Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 16:35   #1
Niski trombociti

Dakle, vadio sam krv nedavno i sve je bilo u redu osim trombocita. Ništa alarmantno, ali bili su malo ispod normalne razine. Postoji li neka prehrana ili neki vitamin/mineral kojim mogu povećati broj trombocita?
__________________
Odozgo ga redovno tješe i dokazuju
Da njegov život i sav trud nisu bili uzalud
Ako već i nema para pripadnik je svetog stada
Pa zašto da ga muče ove stvari zemaljske
Brkati Džo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 21:04   #2
koliko ispod razine? 140? gle ako su minimalno "sniženi" onda nemaš potrebe ništa posebno raditi jer je vjerojatno tako se potrefio uzorak krvi, ako te toliko muči za nekoliko ponovi nalaz iako mislim da nije ništa, al ipak napiši kolika je točna vrijednost bila
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:01   #3
Hvala na odgovoru, imaš pp.
__________________
Odozgo ga redovno tješe i dokazuju
Da njegov život i sav trud nisu bili uzalud
Ako već i nema para pripadnik je svetog stada
Pa zašto da ga muče ove stvari zemaljske
Brkati Džo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:26   #4
odg na pp
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 09:50   #5
da se ndadovežem na temu, moji trombociti su 129..što da radim?
malenab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 18:48   #6
ako ti je sve ostalo ok, ako nemaš nekih problema, onda ništa...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 00:36   #7
Da li uzimaš neke lijekove?
suppermen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 02:10   #8
niski trombociti

Quote:
suppermen kaže: Pogledaj post
Da li uzimaš neke lijekove?

Večer,dali mozete dati mi neki savjet kako povečati broj trombocita kod mog tate se svakih 20 dana sve više smanjuju,zadnji nalaz koji je danas dobio je 78...,prije je imao problema sa jetrom(ciroza) al je sve uspješno izlječeno,al nalaz trombocita je sve gori...molim za pomoć..


HVALA
sasandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:11   #9
moze li mi netko pomoći?????????????????????
sasandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:14   #10
Quote:
sasandra kaže: Pogledaj post
moze li mi netko pomoći?????????????????????
Koliko ja znam, oni se mogu dići jedino transfuzijom i to se radi kad padnu zaista jako, jako nisko
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:33   #11
hvala puno,nadam se da nece doci do toga tako nisko padnu i da nije opasno
sasandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:51   #12
Manjak trombocita

Bio sam danas na kontroli i izgleda da imam manjak trombocita u krvi,nista puno ali je malo ispod neke normale..NEmam nikakve bolesti i nisam ih imao do sad,znaci ovo sad prvi put imam.Doduse imam neku alergiju po kozi kao svrab koji se manifestuje u vidu crvenila..E sad,kako izuzmemo to,sta je uzrok manjku trombocita?Hvala i pozdrav svima
cartell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:50   #13
da obnovimo ovu temu ... u 29. tj trudnoce sam, dobila sam danas nalaze da je sve u referentnim intervalima, izuzev trc (trombocita) koji su 133 (ref. interval 158 - 424) ... da li bih se trebala uplasiti?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:20   #14
da li je moguce da se malo smanje trombociti ako sam dan prije pojela nesto cesnjaka?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 18:49   #15
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
da obnovimo ovu temu ... u 29. tj trudnoce sam, dobila sam danas nalaze da je sve u referentnim intervalima, izuzev trc (trombocita) koji su 133 (ref. interval 158 - 424) ... da li bih se trebala uplasiti?
Poštovana lioness,

Zasada su trombociti tek blago sniženi, ali ipak, s obzirom da ste trudni, najmanje što se može preporučiti jest ponoviti kompletnu krvnu sliku, kako bi se pratila njihova dinamika (imaju li tendenciju daljnjeg pada), i pratiti ih.

Uz to, bit će potrebno praćenje i nekih drugih parametara (npr. ALT, AST, GGT, krvni tlak itd. a prema preporukama Vaših liječnika).

Konzultirajte se sa svojim liječnicima.

Lijepi pozdrav i svako dobro Vama i Vašoj bebi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:47   #16
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana lioness,

Zasada su trombociti tek blago sniženi, ali ipak, s obzirom da ste trudni, najmanje što se može preporučiti jest ponoviti kompletnu krvnu sliku, kako bi se pratila njihova dinamika (imaju li tendenciju daljnjeg pada), i pratiti ih.

Uz to, bit će potrebno praćenje i nekih drugih parametara (npr. ALT, AST, GGT, krvni tlak itd. a prema preporukama Vaših liječnika).

Konzultirajte se sa svojim liječnicima.

Lijepi pozdrav i svako dobro Vama i Vašoj bebi.
doktor mi je jedino rekao da cu vaditi krv mj dana prije termina, da se vidi da li se sto promjenilo

hvala na odgovoru i hvala na - svako dobro Vama i Vašoj bebi.
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 20:57   #17
Pozdrav... treba mi pomoc... bila sam danas da vadim krv, i u sustini sve je OK, sem trombocita : PLT:57 PCT:0.5 MPV:8.1 PDW:0.183... Ako mozete da mi objasnite. Hvala
TTookkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 00:22   #18
Quote:
TTookkaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav... treba mi pomoc... bila sam danas da vadim krv, i u sustini sve je OK, sem trombocita : PLT:57 PCT:0.5 MPV:8.1 PDW:0.183... Ako mozete da mi objasnite. Hvala
Zašto si vadila krv je osnovno pitanje prije tumačenja nalaza! Stotine je razloga za niske trombocite.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 01:50   #19
Vadila sam zato, sto mi se zadnja 2, 3 meseca pojavljuju modrice po nogama i pojacano krvarenje desni, a pre mesec dana sam imala duze vreme crvene tackice.
TTookkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 13:58   #20
Quote:
TTookkaa kaže: Pogledaj post
Vadila sam zato, sto mi se zadnja 2, 3 meseca pojavljuju modrice po nogama i pojacano krvarenje desni, a pre mesec dana sam imala duze vreme crvene tackice.
Imaš niske trombocite, normala je iznad 150, zato si krvarila, trebalo bi vidjet i kakav je koagulogram (ispitivanje parametara zgrušavanja krvi npr. PV, APTV i sl.). Treba naći razlog niskim trombocitima a razloga je mnogo. Važno je da liječnik uzme dobru anamnezu (obavi razgovor) i da napravi dodatne pretrage. Ovako na pamet je teško reći što bi mogao biti uzrok bez više podataka. Razni lijekovi, autoimune bolesti, hematološke bolesti i virusne bolesti mogu izazivati nizak broj trombocita. Potrebno je obaviti daljnje pretrage svakako!
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.