Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 16:54   #1
Lightbulb Sea Kayaking

Neznam koliko je popularno u hrvatskoj, ali radio sam par ljeta kao vodic i nikad nisam imao domaceg gosta. Sad mozda je to zbog cijena u agencijama koje su ponekad stvarno smijesno velike...
Zapravo bi htio pokrenut neki sea kayaking klub pa me zanima sto drzava nudi po tom pitanju i sto sve treba za otvorit takav sportsko-rekreacijski klub...osim toga sam planiro i neke ekspedicije, ali to ce valjda bit lakse organizirat preko kluba...Eto, javite se sa prijedlozima, idejama, informacijama i bilo cime sto ima veze sa kajacima...
Zirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 12:51   #2
Kajak i slične aktivnosti

Pošto na forumu nema baš nekih detaljnijih postova što se tiče kajaka i sličnih tipova rekreacije, otvaram ovu temu na kojoj možete pisati o svojim iskustvima što se tiče kajaka, veslanja i sl. bilo da se radi o aktivnosti na divljim vodama ili moru i jezerima.
  • Pišite o opremi koju koristite (čamac, vesla, odjela, prsluci, kacige, pumpe, razni drugi dodaci...)
  • Rijeke mora ili jezera na kojima ste bili...
  • Razni doživljaji, uzbuđenja i iskustva...
Za početak ukratko moje iskustvo:
Napominjem da sam totalni amater i rekreativac što se tiče spomenute aktivnosti ali me jako vuče i morao sam probati!
Nakon par puta na raftingu na Kupi odlučio sam probati spustiti se i Rječinom (Rijeka i okolica, točnije Grobnik). Posudio sam gumeni kajak za dvije osobe i krenuli prijatelj i ja u kajaku, koji je prvenstveno namjenjen veslanju na moru, ali je dosta čvrst i ne može se lako probušiti. Nema perforirano dno (self bailing) pa sva voda koja uleti u njega unutra i ostaje, mora se stati sa strane i isprazniti.
Doživljaj je totalni gušt :klap: a Rječina nije opasna ako se ne ide preko slapova, naravno, preporuča se prsluk, neoprensko odijelo, kaciga... Nema nekih divljih brzaca i ako se i prevrneš nije neka frka. Jedina opasna mjesta su slapovi - na Trnovici se jedan mladić utopio pokušavajući preći slap... uglavnom preporučam ne ići preko slapa (izađe se prije njega i uđe nazad u Rječinu ispod plavog mosta). Ruta koju smo prošli je bila od izvora do mlina u Martinovom Selu gdje smo izašli prije samog slapa - to je inače drugi slap na toj ruti, kojeg je ekipa na KI Chalengu prolazila, ali ja sam amater i rekreativac pa... drugom prilikom. Vožnja traje oko sat vremena ovisno o vodostaju.
Pred par dana sam kupio kajak Aire Tributary Tomcat 2 na jednoj strava akciji i testirali smo i njega. Kajak je namjenjen divljim vodama do kategorije III-IV, ima self bailing dno pa sva voda koja uleti u njega kroz dno i izađe, milina , stalno je suh iznutra! Stvarno je čvrst i dosta rigidan za gumeni kajak, stabilan je i lako se upravlja s njim. Prošli smo istu rutu (Izvor - Mlin u Martinovom Selu) U planu je i ruta od M.Sela do Lukeža pa ću pisati i o tome, bit će i fotki....

Na ovom linku pogledajte i kratku snimku s posuđenim kajakom: Kajak na Rječini

Pišite o sličnim iskustvima (posebno me zanima oprema) i naravno ako je netko iskusniji u tome svakakvi savjeti bi dobro došli amaterima kao što sam ja i meni slični.

Pozdrav svima koji vole nešto slično!!!!

Zadnje uređivanje deya100 : 09.11.2009. at 14:19.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:39   #3
Razmišljam o tom Tributary Tomcatu... koliko si ga platio? Može i na PM.

I jesi zadovoljan nakon skoro godinu dana? Nije se probušio?
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:53   #4
Evo da se i ja prijavim u klub zadovljnih vlasnika kajaka. Nama je kajak prvenstveno trebao za more, pa smo se dugo dvoumili između rigid i inflatable modela. Na kraju, prvenstveno zato što rigida nismo imali gdje držati, smo uzeli ovog s kojim smo prezadovoljni.
S ovim se može i na rijeke do kategorije II.
Od rijeka, do sada je isproban na Mrežnici, a na moru je bio svugdje, od Istre do Lastova .
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 10:32   #5
jel može malo više informacija o kajacima namjenjenim za more.Tražim kajak za dvodnevna điravanja po otocima.. da li aire tomcat 2 može poslužiti za to?
rinma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:16   #6
Sorry što debelo kasnim s odgovorom ali nekako ova tema nije baš zaživjela pa nisam ni pratio da li netko nešto piše...

Aire Tributary Tomcat 2 je kajak za više namjena, jako je izdržljiv i super je za divlje vode do klase 3 (ili 4 za hrabrije) a pošto se može ispuhati i spakirati u malo veću torbu, zgodan je za prenošenje.
No ukoliko želiš nešto što je namjenjeno samo za na more gdje je vrlo mala opasnost od bušenje i razderotina možeš možda kupiti i jeftiniji čamac, naime Tomcat 2 košta preko 5.000 kn, no svakako je odličan kajak pa ako misliš potrošit toliko svakako preporučujem.
Druga stvar: ako ti nije bitno da se može ispuhat i spakirat a misliš ga koristiti isključivo na moru možda bi ipak bolji odabir bio neki kruti kajak jer su ipak malo brži.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:20   #7
Prolaznica ovaj tvoj kajak stvarno izgleda dobro za na more mora bit jako brz s obzirom na oblik pramca...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:57   #8
Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Prolaznica ovaj tvoj kajak stvarno izgleda dobro za na more mora bit jako brz s obzirom na oblik pramca...
U pravu si, što se brzine tiče. Mi smo prezadovoljni
Sad kako su došli hladniji dani, bacamo se na kupnju špric deka (i to je bio još jedan presudni detalj zašto smo se odlučili baš za ovu marku).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 22:17   #9
stvarno dobro izgleda!

Špric deke su one navlake slične kao na onim natjecateljskim kajacima?

Tomcat nema tu mogućnost jer je sav otvoren pa moram bit u neoprenu kad je hladnije i kad sam na brzacima jer onda stalno voda ulazi u njega. Sreća što ima perforirano dno ispred i iza pa voda iscjedi van i sjediš stalno na suhom, dušu dalo za brzace, nema stajanja i pražnjenja kajaka

U prvom postu je bila snimka s posuđenim kajakom a evo i kratke snimke s Tomcatom: http://www.youtube.com/watch?v=WOQcGauPt3o

Zadnje uređivanje deya100 : 28.09.2010. at 22:24.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:36   #10
Otkud početi?
Gdje nabaviti opremu? Koja je osnovna oprema za početak? Malo je mrtva tema, a dosta ljudi viđam da kajakiraju, i baš me privlači.
Zainteresirana sam za kajakiranje na moru, i možda po mirnijim rijekama.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:42   #11
U slicnoj sam situaciji kao i ti. Ja i prijatelj planiramo kupiti kajak(e) za touring po moru. Mi smo se odlucili za biwok (dvojac), ili tiwok, miwok (samci). To su sit-in kajaci za more. Za prvi kajak mislim da bi trebala uzet polovni, znaju bit dosta jefiniji, a i velika je vjerojatnost da ces uzimat drugi kajak nakon 1,2 sezone (kad malo bolje udes u sport).

evo ti par linkova sa informacijama:

1. pogledaj na dnu, pise koji ti dodaci trebaju
http://www.surfmania.net/kajak-kako-izabrati-pravi/151/

2.http://www.outdoors.org/publications...-kayaktour.cfm

3.http://www.mec.ca/AST/ContentPrimary...jsp#expedition

Mogu ti jedino preporucit da gledas oglasnike..
leda21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 01:54   #12
jeli moze ko objasnit kako se vozi kanu,nije mi jasno ako veslaju stalno na jednu stranu kako uspiju i po par kilometara vozit skroz ravno,zar nebi treba skrecat u stranu kojom veslas?
mwaruwari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:07   #13
zanimljivo pitanje , sigurno je do tehnike, probaj u google upisat : how to row in canoe
leda21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:56   #14
Quote:
mwaruwari kaže: Pogledaj post
jeli moze ko objasnit kako se vozi kanu,nije mi jasno ako veslaju stalno na jednu stranu kako uspiju i po par kilometara vozit skroz ravno,zar nebi treba skrecat u stranu kojom veslas?
Razlika u veslanju sa kajakom i kanuom je u kutu pod kojim veslo ulazi u vodu.Kod kanua je taj kut okomit u odnosu na površinu vode zato kanu ide ravno.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 19:14   #15
Pozdrav!
Dečko i ja planiramo kupit kajak i krenut malo u taj sport. Definitivno bi uzeli sit-in kajak sa špric dekom jer planiramo malo duže avanture. Što mislite o ovom kajaku? http://www.njuskalo.hr/surfanje-ronj...-oglas-5662387
Vidim da je novi preko 11.000 kn pa mi se ovo čini dosta povoljno, ali nemam previše iskustva pa me zanima od vas koji se razumijete? Hvala!
Moo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:16   #16
Dobra odluka, kajak ti otvori jedan skroz novi horizont .
Kajak je inače ok, jedino pripazite na oštećenja i popravke koji su vršeni na njemu.

Pošto kažeš da namjeravate u duže avanture vidi da li vam je prostor za prtljagu dovoljan za sve što mislite nositi sa sobom.

Mi smo isto počeli sa tandem kajakom, onda polako apetiti porastu i htio bi sve više i više pa sad gledamo da bi uzeli 2 singla
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:20   #17
pozz ljudi, ma totalo sam nov u ovome i za sada samo citam i ucim, pokusavam skuzit kakav kajak bi za mene bio najbolji. Zivim na Hvaru cjele godine i koristio bi ga za uglavnom jednodnevne izlete uz poneki malo veci, kampirat noc ili dvije negdje uz obalu. Nasao sam jedan model koji mi se cini onako ok pa sto vi mislite, PELIKAN ESPIRIT 100 DLX.Mora biti sit in i mora imati mjesta za osnovne stvari tipa malen sator i vrecu za spavanje, hranu i vodu. Opce ne kuzim kako se sve to kaze i gleda, pa oprostite sto sam ovakva neznalica Salu na stranu, jesam pocetnik, ali ne zelim sad nabavit nesto bez veze, sto sporo ide po moru i lose zadrzava smjer. Zelio bi kad vec kupujem, da ima sve ove mogucnosti sto sam rekao. Paa eto, ako ima nesto ziv nakon ovoliko vremena u ovoj temi, molio bi ga da me malo bolje uputi, jer neznam niti gdje bih ga kupio, dali postoji kakva trgovina koja ih moze poslaz preko po 'rvacke da ne moram npr ic u zg samo radi toga. Eto ako mi itko moze pomoci, hvala )
Cyric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 01:18   #18
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dečko i ja planiramo kupit kajak i krenut malo u taj sport. Definitivno bi uzeli sit-in kajak sa špric dekom jer planiramo malo duže avanture. Što mislite o ovom kajaku? http://www.njuskalo.hr/surfanje-ronj...-oglas-5662387
Vidim da je novi preko 11.000 kn pa mi se ovo čini dosta povoljno, ali nemam previše iskustva pa me zanima od vas koji se razumijete? Hvala!
to je dobra cijena za takav kajak.... trebalo bi ga pogledati u vezi ostecenja....

ako si blizu splita mogu posuditi na 1 dan kajak ovakav pa ako budes zadovoljna mozemo se dogovorit za cijenu...

http://www.youtube.com/watch?v=aS3tg5YHUko
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:27   #19
Najam kajaka

Pozz ekipa!

Da li netko zna gdje se može iznajmiti kajak ili kanu (područje Zagreba ili Karlovca)?

Želio bi ga iznajmiti na jedan-dva dana kako bi poveo osmogodišnjeg sina (možda i suprugu) na spuštanje Kupom.

Prvo mi je u planu odraditi jedan probni spust uzvodno od Karlovca gdje je Kupa mirna i bez slapova, a nakon toga bi odradili malo teži spust u trajanju jednog ili dva dana.

Već sam gledao razne turističke agencije koje to isto nude uz vodiča ali mi to financijska situacija ne dozvoljava.
WW11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 13:59   #20
I ja sam počeo razmišljati o krutom sea kajaku.Koliko su teški? Koje su dobre marke za rekreativce sa povoljnom cijenom i koliko bi koštalo cirka? Interesira me i za jednu i za dvije osobe. Kajak bi bila odlična stvar kao cardio trening.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.