u kino i tak, stvoriš jedan lijepi odnos.
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:50   #6
kvragun, djabe me krstilo ni svijeće, ni uspomena.

__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:50   #7
Zlatni lanac s privjeskom OVO MI JE SLAFKO REKAO DA KUPIM.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:55   #8
Evo, ja sam bila krsna kuma čak 2 puta ide mi to.
Mislim da je obavezno da kupiš krsnu košuljicu i svijeću (za odjelce u kojem će beba biti se dogovori s roditeljima hoćeš li ti ili oni kupovati).

Osim toga, ja sam kupila nešto zlatno (nisam htjela neke ozbiljne stvari pa sam kupila naušnice i narukvicu sa dječjim motivima jer želim da curica to nosi kad bude željela, a ne da čuva 20 godina i onda joj se ne sviđa).
Naručila sam i prigodnu tortu za krštenje i kupila još nešto što bebi treba.

Obuci se kako ti je babaroga savjetovala. Ne baš u trapericama, a ni u elegantnoj haljini. Ja sam imala crne hlače i košuljicu, a drugi put suknjicu (naravno, do koljena ) i malo ljepšu majičicu. Ovisi o tvom stilu i ukusu.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:53   #9
joj, i ja budem kumica kad beba malo poraste
kolko se obično kreće cijena zlatnine (lančić i križić)?
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:31   #10
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
joj, i ja budem kumica kad beba malo poraste
kolko se obično kreće cijena zlatnine (lančić i križić)?
Od 800 do . Neka sredina ti je 1300-1600 kn
Kuma je "obavezna" kupiti krsno odijelce ili haljinicu, svijeću i tortu. Sve ostalo je stvar znaš čega
U crkvu nemoj doći baš gola i bosa, mislim, možeš ti al nije zgodno
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:35   #11
Inače, o krsnoj košuljici (koju drži pop) bi trebala vodit računa mater, a ne kuma. Nekada su to bile obične bijele popelinske košuljice na koju se vezlo datum rođenja, datum krštenja, godina, križ, te ime djeteta (a i danas to pop traži). U današnje vrijeme moderne majke nose košuljice na print pa ni to nije loše ako nemaš kog ili sam ne znaš raditi vez
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 14:46   #12
Otvori djetetu štednju , stambenu ili nekakovu drugu i uplati nešto na nju. Zlato će si kupovati kad poraste i što mu se svidi. Imam pola kile zlata koje sam dobila na poklon a više ne znam ni povod ni darovatelja .
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 15:01   #13
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
Otvori djetetu štednju , stambenu ili nekakovu drugu i uplati nešto na nju. Zlato će si kupovati kad poraste i što mu se svidi. Imam pola kile zlata koje sam dobila na poklon a više ne znam ni povod ni darovatelja .
to je super.
imam brdo gluposti koje sam dobila ko klinka. skupo zlato koje je šteta topiti, a ja na sebe ga ne stavljam. zato nešto korisno i neku lijepu uspomenu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:23   #14
Quote:
Bibitia kaže: Pogledaj post
Od 800 do . Neka sredina ti je 1300-1600 kn
Kuma je "obavezna" kupiti krsno odijelce ili haljinicu, svijeću i tortu. Sve ostalo je stvar znaš čega
U crkvu nemoj doći baš gola i bosa, mislim, možeš ti al nije zgodno
sva sreća pa sam studentica koja si još nije skupila za upis godine, a kamoli tak neke skuplje stvari a prema toma budem morala doći i gola i bosa kak sam financijski u banani


baš krasno



nek kumica dobije na lotu

znam da je individualno, al s kolko otprilike se bebače nosi na krštenje?
neki veli da može odmah s 2 mjeseca
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:48   #15
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
sva sreća pa sam studentica koja si još nije skupila za upis godine, a kamoli tak neke skuplje stvari a prema toma budem morala doći i gola i bosa kak sam financijski u banani


baš krasno



nek kumica dobije na lotu

znam da je individualno, al s kolko otprilike se bebače nosi na krštenje?
neki veli da može odmah s 2 mjeseca
Gle, gola i bosa - čitaj: gole pipice (u dopičnjaku), golih ramena, golih sisa. Možeš imati običnu košulju i suknju ili hlače i ne trebaš ih kupit za 1000 kn.
Zlato se obično kupuje, ako nitko drugi ne, onda kuma sigurno, ali ako nemaš love roditelji djeteta ti ne bi smjeli zamjeriti, pa nisu te valjda zvali za kumu zbog zlatnog lančića
Djeca se krste od mj dana na dalje. Kršteno s mjesec ili s godinu, to je stvar odluke roditelja...
Najvažnije od svega da se tog djeteta sjetiš sljedećih godina...
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:04   #16
Quote:
rintintina kaže: Pogledaj post
Otvori djetetu štednju , stambenu ili nekakovu drugu i uplati nešto na nju. Zlato će si kupovati kad poraste i što mu se svidi. Imam pola kile zlata koje sam dobila na poklon a više ne znam ni povod ni darovatelja .
Ja sam sve svoje zlato zapila na faksu
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:17   #17
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Ja sam sve svoje zlato zapila na faksu
Sigurno si divno sjala pritom.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:29   #18
Quote:
coco chanel kaže: Pogledaj post
drage moje kokoske, izabrana sam za krsnu kumu.. ovo mi je prvi put i nisam bas upucena u to. pa me zanima kak trebam biti obucena, ne bi nesto klasicno i sta se poklanja u takvim situacijama, te u kojoj cifri bi trebao biti poklon
a koliko vrjede krstitke? po tvojoj procjeni? ak su skupe skupo se razbacaj, ako su jeftine nešto značajno kupi a obuci se pristojno
za daljnje savjete obrati se na pm.
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:14   #19
Quote:
Bibitia kaže: Pogledaj post
Inače, o krsnoj košuljici (koju drži pop) bi trebala vodit računa mater, a ne kuma. Nekada su to bile obične bijele popelinske košuljice na koju se vezlo datum rođenja, datum krštenja, godina, križ, te ime djeteta

bila sam i kuma i mater i nisam nabavila ove košuljice
moje dijete je ni nema, a za kumu su se valjda roditelji pobrinuli

@coco chanel, čudno je da ti ne znaš što obući
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:03   #20
Quote:
Bibitia kaže: Pogledaj post
Gle, gola i bosa - čitaj: gole pipice (u dopičnjaku), golih ramena, golih sisa. Možeš imati običnu košulju i suknju ili hlače i ne trebaš ih kupit za 1000 kn.
Zlato se obično kupuje, ako nitko drugi ne, onda kuma sigurno, ali ako nemaš love roditelji djeteta ti ne bi smjeli zamjeriti, pa nisu te valjda zvali za kumu zbog zlatnog lančića
Djeca se krste od mj dana na dalje. Kršteno s mjesec ili s godinu, to je stvar odluke roditelja...
Najvažnije od svega da se tog djeteta sjetiš sljedećih godina...
ne nosim dopičnjake sori, al meni su užasno vulgarni
dekolte, al pristojan, volim, al znam da se u crkvu ne dolazi tak.

za sad još ne znam kad budu krstitke, malička ima tek 3 tjedna, al i prije neg se rodila susedi su me prozvali kumicom... pa budemo vidli

javim se još kad budem znala konkretno di i kad

a kaj se tih košuljica tiće, kolko ja znam uvijek su ih kumice kupovale, isto ko i svijeću. bar je tak kod mene
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.