Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 00:04   #1
Kako do istine: učiteljica tvrdi da je dijete u bedu, ono poriče...

Djete mi ide u 2 razred osnovne inače je odličan učenik i nismo imali nikakvih problema s njim . Prošli tjedan sam išla na primanje i učiteljica mi je rekla da je mali sav u nekom bedu i crnilu ocjene su malo lošije al još uvjek je prosjek za odličnog učenika. Navodno je mali izmišljao nekakve horor priče i time plašio drugu djecu. Od toga je nastala čitava drama. Mi smo kao roditelji razgovarali s njim i on sve poriče napominjem da ga ne tučemo ponekad znamo vikati ali u zadnje vrijeme sve rješavamo s puno razgovora tako da se nema razloga bojati. koliko sam mogla raspitala sam se kod druge djece za te priče i djeca nemaju pojma to sam učinila diskretno da ga ne povrjedim nepovjerenjem. E sada ću otići na primanje i ovaj petak da čujem jel došlo do promjene u ponašanju. Kako da se postavim prema učiteljici ako mali i večina tvrde da to nije istina. Ja sam kao roditelj spremna djete odvesti i kod psihologa jer meni je jezivo da mi djete od 8 god bude u bedu a kod kuće se ponaša sasvim normalno! Što da uradim? sorry na dužini posta...
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 07:18   #2
A jesi ki razmišljala da odeš na informacije skupa s djetetom, pa izvesti "suočenje"? Da vidiš što će tada ona, odnosno on pričati?
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:10   #3
Naj vjerojatnije će biti tako . Jučer mi je rekao da je razgovarao s njom i da mu ona kaže kako sam ja rekla da on svašta priča za nju kao u lošem kontekstu. Mislim ono pa sve i da je pričao nešto loše pa zar bi ja to njoj rekla. Ne volim nikoga dovoditi u neugodnu situaciju niti što reči dok sve ne iziđe na čisto samo jako sam uzrujana i prvi put sam se našla u ovakvoj situaciji a ona će mu biti učiteljica još 2,5 god. Ma tu je definitivno nekakvo muljanje ! Jedva čekam petak da se to rasčisti.
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:34   #4
Što pre da se raščisti.
Devet godina radim sa decom i znam koliko takve situacije znaju biti neugodne, ali ne verujem da je izmišljala. A ako jeste, i to treba što pre otkriti, jer ako je takav kreten ne sme da radi sa decom.

Ja sam imala situaciju da se mali (upravo tog uzrasta), inače jako pametno, napredno i vredno dete, odjednom počeo za svaku grešku udarati jako u glavu. Kad sam obavestila roditelje oni su bili gotovo pa ljuti što sam ga "optužila" za tako nešto jer "ga oni nikada nisu videli da to radi". Ispostavilo se međutim da je dete imitiralo nekoga jer mu se to učinilo kao dobar fazon. Ubrzo je prestao.

Možda nije ništa strašno, njih sada puca pubertet malo ranije nego što je nas (mada su u tom uzrastu obično devojčice te koje pate od pred-pubertetskog sindroma). Popričaj i sa njim i sa učiteljicom. Ali svakako raščisti što je pre moguće.
Srećno!
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:04   #5
Hvala na savjetima i na razumjevanju puno mi znače!
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:08   #6
mislim da treba uzet u obzir i to da djeca svašta pričaju iako to ne misle ozbiljno i nemaju nikakvih problema...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:55   #7
Quote:
zvocalo kaže: Pogledaj post
Djete mi ide u 2 razred osnovne inače je odličan učenik i nismo imali nikakvih problema s njim . Prošli tjedan sam išla na primanje i učiteljica mi je rekla da je mali sav u nekom bedu i crnilu ocjene su malo lošije al još uvjek je prosjek za odličnog učenika. Navodno je mali izmišljao nekakve horor priče i time plašio drugu djecu. Od toga je nastala čitava drama. Mi smo kao roditelji razgovarali s njim i on sve poriče napominjem da ga ne tučemo ponekad znamo vikati ali u zadnje vrijeme sve rješavamo s puno razgovora tako da se nema razloga bojati. koliko sam mogla raspitala sam se kod druge djece za te priče i djeca nemaju pojma to sam učinila diskretno da ga ne povrjedim nepovjerenjem. E sada ću otići na primanje i ovaj petak da čujem jel došlo do promjene u ponašanju. Kako da se postavim prema učiteljici ako mali i večina tvrde da to nije istina. Ja sam kao roditelj spremna djete odvesti i kod psihologa jer meni je jezivo da mi djete od 8 god bude u bedu a kod kuće se ponaša sasvim normalno! Što da uradim? sorry na dužini posta...
Pitaj uciteljicu konkretno kakve su to price i koju djecu (imenom i prezimenom) je plasio.
Nista okolo-kole...
Sumnjam da zena izmislja,vjerojatno je mali malko pretjerao.
U tom uzrastu mali susjedov je poneku djecu (i mog sina ) plasio pricom kako on jede malu djecu.
Djetinjarija,ali neki su roditelji susjedu ozbiljno zamjerili...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:59   #8
Ljudi moji da ne povjerujete! Evo da ovo podjelim s vama da i vas šokiram kao što sam i sama u šoku da takvih stvari uopče ima. Odem ja danas u školu da vidim stanje o ponašanju djeteta rekla sam učiteljici da me ocjene ne zanimaju da sam došla isključivo zbog ponašanja . Na to ona kaže kako se popravio al da je ona čula na prošlom primanju od jedne osobe nije htjela otkriti ime kako sam ja toj osobi pričala da moje djete učiteljicu ne može vidjeti očima, da mu je učiteljica odvratna i td.... na to ja kao da mi je šamar lupila ma koja osoba jer znam da je sve sama laž i mali učiteljicu obožava. I njega kad je pitala šta to on o njoj priča on se krstio par puta i nije imao pojma jer su to neistine i laži. U čiteljica mi ni nakon četiri upita nije odgovorila o kome je riječ i smatra ako to nije istina da smo riješili problem. E moji dragi htjela sam napraviti čitavi šou zamislite da ima takvih govana od ljudi al smislila sam nešto bolje na iduči roditeljski muž i ja idemo skupa pa pošto znam koje su četiri osobe bile taj dan na primanju tražit ću pred svim roditeljima da to lažljivo đubre koje je pričalo ustane i pred sedamnaest ljudi pogleda mene u oči i kaže što sam to pričala! I jako mi je žao što sam imalo sumnjala u mališu!
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:11   #9
isuse
sa čim se sve ljudi bave,

ispravi me ako griješim, ali to je čisti trač ( specifičan za ženke) rekla-kazala

kaj jedna učiteljica ipak ne bi trebala biti malo iznad toga?
osobno joj ne bi ništa dokazivala, već bi ju elegantno vratila na početak ove bajke gdje je dijete "optuživala" za gluposti
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:15   #10
Quote:
zvocalo kaže: Pogledaj post
. Navodno je mali izmišljao nekakve horor priče i time plašio drugu djecu. .
Quote:
zvocalo kaže: Pogledaj post
. ona čula na prošlom primanju od jedne osobe nije htjela otkriti ime kako sam ja toj osobi pričala da moje djete učiteljicu ne može vidjeti očima, da mu je učiteljica odvratna i td....
jel ovo škola ili trach partija? i kava je to učiteljica?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:17   #11
Joj, Zvoncalo, jadna ti! Pa ovo zvuči kao sapunica. Ne mogu vjerovati da neki roditelji mogu biti toliko djetinjasti! Ja bi isto na tvom mjestu sve to lijepo prepričala pred roditeljima, ali sasvim smireno i bez epiteta. I ne bi tražila da se ta osoba izjasni o tom događaju pred svima jer je sigurno da ona to neće učiniti, već bi samo ispričala roditeljima kakvih među vama ima
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 11:22   #12
ja sam još uvjek pod dojmovima ruke mi štrepe i rekla sam i učiteljici kad dođem kući da ću popiti tablete za živce!
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 12:22   #13
zasto se zivciras, to je samo dokaz kako neki roditelji još imaju mentalni sklop na nivou klinaca 1.razreda, osobno bi to zaboravila do prvog roditeljskog a, onda bi zamolila uciteljicu da mi da mogucnost da se zahvalim tajanstvenoj osobi na bujnoj masti pred svima,
raspravljanje i ostali epiteti koji bi mogli pasti spustit ce te samo ispod jednog normalnog nivoa sto ti sigurno nije u interesu
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 13:28   #14
Nažalost, ima i nebistrih učiteljica koje "veseli" unositi razdor među djecu i roditelje.

Ona, da je prava, ne bi se obazirala na tračeve da li je tvoje dijete govorilo da ju voli ili ne, niti bi to pristala slušati niti bi to dalje prepričavala. Djeca kao djeca, kažu svašta.
Pogotovo ne bi radi toga tebi izmišljala da je dijete palo u bed i radilo tko zna što.

Imala sam slučaj u kojem je moja draga učiteljica mami pričala jedno, meni drugo. Valjda ju je veselilo unositi razdor među nas. Nažalost, to joj je i uspjelo (koliko god neki roditelji bezrazložno vjeruju svojoj djeci, drugi im ne vjeruju i kad bi trebali), ali na kratko.

Ne vjeruj slijepo učiteljici. Ni djetetu. Ni drugim roditeljima. Možete na roditeljskom potegnuti tu temu, ali bez da napadate ikoga. Samo kažite naglas ono što je učiteljica vama rekla "Učiteljica je rekla da je jedan od roditelja rekao to i to". Ništa između redaka, ništa slanje poruka i zahvaljivanje, ne komplicirajte i vi dodatno situaciju. To je jedini način na koji priču možete raščistiti, ako vam je do toga uopće stalo.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 17:44   #15
ja osobno bi tražila razgovor sa dotičnom,stručnom službom i ravnateljem.iznijela cijeli slučaj i sumnju u učiteljičinu objektivnost.natjerala je uza zid i spomenula i inspekciju te dječju pravobraniteljicu.
iznenadićeš se kako će ti izaći u susret!
i ja radim u školi i neki put mi kažu da sam najgora,neki put najbolja,čula sam i ono famozno:glupa krava,kurva itd. a zašto da se obazirem na takve ispade u afektu? stabilna sam,profesionalna,uravnotežena osoba i prije svega roditelj pa pedagog,pa učitelj. i na jedno uho unutra, na drugo van ali kad posumnjam da je narušen odnos učenik učitelj izađem ususret djetetu.zanima me zašto sam tako grozna(jer npr.prijavim da maltretira drugo dijete i prijeti da će donijeti pušku u školu i sve poubijati) ugl. obično dam djetetu katedru u ruke i bude učitelj.a ja u zadnjoj klupi radim svoje i ne uplićem se 45 min. obično nakon toga bude sve jasno bez objašnjavanja.dobijem aktivno,zainteresirano dijete,puno razumijevanja!
i ako pišem roditelju poziv ili mi dođe na informacije,bez obzira kakav kuršlus napravilo,nađem bar 2 pozitivne stvari o djetetu i ističem ih tijekom razgovora. do sad sam imala savršenu suradnju i riješene probleme.
ima svakakve djece,roditelja i učitelja ali uvijek treba ići u djetetovu korist.nikad đonom.nebiste vjerovali kakve stvari se čuju iza zatvorenih vrata u zbornici. i koliko prava vaša djeca imaju.iskoristite ih!!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 18:51   #16
Evo ja sam malo došla k sebi i smirila se zahvaljivam svima na podršci i savjetima ako bude još kakvih novosti podjelit ću s vama .
zvocalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 01:14   #17
Quote:
zvocalo kaže: Pogledaj post
Ljudi moji da ne povjerujete! Evo da ovo podjelim s vama da i vas šokiram kao što sam i sama u šoku da takvih stvari uopče ima. Odem ja danas u školu da vidim stanje o ponašanju djeteta rekla sam učiteljici da me ocjene ne zanimaju da sam došla isključivo zbog ponašanja . Na to ona kaže kako se popravio al da je ona čula na prošlom primanju od jedne osobe nije htjela otkriti ime kako sam ja toj osobi pričala da moje djete učiteljicu ne može vidjeti očima, da mu je učiteljica odvratna i td.... na to ja kao da mi je šamar lupila ma koja osoba jer znam da je sve sama laž i mali učiteljicu obožava. I njega kad je pitala šta to on o njoj priča on se krstio par puta i nije imao pojma jer su to neistine i laži. U čiteljica mi ni nakon četiri upita nije odgovorila o kome je riječ i smatra ako to nije istina da smo riješili problem. E moji dragi htjela sam napraviti čitavi šou zamislite da ima takvih govana od ljudi al smislila sam nešto bolje na iduči roditeljski muž i ja idemo skupa pa pošto znam koje su četiri osobe bile taj dan na primanju tražit ću pred svim roditeljima da to lažljivo đubre koje je pričalo ustane i pred sedamnaest ljudi pogleda mene u oči i kaže što sam to pričala! I jako mi je žao što sam imalo sumnjala u mališu!
Koji je vrag tvojoj uciteljici?
Sa cime se ona to bavi? Roditeljskim rekla-kazala pricama?
Ma,treba je prijavit ravnatelju ili inspekciji.

Zena fakat nije sva svoja...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.