Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 18:57   #41
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Meni se nekako čini da gocat želi dokazati štetnost fluora bez obzira na bilo kakve argumente što se ponajbolje vidi u tome što nikeko ne želi shvatiti da su fluor i fluoridi dvije različite stvari i da ne možeš nikako atomsku bombu i pastu za zube dovesti u vezu. U svijetlo ovog svog mišljenja nije mi jasno zašto dotični/a gocat jednostavno ne prestane koristiti pastu za zube sa fluoridima ukoliko misli da je štetna. Pa ljudi, nitko vas ne tjera da koristite niti jednu "blagodat" civilizacije. Nemojte prat zube i to je to!

Al prije početka diskusije dajte probajte se informirati o onome o čemu želite diskutirati jer inale diskusija nema smisla. Ista situacija je bila na indigo djeci i potpunom neshvaćanju pojma kodona.
Upravo tako. A želi to dokazati zato jer je sebi uvrtio u glavu da je to jako otrovno. On se koristi obrnutom znanstvenom metodom: izmisli tvrdnje i onda traži dokaze u njenu korist, pri čemu se hvata onoga što mu ide u prilog, a ono što ne ide ignorira, sprda se s tim, smatra to zavjerom i slično.


Crackpot troll.

http://i135.photobucket.com/albums/q...62d975059c.jpg
To je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:16   #42
Pa ja znam da moje frendice koje posebno drže do svojih zubi kupuju pastu s više fluora.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:24   #43
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Meni se nekako čini da gocat želi dokazati štetnost fluora bez obzira na bilo kakve argumente što se ponajbolje vidi u tome što nikeko ne želi shvatiti da su fluor i fluoridi dvije različite stvari i da ne možeš nikako atomsku bombu i pastu za zube dovesti u vezu. U svijetlo ovog svog mišljenja nije mi jasno zašto dotični/a gocat jednostavno ne prestane koristiti pastu za zube sa fluoridima ukoliko misli da je štetna. Pa ljudi, nitko vas ne tjera da koristite niti jednu "blagodat" civilizacije. Nemojte prat zube i to je to!

Al prije početka diskusije dajte probajte se informirati o onome o čemu želite diskutirati jer inale diskusija nema smisla. Ista situacija je bila na indigo djeci i potpunom neshvaćanju pojma kodona.
Problem je u tome što nitko ne želi konstruktivno razgovarati, a dok se traže informacije od 'stručnjaka' oni si samo toliko bahati i arogantni da pljuju po svemu u globalu a ne ukažu na nekorektne propuste i samo vrijeđaju.

Ja želim utvrditi koja je to količina neopasnog flourida u tijelu u kojem razdoblju?

Meni odgovori tipa da je to toliko zanemarivo malo ne znači ništa, jer to jer računice jednostavno ne obuhvaćaju sve elemente koje pitam.
Recimo flourid i zubnoj pasti. Pokušavam doći do nkakvih rješenja, a sve što se nudi s druge strane su uvrede iako se računice ne ispravljaju niti ne predstavljaju nove.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 19:48   #44
Ali ukazano to je na propust - prvi propust je miješanje dva poprilično različita pojma - fluor i fluoridi - različita i kemijski i po svom biološkom djelovanju.

Drugo, u postu br 40 citirala sam abstracte znanstvenih istraživanja rađenih na tu temu. Navela sam i koju sam tražilicu koristila pa možeš i sam/a provjeriti. Zašto ti to nije dovoljan argument? Znanstvenici i stručnjaci koji se tom problematikom bave godinama kažu da u količini u pasti za zube nije štetno. Ne kaže to jedan, kažu svi. Ponovno, preporučam da se poigraš sa http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez i vidiš sam.

I treće, ovo me sve skupa podsjeća na jedan tekst o načinu razmišljanja u srednjem vijeku koji sam čitala još u školi. U toj filozofskoj raspri, "učenjaci" raspravljaju o broju zuba u konja. Jedan misli ovo, drugi misli ono ali NITKO ne ode do konja i izbroji mu zube. Ergo, zašto sam ne proguglaš, potražiš na fgorespomenutom pubmedu ili medlineu i ne pronađeš sam/a odgovore na ta pitanja? Po mogućnosti izvorne studije i radove, a ne rekla-kazala i "ja mislim" tipove publikacija.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:05   #45
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Ali ukazano to je na propust - prvi propust je miješanje dva poprilično različita pojma - fluor i fluoridi - različita i kemijski i po svom biološkom djelovanju.

Drugo, u postu br 40 citirala sam abstracte znanstvenih istraživanja rađenih na tu temu. Navela sam i koju sam tražilicu koristila pa možeš i sam/a provjeriti. Zašto ti to nije dovoljan argument? Znanstvenici i stručnjaci koji se tom problematikom bave godinama kažu da u količini u pasti za zube nije štetno. Ne kaže to jedan, kažu svi. Ponovno, preporučam da se poigraš sa http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez i vidiš sam.

I treće, ovo me sve skupa podsjeća na jedan tekst o načinu razmišljanja u srednjem vijeku koji sam čitala još u školi. U toj filozofskoj raspri, "učenjaci" raspravljaju o broju zuba u konja. Jedan misli ovo, drugi misli ono ali NITKO ne ode do konja i izbroji mu zube. Ergo, zašto sam ne proguglaš, potražiš na fgorespomenutom pubmedu ili medlineu i ne pronađeš sam/a odgovore na ta pitanja? Po mogućnosti izvorne studije i radove, a ne rekla-kazala i "ja mislim" tipove publikacija.
Tekst piše samo kako su to prihvatljive količine flourida. No ta riječ prihvatljivo sama po sebi ne govori mnogo. Koje su to količine prihvatljive za tijelo, to ne piše.
Na kraju piše kako je dobar proziv karijesa, nitko nije rekao da nije, no on u isto vrijeme kroz tako dugo razdoblje korištenja ostavlja i druge posljedice na tijelo. Količine jesu male, ali ne kaže se malo štetne, nego dozvoljene. I cigarete su dozvoljene. Ostavljaju loše posljedice na tijelo ali tek nakon dugo vremena, a do tada dugo u tijelu reagiraju gotovo neprimjetno.
Flourid također djeluje neprimjetno. Mene zanima koje su to količine prihvatljive, jer i za cigarete kažu ako ne pretjerujete da neće škoditi, no ja to smatram glupošću.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:14   #46
Gle, ako se potrudiš sigurno češ naći toliko željeni podatak o točnoj količini. Da bi bilo koja tvar/spoj došla na tržište mora proći testove koji uključuju opsežnu toksikološku analizu, analizu LD50 i slučno. Ali budući da tebe zanima taj podatak, ti se moraš potruditi da ga nađeš, a ne očekivati od drugih.

Kao što ti je netko već rekao (a parafrazirao je Paracelzusa) - sve je otrov, razlika je samo u količini. I obična sol će te otrovati ako pretjeraš.

Na kraju, tko to kaže da cigarete nisu škodljive?? U današnje vrijeme kada se zabranjuje pušenje gotovo svugdje? Duhanska industrija se ne računa, NARAVNO da će oni reći da ne šteti. Ali većina znanstvenika radi neovisna istraživanja. Ne možeš u relevantnom časopisu objaviti nereproducibilne rezultate.

Uostalom, i roštilj je škodljiv u nekoj mjeri pa češ ipak prihvatiti rizik jer ti je ukusan i dobre stvari outweightaju loše (pardon na engleštini, cimer na poslu mi je stranac pa razmišljam na engleskom).
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:43   #47
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Tekst piše samo kako su to prihvatljive količine flourida. No ta riječ prihvatljivo sama po sebi ne govori mnogo. Koje su to količine prihvatljive za tijelo, to ne piše.
Na kraju piše kako je dobar proziv karijesa, nitko nije rekao da nije, no on u isto vrijeme kroz tako dugo razdoblje korištenja ostavlja i druge posljedice na tijelo. Količine jesu male, ali ne kaže se malo štetne, nego dozvoljene. I cigarete su dozvoljene. Ostavljaju loše posljedice na tijelo ali tek nakon dugo vremena, a do tada dugo u tijelu reagiraju gotovo neprimjetno.
Flourid također djeluje neprimjetno. Mene zanima koje su to količine prihvatljive, jer i za cigarete kažu ako ne pretjerujete da neće škoditi, no ja to smatram glupošću.
Kao prvo, analogija ti je kriva. Cigareta ostavlja posljedicu čim ju popušiš, jer dobiješ želju za novom. Postaješ fizički i psihički ovisan.

Kao drugo, jesi li ti čuo za dozu? Doza potrebna da nastane fluoroza je daleko veća od one koju ćeš unijeti pijući 5 litara vode dnevno kroz cijelu godinu, a da ne spominjem trovanje fluorom.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 00:54   #48
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Kao drugo, jesi li ti čuo za dozu? Doza potrebna da nastane fluoroza je daleko veća od one koju ćeš unijeti pijući 5 litara vode dnevno kroz cijelu godinu, a da ne spominjem trovanje fluorom.
Pa pijući 5 litara vode dnevno koja sadrži 10ppm/l popit ćeš 2.8 grama floura za 1.6 godina, to i dalje nije dovoljno za trovanje i smrt, ali za samo toliko vremena u tijelo ćeš unijeti smrtnu dozu floura od samo jednog izvora, a to je voda.
Da li 2.8 grama floura kroz 1.6 godina djeluje štetno za tijelo?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 01:26   #49
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Pa pijući 5 litara vode dnevno koja sadrži 10ppm/l popit ćeš 2.8 grama floura za 1.6 godina, to i dalje nije dovoljno za trovanje i smrt, ali za samo toliko vremena u tijelo ćeš unijeti smrtnu dozu floura od samo jednog izvora, a to je voda.
Da li 2.8 grama floura kroz 1.6 godina djeluje štetno za tijelo?
10 ppm/l? kakva ti je to jedinica?
Nema vode koja sadržava 10 ppm-a fluoridnih iona.

Ti pričaš o smrtnim dozama i akumulaciji (ne bi da su fluoridni anioni isto što i talijevi kationi ), a evo, ja i tisuće i tisuće djece su primjeri koji su prošli adekvatnu profilaksu.
kroz djetinjstvo sam pio fluonatril, išao na redovnu fluoridaciju zubi i uvijek sam koristio zubne paste s fluorom. Nisam umro niti imam simptome fluoroze. Još uvijek koristim zubne paste s fluoridom i nastavit ću.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 12:48   #50
E, ljudi... jel netko primjetio ironiju ovih naših patkica. Tamo preko na temi o "koloidnom srebru" je glavni argument "nije škodljivo ako se ne unosi previše... a ovdje za taj isti argument ne žele ni čuti
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:15   #51
A hoce li netko razjasniti relaciju izmedju flourida u zubnim pastama i Iluminata, taj dio jos nije jasan...

A dali znate da su zubi plobirani zivinim amalgamom sve do nedavno.... pa kad zbrojimo flour+ziva dolazimo do podmukle globalne zavjere stomatologa i iluminata
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:59   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ti pričaš o smrtnim dozama i akumulaciji (ne bi da su fluoridni anioni isto što i talijevi kationi ), a evo, ja i tisuće i tisuće djece su primjeri koji su prošli adekvatnu profilaksu.
kroz djetinjstvo sam pio fluonatril, išao na redovnu fluoridaciju zubi i uvijek sam koristio zubne paste s fluorom. Nisam umro niti imam simptome fluoroze. Još uvijek koristim zubne paste s fluoridom i nastavit ću.
Nisi u tijelo unio količine koje bi mogle doći blizu razine trovanja. No činjenica su flouridi odradili i negativan utjecaj na organizam. Govorimo o malim količinama koje se konstantno dugo vremena unose u tijelo. One konstantno i dugo vremena utječu pozitivno u jednopm smjeru, no u drugom isto tako djeluju negativno. Činjenica je da o pozitivnim utjecajima malih količina flourida znamo dovoljno, no o negativnim učincima malih količina flourida na duže razdoblje ne znamo.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:01   #53
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
E, ljudi... jel netko primjetio ironiju ovih naših patkica. Tamo preko na temi o "koloidnom srebru" je glavni argument "nije škodljivo ako se ne unosi previše... a ovdje za taj isti argument ne žele ni čuti
Upravo tako, pitanje je koje su to neškodljive razine kada se uzme u obzir duže vremensko razdoblje.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:04   #54
Quote:
Dilbert_Zg kaže: Pogledaj post
A hoce li netko razjasniti relaciju izmedju flourida u zubnim pastama i Iluminata, taj dio jos nije jasan...

A dali znate da su zubi plobirani zivinim amalgamom sve do nedavno.... pa kad zbrojimo flour+ziva dolazimo do podmukle globalne zavjere stomatologa i iluminata
Illuminati u ovoj priči je ekipa odgovorna za incident opisan u tekstu koja je u nastavku u isto vrijeme progurala flour u široku upotrebu.

Živa se povlaći iz upotrebe upravo zbog oslobađanja vrlo malih količina, ali one štetno utječu na nervni sistem, + to je jedan od teških materijala koji trajno ostaje u tijelu kada se pravilno apsorbira (ako progutamo plombu tijelo će je izbacit, nećemo umrijeti).
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:47   #55
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Illuminati u ovoj priči je ekipa odgovorna za incident opisan u tekstu koja je u nastavku u isto vrijeme progurala flour u široku upotrebu.
Aha, čim netko zucne: "Illuminati", ti se za to hvataš. Ajde, reci mi, kakvu ulogu u svemu ovome igra komitet 300?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:41   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
E, ljudi... jel netko primjetio ironiju ovih naših patkica. Tamo preko na temi o "koloidnom srebru" je glavni argument "nije škodljivo ako se ne unosi previše... a ovdje za taj isti argument ne žele ni čuti
Ja sam to primjetio, no doduše, može se reći i suprotno. I baš sam htio navesti istu opasku u suprotnom smjeru. Vidjet' ćeš da je reverzibilno (ne u kemijskom smislu) .

Ozon bolje rješava karijes.

Pitanje za sve: što biste radije pili - bromnu vodu ili koloidno srebro?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 23:17   #57
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ja sam to primjetio, no doduše, može se reći i suprotno. I baš sam htio navesti istu opasku u suprotnom smjeru. Vidjet' ćeš da je reverzibilno (ne u kemijskom smislu) .

Ozon bolje rješava karijes.

Pitanje za sve: što biste radije pili - bromnu vodu ili koloidno srebro?
bromnu vodu. akutno trovanje koje se može sanirati (sâmo tijelo, umjetnim putem) ću uvijek izabrati ispred kroničnog koje se ne može.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:28   #58
Iz OSOBNOG iskustva, nakon 3 mjeseca pranja zubiju sredstvima bez flora (da, postoje paste bez flora) ja mogu pustiti hladnu vodu preko zubiju, mogu mučkati zube mrzlom vodom. Do sada to nikad nisam mogao bez da osjetim onu oštru bol.

Prije, ujutrno bih oprao zube običnom pastom i bio mi je odvratan okus u ustima sve do podne. Mnogi ljudi koje znam imaju problema sa običnom pastom za zube. O tome se ne govori, to nije veliki problem.

Kad netko veli da je nešto otrov, predlažem da provjerite sami za sebe.
Bizmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:58   #59
Quote:
Bizmi kaže: Pogledaj post
Iz OSOBNOG iskustva, nakon 3 mjeseca pranja zubiju sredstvima bez flora (da, postoje paste bez flora) ja mogu pustiti hladnu vodu preko zubiju, mogu mučkati zube mrzlom vodom. Do sada to nikad nisam mogao bez da osjetim onu oštru bol.

Prije, ujutrno bih oprao zube običnom pastom i bio mi je odvratan okus u ustima sve do podne. Mnogi ljudi koje znam imaju problema sa običnom pastom za zube. O tome se ne govori, to nije veliki problem.

Kad netko veli da je nešto otrov, predlažem da provjerite sami za sebe.
kao prvo, ne kaže se flor nego fluor i kao drugo, u zubnim pastama nema floura nego metalnih fluorida. velika razlika. jedan je vrlo otrovni i reaktivni halogen koji može zapaliti staklo i razara vodu, a drugi su vrlo slabo reaktivne soli.

kao treće, ima kupiti i zubnih pasti koje nisu odvratne. danas je tehnologija napredovala pa imamo mentol umjesto aktivnog ugljena i tako te fancy kemikalije.

kao četvrto, bol pri hladnom, vrućem, slatkom, izazivaju nagle izmjene iona u kanalima zuba. postoje zubne paste koje sadržavaju kemikalije koje efektivno začepe te kanaliće. eto.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:06   #60
lapsus lingue. hvala endimijone na ispravci. dakle, nakon što sam prestao koristiti paste za zube bez fluora nemam problema sa zubima.

dodao bih da sam koristio razne paste koje sadrže fluor i tek nakon što sam prestao sa tom praksom prestao je jedan od problema.

pročitavši nekoliko članaka o fluoru došao sam do zaključka da postoji MOGUĆNOST da je flor i njegovi spojevi, otrovan.

Nakon što se operu zubi pasta ostaje u ustima koliko god vi mučkali. Da ne ostane nebi osjetili onaj "osvježavajući" okus.

Sa druge strane, a to će vam potvrditi svaki student medicine i stomatologije, prilikom trljanja po desnima stvaraju se ranice kroz koje ulaze spojevi koji se nalaze u ustima.
Bizmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.