Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 15:49   #41
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
Ja sam oduvijek htjela izbjec da mi gosti dolaze doma, pa sam to i uspjela eskivirat, nasi gosti ce se okupiti sat vremena prije vjencanja ispred crkve (na sustipanu) i tu ce bit catering, muzika i pice..onda vjencanje u 17h..pa iza jos malo feste i u restoran u 19h na veceru...mladozenja, kuma i kum dolaze u 14h po mene i idemo se svi cetvoro slikavat...

e to mi je super jedna curka je napravila nešto što bi meni bilo idealno, ali nema se para još i za to (sad sam odjednom skromna ); nije bilo dolaska po mladu ni ničega, nego su se prije crkve našli u mimari na domjenku, onda crkva pa u spoon. to mi je nekako bolje od dolaska doma (iako i više košta), al mi na kraju nećemo imati ništa do crkve, i to mi je isto ok.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 20:04   #42
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
e to mi je super jedna curka je napravila nešto što bi meni bilo idealno, ali nema se para još i za to (sad sam odjednom skromna ); nije bilo dolaska po mladu ni ničega, nego su se prije crkve našli u mimari na domjenku, onda crkva pa u spoon. to mi je nekako bolje od dolaska doma (iako i više košta), al mi na kraju nećemo imati ništa do crkve, i to mi je isto ok.
Ja ne zelim guzvu doma, a znam da bi mi se mama satrala a to ne zelim!
Ovako je bolje, ne znam koliko mislis da je cijena kateringa, ali mene nece doci puno, vise me je kostala dozvola od grada za javno okupljanje!
sve skupa, mislim da ce me doci oko 6 000kn sa svom spizom i picem!
S obzirom da sam godinu i nesto prije pir planirala, onda sam i dio tih troskova mjesecima otplacivala, ne bi mogla sve u mjesec dana platit!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 20:15   #43
super
al s obzirom da nas cijela svadba podosta košta, nije nam sila radit još i domjenak prije. mislim, da nam je fakat stalo-bi, al dobro nam je i ovako kako ćemo imat, a ušteda onda dobro dođe!
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 20:29   #44
mi cemo imati to skupljanje gostiju i kod njega i kod mene. za njegov docek kod njega doma si uopce necu razbijati glavu, nek i on malo mozga iako to nece biti lako jer sveki svako malo pita "a kak cemo ovo, a kak ono".. mislim, nije mi problem popricati s njom o tome, al ne kuzim zakaj mene davi s tim nekim detaljima kad ih ja nit vidla ne budem, osim kasnije na slikama i snimci neka si slazu kako im odgovara. al dobro, valjda sirota okruzena flegmaticnim muskarcima nema s kime o tome popricati
eh, sad, kod mene doma..
u redu, imam jos vremena do svadbe, al meni se taj dio opce ne da pretjerano planirati, imam neke okvirne ideje no nista razradjeno - posebice ako padne kisa najradije bih da to netko drugi sredi umjesto mene - sogor moj se ponudio srediti sve oko klope (svedski stol - kuhar je po struci) i bas inzistira na tome, iako sam ja mislila uzeti plate iz bille da ikoga doma postedim muke oko rezanja sira, kulena i takoto.
u kuci mjesta nemam. sve to mora biti vani na dvoristu. nemamo puno gostiju i planiram imati tri stola. sator (u zegeu sam) mi je preskupa investicija a moguce da kise uopce nece biti.. planirala sam u getrou kupiti one bijele jeftine tende, to je bilo popularno pred koju godinu - nadam se samo da ih ima jos negdje kupiti.. ali opet, nek pljusne kisurina, ne znam di cu s ljudima (sumnjam da bi svi stali pod to) i ono kaj me najvise muci - kud s tamburasima bas mi se ne da pregruntavati o tome..

sto se natpisa tice, radit cu ga sama. od neke stare plahte, a slova cu prvo isprintati na papir, pa ih precrtati na tkaninu od koje cu rezati slova i onda siti na plahtu, ili lijepiti onim silikonskim pistoljem, vidjet cu jos, ovisi o tkanini koju nabavim..
a mozda to rijesim i onim samoljepljivim tapetama u bojama, jos jednostavnije od ovoga sa sivanjem!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:45   #45
bas sam ovaj tjedan uzela u getrou one jeftine bijele tende bile su na akciji, to cemo stavit doma na dvoriste ispred kuce ionako imamo veliku tendu kao terasa pa cemo jos 4 bijelih stavit pored. Plate ćemo dat u dioni da nam naprave, još sam i mislila uzet papirnate tanjure da nemamo pranja puno suđa.....
Sada sam u traženju dekoracija za stolove i ogradu i otici cu dobar partner, TnT i još neke, uzet neke balone i cvjecarka ce mi doma isto nesto cvijeca stavit.
Pošto ce kod mene doma biti puno ljudi i na vise od tri sata pa je to tako....
Imam stolnjak od tila u crvenoj boji to je za nas stol, a ostali ce bit u bijelom.
Inace kod mene je sve crveno bijela dekoracija....
__________________
.....06.06.2009.......
...prava ljubav nije potrošna...
ninaa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:34   #46
Quote:
Andy26 kaže: Pogledaj post
Ima u Starom Pjeru natpis "Dobro došli!" mislim da je oko 150kn i "Dobro došli dragi gosti" oko 170-180kn
Ajme cure, pa ne mislite valjda stavljat te natpise

Meni je to, oprostite na izrazu, zatucano.
Mazilymaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 13:46   #47
Meni je zatucano kada netko misli da je njegov ukus najbolji i ima ga pravo nametat svima drugima
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:30   #48
Ok, povlačim što sam napisala, naravno da svatko ima svoj ukus, ja sam samo iznijela svoje mišljenje (ne namećem nikome ništa).
Mazilymaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 18:57   #49
Treba dobro poznavati značenje neke riječi prije nego što ju se upotrijebi. Dakle...
Ja to neću imati, ali tko želi, to uopće nije problem i sam napraviti...samo treba malo mašte i vremena.
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:42   #50
moji su za sestrine svatove prije 9godina dali raditi taj natpis dobro dosli,u studio koji radi natpise,ima ga svaki grad sigurno,neznamkoliko je kostalo ali nije bili puno.
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 21:53   #51
Quote:
Mazilymaz kaže: Pogledaj post
Ok, povlačim što sam napisala, naravno da svatko ima svoj ukus, ja sam samo iznijela svoje mišljenje (ne namećem nikome ništa).
Ajd' ne budi pcka, ako ti je zatucano - zatucano ti je sta se odmah povlacis
Zivot je prekratak da bi ga proveli puhajuci u gzicu drugim ljudima ...
vareskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:30   #52
Kod nas je situacija ovakva, mi smo u Zgu, skupa živimo u stanu i tu će biti i prijem ljudi, znači zajednički. Prijem najviše radimo radi rodbine koja taj dan dolazi iz Dalmacije i Slavonije pa da tu malo jedu i piju jer ipak je večera tek oko 20 sati a glupo mi je eskivirat to pa da se ljudi misle di će jesti i šta.

Slikanje ćemo, ako ne bude kiše u petak, obaviti oko podne do negdje dva (nadam se da nećemo na gužvu u prometu puno gubiti vremena).Onda se vraćamo u stan i tu ćemo s gostima jesti i piti i zabavljati se do 17 sati do vjenčanja.
Ujedno nam je to prilika da malo prođemo usmeno kroz obred jer nam i svećenik dolazi taj dan na prijem tu iz druge države pa nećemo imati priliku prije dogovoriti sve.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:30   #53
Quote:
xantippa kaže: Pogledaj post
Šator za 60 ljudi - 600 kn (Slavonija!) sa svim posuđem - stolovima - stolcima itd. Oni sastavljaju i rastavljaju. Bijeli je.
Cvjećarka mi radi aranžmane za veliki i švedski stol kod kuće. Na ulazu će biti dva stupa na kojima će biti aranžmani s margaretama. Vjenčanje smo dogovorili u 19h, pa smo rekli skup kod mladoženje oko 14.30h. Idu po kuma, ali neće se dugo zadržati,a i blizu je jako. Skup kod mlade u 14.00h - za moje goste će biti ručak kod mene. Kod mene dolaze oko 16-16.30h. Oko 17.30-17.45h krećemo u crkvu koja je inače udaljena 10min vožnje autom, ali pošto će to biti poveća kolona, trebat će nam puno više. A i vjerojatno ćemo napraviti jedan krug kroz grad. Slikanje prije i poslije vjenčanja. U biti, to ćemo još vidjeti s fotografom.
hej..gdje si nabavila taj šator...djeluje dosta povoljno..
ako imaš kakav broj pošalji na pm..
ja sam inače iz sl.broda..al svejedno pošalji
hvala...
janka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 16:38   #54
Pošto ja živim u zgradi u dvosobnom stanu a dolazi mi rodbina iz hercegovine (oko 30 - 40 njih) i još k tome on živi udaljen 25 km od mene, neće dolazit po mene. Ne znamo di ćemo staviti moju stranu a kamoli da još oni svi dođu. tako da smo se odlučili da će mo se prvi put vidjeti u crkvi kad me tata bude vodio pred oltar. Ko na filmu
taj dan će se on spremat doma i ja doma i on će sa svojim gostima doći u crkvu a nakon toga ću ja doći sa svojim gostima. (crkva mi je u ulici jednu minutu udaljena )
na kraju crkve su velika staklena vrata kroz koja ću ja ući sa tatom a svi ostali će ući na ulaze sastrane gdje se inače ulazi u crkvu. I kad počne pjesma i mi krenemo unutra onda će me on prvi put vidjeti u vjenčanici. ( a ispred mene će ići sin od moje kume - 3 godine i moja nećakinja - 2 godine, držat će se za ruke i hodat ispred nas)

__________________
12.09.2009. postala sam gospođa :)
Jchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 17:17   #55
Cure, vi koje ste imale zajednički prijem na neutralnoj lokaciji, () na što trebam posebno pripaziti?

I tko je došao po vas? Kum i dragi, još netko? Ne znam ni sama. Trebala bi sama sjediti doma (?) i čekati da dođu po mene pa da dođemo na zajednički prijem i onda nakon 2 sata idemo u crkvu.

Zadnje uređivanje Lorraine : 01.08.2011. at 17:34.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 09:27   #56
mi smo imali doček gostiju doma tako da je bila jedna klupa za sjest i to za bake, tri stola, dva u vrtu i jedan na terasi i to je bilo to.
u kuhinji smo hranu poslagali na kuhinjske elemente, imamo ih po jednoj dužoj strani kuhinje raspoređene (postavljeno je bilo kao švedski stol) i to je bilo sve što je zauzimalo prostor. ljudi su stajali. nije bilo dugih klupa i stolova za sjest, to bi nam samo zauzimalo bzvz prostor. doma je bilo sve zajedno preko 70 ljudi, ja bi rekla oko 100, da smo stavljali šator, klupe i stolove, nikako ne bi stali, ovako su bili mobilni, stajali su, uzeli si hranu - piće kad su htjeli, i zapravo se svima svidjelo.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 23:05   #57
Mi imamo okupljanje kod njega i onda on sa svim svojim gostima dolazi po mene. Bit ce oko 140 ljudi tako da cu vani stavit par stolova i švedski stol sa pićima, par samo stolica za one koji ne mogu dugo stajati. Muzika ce biti kod njega( harmonika), a klapa kod mene, s tim da klapa prestaje pjevati kad on dođe, jer će doći u pratnji harmonike. Kod mene ce se biti oko sat ipo, a onda se kreće u Crkvu...
anny_2305 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:26   #58
Anny, slična situacija će biti i kod mene...prvo je okupljanje kod njega i onda dolaze po mene. Mislimo da će biti oko 150 ljudi tako da ni ja neću za sve goste postavljati stolove i klupe, malo mi je to too much. Samo nekoliko klupa za one starije koji ne mogu stajati, stol sa cugom i švedski stol s platama. Samo da mi je još naći neki manji šator za taj švedski stol i par klupa u slučaju da bude kiša a oko njega bih stavila 5-6 barskih stolova i suncobrana.
Zna li netko možda gdje se u Slavoniji može iznajmiti manji šator ( za cca 60 ljudi ) a da je cijena prihvatljiva?
Lara.Os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.